mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 969 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 08:57 
Cytuj  
Dlaczego "upodlił"? Nie grałem w wowa od premiery! Po tylu latach po prostu mnie natchnęło żeby zobaczyć co i jak. Nie rozumiem co macie do tego wowa? :]
Każdy kto się dowie że gram w wowika (cytaty):

Bali - "U mnie wowika to nawet w kiblu nie ma :]"
Mendol - "lamoon teraz gra w wowika" (sarkastycznie)
Kain - "lol"
Zarri - "Ja bym się tak nie upodlił"

itd itd :]


_________________
LaMoon#2988

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 09:31 
Cytuj  
wow nie jest pro ;)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 10:51 
Cytuj  
Kolejny paradoks tego forum: mówić, ze gra jest chujowa i granie w nią to wstyd, a samemu grać w jeszcze bardziej chujowa pozycje.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*

Posty: 58
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 13:08 
Cytuj  
Witam. Właśnie po dwutygodniowym testowaniu ras Agonu stworzyłem swojego avatara w tym świecie - orka Veles Naviakeeper. Przez te dwa tygodnie mogłem poznać podstawy tego świata, który jest dużo bardziej rozbudowany i ciekawszy niż na początku przypuszczałem (tworzony konkurent -Mortal Online ...cóż może za rok do niego wrócę bo na razie jak dla mnie jest niegrywalny- konto zostawiam) .
Co do ludzi chcących zacząć grać w DFO i pytających czy warto, niestety kilka-kilkanaście ostatnich postów pokazuje ,że nie :roll: a przecież tak nie jest. DFO jest grą skierowana wbrew pozorom do dość szerokiego kręgu graczy, choć głównie radość z grania znajdą tutaj ludzie lubiący PvP.
Co do PvE no cóż , jest hmm takie jak w wiekszości produkcji made in korea :P ale w tej grze to jakoś mi nie przeszkadza w przeciwieństwie do gier typu Aion czy L2.
System walki/czary jak dla mnie pierwsza klasa (choć trochę żałuje że za bardzo z tego co czytałem nie da się zrobić kogoś na kształt Rangera czy Assasina z AoC - a może się mylę ?) - jest dynamiczny , brutalny no i pięknie się ginie :lol:
Craft -ciekawy choć mógłby być bardziej rozbudowany (tutaj jednak MO czy Vanguard nie mają konkurencji) i tutaj mam jedno pytanie - Enchanting - jak się do tego dobrać ? Jak można kogoś ze starych wyjadaczy DFO prosić o krótkie wprowadzenie - byłbym wdzięczny.
Rozbudowa postaci za pomocą skilli - bajka choć jeszcze nie rozgryzłem co podnosi co poniektóre staty postaci :evil:
Ogólnie - DFO jest grą w którą warto zainwestować (półroczny abonament zaznaczony) można grać z przyśpieszonym pulsem albo jak mamy dość po ciężkim dniu pokopać, po ścinać drzewka, powybierać jagódki z krzaczków czy połowić a w między czasie czytać np książkę (dzieki DFO przeczytałem w końcu książki Zambocha :D ) choć trzeba przy tym słuchać odgłosów :wink: . Graficznie DFO prezentuje wysoki poziom(tak tak co dla niektórych może to być szok ale grając na chyba max detalach -jeszcze nie rozgryzłem do końca co i jak w ustawieniach graficznych) przy jednoczesnych wysokich fps-ach - 70-130. Dźwięki w końcu coś znaczą w grze a nie tylko są dodatkiem bez znaczenia. Słuchając uważnie można nieraz ocalić skórę ...albo :] .
Dla niektórych minusem jest to ,że na początku giniemy po spotkaniu reda , cóż bywa :lol: po oglądnięciu walki Gingera +2 innych z 5 wysoko skillowymi Alfarami i Orkami wiem że warto oj warto w to grać i cierpliwie znosić spotkania z gostkami lubiącymi wyżywać się na słabszych (choć rzadkie) co ciekawe kilka razy przy wedrówce po Agon spotkałem gości którzy popatrzeli na mnie , zaśmieli się i pojechali dalej :lol:
Mówi się,że jest mała populacja hmm nie zauważyłem szukają pełnych rud żeby była mała . Choć czasem jak dziś nie spotkałem na startówce prawie nikogo (uff ale fajnie).
Ogólnie - lubisz dynamiczną walkę, krew, pot, łzy i adrenalinę na poziomie uciekającego królika przed wilkami ? Wkraczaj do Agon...warto.
P.S. Zaznaczam nie jestem fanboyem DFO. O grze słyszałem wtedy kiedy co poniektórzy piszący wyżej ( patrząc na poziom wyzwisk itp) byli w przedszkolu lub co najwyżej w podstawówce. Lista moich MMO jest długa jak bugów w AoC po wydaniu tej gry. Więc opisałem trochę rozwlekle moje pierwsze wrażenia z DFO w miarę obiektywnie. Proszę wiec bez komentarzy w stylu postów powyżej.
PS.PS. Co do WoW cóż większość z nas w to grała, gra lub będzie grać . Gra w swoim segmencie nie ma równych . Sam kiedyś w to grałem całkiem długo aż stwierdziłem że mnie zaczyna nudzić , moja córka grała i nadal mi suszy głowę żebym znowu zainstalował go. Nie wstydzę się tego i nie widzę racjonalnych pobudek jak można jakiejś gry nienawidzić ??? Gry są grami. Jednym podobają się w końcu blondynki innym brunetki a innym obojętne aby nie uciekało na drzewo..zbyt szybko :lol:


Ostatnio edytowano 14 lut 2010, 13:15 przez Weles, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 13:14 
Cytuj  
ladnie :)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 15:35 
Cytuj  
Całkiem fajny opis gry.

Weles napisał(a):
- Enchanting - jak się do tego dobrać ?


Do enchantingu potrzebujesz:
- stanowiska (Thaumaturgist) jest w każdym npc mieście i pewnie w każdym gildyjnym ;)
-składników - pozyskujesz je skinując zabite mobki (skill skining i odpowiedni nożyk do dostania u NPC merchanta). Z każdego typu mobka można uzyskać różne składniki (zęby, oczy, shadowcresty itp itd). W zależności od siły moba uzyskuje się składniki różnej jakości od Q1 do Q5.
- gold.

Żeby enchantnąć jakiś przedmiot musisz posiadać w plecaku przedmiot który chcesz ulepszyc i odpowiednie składniki 3 różne (po 5 sztuk każdego) oraz "katalizator" i 100 golda.
Każdy przedmiot może miec dodatkowe 3 cechy uzyskane z enchantingu.

Innym zastosowaniem enchantingu są transmutacje broni - broń bazowa + odpowiednie składniki + bodajże 200 golda

żeby nieco rozjaśnić, wszystkie używane formuły (i ogólnie cały craft) można znaeźć tu:
http://darkfallinfo.wetpaint.com/page/Enchanting

Ogólnie, enchanting jest skilem dość drogim i nie polecałbym go zupełnie nowej postaci (a zwłaszcza koxanie tego skila). Warto natomiast zawsze skinować zabite mobki, zbierać składniki i od czasu do czasu enchantnąć jakiś item, zwłaszcza, że nawet te ze składników Q1 są przydatne.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 16:06 
Cytuj  
Dzięki za wyjaśnienie w sprawie enchantingu. To tak na przyszłość, teraz głownie lanie mobów i kopanie plus skinning. No i za jakiś czas szukanie gildii . :) A teraz z powrotem do trolli no i zobaczyć co jest w selentine chest :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 16:17 
Cytuj  
fajny post weles, thx


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 58
Dołączył(a): 10.02.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 17:35 
Cytuj  
Dzięki :) Trochę wyszedłem z wprawy w opisywaniu gier :x
Mam jeszcze jedno (jak na razie)pytanie dotyczące DFO. Chodzi mi o rozwój statów. Co właściwie je rozwija. Strength- jak rozumiem walka i kopanie/ścinanie drzew, Vitality - hm tutaj nie jestem pewien - pływanie ?, Dexterity- łucznictwo i ..coś jeszcze ? Quickness - ???, Intelligence- czary, Wisdom -craft. Tak to widzę. Może mała podpowiedź ? :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 17:40 
Cytuj  
kopanie rozwija sile, vitality i wisdom.
scinanie drzew - vitality, sila, wisdom.
quickness kiedys jazda na mouncie, teraz troche tez + chyba plywanie.
dex - tylko archery.
i oczywiscie walka rozwija je wszystkie :)

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 14 lut 2010, 18:09 
Cytuj  
Wisdom - kopanie ziolek, i crafty wszelakie

*

Posty: 90
Dołączył(a): 4.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 23:42 
Cytuj  
Kilka pytań:
-O ile dobrze rozumiem w dfo nie ma skill capa, czyli każdy gracz w end game jest woj/mag?
-Czy jak skończy mi się 24 godzinna ochrona startowa, to czy będe bezpieczny w miastach?
-Czy wybór rasy jest w znaczny sposób istotny w dalszej grze? Np. brak możliwości współpracy z wrogimi rasami itp.
-Czy ten pieprzony steedgrass da się jeszcze ściąć? Od zera wbiłem 40 herb gatheringu i ani jednego nie znalazłem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 00:29 
Cytuj  
ad. 1
tak, choc teraz wprowadzili specjalizacje, wiec np. jako woj z jakimis skillami woja nie mozesz uzywac elementarnych szkolek magii.
ad. 3
Nie, rasy maja swoje specjalizacje no i w zaleznosci od tego jaka masz - inne rasy beda ci zabierac/dawac alignment po zabiciu.
ad. 4
No ja swoj pierwszy, na pierwszej postaci kolo ~70 herb gatheringu zdobylem. Wszystko zalezy od szczescia bo czasem wypada po scieciu pierwszego krzaczka

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 00:51 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
ad. 1
tak, choc teraz wprowadzili specjalizacje, wiec np. jako woj z jakimis skillami woja nie mozesz uzywac elementarnych szkolek magii.

moglbys rozwinac, albo dac jakies konkretne info z rozpiska jak co mozna rozwijac?


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 01:17 
Cytuj  
haralord napisał(a):
Kilka pytań:
-O ile dobrze rozumiem w dfo nie ma skill capa, czyli każdy gracz w end game jest woj/mag?
-Czy jak skończy mi się 24 godzinna ochrona startowa, to czy będe bezpieczny w miastach?
-Czy wybór rasy jest w znaczny sposób istotny w dalszej grze? Np. brak możliwości współpracy z wrogimi rasami itp.
-Czy ten pieprzony steedgrass da się jeszcze ściąć? Od zera wbiłem 40 herb gatheringu i ani jednego nie znalazłem.

ad. 1. skillcapa nie ma są natomiast skile blokujące elemental magic, dające większe rezisty na magię, lub zadające magom większe obrażenia. Skile te można zmieniać więc wybór zależy od ciebie.

ad.2 Będziesz bezpieczny w miastach rasowych o ile nie będziesz szary, nie złapiesz reda lub nie dołaczysz do gildi. Wrogie gildie mogą okłądać się w rasowych miastach.

ad 3. Każda rasa ma swoją "rasową" broń i skile (niemniej nie wpływają one jakoś dramatycznie na grę), różnej wielkości hitboxy.
Są jakieś tam zależności które rasy są deflautowo przyjazne lub wrogie (nie pamiętam jakie, jako że gram alfarem). W praktyce nie ma to jakiegoś większego znaczenia ponieważ i tak będziesz grał w gildi a tam rasa nie ma znaczenia.

ad 4. random ;) ale z 1 krzaczka więcej niż jednego grassa nie wyciągniesz.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 01:44 
Cytuj  
Cytuj:
ad 4. random ;) ale z 1 krzaczka więcej niż jednego grassa nie wyciągniesz.


Z jednego krzaczka mozna wyciagnac wiecej niz jednego steedgrassa.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 04:25 
Cytuj  
W takim razie tylko random ;).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 21:00 
Cytuj  
czemu nie moge nic czarowac poza pierwszymi 2 podstawowymi czarami?...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 21:49 
Cytuj  
no wlasnie kupilem ze 3 tylko jak klikam lewy klawisz myszy by zamienic mane w stamine, zycie w mane czy tam cos to nic sie nie dzieje, ani jakas nowa missile, te skille z tego guida, chyba ze moglem kupic ale musze wbic skilla?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2010, 23:17 
Cytuj  
thx, wlasnie tego mi brakowalo, a w opisie skilla nie widzialem. Zmyślna gra.

@tomu: a no noob ;]


_________________
.


Ostatnio edytowano 1 mar 2010, 23:38 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 969 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 49  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.