mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 969 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 49  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 maja 2009, 21:28 
Cytuj  
Nie to żebym się czepiał ale pisałem, że to nie chodzi o gathering.

Wygląda, że to rośnie też od perseverance a ten skill rosnie m.i. od sprintu ale ktoś zna inne, łatwo macrowalne?


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 16:50 
Cytuj  
witam. mam pare pytań.

1. w jaki sposób mogę biegac psem na 4 łapach? potrzebny jest ten gwizdek?

2. jak można porozumieć sie z graczem którego widzę obok siebie?
3. jak w grze wygląda handel? w jaki sposób moge sprzedać innym graczom zbroję którą sam wyrzeźbiłem?
4. nie wiem czy dobrze zrozumiełem z poprzednich postów, ale rozumiem że wartość skilli może przekroczyć 100, a co 25 dostaje sie jakiegos bonusa do skilla, tak?
5. gdzie mozna przeczytać co daje np. skinning na 25, a co na 50?
6. czy obrona tarczą zdaje egzamin?
7. apropos tarczy. na początku mogę wykuć jakąś tam najprostrzą tarczę, ale już troche lepszej nie, mimo to że mam wszystkie materiały, czy to oznacza ze nie mam odpowiednio rozwiniętego skilla?
8. czy przynależenie do jakiegos klanu daje cos w grze? jak można dołączyć do takiego klanu i gdzie szukać polskich, jeśli wogóle takowe istnieją?
9. jak można zabrac sie za budowe domów? domyslam sie ze jest to jeszcze opcja nieaktywna lub bardzo trudna do wykonania skoro nie widac raczej zadnych mniejszych budynków na świecie.
10. jak rozdzielić te same przedmioty na dwie kupki?


_________________
total


Ostatnio edytowano 10 maja 2009, 17:30 przez kvs, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 16:57 
Cytuj  
kvs napisał(a):
witam. mam pare pytań.

1. w jaki sposób mogę biegac psem na 4 łapach? potrzebny jest ten gwizdek?

2. jak można porozumieć sie z graczem którego widzę obok siebie?
3. jak w grze wygląda handel? w jaki sposób moge sprzedać innym graczom zbroję którą sam wyrzeźbiłem?
4. nie wiem czy dobrze zrozumiełem z poprzednich postów, ale rozumiem że wartość skilli może przekroczyć 100, a co 25 dostaje sie jakiegos bonusa do skilla, tak?
5. gdzie mozna przeczytać co daje np. skinning na 25, a co na 50?
6. czy obrona tarczą zdaje egzamin?
7. apropos tarczy. na początku mogę wykuć jakąś tam najprostrzą tarczę, ale już troche lepszej nie, mimo to że mam wszystkie materiały, czy to oznacza ze nie mam odpowiednio rozwiniętego skilla?
8. czy przynależenie do jakiegos klanu daje cos w grze? jak można dołączyć do takiego klanu i gdzie szukać polskich, jeśli wogóle takowe istnieją?

1. nie mozesz
2. chat, zakladka 'public'
3. klikasz G na graczu i wybierasz opcje 'trade'
4. 100 to max, rozne skille w roznym czasie dostaja bonusy (najczesciej 25-50-75-100)
5. nie wiem
6. zdaje
7. tak, brakuje ci skilla
8. dolaczajac do klanu dostajesz dostep (pewnie nie od razu) do banku, miasta, a w szczegolnych przypadkach moze sie okazac, ze 1/3 servera jest friendly.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 17:28 
Cytuj  
kvs napisał(a):
gdzie szukać polskich, jeśli wogóle takowe istnieją?


spis polskich klanow masz tutaj viewtopic.php?t=32746


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 17:36 
Cytuj  
kvs napisał(a):
witam. mam pare pytań.

1. w jaki sposób mogę biegac psem na 4 łapach? potrzebny jest ten gwizdek?

2. jak można porozumieć sie z graczem którego widzę obok siebie?
3. jak w grze wygląda handel? w jaki sposób moge sprzedać innym graczom zbroję którą sam wyrzeźbiłem?
4. nie wiem czy dobrze zrozumiełem z poprzednich postów, ale rozumiem że wartość skilli może przekroczyć 100, a co 25 dostaje sie jakiegos bonusa do skilla, tak?
5. gdzie mozna przeczytać co daje np. skinning na 25, a co na 50?
6. czy obrona tarczą zdaje egzamin?
7. apropos tarczy. na początku mogę wykuć jakąś tam najprostrzą tarczę, ale już troche lepszej nie, mimo to że mam wszystkie materiały, czy to oznacza ze nie mam odpowiednio rozwiniętego skilla?
8. czy przynależenie do jakiegos klanu daje cos w grze? jak można dołączyć do takiego klanu i gdzie szukać polskich, jeśli wogóle takowe istnieją?


1. Narazie tego nie ma w grze, nikt nie wie kiedy i czy bedzie to faktycznie wprowadzone.
2. Najlepiej /tell imie nazwisko
3. Kanal /trade, handel odbywa sie jednak w stolicach sojuszy, w miastach graczy, no i oczywiscie w miastach npc ale tam jest spore ryzyko.
4. tak jak pisze poprzednik
5. Sam skil nie daje, poprostu masz wieksza szanse ze wytniesz cos co moze dac ten konkretny mobek.
6. Jest to bardzo wazne, czesto stosowane w grupie jak i nawet solo.
7. Jest to powiazane z twoim skilem, nie ma opisane na craftach jakiego wymaga skila crafterskiego.
8. Gra w klanie to nawet podstawa, klan daje ci dostep do lepszego craftu w swoich miastach, daje ci ochrone, mozliwosc udzialu w siege prowadzonych przez te klany/sojusze, generalnie swiat w grze jest raczej podzielony na regiony wplywow danych klanow/sojuszy.
Gra solo jest malo atrakcyjna i nie zalecana.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 17:57 
Cytuj  
ja mam tez pytanie nooba, co znaczy skrot PKRL ?

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 18:19 
Cytuj  
pk chyba wiesz co znaczy tak samo rl, polacz sobie


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 19:15 
Cytuj  
rl to zawsze myslalem ze "real life", chyba ze ma jeszcze jakies inne znaczenie.
Bo PKRL Player Killer in Real Life mi jakos nie pasuje do darkfalla.
Chyba ze RL = Rocket Launcher ?

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 19:33 
Cytuj  
kvs napisał(a):
witam. mam pare pytań.

9. jak można zabrac sie za budowe domów? domyslam sie ze jest to jeszcze opcja nieaktywna lub bardzo trudna do wykonania skoro nie widac raczej zadnych mniejszych budynków na świecie.
10. jak rozdzielić te same przedmioty na dwie kupki?


proszę o odpowiedź. do tego jeszcze jedno: skoro psy nie mają swojego mounta to w jaki sposób mogą zdobyć innego. proszę o dokładną odpowiedź (:

ps. jest jakiś skuteczny sposób chroniacy przed PK? jako ze jestem raczej anty pvp i chcialbym wiesc raczej rzemieślniczy tryb życia, bardzo podkurwiają typy na swoich wypasionych zwierzątkach którzy najwidoczniej upodobali sobie spuszczanie manta praktycznie bezbronnym graczom łażącym gdzieś w pojedynkę. wiem ze nic na to nie poradze, ale chciałem tu dać wyraz mojej flustracji w tym temacie.

player killer real lamer?


_________________
total

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 19:50 
Cytuj  
kvs napisał(a):
ps. jest jakiś skuteczny sposób chroniacy przed PK?

Nie loguj sie albo siedz w miescie clanowym (z wiezyczkami).


9. Nie mozna

10. Przenies z shiftem


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 20:00 
Cytuj  
kvs napisał(a):
proszę o odpowiedź. do tego jeszcze jedno: skoro psy nie mają swojego mounta to w jaki sposób mogą zdobyć innego. proszę o dokładną odpowiedź (:


- Kupujesz skille Taming i Harvesting
- Zbierasz ziolka az wypadnie ci Steedgrass
- kupujesz gwizdek u Merchanta i uzywasz go. Majac Steedgrasss robisz sobie Swinke do jezdzenia.

Cytuj:
ps. jest jakiś skuteczny sposób chroniacy przed PK?


Nie ma, witamy w Darkfallu :^)


_________________
Obrazek

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2009, 20:42 
Cytuj  
dzięki za odpowiedzi. jak coś będe jeszcze miał to walne tu (: a teraz pora na prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie i DFO ;D


_________________
total

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 00:38 
Cytuj  
kvs napisał(a):
ps. jest jakiś skuteczny sposób chroniacy przed PK? jako ze jestem raczej anty pvp i chcialbym wiesc raczej rzemieślniczy tryb życia, bardzo podkurwiają typy na swoich wypasionych zwierzątkach którzy najwidoczniej upodobali sobie spuszczanie manta praktycznie bezbronnym graczom łażącym gdzieś w pojedynkę. wiem ze nic na to nie poradze, ale chciałem tu dać wyraz mojej flustracji w tym temacie.


Gildia z miastem generalnie daje pewna ochrone ale nie mozna sie spodziewac wiele, nawet w stolicy sojuszu sa wjazdy i to crafterzy wtedy traca najwiecej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1185
Dołączył(a): 19.01.2009
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 01:03 
Cytuj  
embe napisał(a):
nawet w stolicy sojuszu sa wjazdy i to crafterzy wtedy traca najwiecej.


no i co chwila ktos komus kradnie konia :^)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 10:35 
Cytuj  
kvs napisał(a):
ps. jest jakiś skuteczny sposób chroniacy przed PK? jako ze jestem raczej anty pvp i chcialbym wiesc raczej rzemieślniczy tryb życia, bardzo podkurwiają typy na swoich wypasionych zwierzątkach którzy najwidoczniej upodobali sobie spuszczanie manta praktycznie bezbronnym graczom łażącym gdzieś w pojedynkę. wiem ze nic na to nie poradze, ale chciałem tu dać wyraz mojej flustracji w tym temacie.

player killer real lamer?


Ja przez 90% czasu prowadzę takie życie bo pograć na full mogę sobie trochę wieczorkiem ale generalnie mogę semi afk w grze siedzieć z 10 godzin dziennie na notebooku więc właśnie craftuje, harvestuje etc.
Jeśli chcesz to robić safe to:
- harvestuj w pobliżu miast albo banków z wieżyczkami, zwalajać co 10-20 min zebrany stuff (nawet jeśli Cię ktoś ustrzeli to stracisz max urobek z 1-2 nodes - to raczej mała strata)
- craftuj w miastach z low pop (nie w newbie miastach i nie w stolicy) i rób stuff w małych partiach (50-100 szt R0 items max)
- zawsze harvestując/craftując używaj tarczy i staraj się stawać tak, żeby mieć coś za plecami (w razie ataku dajesz parry i masz czas zorientować się gdzie uciekać albo wytrzymać do momentu aż wieżyczki zestrzelą atakującego)
- zawsze trzymaj przynajmniej 1/3 staminy (generalnie tyle, żeby się dało dobiec do safe spota)
- nie craftuj w NPC miastach jeśli jesteś w gildii która ma wojny z innymi (nawet jeszcze inaczej - nie zapisuj się do gildii wogóle albo tylko do takiej, która ma dostęp do własnego, safe miasta)


2 inne rady to już mój czysty wymysł ale...
Harvestuje praktycznie naked tyle, że używam takiej najbardziej shitowej tarczy wyglądającej jakby była zbita z desek - to ma wysłać jasny sygnał "jestem szmaciarzem który gówno ma, ale i tak zabicie mnie będzie upierdliwe" :)
Do craftingu ubieram się w najlepszą zbroję.

P.S. A co do gości na mountach to im akurat jest chyba najłatwiej uciec.
Na mouncie nie można castować, strzelać z łuku, dmg z broni 1recznej jest słabe (i łatwo je sparować tarczą bo widać kiedy gość na Ciebie szarżuje).
Jedyne czego trzeba unikać to atak mountem ale to też dobrze widać bo gość musi tyłem Cie uderzyć.
Grunt to nie uciekać na ślepo tylko się trochę z nimi pobawić (blokować tarczą, chować się za drzewami) i powoli wycofywać się w kierunku safe spota (miasta, banku).
Nawet jeśli atakują Cie 2-3 osoby na mountach to najczęsciej tylko sobie przeszkadzają.
Można też wykorzystać wodę żeby się od nich oderwać (mount wolno płynie) - wskoczyć do jakiejś rzeczki, użyć "C" żeby zanurkować i wtedy płynąć z shiftem (pod wodą "sprintujesz" szybciej niż na pow.)
Parę razy mi się zdażyły takie akcję, że goście na mountach gonili mnie przez 10-15 min i udało mi się uciec (i to sterując z touchpada ^^).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 81
Dołączył(a): 31.07.2006
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 11:25 
Cytuj  
dzięki karol za rady;) jednak mam jeszcze pytania do Twojego tekstu, jako że nie jestem jeszcze obeznany w tych wszystkich lanserskich zwrotach wyjaśnij mi co znaczy:

- co znaczy low pop? (tam gdzie jest mało graczy?)
- dlaczego do craftingu ubierasz najlepszą zbroję?

i

- czy mount sam w sobie biegnący na mnie może zadac mi dmg? czy jesli przykucne to jeździec mnie dosięgnie jesli ma bron krótką?

i jeszcze jedno... jak do cholery mam złowić jakies ryby? gdzie??? na czacie dostałem odpowiedź żebym szukał w wodzie :lol: ale to nie bardzo mi pomogło. stoję na brzegu, trzymam wędkę ale nic sie nie dzieje. są jakieś specjalne łowiska>?>


_________________
total

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 11:27 
Cytuj  
Darkfall to nie ewka można grać z marszu :wink:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 11:37 
Cytuj  
Z rybami to jest tak ze musisz wejsc do wody i celowac bardzo blisko po nogi.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 12:31 
Cytuj  
>- co znaczy low pop? (tam gdzie jest mało graczy?)

Tak.
W stolicy i startowych miastach zawsze sporo ludzi craftuje - w innych jak się nagle pojawią 3-4 osoby obok Ciebie to od razu wiesz, że coś jest nie tak :)


>- dlaczego do craftingu ubierasz najlepszą zbroję?

Bo goście potrafią np. w 5 robić samobójcze ataki na craftera w NPC mieście - zanim ich zdejmą wieżyczki to zdąża Cie kilnąć (szczególnie jeśli będą walić w plecy). Oni padną ale atakują naked, więc nic nie tracą a Tobie przepadnie cały wycraftowany sprzęt i surowce.
Ale jak sie ustawisz tak, że nie będziesz do nich stał plecami, będziesz miał rdy tarczę etc - powineś wytrzymać.

>- czy mount sam w sobie biegnący na mnie może zadac mi dmg? czy >jesli przykucne to jeździec mnie dosięgnie jesli ma bron krótką?

Sam mount nie zadaje dmg "biegnąc". Ma natomiast silny atak ogonem/kopytami (klawisz "S" + left click) ale jego dość łatwo uniknąć (goście na koniach próbują Cie wyprzedzić, ustawić się w jednej linii z Toba i wtedy się nagle zatrzymują odpalając ten atak... jak coś takiego widzisz do strafuj albo odpal parowanie).
Z konia możesz walczyć tylko bronią 1ręczną i najefektywniej się to robi wychylając się przed atakiem w określoną stronę (klawisze Q lub E + left click). Można nacisnąć klawisz "wychylenia się" wcześniej (i tak większość ludzi robi) i dopiero mijając kolesia dać left click żeby zadać cios. Jeśli nie uciekasz na oślep tylko kluczysz, obracasz się parując tarczą etc - skutecznie przeszkadasz gościowi zadać cios.
Musisz wyjść z założenia, że konnemu nie uciekniesz (bo on jest szybszy) natomiast skutecznie możesz zniechęcić go do pogoni. I wcale do tego nie trzeba jakoś specjalnie sprintować tylko rozsądnie wykorzystać swoją wiekszą "zwrotność", to że ty się możesz leczyć a facet na mouncie nie, to że ty możesz atakować np. łukiem/magią a on nie etc.
A jak widzisz, że facet zsiada z konia to wtedy:
- jeśli jest daleko => odplaja sprint i spieprzaj bo jak zdespawnuje mounta (chyba ok 4-5 sek) to pogoni Cie pieszo
- jeśli jesteś blisko => wyłącz tryb walki, biegiem do jego mounta, wskakuj na niego (F) i spieprzaj na jego koniku :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 11 maja 2009, 12:35 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2009, 12:35 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
i jeszcze jedno... jak do cholery mam złowić jakies ryby? gdzie??? na czacie dostałem odpowiedź żebym szukał w wodzie :lol: ale to nie bardzo mi pomogło. stoję na brzegu, trzymam wędkę ale nic sie nie dzieje. są jakieś specjalne łowiska>?>


Wejdz do pasa do wody, wyciagnij wedke i klikaj pod soba. Powinien pojawic sie paseczek gatheringu lub info, dlaczego nie mozesz łowic (bo to kwas, ktos wyłowił jak trigg pół oceanu albo nie celujesz w wode).


PS. Parowanie końskich kopyt niewiele daje (chyba o 10 dmg obniza tylko)


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 969 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 49  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.