mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 28
Dołączył(a): 3.04.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 12:51 
Cytuj  
pomóżcie mi znaleźć FFXI .. nie będe kupował bo nie mam kasy a wiem że gdzieś w sieci jest bo słyszałem od paru kolesi że mająi z sieci łyknęli , jakby ktoś coś wiedział to prosze o pomoc .. najlepiej skad ściągnąć , szukałem na eMule , DC++ , na BITTORRENCIE ściągnęło mi się10% ale potem link do gry wygasł i nie miałem możliwości dalej ściagać :smile: hel..p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 12:57 
Cytuj  
Sciagnac mozna bez problemu przez dc. Wystarczy poswiecic 3 min na szukanie..

W sprawie darmowych serwerow proponuje zapoznac sie z nastepujacymi pouczajacymi i jakze ciekawymi topicami~~
board/viewtopic.php?topic=7327&forum=10&19
board/viewtopic.php?topic=7324&forum=10&45

:<

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 15:01 
Cytuj  
Nie wiem co rozumiesz przez wygasniecie linka z bittorrent.

Ja zawsze zapisuje pliki .torrent na dysku i z dysku je odpalam zeby wznowic sciaganie.

I dopoki dziala tracker i sa jakies seeds to mozna sciagac...


Posty: 28
Dołączył(a): 3.04.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 19:49 
Cytuj  
ash' to prosze o helpa bo korzystam od niedawna z sieci bittorrent i korzystam ze stronki http://www.suprnova.org i tam jak znajde linka to wtedy mi się ściąga .. korzystam z bittorrent 3.2.1b CVS (experimental) , i nie wiem jak tam się zapisuje do pliku torrent... tam jest tylko normalne zapisanie pliku tego który się ściąga .. moze mam zmienić na inny program bo słyszałem że klient AZEREUS jest bardzo dobry.. jak możesz wytłumaczyć jak zapisać do torrenta to będzie happy :smile:

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 20:45 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-22 16:01, Ash'Veem napisał:
Nie wiem co rozumiesz przez wygasniecie linka z bittorrent.

Ja zawsze zapisuje pliki .torrent na dysku i z dysku je odpalam zeby wznowic sciaganie.

I dopoki dziala tracker i sa jakies seeds to mozna sciagac...


Ash pomogl... :o


_________________
Nie ma fajnych mmorpg.
Muzyka relaksacyjna

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2004, 23:10 
Cytuj  
Poprostu sciagasz odpowiedni plik .torrent i uruchamiasz go juz z dysku od siebie i nie potrzebujesz juz wchodzic na strone z linkiem do tego pliku.

Z tego co zrozumialem to tak wlasnie robisz , myslalem ze wygasli Ci link do pliku .torrent i dlatego nie mozesz sciagnac.

Co do klienta to uzywam tego samego , warto na neostradie po prostu zmniejszyc upload do minimum zeby osiagnac jak najlepsze transfery...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 06:49 
Cytuj  
dobry pomysł z tym zmniejszeniem uploadu - niech wszyscy ustawią go 1kB/s :grin: :grin:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 11:48 
Cytuj  
W tym cliencie o ktorym rozmawiamy minimum to 3 kB/s.

Ale rozumiem ze chciales byc przesmiesznym zartownisiem Marku24.Powodzenia nastepnym razem~

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 12:05 
Cytuj  
Azerus to java - przestawienie na 0 lub nawet 1kB/s to 5 minut roboty dla 12-latka :grin: :grin:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 12:14 
Cytuj  
Po pierwsze widze , ze masz problemy ze zrozumieniem textu - rozmawiamy o kliencie torrent , ktorego on uzywa.Wiem ze jestes dosyc mocno ograniczony intelektualnie , ale chodzi nam o "bittorrent 3.2.1b CVS (experimental)".

Ciesze sie , ze jestes uzdolnionym programistycznie mlodym czlowiekiem , ktory pomnozyl swoj wiek razy dwa do postowania na tymze forum.

Jednakze prosze Cie o zachowanie umiaru przy postowaniu , wiem ze to moze byc trudne.Czasem jednak warto pomyslec zanim sie cos napisze , skupic troche uwage na tekstcie , zeby potem nie bylo sytuacji w stylu takim ze gadamy o zupelnie dwoch roznych rzeczach a twoje argumenty jakos zupelnie mijaja sie z sednem sprawy.

Do tego jesli nie ma sie tak naprawde nic ciekawego do powiedzenia i dodania do tematu to moim zdaniem po prostu powinna sie trzymac buzie zamknieta.Wiem Marku ,ze to nie jest dla Ciebie latwe zadanie i lubisz czasem pospamowac swoimi miernymi postami.Ale prosze Cie zatrzymaj swoje komentarze dla siebie w tym przypadku , kiedy staram sie pomoc nowemu uzytkownikowi.

Thx~

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 12:29 
Cytuj  
Huhur -->

Ciekawosc mnie zzera.. skoro nie masz kasy zeby kupic FFXI to po co sciagasz klienta? I tak bedziesz musial kupic cd-key/oplacac abonament..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 12:32 
Cytuj  
No przecież właśnie o tym pisze. Azerus czy Experimental to tylko klient. Nie ważne w sumie jakiego ma się klienta, bo ściągasz od tych samych ludzików z tej samej sieci peer2peer.

Neostrada to łącze asynchroniczne więc upload ucina download i odwrotnie. Najlepszy efekt downloadu jest gdy upload jest bliski zeru (zawsze się coś tam wysyła by potwierdzać odbierane paczki).

Więc napisałem, że najlepiej niech wszyscy użytkownicy łącz asynchronicznych ustawią sobie upload na zero bo to znacznie przyspiesza transfer.

Logiczne? Chyba tak.

Pomyliłem się co do klienta ale ściągałem pod jednym i pod drugim i w sumie prefereuję experimentala gdyż mniej mi obciąża system.

A, że tak naprawdę wtedy nikt by nic nie ściągnął to druga sprawa :grin: :grin:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 12:52 
Cytuj  
Bardzo sie Marku ciesze , ze wiesz jak dziala torrent.

Bardzo odkrywcze jest tez stwierdzenie ze przy uploadzie rownym zeru , download tez bedzie wynosil zero.Niewiem jak na to wpadles mysle ze naprawde potrzeba pieknego umyslu aby ten fakt wogole ogarnac jakos Marku...

To , ze zmniejszenie upload w neo zwiekszy mu maxymalny download napisalem juz pare postow wyzej.Wiec nadal niewiem po co sie produkujesz i co chcesz udowodnic.Jesli chodzi o znajomosc dzialania p2p to mysle, ze Ci sie udalo i calkiem madry z Ciebie chlopiec.gj~

Chcialbym tez tak jak ty usmiechnac sie szeroko na koncu kazdego mojego posta , jednakze nie moge jakos doszukac sie w nich nic smiesznego.

A odnosnie torrentow , to gdy juz sciagniesz warto wylaczyc limit upload i zostawic wlaczonego klienta i dac innym sciagac od siebie , tylko w ten sposob utrzymuje sie ta siec dzialajaca.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 13:06 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-23 13:52, Ash'Veem napisał:
Bardzo odkrywcze jest tez stwierdzenie ze przy uploadzie rownym zeru , download tez bedzie wynosil zero.


Jak odpisujesz to postaraj się najpierw przeczytać ze zrozumiem, poczytaj sobie o łączach asynchronicznych, radzę też zainteresować się dlaczego w bittorencie ściągasz od pana o IP xxx.xxx.xxx.xxx a od pana o IP xxx.xxx.xxx.xxx nic nie ściągasz. Wbrew pozorom ten prosty programik ma wbudowane pewne funkcje tym sterujące :grin:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 13:18 
Cytuj  
Tak wiem Marku ze jestes expertem w tej dziedzinie i kojarzysz nawet fakt ze w laczach asynchronicznych wiekszy upload zmniejszy download.Jak juz mowilem jestem pod wrazeniem.Jednakze naprawde nie musisz sie ze mna dzielic tymi zupelnie nie pomocnymi komentarzami , ktore maja maly zwiazek z prostym faktem , ze chcialem pomoc komus z uzywaniem Bittorrent.

Dla mnie na przyklad zmniejszenie upload do 3kB/s jest wystarczajace do uzyskania downloadu rzedu 65 kB/s i nie widze sensu grzebania w klientach po to zeby w 100% leech'owac.A to , ze sciagam od kogos z wiekszym transferem a od kogos z mniejszym nie ma dla mnie zadnego znaczenia w przypadku gdy osiagam maxymalny download i niesadze zeby fakt ten mialby jakiekolwiek praktyczne zastosowanie.Czy tez byl pomocny dla kogokolwiek.

Ciesze sie ze moglem przeprowadzic kulturalna z Toba rozmowe jednakze jesli mozesz to daruj juz sobie pisania swoich eksperckich obserwacji , poniewaz jak sam chyba widzisz wogole one sie nie przekladaja na praktyczna pomoc.

Chyba ze po prostu cieszy Cie sam fakt ze mozesz wymienic ,ze mna kilka zdan.Musze jednak Cie zmartwic poniewaz ta radosc jest raczej jednostronna :<.Z mojej strony EOD Marku.
Dziekuje sluchaczom za uwage~


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Ash'Veem dnia 2004-04-23 14:19 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 13:25 
Cytuj  
Odpowiedź króta zwięzła i treściwa jak na prawdziwego leechera (nie 100% broń boże, a tylko 95%) przystało :grin:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mark24 dnia 2004-04-23 14:27 ]</font>

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 14:01 
Cytuj  
czlowieku ty NAPRAWDE nie jestes smieszny, po co sie wysilac? :grin: :grin: :grin:

[edit: zapomnialem emotow na koncu]

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Koma dnia 2004-04-23 15:02 ]</font>

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 14:09 
Cytuj  
Cytuj:
2004-04-23 13:14, Ash'Veem napisał:
Po pierwsze widze , ze masz problemy ze zrozumieniem textu - rozmawiamy o kliencie torrent , ktorego on uzywa.Wiem ze jestes dosyc mocno ograniczony intelektualnie , ale chodzi nam o "bittorrent 3.2.1b CVS (experimental)".

Ciesze sie , ze jestes uzdolnionym programistycznie mlodym czlowiekiem , ktory pomnozyl swoj wiek razy dwa do postowania na tymze forum.

Jednakze prosze Cie o zachowanie umiaru przy postowaniu , wiem ze to moze byc trudne.Czasem jednak warto pomyslec zanim sie cos napisze , skupic troche uwage na tekstcie , zeby potem nie bylo sytuacji w stylu takim ze gadamy o zupelnie dwoch roznych rzeczach a twoje argumenty jakos zupelnie mijaja sie z sednem sprawy.

Do tego jesli nie ma sie tak naprawde nic ciekawego do powiedzenia i dodania do tematu to moim zdaniem po prostu powinna sie trzymac buzie zamknieta.Wiem Marku ,ze to nie jest dla Ciebie latwe zadanie i lubisz czasem pospamowac swoimi miernymi postami.Ale prosze Cie zatrzymaj swoje komentarze dla siebie w tym przypadku , kiedy staram sie pomoc nowemu uzytkownikowi.

Thx~


Jak widac niektorzy podzielaja moje zdanie...
a tak btw zeby pozostac w temacie to od jakiegos czasu BT umnie dziala jak krew z nosa osiagam download w porywach 5kbs. Any idea?
edit:
Lacze neo+ winxp. sp1 itp.
Wczesniej sciagalo dobrze tzn dl kolo 60/65kbs. Probowalem chyba z 6 roznych klientow
_________________
Some say the end is near.
Some say we'll see armageddon soon.
I certainly hope we will.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aenima dnia 2004-04-23 15:49 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 14:19 
Cytuj  
a jakie masz łącze aenima?

Główną przyczną słabego działania bittorenta są następujące sprawy:
1. słabe łącze
2. brak zewnętrznego IP (passive) (mniej źródełek)
3. ściąganie rzeczy ze źródełek które mają 5000 leecherów i 2 seederów z tego większość dla zwiększenia swojego downloadu korzysta ze sposobów Ash-a. A matematycznie rzecz biorąc niestety ale suma downloadów = suma uploadów

Co trzeba zrobić by ściągało szybciej.
1. dobre łącze, najlepiej synchroniczne
2. zewnętrzne IP
3. upload na maxa na łączu synchronicznym, na asynchronicznym conajmniej na 50% - to praktycznie nei ma wpływu na download (program ma fukcje motywujące wysyłaczy, tzn. inne torrenty starają się nam rewanżować za wysłane im bajty)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2004, 14:51 
Cytuj  
Mark tak podstawowe rzeczy to wiem :/ Bardziej interesuje mnie czy sciagniecie jakies latki z winupdate moglo cos pozmieniac.
Bo emule sciaga teraz 55/59 kbs tylko bt nie dziala.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.