mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 17:03 
Cytuj  
prywatny serwer (legalny)
mala funkcjonalnosc na razie ale starczy zeby akurat sobie ogladnac sama gre i podstawy poznac, poogladac itemy na ktore nas normalnie nie stac na Oficjalnych no i zwiedzic swiat (na zyczenie teleportuje do antharasa zeby sie gracze mogli dac mu zabic :grin:)

wiecej informacji na forum http://www.mmorpg.tenfy.net

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-08-07 18:48 ]</font>

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 17:20 
Cytuj  
Jak legalny to dlaczego gra nie działa w pełni?

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 17:29 
Cytuj  
jest to projekt sourceforge - serwer pisany kompletnie od zera przez grupe programistow - nie jest na pewno mile widziane to przez NCSoft wiec nie ma zadnego wpsarcia od nich ale nie narusza zadnego z punktow regulaminu - klienta przeciez mozna za darmo zassac a samo oprogramowanie serwerowe jest pisane od zera a nie kradzione
na razie serwer jest w stadium alpha wiec takie rzeczy jak questy nie dzialaja a skile to tylko puste animacje (skile niektore juz powoli zaczynaja - aury glownie)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 17:47 
Cytuj  
Serwer jest legalny ale granie clientem na nim juz nie - standard.
Anyway - topic przenosze na forum "darmowych".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 18:33 
Cytuj  
jest legalne
nie lamie zadnego z punktow regulaminu
kwestia wpisania IP w L2.ini rowniez jest legalna - sciaga sie plik dodatkowy L2.ini i nie nadpisuje starego tylko uzywa zewnetrznego programiku ktory BEZ ingerencji w klienta kieruje nas na priv serwer
oczywiscie mozna normalnie nadpisac plik L2.ini - radze doczytac regulamin dokladnie - mowi on o modyfikacji klienta w celach zarobkowych - jednak generalne przepisy mowia ze kazdy regulamin ktory zabrania nam modyfikowac cos co posiadamay na naszym komputerze uznaje sie za niewazny w punktach ktore o takowym zakazie mowia - oczywiscie wszystko do uzytku wlasnego lub do darmowego udostepniania z zachowaniem praw autorskich

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 20:03 
Cytuj  
Fajnie. Ale jaki jest sens grania w taka wersje? Dla mnie przynajmniej zaden :/

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2004, 20:56 
Cytuj  
na razie zaden - napisalem to zeby sceptycy mogli zobaczyc sam engine i troszke poprobowac - poza tym jest to rowniez dosyc pomocne dla graczy globala - poznanie swiata i co najwazniejsze - rozplanowania wnetrz zamkow co niehybnie jest duzym plusem jak sie planuje oblezenie

projekt jest nadal w fazie alpha jednak rozwija sie dosc dynamicznie i ma szanse dorownac serwerom NCSoft'u

_________________
Lord Per-Aa Jasseji N`Eshathi
http://www.mmorpg.tenfy.net
L2Priv - TenfY.NeT Server (Master Admin)
L2NA - Lionna, Kain

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Per-Aa dnia 2004-08-07 21:57 ]</font>

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 09:37 
Cytuj  
Srały muchy będzie wiosna... n/c
Wiesz to tak jak ktoś by napisał książkę a drugi przeczytał to sobie i napisał tosamo tylko, ze jeszcze raz. Tak czy siak jest to pogwalcenie wlasnosci intelektualnej (patenty, licencja na wykożystanie silnika unreal etc.)... już samo użycie nazwy Lineage jest złamaniem prawa ^^

Jak dla mnei skoro sa ludzie potrafiacy napisac "dobre" oprogramowanie serwerowe - t dlaczego nie napisza wlasnego tytułu (tak, tak wiem tu trzeba sie dużo napracować a poco skoro można "zaje#%&" innym).

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 09:42 
Cytuj  
Cytuj:
Jak dla mnei skoro sa ludzie potrafiacy napisac "dobre" oprogramowanie serwerowe - t dlaczego nie napisza wlasnego tytułu (tak, tak wiem tu trzeba sie dużo napracować a poco skoro można "zaje#%&" innym).

Poniewaz nie stac ich na zakup silnika Unreala. A zrobienie serwera pod istniejaca gre nie jest nigdzie zabronione. Pewnie nie wiesz ale przy odpowiednich umiejetnosciach programistycznych prawie do kazdej gry da sie postawic serwer multiplayerowy. Kupujac gre w sklepie nie jest napisane ze nie mozesz grac na prywatnych serwerach za pomoca tej kopii gry. Nie czytalem dokumentacji tej gry, ale domyslam sie ze tez nie ma nic takiego zawartego, dlatego zlamaniem prawa to nie jest. Zakladajac, ze chlopaki napisali serwer sami, a nie pobrali zrodla od producenta gry.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 10:00 
Cytuj  
a tak btw ja to jest ze kazdy zlodziej tlumaczy ze legalne itp.



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zychoo dnia 2004-08-09 11:12 ]</font>

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 10:14 
Cytuj  
Cytuj:
a tak btw ja to jest ze kazdy zlodziej tlumaczy ze legalne itp.


Nazywanie kogos zlodziejem to powazne oskarzenie. Co wedlug Ciebie ukradli?

Przepraszam Aenima. Przez przypadek zedytowalem Twoj post zamiast go zacytowac:)
Mam nadzieje ze nie masz za zle :smile:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 10:32 
Cytuj  
Zlodziej - lamanie pewnych ustaw, przywlaszczenie cudzej wlasnosci.
Piractwo - lamanie umow ktore zatwierdza sie przez nasiscniecie 'i agree' podczas instalacji/zalozenia konta w mmogach.

Jednak jest podobienstwo. Umowa zabrania wszelkich modyfikacji klienta, a podmiana pliku, odkodowanie go czy cokolwiek w tym stylu jest lamaniem umowy - czyli piractwem/zlodziejstwem.
Ja nic nie mam do ludzi grajacych na free shardach platnych gier, poza wspolczuciem, bo ja jednak nie potrafilbym grac gdzies gdzie mam 5% opcji :/. Ja mam do ludzi ktorzy kradna i kretynsko to usprawiedliwaja i tyle. EOT.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 11:30 
Cytuj  
A ja bym radzil poczytac uwaznie EULA. Szczegolnie punkt 3c i 3d. To tyle, jesli chodzi o legalnosc.

X.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 22:10 
Cytuj  
Zycho z całym szcunkiem ale może skomentuj pierwsza czesc mojego post'u... hmm?
To jest zwykle pospolite złodziejstwo. Tlumaczyc sobie to mozesz jak chcesz - ciekawe jak ty bys nazwal czlowieka ktory zdekompilowal czesc twojej 3-4 letniej pracy pozmienial ja dla swoich potrzeb, skompilowal ponownie i powiedzial ze to jego k#$% ciezka praca. Pewnie bys nie tlumaczyl sobie tego tak prosto. Zlodziejstwo jest zlodziejstwem, nawet jak mnie przekonasz ze jest inaczej.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 22:24 
Cytuj  
IMHO strata czasu jest tlumaczenie komus ze sciagajac soft zaakceptowal licencje na uzywanie tego softu tak dlugo jak oplaca account i ani dnia dluzej - w koncu na tym bazuje cale to forum.
Nie ma tez sensu wyzywac sie od zlodziei etc - producenci gier tez jebia nas w dupe wielokrotnie i mnie osobiscie malo obchodzi czy ktos piratuje ich soft czy nie.
Powodem glownym dla ktorego ten post zostal wyrzucony... hmm... przekierowany z forum Lineage2 bylo to, ze byl nie na temat.
Forum L2 jest o Lineage2 a nie o mniej lub bardziej udanych klonach tej gry.

I proponuje zeby sobie darowac kolejna dyskusje o legalnosci bo to naprawde nie najlepsze miejsce do tego - rownie dobrze moglibyscie wejsc na forum z napisami dl filmow divx i przekonywac ludzi ze kradna czyjas wlasnosc intelektualna.
Zapewniam was ze oni doskonale wiedza co robia i jesli chca przy okazji udowadniac sobie ze jest to legalne to zadne racjonalne argumenty ich nie przekonaja :grin:


_________________
It's the same things your whole life. Clean up your room! Stand up straight! Pick up your feet! Take it like a man! Be nice to your sister! Don't mix beer and wine, ever! Oh yeah, and DON'T drive on the railroad track!
Phil Connors, Groundhog Day

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2004-08-09 23:25 ]</font>

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2004, 23:30 
Cytuj  
Cytuj:
2004-08-09 23:24, Karol66 napisał:
IMHO [...]

[ciach]

[...] zadne racjonalne argumenty ich nie przekonaja :grin:


AMEN!

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2004, 19:08 
Cytuj  
bump zapraszam chetnych na forum serwera - serwer rozwija sie dynamicznie

**

Posty: 275
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2004, 22:36 
Cytuj  
dodano skille/magie - dziala jak dziala - nie do konca przekalkulowany dmg ale juz zbliza sie do realnych wartosci

questy lada tydzien

**

Posty: 326
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2004, 12:46 
Cytuj  
legalny - nie legalny - ale działa :) i rozwija sie bardzo szybko

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.