mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2004, 23:12 
 
Pozatym, to ze mozesz sciagnac za free wcale nie znaczy, ze automatycznie otrzymujesz prawa autorskie do tego. A polskie prawo wyraznie mowi, co ci grozi za naruszenie praw autorskich nalezacych do kogos. Wykorzystywanie fragmentow utworu/dziela chronionego prawem autorskim do wlasnego projektu (nie wazne czy komercyjnego, czy nie) bez zezwolenia, jest karane.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 09:19 
 
To nie jest jedyna droga do stworzenia tej gry, jeżeli to, co mówisz jest prawdą, (choć ja uważam inaczej, bez tego nie można było by stawiać serwerów, które wyżej wymieniłem), w każdym razie o grafików się nie martwię, sam nawet umiem trochę programować niestety to są podstawy, sam projekt ma być rozpoczęty za pół roku (nie myślcie tu o wielkim projekcie, tylko o czymś z tworzenia, czego będziemy dumni). Świat gier jest teraz tak zaawansowany, że nowe firmy nie mają przebicia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 10:12 
 
Jak coś porządnego wyjdzie z tego waszego projektu to, jakem tu stoję, wpłacę na twoje konto 5 pln (słownie, pięć polskich nowych złotych).


Imo, niemacie szans na zrobienie czegokolwiek grywalnego ale próbujcie próbujcie, a nóż widelec...

ps. Grafika to betka, gorzej z kodem sieciowym gry :D

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 11:32 
 
Tribal napisał(a):
To nie jest jedyna droga do stworzenia tej gry, jeżeli to, co mówisz jest prawdą, (choć ja uważam inaczej, bez tego nie można było by stawiać serwerów, które wyżej wymieniłem),


A mi sie wydaje, ze jak wezme ze sklepu dwie butelki wodki i wyjde bez placenia to tez nie jest prawda, ze jest to nielegalne. Bo sa ludzie ktorzy tak robia.

W przypadku pierwszego jest to okresolne w umowie licencyjnej (a potem powiazania z KK), drugiego zas w kodeksie karnym.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:25 
 
Tribal napisał(a):
Od dawna wiadomo że Ultima Online Age of Shadows jest już na licencjii free

????
a może jakiś link na potwierdzenie twoich słów ?
chciałbym zobaczyć tą freewarową licencje na AoS'a.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:28 
 
Jemu sie pomylila licencja free z mozliwoscia bezplatnego sciagniecia klienta z sieci. Nie zauwazyl tylko, ze licencja na tego klienta zezwala TYLKO na granie na oficjalnych serwerach, i wrecz zabrania korzystania z niego na free shardach :)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:30 
 
Nie mam ochoty do kłótni, a twoje przytoczenia wydają się być nie na miejscu, gdy znajdę więcej czasu sam przeczytam licencję, mniejsza o to, programowanie serwera to pestka w porównaniu do tworzenia silnika gier 2d, nie jeden jest taki silnik, który mi się podoba i jest za free, lecz nie są on przystosowane do tworzenia MMOcRPG, a przeprogramowywanie ich nie ma najmniejszego sensu, dlatego więc jak napiszę maturę zakupie niezbędną literaturę i sam od podstaw stworze swój własny silnik, który miejmy nadzieje przy wykorzystaniu odpowiednich technik da lepszy efekt od tego, który był w Ultima Online, od czegoś trzeba zacząć.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:31 
 
Ale ja właśnie nawet zaglądałem na uo.com, ja naprawde poproszę o linka gdzie AoS'a można ściągnąć....
(poczytam sobie, co tam przy downloadzie jest napisane, a nie sądze, żeby nie było znaczka 'agree' na dole ;) )


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:37 
 
Sprawa wygląda tak:
Mam tą grę i wielu Polaków ją ma, większość z nich ma kopie tej samej płyty grają na legalnych nie oficjalnych serwerach, a nawet niekiedy stawiają własne dostają oficjalne pozwolenie od EA Games, nie boję się mówić tego otwarcie, bo wiem, że za to nic mi nie grozi :).
PS: To była tylko propozycja, ale dzięki za odradzenie mi tego pomysłu, lepiej zrobić coś swojego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:40 
 
http://support.uo.com/agreement.html

Punkt 5 (d):

(d) Official Service. Ultima Online has been designed by EA.com for play only on the Service. The Software is licensed to you for play on the Service only. EA.comdoes not grant you a license to use the Software for any other purpose. You agree to play Ultima Online only on the Service and not through any other means. You further agree not to create or provide any other means through which Ultima Online may be played by others - for example, through server emulators. You may not reverse engineer, decompile or disassemble the Software, including any proprietary communications protocol used by the Software. You acknowledge that you do not have the right to create, publish, distribute, create derivative works from or use any software programs, utilities, applications, emulators or tools derived from or created for Ultima Online unless specifically authorized in writing by EA.com.

Czyli? Wszyscy grajacy na free shardach czynia to nielegalnie. I nie mow, ze jest inaczej.

X.

PS. To, ze sie nie boja, to tylko dlatego, ze EA nic w tym kierunku nie robi. Jakby zaczely sie procesy sadowe, to uwierz, o free shardach pozostaloby tylko wspomnienie.
PS2. Pokaz mi tego, kto dostal te "oficjalne" pozwolenie. Chetnie go zobacze. Ale wydaje mi sie, ze to kolejna bzdura wyssana z palca. Nie ma czegos takiego jak "legalny nieoficjalny serwer".
PS3. I odrazu uprzedzam, ze gadanie o tekscie licencji po angielsku nic nie zmienia, gdyz lezy przedemna zapis licencji wyjetej z pudelka UO napisany po POLSKU. Na zyczenie moge podeslac skana.


_________________
http://zaginiony.net

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 12:51 
 
Xanth. masz rację, bzdura, próbowaliśmy kiedyś coś w tym kierunku robić, pytać zarówno polskiego wydawce (Cenega) jak i bezpośrednio EA czy takie pozwolenie można uzyskać, to nawet nie zawracali sobie nami głowy, kierując nas do licencji ;)
Dlatego też się zainteresowałem tymi piratami, jak się teraz okazało ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 14:29 
 
Tribal napisał(a):
Nie mam ochoty do kłótni, a twoje przytoczenia wydają się być nie na miejscu, gdy znajdę więcej czasu sam przeczytam licencję,


"Nie mam ochoty do klotni, a twoje przytoczenia wydaja sie byc nie na miejscu, gdyz wcale to nie jest zle ze zabiore sobie cos ze sklepu, a gdy znajde czas sam przeczytam kodeks karny i ci udowodnie~" :[ Pierdolisz Tribal, mowilem, mozemy dyskutowac jak bedziesz mial jakiekolwiek pojecie o tym co piszesz... A "wydaje mi sie" i "kumpel powiedzia" to etap przedszkolny i nie mam ochoty prowadzic dalszej konwersacji. Bye.


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 19:09 
 
Dlatego więc po raz wtóry mówię, że twoje gadki są nie na miejscu, gdyż to nie temat o licencji Ultima Online, przytoczyłbym wam dowód gdyby strona, która kiedyś istniała nadal by działała, świadczył o tym wielki napis, który wyraża zgodę od twórców Gothica na wykorzystanie ich materiałów a także od EA Games na prowadzenie tego shardu, tak na zakończenie rozmowy powiem wam byście nie robili z siebie takich niewiniątek, a kółka adoracyjne możesz tworzyć na swoim podwórku, gdyż ja już z tego wyrosłem i teksty typu „Pierdolisz Tribal” mi i moim znajomy nie imponują (pewnie dresy), a wręcz mówią o twojej kulturze, na miejscu moderatora bym zainstalował cenzurę.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 19:33 
 
Tribal napisał(a):
Dlatego więc po raz wtóry mówię, że twoje gadki są nie na miejscu, gdyż to nie temat o licencji Ultima Online, przytoczyłbym wam dowód gdyby strona, która kiedyś istniała nadal by działała, świadczył o tym wielki napis, który wyraża zgodę od twórców Gothica na wykorzystanie ich materiałów a także od EA Games na prowadzenie tego shardu


Tez bym Ci pokazal na stadione dziesieciolecia nad stoiskiem z rosyjskimi piratami wielki napis "TO WSZYSTKO LEGALNE! ZA MALE PIENIADZE", ale niestety tamto stoisko juz nie istnieje :[


Posty: 13
Dołączył(a): 4.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 wrz 2004, 20:28 
 
Asmax gratuluje ci cierpliwosci na te dzieciaki

Xanth po co mu wklejasz (ang.)licecje, jak on ledwo co czyta/pisze po polsku ;]

Cytuj:
... jak napiszę maturę...

Moze jednak napisz mature i dopiero tutaj pisz. thxbye


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 14:16 
 
Brawo twoje zachowanie świadczy tylko o tym, że do niej (matury) nie dorosłeś a do mojego pisma nic nie możesz zarzucić, daruje sobie to forum, bo wkurza mnie wasz cynizm, co wy sobie myślicie, że pozjadaliście wszystkie rozumy świata. Jestem nie legalny, ale przynajmniej nie jestem takim frajerem jak nie jeden z was mam tu na myśli dwie osoby inne mogą być nawet porządku (potrafią tylko grać i czytać licencję żeby przypadkiem FBI do nich nie zawitało . I wyprzedzę kolejną odpowiedź: Tak mam was dość! Czy jest tu jakiś moderator? Bo pisanie o licencji na UO w dziale o Nowych Polskich MMORPG’ach, ja już dawno bym powymiatał banami albo przynajmniej usuną te głupoty!

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 14:25 
 
Po pierwsze, uzyj slownika, albo naucz sie pisac.
Po drugie, wyjdz.


Posty: 13
Dołączył(a): 4.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 15:15 
 
Cytuj:
...ale przynajmniej nie jestem takim frajerem...


Wole byc frajerem niz zlodziejem, polaczku...


Posty: 9
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 18:03 
 
Słownika? A po cholerę mi słownik, jak znajdziesz, choć jeden błąd w tym, co piszę będziesz moim Bogiem. PS: Wyjdę stąd z przyjemnością, ponieważ nie chcę się droczyć z dzieciakami :/

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 wrz 2004, 18:35 
 
Tribal napisał(a):
Brawo twoje zachowanie świadczy tylko o tym, że do niej (matury) nie dorosłeś a do mojego pisma nic nie możesz zarzucić, daruje sobie to forum, bo wkurza mnie wasz cynizm, co wy sobie myślicie, że pozjadaliście wszystkie rozumy świata. Jestem nie legalny, ale przynajmniej nie jestem takim frajerem jak nie jeden z was mam tu na myśli dwie osoby inne mogą być nawet porządku (potrafią tylko grać i czytać licencję żeby przypadkiem FBI do nich nie zawitało ?. I wyprzedzę kolejną odpowiedź: Tak mam was dość! Czy jest tu jakiś moderator? Bo pisanie o licencji na UO w dziale o Nowych Polskich MMORPG?ach, ja już dawno bym powymiatał banami albo przynajmniej usuną te głupoty!


Wedle zyczenia. Proponuje rowniez dokladniejsze pisanie i czytanie tego przed wyslaniem, bo wyglada to jak potok mysli niezrownowazonego goscia :[

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.