mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 16 sty 2005, 23:41 
Cytuj  
Przypadkowo trafilem, a ile smiechu.
Tibia wymieka w przedbiegach.

http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/setV ... gameID/162

http://www.magiknights.com/
http://www.magiknights.com/screenshots.asp


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 07:03 
Cytuj  
Ciekawostka przyrodniczą to Ty tutaj jesteś, tak się składa, że niekórzy lubią gry w oldschoolowych klimatach rodem z FFV i Chrono Trigger, założe się, że ty nawet bys nie umiał zrobić silnika poruszania się do takiej gry :o

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 07:50 
Cytuj  
Takie gry sa robione przez maniakow dla maniakow i w sumie nic w tym zlego.

Ci pierwsi ucza sie/lubia programowac a ci drudzy maja fun.

Swoja droga Koma takich gier jest na peczki. :)
A jesli ktos chce naprawde oldschoolowa gre to polecam to:
http://www.adom.prv.pl/

Ancient Domains Of Mystery (wybitnie stresujace ale jak ktos KOCHA hardcore RPG i w dupie ma fajerwerki graficzne to moze grac).

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 08:40 
Cytuj  
Magi Knights jest nawet fajne - kiedys grałem. Co prawda znudziło mi sie i po 3 dniach wróciłem do starego dobrego runescape :D , ale dla ludzi lubiących stare cRPG'i bedzie jak znalazł.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:52 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Ciekawostka przyrodniczą to Ty tutaj jesteś, tak się składa, że niekórzy lubią gry w oldschoolowych klimatach rodem z FFV i Chrono Trigger, założe się, że ty nawet bys nie umiał zrobić silnika poruszania się do takiej gry :o


Nie rob z siebie idioty i nie porownywaj jakis knorr/winiary magi knights do tzw. kanonow piekna w cRPG :har:

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 11:58 
Cytuj  
Nawet fajna ta gra :D ... Musze sobie pograc


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 12:07 
Cytuj  
IMHO i ta gra i wszystkie "classic RPG" przedstawiaja podobny czyt. zenujacy poziom.

Ale rozumiem ze sa ludzie ktorzy wola jezdzic 30letnim garbusem zamiast nowiutkim Ferrari wiec prosze mnie nie flamowac. :D


Classic RPG = stare gry, uznawane za klasyke gatunku

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 12:15 
Cytuj  
"zenujacy poziom"
Wziasc i tylko udusic, takie cRPG wychodzily kupe lat temu i w dodatku mialy skomplikowana i na wysokim poziomie fabule.
Natomiast to......to juz nie wiem jak nazwac to jest jakis fetysz :o

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 12:22 
Cytuj  
Wlasnie dlatego napisalem o garbusie a nie o maluchu :)
Garbus = auto do dupy ale "z dusza".
Vide "classic RPG" mechanika do dupy, grafika do dupy, muzyka do dupy, rozwoj postaci sztampowy i do dupy, swiat maly i do dupy.
:D :D :D

Ale jest "dusza".

Mam nadzieje ze wiekszosc skumala o co mi chodzi. :D

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:14 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Vide "classic RPG" mechanika do dupy, grafika do dupy, muzyka do dupy, rozwoj postaci sztampowy i do dupy, swiat maly i do dupy.


Moge to powiedziec o 75% wspolczesnych gier cRPG czy tez MMORPG :<. Moze z wyjatkiem swiata ale co z tego ze duzy jak do dupy. Jak juz porownywac to moze nowe ferrari do Pontiaca Firebirda lub do innego rownie kultowego starego samochodu? ...

T.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:15 
Cytuj  
Wiesz co pieszczoch, moze ty sie lepiej nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia o pewnych rzeczach, ja rozumiem, że można krytykować gry, ale w spoóśb normalny, a nie tak jak to robi Koma.
Bo on nawet nie wie ile pracy zabiera stworzenie choćby najprostszego silnika do gry crpg.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:18 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):

Bo on nawet nie wie ile pracy zabiera stworzenie choćby najprostszego silnika do gry crpg.


Ja wiem - MNOSTWO :D

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:21 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Wziasc i tylko udusic, takie cRPG wychodzily kupe lat temu i w dodatku mialy skomplikowana i na wysokim poziomie fabule.

zacnie prawi

Kabraxis napisał(a):
Vide "classic RPG" mechanika do dupy, grafika do dupy, muzyka do dupy, rozwoj postaci sztampowy i do dupy, swiat maly i do dupy.


tu sie nie zgodze - taki TeS: Daggerfall był bardziej rozbudowany i ciekawszy niz wiele "teraźniejszych" produkcji( a dziś odszedł w zapomnienie :( )


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:30 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Vide "classic RPG" mechanika do dupy, grafika do dupy, muzyka do dupy, rozwoj postaci sztampowy i do dupy, swiat maly i do dupy.


tu sie nie zgodze - taki TeS: Daggerfall był bardziej rozbudowany i ciekawszy niz wiele "teraźniejszych" produkcji( a dziś odszedł w zapomnienie :( )

I samo to skomplikowanie przeroslo devow, i pozwolilo mu byc najbardziej zabugowana gra wszechczasow (wiedzialem ze ktos wyskoczy z daggerfallem). Tworcy Daggerfalla za bardzo wzieli sobie do serca slowa: "mierz sily na zamiary". I widac to po Morrowindzie ktory jest mniej rozbudowany i przez to, paradoksalnie lepszy.

BTW. Morrowind byl przez 2 czy 3 lata w fazie "concept" a Bethesda BARDZO sie zastanawiala czy oplaca sie cokolwiek robic po porazce jaka byl dla nich Dagerfall. Ale go zrobili po 4 latach gdy w koncu sprzet i sami devsi do tego dorosli.

Ja nie krytykuje starych gier bo swego czasu byly zajebiste ale granie w nie dzisiaj to jest pomylka IMHO.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:35 
Cytuj  
khoga napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Vide "classic RPG" mechanika do dupy, grafika do dupy, muzyka do dupy, rozwoj postaci sztampowy i do dupy, swiat maly i do dupy.


tu sie nie zgodze - taki TeS: Daggerfall był bardziej rozbudowany i ciekawszy niz wiele "teraźniejszych" produkcji( a dziś odszedł w zapomnienie :( )

I samo to skomplikowanie przeroslo devow, i pozwolilo mu byc najbardziej zabugowana gra wszechczasow (wiedzialem ze ktos wyskoczy z daggerfallem). Tworcy Daggerfalla za bardzo wzieli sobie do serca slowa: "mierz sily na zamiary". I widac to po Morrowindzie ktory jest mniej rozbudowany i przez to, paradoksalnie lepszy.

BTW. Morrowind byl przez 2 czy 3 lata w fazie "concept" a Bethesda BARDZO sie zastanawiala czy oplaca sie cokolwiek robic po porazce jaka byl dla nich Dagerfall. Ale go zrobili po 4 latach gdy w koncu sprzet i sami devsi do tego dorosli.

Ja nie krytykuje starych gier bo swego czasu byly zajebiste ale granie w nie dzisiaj to jest pomylka IMHO.

EDIT: sorry za dwa posty ale cos sie pojeb*** przy edicie i wstawilo nowy

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 14:58 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Ancient Domains Of Mystery (wybitnie stresujace ale jak ktos KOCHA hardcore RPG i w dupie ma fajerwerki graficzne to moze grac).


Akurat ADOM ma tyle wspolnego z RPG co ja z hodowla owiec. Nie bez powodu Diablo 2 nazywa sie graficznym roguelike.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:29 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
Ancient Domains Of Mystery (wybitnie stresujace ale jak ktos KOCHA hardcore RPG i w dupie ma fajerwerki graficzne to moze grac).


Akurat ADOM ma tyle wspolnego z RPG co ja z hodowla owiec. Nie bez powodu Diablo 2 nazywa sie graficznym roguelike.



Mozna wiedziec czemu to nie jest wg Ciebie RPG ?? Bo ja w tym widze hardcore (tylko bez grafiki) RPG no ale moze jestem po prostu glupi......

Bo jesli nie RPG to co to jest ?? Wyscigi ?? Mordobicie ?? :D

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:34 
Cytuj  
Hardcore RPG - napisales to w takim sensie jakby mialo to cos wspolnego z prawdziwie pojetym rpgiem i rzadzilo sie rozwinietymi zasadami jak mudy (jezeli mowimy tylko o komputerach). ADOM to zwykly cRPG, w zasadzie hack 'n slash jak sami Tworcy go nazywaja.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:44 
Cytuj  
Z tym hardcore to mi chodzilo wlasnie o ta "oldschoolowosc" wlasnie.
Bo tego nie da sie zaprzeczyc ze gierka jast w "starym dobrym stylu".

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 sty 2005, 15:44 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
I samo to skomplikowanie przeroslo devow, i pozwolilo mu byc najbardziej zabugowana gra wszechczasow (wiedzialem ze ktos wyskoczy z daggerfallem). Tworcy Daggerfalla za bardzo wzieli sobie do serca slowa: "mierz sily na zamiary". I widac to po Morrowindzie ktory jest mniej rozbudowany i przez to, paradoksalnie lepszy.

BTW. Morrowind byl przez 2 czy 3 lata w fazie "concept" a Bethesda BARDZO sie zastanawiala czy oplaca sie cokolwiek robic po porazce jaka byl dla nich Dagerfall. Ale go zrobili po 4 latach gdy w koncu sprzet i sami devsi do tego dorosli.

Ja nie krytykuje starych gier bo swego czasu byly zajebiste ale granie w nie dzisiaj to jest pomylka IMHO.



no ale na swoje czasy daggerfall był fajowy ( wg. mnie lepszy od diablo - prosze bez flame'ów - nie lubie h&s). Miał sporo błędów, ale dało sie grać i czerpać radość z gry. Swoją drogą: Morrowind - po mojemu najlepszy cRPG wszechczasów).


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.