mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 15:27 
 
Moim zdaniem chaos na CL jest ok.
Po pierwsze zabijaja makrownikow (i mi sie po uszach kiedys dostalo, jak sparowalem w wiezy) i dzieki temmu sktecznie poprawiaja klimat.

Po drugie zabijaja tych co sa dobrze wyposazeni. I dzieki temu tworza prawdziwa sile "zla" ktorej mozna sie probowac przeciwstawic. Jesli masz ambicje walczyc ze zlem to tutaj sa wspaniale mozliwosci.

Moja postac "nienawidzi chaos"
Ja jako gracz czuje respekt wobec czlonkow chaosu, maja oni o wiele wieksze doswiadczenie niz ja w swiecie CL, i mozna sie od nich wiele nauczyc.

Jedyne co by mi sie nie podobalo to sytuacja gdy np. czlonkowie chasu zabijaja newbie pracujacych w kopalni itp.
To byloby zwykle chamstwo i psucie innym zabawy. Ale chaos na CL takich praktyk raczej nie stosuje.

Nie ma co narzekac na chaos. Czeba ich uwzgledniac w swiecie, jako realna sile.
W ogole ta nazwa "chaos" troche nie pasuje i przez to jest wiele nieporozumien.

Najwieksze nieporozumeinie dla mnie to bylo stworzenie czegos na wzor chaosu na SC. Gdzie czesc malo doswiadczonych graczy zaczelo sie wybijac gdzie pobadnie.
Nie dotyczy to wszystkich, ale czesto chaos na SC to:
- totalna samowola,
- brak zgrania,
- brak jakichkolwiek zasad,
- brak doswiadczenia
- brak kontroli
- dlatego PRAWDZIWY CHAOS JEST NA SC

_________________
Migalart - Kowal Morza
from CLSE and don't forget about it!!!

Galerie fantasy - http://republika.pl/migalart

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2002-01-29 17:21 ]</font>

*

Posty: 101
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:24 
 
Masz racje co do chaosu w CL.Są warci podziwu zwłaszcza jak opracowują specjalne taktyki , strategie itp.Nigdy nie zapomne wielkiego oblężenia w Minoc gdzie prawie karzdy poległ.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:28 
 
Szkoda tylko ze ten chaos istnieje w takiej formie w duzej mierze dzieki graczom z CL'a :wink:

****

Posty: 1318
Dołączył(a): 17.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:29 
 
Czemu nie uwazasz mnie za prawdziwy chaos? Jak widze ludzi z napisem Order, to ich zabijam i nie potrzebuje do tego taktyk zadnych, bo poki co mam przewage nad nimi.

Co do doswiadczenia, to sadze ze mam je o wiele wieksze niz wiekszosc Orderowcow - czy to z SC czy CL...

Na SC jest chaos, a na CL niewiadomo co jest :smile: Jest banda mordercow, ktorzy za durna zbroje gotowi sa zabic kazdego, i nie ma w tym zadnych wyzszych celow. My natomiast, zabijamy Order z przyczyn iscie ideologicznych - bo lupy nigdy nie sa zbyt duze...

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:31 
 
Szerszen - masz racje. :smile:

to sa w wiekszosci ci co sie nie zalapli do Chaosu na CL

_________________
Migalart - Kowal Morza
from CLSE and don't forget about it!!!

Galerie fantasy - http://republika.pl/migalart

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2002-01-29 16:34 ]</font>

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:43 
 
Cytuj:
2002-01-29 16:29, Taunis napisał:

Na SC jest chaos, a na CL niewiadomo co jest :smile: Jest banda mordercow, ktorzy za durna zbroje gotowi sa zabic kazdego, i nie ma w tym zadnych wyzszych celow.


Taunis - ty to masz bardzo duze doswiadczenie. Nie mowilem o wszystkich.

Moje zdanie jest takie.
Order jest ideologiczny - walczy z "Chaosem"

Chaos nie jest ideologiczny.
Chaos walczy z orderem bo przeciwnika sie niszczy.
Chaos kieruje sie wlasnym interesem nie zwracajac uwagi na innych.
Ale jest jeden wyjatek: chaos (jak wszyscy)powinien przestrzegac zasad "etykiety UO"

Nie wszyscy to zalapali.
Miedzy innymi paru graczy z CL (jak zauwazyl Szerszen)

Taunis jestes osoba z duzym stazem na SC
Jestes w stanie postawic chaos na nogi.
_________________
Migalart - Kowal Morza
from CLSE and don't forget about it!!!

Galerie fantasy - http://republika.pl/migalart

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2002-01-29 16:47 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 16:57 
 
Cytuj:
2002-01-29 15:27, Migalart napisał:
Moim zdaniem chaos na CL jest ok.
Po pierwsze zabijaja makrownikow (i mi sie po uszach kiedys dostalo) i dzieki temmu sktecznie poprawiaja klimat.


Taa. no byc moze nie wiem nie makrowalem na CL

Cytuj:
Po drugie zabijaja tych co sa dobrze wyposazeni. I dzieki temu tworza prawdziwa sile "zla" ktorej mozna sie probowac przeciwstawic. Jesli masz ambicje walczyc ze zlem to tutaj sa wspaniale mozliwosci.



No zapewne gornik w samej todze i z kilofem jest niewatpliwie dobrze wyposazony, tak samo jak jego kon - obydwoje wygladaja na takich "twardzieli" ze tylko "prawdziwy" chaos z CL da sobie z nimi rade

Cytuj:
Ja jako gracz czuje respekt wobec czlonkow chaosu, maja oni o wiele wieksze doswiadczenie niz ja w swiecie CL, i mozna sie od nich wiele nauczyc.


Oczywiscie bo majac postac rok lub wiecej na srvie i ja ciagle rozwiajjac. Ciagle walczac PvP i stosujac potionki sa groznym przeciwnikiem - poza tym zazwyczaj chodza kupa - czasem tylko samotnie

Cytuj:
Jedyne co by mi sie nie podobalo to sytuacja gdy np. czlonkowie chasu zabijaja newbie pracujacych w kopalni itp.
To byloby zwykle chamstwo i psucie innym zabawy. Ale chaos na CL takich praktyk raczej nie stosuje.


Oczywiscie ze nie. Zabili mi postac majaca 1 dzien tylko dlatego ze potrzebowali regi. To samo z gornikami w kopalni ktorzy gina bo maja niezwykle cenna robe i troche rudy no i zecz jasna kilof ktory jest tak potezna bronia ...

Cytuj:
Nie ma co narzekac na chaos. Czeba ich uwzgledniac w swiecie, jako realna sile.
W ogole ta nazwa "chaos" troche nie pasuje i przez to jest wiele nieporozumien.


Oczywiscie. PK istnialo i bedzie istniec niezaleznie od formy jaka przyjmie.

Cytuj:
Najwieksze nieporozumeinie dla mnie to bylo stworzenie czegos na wzor chaosu na SC. Gdzie czesc malo doswiadczonych graczy zaczelo sie wybijac gdzie pobadnie.


Zapewne te dwie gildie zrzeszajace najbardziej doswiadczonych graczy na SC nie istnieja

Cytuj:

Nie dotyczy to wszystkich, ale czesto chaos na SC to:
- totalna samowola,
- brak zgrania,
- brak jakichkolwiek zasad,
- brak doswiadczenia
- brak kontroli
- dlatego PRAWDZIWY CHAOS JEST NA SC



No i tu pewnie masz racje, bo jesli ktos gral na innym sharadzie i prowadzil postac pokojowa i prawozadna a przyszedl na SC dla "figli" i po to aby mordowac innych NB no to nie ma na to rady.
Ja ostatnio spotkalem kolesia z widlami ktory atakowal gornika w kopalni w minoc a mial chyba tego skilla 50 - 60 - wiec to nie chaos tylko jakas pierdola szukajaca rozrywki i latwego zysku.
Tak sie sklada ze znam ludzi z tego chaosu na SC i w wiekszosci przypadkow to oni nie zabijaja Nb bo to nie ma sesnu - Nb nic nie ma. A spotkalem kogos kto mi sie chwalil jaki to on twardziel jest bo ma 70 w mieczu i zabija NB i normalnie gra na innym sharadzie - no hmmm kazdy ma jakis spsob na zycie :grin:

*

Posty: 101
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:02 
 
Pytanko mam do Migalarda i Taunisa.Jutro wstaje CL zwiąsku z tym mam do was PROSTE pytanie.Gdzie będziecie grać na SC czy CL i dlaczego?

**

Posty: 234
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:14 
 
Szerszen, no fakt ze wiekszosc graczy z Chaosu to jest CL ale np, Ja, Gunaf i pare innych osob zawsze gralismy na sc...


_________________
Okraglutki Rumiany Ogr :DDD
_________________
" Nic, jeno o tym! Mądrze zaczynają, a zawżdy na dupie kończą! "

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:20 
 
Scorpio:

Nie chce generalizowac.
Na CL w chaosie zdarzaja sie ludzie pomylki
Na SC w chaosie zdarzaja sie ludzie ktorzy potrafia doskonale wczuc sie w klimat.

Piszac o makrowaniu na CL mialem na mysli moje sparingi w wiezy. Byly to czasy gdy dopiero zaczynalem grac i za bardzo nie orientowalem sie w tym swiecie.
Najpierw jeden "doswiadczony" wytlumaczyl mi ze jak jestem nowy to mam isc do wiezy sobie potrenowac, bo tam sa tacy jak ja.
A potem sie strasznie wkurzalem jak sie tam pojawiali rozni i nas tlukli.
Teraz juz na to inaczej patrze


_________________
Obrazek

*

Posty: 101
Dołączył(a): 27.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:40 
 
Chaosowcy na cl również sie pojedynkowali w walkach 1v1 bez potionow itp.Jak wygrał chaosowiec w walce zostawiał rzeczy przeciwnika aby je odebrał.Natomiast inna zupełmnie sprawa jak mają ochote na rozruby i naloty to wtedy grabienie i mordy.Wtedy to pomaga tylko szybkie zgrupowanie ludzi chętnych do boju i odpieranie ataku.A taki NB jest światkiem wielkich bitew itp.W SC za krutko gram aby mówić o chaosie i wielkich bitwach.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:46 
 
Migalart chaos nie musi byc zly
mylisz pojecia stawiajac znak rownosci miedzy zlem a chaosem
chaos jest chotyczny czyli zmienny i jako takiemu wszystko wolno :smile:
moze zabic wszystkich w wiosce a moze spokojnie przejechac przez te sama wioske innym razem
to jak zrobi zalezy od tego co mu odpie..... w danej chwili

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 17:57 
 
Nobel dla hergara.
Ujales cala ksiege w kilku zdaniach.
Sprobuj stworzyc taka gildie chaosu na sc ktora nie bedzie agresywna.
Kilku ludziom sie nie udalo mimo usilnych prob, i uwazam ze to jest nie fair,bo stracili przy tym mnostwo siana i regow :sad:

wszystkim ktorzy chceiliby taki pomysl zrealizowac polecam uwazac na profiana

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 18:12 
 
kurde ja napisalem ze chaos nie zawsze jest agresywny nie musi taki byc 24 godziny na dobe!!!!!!
ale jest chaosem i dlatego nikt go nie lubi

***

Posty: 803
Dołączył(a): 1.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 18:16 
 
hehe, skoro komp mi wstal tesh moge cos dorzucic od siebie - dziwne ze ktos uwaza ze chaos na cl nie zabija nb - przeciez oni zabijaja kazdego!!!
przyklad: bardzo soczysty a mianowicie kolega ledwo co nauczyl mnie przemieszczac sie, a tu chaos i bec, od qmpla slyszalem tylko: "Uciekaj! Chowaj sie!", a ja biedny nie wiedzialem jeszcze jak sie biega :lol:
a co do reszty... naprawde trudno zrobic gildie chaosu na sc - i jeszcze trzeba zrobic tak, ze sa to same doswiadczone postacie, bo do tej pory prawde mowiac byly baaaaardzo rozne...

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 18:44 
 
Cytuj:
2002-01-29 17:46, Hergar napisał:
Migalart chaos nie musi byc zly
mylisz pojecia stawiajac znak rownosci miedzy zlem a chaosem
chaos jest chotyczny czyli zmienny i jako takiemu wszystko wolno :smile:
moze zabic wszystkich w wiosce a moze spokojnie przejechac przez te sama wioske innym razem
to jak zrobi zalezy od tego co mu odpie..... w danej chwili

Hergar, to ty mnie zle zrozumiales.
Przecierz ja wlasnie napisalem ze na SC jest prawdziwy "chaotyczny" chaos ktory moze zabic wszystkich w wiosce a moze spokojnie przejechac przez te sama wioske innym razem
to jak zrobi zalezy od tego co mu odpie.....

Prawdziwy chaos jest na SC - tak sie temat nazywa

Tylko dla mnie taki chaos pasuje do Warhammera, ale nie do mmorpg


_________________
Obrazek

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 18:55 
 
Hihihihi to prawie ze dobrze Ci pasuje... Warhammer rzadzi jak chodzi o definicje chaosu, no a pozatym... ktos chcial RPG... to IMHO oprzec sie mozna tylko na podwojnym uderzeniu Warhammer+AD&D (w odwrotnej kolejnosci) :wink:


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 18:56 
 
a mi chodzilo o to ze chaos nie zawsze musi byc agresywny, moze byc tez odgrywany (wyglad, zachowanie, wypowiedzi)

***

Posty: 623
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 20:44 
 
Cytuj:
2002-01-29 18:56, exodus napisał:
a mi chodzilo o to ze chaos nie zawsze musi byc agresywny, moze byc tez odgrywany (wyglad, zachowanie, wypowiedzi)

racja
ale pamietajmy nic na sile :smile:
w sumie gdyby zabawy chaos rozwinal ponad napazanki z orderem to mogloby byc fajnie

**

Posty: 234
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 sty 2002, 20:51 
 
Nom jeszcze powstaly Gildie typu Sigmarytow co by latali z Mlotami, Mrocznych elfow, Ulrykanow , Chaosnikow ( W sensie ze wyznawcow khorne'a ) itp itd


_________________
Okraglutki Rumiany Ogr :DDD
_________________
" Nic, jeno o tym! Mądrze zaczynają, a zawżdy na dupie kończą! "

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.