mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 17:10 
Cytuj  
Hi ! Jestem tu nowy i chcialem sie przywitac >[

Pytanie brzmi tak... Chce grac PvP i byc zajebisty , moze mi ktos strescic styl poszczegolnych klas ? Nie tak jak to wyglada teoretycznie we wszystkich poradnikach , tylko krotko i rzeczowo.
Zawsze gralem bardziej offensive , dystans. Jak wyglada mniej wiecej roznica w takim stylu gry pomiedzy lowca , nekromanta i elementalista ? Bylbym wdzieczny za wypociny graczy ktorzy juz sie duzo nagrali i cos wiedza.

thx

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 17:15 
Cytuj  
Nie ma sensu bawić się w PvP, nie zaczynając od PvE... To w trybie rpg możesz odblokować skille do PvP. Jak juz ich będziesz trochę miał będziesz mógł odblokowywać za tzw. Faction Points (zdobywa się je przez PvP). Polecam przejrzeć strony zawarte w dziale linki. A szczególnie pogrzebać po innych forach. Nie można streścić klas, dlatego że na PvP jest od cholery buildów na każdą...

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 17:41 
Cytuj  
3 win w arenie na noob skillach :[

Troche to smutne ze aby grac PvP musze zaczac od PvE , a podobno mialo sie to roznic od wow'a : /

thx

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 19:20 
Cytuj  
Smolik nie pekaj, ale PvE nie jest tutaj az tak nudne jak w WoWie i w dodtaku qesty robi sie o wiele szybciej, nie spedzasz nudnych godzinyn robiac jakies dungony.Ja osobiscie mam 12 lvl i nie naleze do zadnej gildii i nigdy jeszcze udzialu w PvP nie bralem i do tej pory podoba mi sie to ze nie ma tutaj wysciugu szczurow tak jak w Wowie.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 20:03 
Cytuj  
A rzeczywiscie : D Bardzo lajtowo sie gra >] Nawet poznalem 2 osoby ktore mi poswiecily chwile czasu aby mi troche pomoc - w WoW'ie nie moglem na to liczyc bo kazdy scigal sie z levelem : D Przez 15 sekund czulem klimat community UO heh

bedzie dobrze : >

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 20:32 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
A rzeczywiscie : D Bardzo lajtowo sie gra >] Nawet poznalem 2 osoby ktore mi poswiecily chwile czasu aby mi troche pomoc - w WoW'ie nie moglem na to liczyc bo kazdy scigal sie z levelem : D Przez 15 sekund czulem klimat community UO heh

bedzie dobrze : >


I tu zdecydowanie uwazam tak jak Ty smolik ze ludzie tutaj jakos inaczej podchodza, sa w stanie poswiecic wiecej czasu innym playerom.Moze wynika to z tego ze nie ma takiej pogoni i ze gra nie ma abonamentu.Ja osoatnio widzialem sporo osob z 20 lvl ktore oglaszaly sie ze pomagaj w misjach jakis nisko lvlowym postacia.Kilmat jest bardzo fajny i ja sie wogole nie stresuje tym ze nie mam czasu i nie moge grac, kolega z ktorym razem gramy zawsze czeka na mnie jak ja mam czas albo ja na niego.

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2005, 23:06 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
Zawsze gralem bardziej offensive , dystans. Jak wyglada mniej wiecej roznica w takim stylu gry pomiedzy lowca , nekromanta i elementalista ? Bylbym wdzieczny za wypociny graczy ktorzy juz sie duzo nagrali i cos wiedza.

thx

Różnica jest ogromna. Łowca, to głównie łuki, a walka nimi jest dość trudna...Wolny czas przeładowania i dość duża szansa spudłowania. Ale w zamian dostaje wachlarz umiejętności, które potrafią nieźle dopiec...Elem, to głownie czary ofensywne o dużych obrażeniach. Ne jest dośc trudny do grania. Jest kilka czarów, które zadają spore obrażenia, ale większość, to głównie przeszkadzanie itp.

Naprawdę trudno jest zdefiniować jednoznacznie do czego można daną klasę "użyć" bo dzięki bogatemu wachlarzowi umiejętności, które w połączeniu z dwuklasowością dają ok. ~140-150, okazuje się, że można stworzyć naprawdę różne postacie. Dobrym przykładem niech będzie mnich, który kojarzony jest głównie z leczeniem. Są osoby, które jeszcze całkiem niedawno twierdziły, że Mo się do niczego innego nie nadaje jak tylko do leczenia. Natomiast okazuje się, że odpowiedni dobór umiejętności robi z Mo prawdziwego zabijakę :]

Także wybór należy tylko do Ciebie i od tego jaką gre preferujesz...daleka ofensywa...Może El jest dla Ciebie rozwiązaniem?


_________________
Obrazek

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 10:48 
Cytuj  
Mesmer/Elemantalist
To jest najlepszy zestaw(moim zdaniem).

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 12:12 
Cytuj  
Jak na razie to nabilem 3 level rangerem , a wiekszosc czasu gram PvP monkiem - tylko healuje i mam 1100 faction points. Jak na razie testuje klasy , a potem zaczne RP mode : f


Posty: 31
Dołączył(a): 12.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 13:16 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
Mesmer/Elemantalist
To jest najlepszy zestaw(moim zdaniem).

No prawie wg. mnie Elementalist/Mesmer a ostatnio sie zastanawiam nad nowa postacia El/Mo czry healujace monka energy storage elementala full many od czasu do czasu lighteningi itp. niezla postac nawet.


_________________
Guild Wars
-Mistical Melckor 20 lv E/Me next W/MO
World of Warcraft
-Burning Legion - Melckorion 70 priest / Mistical - 40 Hunter.
Plemiona.pl 3 Serv

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 19:05 
Cytuj  
PvP to teamplay. Tu musisz miec taka klase i takie skille, by wspolgrac z reszta teamu. Oczywiscie nie mowie o nb pvp typu random team czy team arena 4vs4 - tu kazdy sobie rzepke skrobie i czesto random team moze dobrze wspolgrac. Prawdziwe PvP zaczyna sie w Tomb i w GvG.
A PvE dobrze skonczyc jedna czy dwiema postaciami, tak by odblokowac sobie wiekszosc skili, w tym elite. Bedziesz mial wtedy lepszy wybor do klas do pro PvP. A przy okazji robiac misje poodblokowujesz sobie upgrady do broni, runy itp, bo odblokowywac to tylko za faction pointy to masochizm i arena 24/7 :D Ale ponoc NCSoft ma cos z tym zrobic i zmienic przelicznik faction za wykupowanie skilli/upgradow/run itp.
Ja polecam dowolna klase do grania PvP :D W kazdym razie jesli tylko pod to sie chcesz skolic polecam jako second wziac Mesmer zeby miec poodblokowywane skille, ewentualnie Monk, wtedy bedziesz mogl zawsze w teamie robic za healera. Poza tym jesli wezmiesz primary Monk, to w zasadzie cala czesc misji i PvE masz z glowy, bo monk jest tak pozadana klasa na misjach, ze teamy same beda sie o ciebie dobijac :D
Ergo: Mo/Me niby najlepszy jesli chcesz robic PvE tylko raz a po zrobieniu byc przydatnym w dobrym teamie. Monk nie jest tu klasa stricte defensywna, widzialem teamy 4-8 monkow smiterow ktore rozkladaly inne zbalansowane teamy.
W endowym PvP stanowczo czesto uzywa sie klasy Ranger - do ataku z daleka, dobijania uciekajacych, albo do spamowania duszkami.

GW to fajna gra, w ktorej jedna z najwiekszych zalet jest balans klas, tak ze nie ma klasy ktora bylaby nieprzydatna.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 20:16 
Cytuj  
Specjalnie mnie to nie wciagnelo - i dobrze , bo nie mam teraz czasu na granie i myslenie non-stop o grze. Fajnie sie gra , i bez pospiechu - tym bardziej zwracam na to uwage jak slysze ze na nowym serwerze WoW'a jest kolejka 4500 osob... Kazdy chce jak najszybciej level i robi sie z tego single only : /

-Czemu sie malowales Soulless ? =f

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 20:48 
Cytuj  
Smolik napisał(a):
-Czemu sie malowales Soulless ? =f


OT: Malowanie to taki moj rytual coroczny. Maluje sie zawsze na imprezie rocznicowej mojego ircowego kanalu #bezduszni. To co w sigu mam to z ostatniej 8 rocznicy :D
Dla odmiany na 7 wygladalem skromniej, czyli tak:
Obrazek
Zwyczaj sam sie urodzil na 2 rocznicy, kiedy po pijaku mnie laski pomalowaly :P I tak jakos zostalo, stylizowane na Dawn, mistrza Josepha Linsnera :D Bo lubie :D


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 sie 2005, 22:48 
Cytuj  
Ja gram R/E

Many mam wystarczajaca dzieki np. temu ze szaty druida sporo dodawaja.
Pet sie nawet przydaje, z luku tak czesto sie nie pudluje jesli wie sie kiedy i jak strzelic, czas przeladowania nie jest w sumie tak duzy. W bliskim starciu jestem nawet w stanie wygrac z warriorem. Najpierw skill dzieki czemu upada, potem skill dla zwierzaczka( mocny atak). Kiedy war wstaje to jakies spowolnienie i ucieczka. Wtedy war moze zostac przy pecie- pet nie ma szans, ale ja wara rozpykam power shotami i czarami elementala. Jesli najpierw rzuci sie na mnie- znowu skill na upadek :) Ucieczka na wieksza odleglos i znowu power shoty, double shoty czy jak sie to nazywa. Z elementalistami czy z necro dosc latwo wygrac jesli nie maja zaplecza monka( lub jesli sie na nich nie koncentruje). R/E ma naprawde zabojczy dmg, a zarowno el i necro maja slaby pancerzy( slabszy od rangera). Najlepiej wtedy skille ktore przerywaja czar i nie pozwalaja na rzucenie czaru przez jakis czas- wtedy sa bezbronni

Zeby nie bylo ze wedlug mni R/E jest niepokonany- nie i pewno sa lepsze polaczenia( wedlug mnie W/N jest calkiem niezly)- ale wystarczy skill i dobranie odpowiednich skilli :) zeby ladnie tym R/E wymiatac.

BTW Jest taka koreanska gildia, strasznie sie na nia polacy uzalaja, 4 R+ 2M :D


_________________
Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 07:58 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Ja gram R/E

Many mam wystarczajaca dzieki np. temu ze szaty druida sporo dodawaja.
Pet sie nawet przydaje, z luku tak czesto sie nie pudluje jesli wie sie kiedy i jak strzelic, czas przeladowania nie jest w sumie tak duzy. W bliskim starciu jestem nawet w stanie wygrac z warriorem. Najpierw skill dzieki czemu upada, potem skill dla zwierzaczka( mocny atak). Kiedy war wstaje to jakies spowolnienie i ucieczka. Wtedy war moze zostac przy pecie- pet nie ma szans, ale ja wara rozpykam power shotami i czarami elementala. Jesli najpierw rzuci sie na mnie- znowu skill na upadek :) Ucieczka na wieksza odleglos i znowu power shoty, double shoty czy jak sie to nazywa. Z elementalistami czy z necro dosc latwo wygrac jesli nie maja zaplecza monka( lub jesli sie na nich nie koncentruje).


Nie sądzę, aby ktokolwiek atakował peta, kiedy przeciwnicy są blisko. Po drugie Twoj sposób jest stanowczo za długi... W tym czasie zapewne ten wojownik zdążyłby wskrzesić innych. Z air-ele nie masz szans zbytnich w 1vs1... podobnie z n/me disabler... wystarczy mu echo i diversion, żeby zablokować skille niektóre na 41 sekund oraz backfire, żeby zablokowac Cię na 10 sekund jako ele.... :o

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 12:40 
Cytuj  
Nazaal głupoty gadasz :p R > E to po pierwsze, po naprawde rzadko kto rzuca BF na rangera, diversion może walić, ale prędzej padnie niż mu z 3 skille zablokuje.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2005, 15:22 
Cytuj  
Przeczytaj dokładnie, że chodzi mi o 1vs1... Nie zawsze jest wybór przeciwnika jeśli wszyscy padną, a jeśli ele widzi, że ranger używa dużo skilli z elementalisty no to chyba aż się prosi o bf... jesli skille na atak są zablokowane to taki ranger nic nie zrobi, jeśli jego atak opiera się na tych skillach i na drugiej profesji...

*

Posty: 147
Dołączył(a): 25.02.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2005, 03:17 
Cytuj  
Nazaal napisał(a):
Nie sądzę, aby ktokolwiek atakował peta, kiedy przeciwnicy są blisko.

Mylisz się. Zwierzaka trzeba się często pozbywać, bo przeszkadza...Poza tym zawsze jest ryzyko, że nie jest to tylko mięso armatnie...


_________________
Obrazek

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2005, 17:43 
Cytuj  
Mam takie pytanie jaki jest Nekromanta?
Tzn.:
I.Czy może coś przywoływać(jak tak to co).
II.Jakie ma spelle.
III.Czym najlepiej walczy(chodzi mi o bronie).

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2005, 18:02 
Cytuj  
polecam dział "linki". tam znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania, a uwierz mi - jest o czym czytać...

http://www.guildwars.org.pl/nekromanta. ... edc7ec070e
http://www.guildwars.pl/index.php?menu= ... Nekromanta

te są po polsku - mam nadzieję, że Ci wystarczą ;]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.