mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 17:37 
Cytuj  
Obrazek

Wymagania:
linux, win 98, 2000, Me, XP
przegladarka internetowa (Np.: internet explorel, mozilla firefox, opera)
64MB pamięci RAM
Rozdzielczość: 800x600 (sugerowana: 1024x768 lub 1280x1024)


MAłA HISTORIA
GF ukazało sie po raz pierwszy w sierpniu 2004 roku, jej twórcą jest Zoltarx. Później pojawiły sie jej "klony", gdyż kod gry jest ogólno dostępny i można go powielać, nie mozna natomiast wykorzystywac go do czerpania kozyści materialnych. Nie wiem ile jest tych klonów, występują m.in.:
    GF SSE
    GF-Radiated
    GF AFFE (zwany Drugim światem albo Wielką Rzułwicą)
    GF-Borg
    ...

Jedne wersje gry upadają aby się odrodzić, inne już sie nie ukazują wiecej, a inne też powstają. Natomiast wszyscy fani gry, czekają na odsłonę Galaxy Forces Legends autorstwa samego Zoltarxa. Gra oryginalna nie jest obecnie aktywna.

Szczególnie popieram wersję SSE (wg. Desmonda vel Jaco). Jest to wersja która na przestrzeni czasu sie najbardziej i najcześciej zmienia, rozwija, udoskonala - a to są rzeczy szczególnie cenione przez naukowców :) To była część textu reklamowego jednogeo z klanów w grze :) Ale na prawde szczerze ją polecam.


COś O GRZE
Galaxy Forces, jest strategią. Naszym zadaniem jest rozwinąć swoją postać, kolonię i uniemozliwoć rozwój innym. Można zakładać klany kozystać z wielu sklepów, aren do walk i innych atrakcji dostepnych we wszechświecie składającym sie z 7 galaktyk i ponad 20 planet, z których każda jest inna i oferuje inne warunki kolonizacyjne.
Gra docelowo będzie oferowac 5 róznych ras (na razie są 2-3, w zalezności od wersji gry). te rasy to:

Ludzie
Obrazek
"Rasy humanoidalne są najczęściej spotykaną formą życia w znanym wszechświecie. Ich zdolności pozwalają na opanowanie niemal każdego środowiska." Rasa Ludzi była rozwijana od początku GF, dlatego jest najlepiej dopracowana ze wszytskich ras. Jak człowiek wygląda każdy wie, więc nie będę sie na niej zbytnio skupiał.

Ami
Obrazek
"Czysta energia, quasi-materialna forma życia, która jako jedyna opanowała możliwości jakie dają kryształy." Wbrew opisowi Zoltarxa, nie jest to rasa z czystej energii. Opiera sie głównie na materii organicznej, dzięki czemu może produkować i w pełni wykorzystywać kryształy, z których tworzy procesory, kolektory, wzmacniacze energii, broń ...

Tron
Obrazek
"Świat myślących maszyn. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebują energii jądrowej. Kolonizowane są najczęściej planety bogate w wodór ..."

Necro
Obrazek
"Bazująca na różorodności form życia technologia rozwijająca się bardzo daleko od znanych światów."

Cyber
Obrazek
"Technologia przypominająca w połowie humanoidalną, w połowie coś innego. Aby stworzyć ten rodzaj kolonii potrzebne jest opanowanie sieci neuronowej."


Na razie w wersji SSE wg Desmond dostepne są 2 rasy: ludzie i ami

Co więcej? Sam sprawdź, linków do GF jest na tym forum od groma :) (np. powyżej w logo)


Bede wdzieczy za kozystanie tego linka rejestracyjnego (system poleconych)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 2 paź 2006, 19:37 przez lord nacro, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 547
Dołączył(a): 5.05.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 17:59 
Cytuj  
Podaj normalny link :]


Mod edit:
Podał. Poza tym to chlopak sie naprawcowal zeby zachecic do grania, wiec moze jednak mu sie nalezy ref. Co?

*

Posty: 132
Dołączył(a): 6.04.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 18:09 
Cytuj  
Skorzystałem z twojego linku mam nadzieje, że ci pomogłem :)

Edit: Jakoś nie potrafie się połapać w tej grze :(


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 20 sie 2006, 19:07 
Cytuj  
od tego jest czat, kto pyta, nie błądzi :) no i forum oczywiście. Chetnie (i oczywiście w miare możliwości) odpowiem na każde pyttanie dotyczące gry.


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2006, 06:59 
Cytuj  
A, i jeszce pewna ważna rzecz:

Jeżeli jesteś (kimkolwiek jesteś ;) ) zwolennikiemgier typu Ogame - nic tu po Tobie, GF wymaga inteligencji i nie jest grą dzecinnie łatwą.


_________________
Obrazek


Posty: 24
Dołączył(a): 23.05.2006
Offline
PostNapisane: 26 sie 2006, 13:26 
Cytuj  
lord nacro - Usuń ostatniego posta, wywołasz flame jesli znajdzie się na forum jakiś zwolennik OGame'a - Już mi się ciśnie na usta powiedzenie "Jak jesteś kretynem to może nie zrozumiałeś o co w OGam'ie chodzi", jeśli ktoś tak powie, ty odpowiesz i wątek zejdzie na flame...


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2006, 13:11 
Cytuj  
od kiedy uzytkwonicy mogą kasować własne posty?

Nie chodziło mi o obraze kogo kolwiek. Poprostu w Galaxy Forces jest badziej wymagająca niz wiekszość gier Gameforge.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2006, 15:19 
Cytuj  
Uzytkownicy moga kasowac wlasne posty pod warunkiem ze twoj post jest ostatni. To znaczy ze ty juz nie mozesz skasowac swojego posta ale ja moge skasowac swoj do czasu az nikt nie napisze nastepnego :]


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 sie 2006, 06:58 
Cytuj  
no, to akurat wiem. Ale dziwiło mnie że Moooonk proponował/a mi kasacje posta po napisaniu własnego (mółg mi to PM'em wysłać :) )


A w ogóle to dziekuję wam bardzo, bo głównie dzięki wam (uzytkownikom tegoż forum) mam rekordową liczbe poleconych w liczbie 23 :D

Do pełni szczęścia brakuje 30... wtedy mi sie uzbiera dość reputacji żeby ceny w sklepach sie zmieniły, a nie mam farta w światynii...


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2006, 09:47 
Cytuj  
szkoda ze sporo osób które skorzystały z mojego linka nie gra (nie wiem jak pozostałe). Gra jest na prawde dobra a watpie zeby na poznanie jakiejkolwiek gry wystarczył jeden dzień gry


_________________
Obrazek

*

Posty: 116
Dołączył(a): 24.09.2006
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2006, 11:10 
Cytuj  
gra tupy ogame :D

Nie polecam :D
Zagralem chwile i juz mi sie znudzilo bo nic niemozna robic.


Posty: 3
Dołączył(a): 28.09.2006
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 13:59 
Cytuj  
i własnie o tym mówił Nacro, pisząc GF wymaga inteligencji i nie jest grą dzecinnie łatwą. To nie jest gra, gdzie trzeba wcisnać guzik by kolonia sie rozwijała i trzeba trochę sie po niej rozejrzeć by wiedzieć co do czego słuzy gdyż ma duzo więcej opcji niż Ogame. Zresztą nie wiem jak można mówić, że ta gra jest typu OGame. Ona ma więcej mechanicznie wspólnego z Destination of Heroes niż z OGame. Jak ktoś grał w te gry na pewno widział różnicę.


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2006, 18:35 
Cytuj  
DoH? hmm w sumie to rzeczywiście jest sporo podobieństw.

Ale do OG to GF w ogóle nie jest podobna, jedyne co je tak na prawde łączy to kosmos ;] reszta łącznie ze schematem rozwoju kolonii jest zupełnie inna.

GF mozna raczej przyrównać do rts'ów :]

__
A tak offpotikując, zauważyliscie że każda gra w necie jest nazywana mmog albo mmorpg? nie ma mmorts, mmofps... :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 20:24 
Cytuj  
Lubię strategie i mam trochę wolnego czasu, spróbuję zagrać potem opiszę wrażenia. Tak szczerze mam tylko uczulenie na gry przez przeglądarkę, wolałbym zwykłego solidnego klienta, ale mimo to spróbuję, facet się trochę napracował przy pisania postu zachęcającego czyli jest warto.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:14 
Cytuj  
Z ciekawosci zapytam czy istnieje jakis server gdzie dostepne sa wszystkei rasy ww?


_________________
oumn da lololegend


Posty: 46
Dołączył(a): 11.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2006, 21:37 
Cytuj  
fakt napracowal sie dlatego tez sprobuje


Posty: 3
Dołączył(a): 28.09.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 13:16 
Cytuj  
Cytuj:
Z ciekawosci zapytam czy istnieje jakis server gdzie dostepne sa wszystkei rasy ww

Nie ma.
Jedynym serwerem, który oferuje 2 rasy jest GF SSE 2 o którym pisze Nacro. Inne wersje gry na innych serwerach opierają się na wersji GF SSE (1) lub oryginalnej GF i mają tylko 1 skończoną rasę czyli Ludzi.

Pragnę przy okazji lekko ostrzec przed rasą AMI, jest ona raczej pomyślana dla osób, które bardzo długo grają w GF (Galaxy Forces zaczeło działać nim w Polsce pojawiło się OGame i sporo się w nim zmieniło od tego czasu) i jest bardzo trudna w rozwoju w początkowym etapie gry, a większosc jej jednostek jest bardzo droga.


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 2 paź 2006, 19:36 
Cytuj  
To prawda, rasa ami przyciaga swoja innoscią ale jest rasa trudna do rozegrania, a dla początkujacych wszystko jest trudne ;) No, ale zawsze można skorzystac z czata lub forum i sie dopytac, ewentualnie piszcie do mnie na PM.

Co do ras, to czasem jakis serwer uruchamia też rase Tron, ale jest ona niedokończona a jak na razie nikt nie chce sie podjąć rozbudowania tej rasy. Głównie jest to spowodowane założeniami które juz powstały no i trudnościa w rozpisaniu skryptu ataków oraz produkcji jednostek*.
    * Tron miała mieć jedna własna jednostke bojową za pomoca której przechwytywałaby jednostki wrogie, a dopiero po przechwyceniu i przebadaniu mogłaby je produkowac - czyli cos jak ruscy produkujący własne wrsje niemieckich motorów:]


_________________
Obrazek


Posty: 11
Dołączył(a): 20.08.2006
Offline
PostNapisane: 7 paź 2006, 20:03 
Cytuj  
Galaxy Forces w Wikipedii :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 9 paź 2006, 13:08 
Cytuj  
to i ja sie wypowiem.
w gf gralem, i to dlugo. potem przestalem, i znow zaczalem pogrywac..

ta gre trzeba napisac od nowa. tworca gry, zoltarx, wiedzial kiedy sie wycofac. jego kontynuatorzy widac nie.

gra jest niedokonczona, niedopracowana, wrecz niedorobiona. a jaka nie jest? nie jest zbalansowana.

nie polecam.


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.