mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 12:52 
 
Hmmm gram stolarzem i zaskakuje mnie ciągle kilka rzeczyw tym zawodzie. Posatramsię tutaj wszystkie wmienić:
- po pierwsze skill ten prawie wogóle nie rośnie po wykonaniu okolo 100 polek, takiej samej ilosci krzesel i skrzyn, straceniu w sumie ponad 5000 belek i 6 godzin gry skill ten podskoczyl mi o zaledwie marne 1,4%.
- mala roznorodnosc sprzetu, gdzie sa biurka, szafki , szuflady, lozka, i inne ciekawe rzeczy ktore byly dostepne na Sphere?????
- ten skill wogule nie rosnie
- niektórych rzeczy nie mozna nawet sprobowac wykonac ( np duza skrzynia ) jest ale po klinkieciu sie nic nie dzieje, albo keg ktory jest i do ncizego nie sluży.
- przyspieszcie ten skill chociaz żeby rosl jak kowalstwo.
- szafy fakt są ale do niczego nei służa, nawet ich zamknąć nie można, taka glupio wygladaja dekoracja
- nie mozna sprzedawac zadnych mebli, no to c ja mam zrobic z tymi 100'ma szafami , 100'ma skrzynkami ????? Usunać nie moznba wiec dekoruje miasto :smile:
- Dodajcie wiecej rodzajów drewna!!! Z różnych krzaków rózne kolorki , np.normalne, ze swierka, z palmy , z bambusa itd.....
- PRZYSPIESZCie ten skill

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 14:56 
 
Naprawde piekny opis... szkoda tylko ze nic nie wnoszacy.

A teraz zaczynamy nauke:
=======================
na 9 slownie - dziewiec "uwag" 4 slownie - cztery - mowia "ten skill nie rosnie" a 0 slownie - zero - mowi jaki masz poziom tego skilla.

Skille w UO roznie rosna na roznych poziomach, wiec sobie mozesz mowic dlugo i namietnie ze ci nie rosnie - to twoj problem.

=========================
Co do roznorodnosci sprzetu, to ze tak powiem jest to niemal "domyslna" roznorodnosc POL'a - mozna to zmienic, trzeba tylko wiedziec co ma byc zmienione.

=========================
Co do "nic sie nie dzieje - owszem dzieje sie - duza skrzynia jest prawdopodobnie poza Twoim zasiegiem wykonania ale prawdopodobnie bo nadal nie wiemy na jakiej wysokosci skilla jestes.

Keg sluzy, ale to juz Twoj problem ze nie wiesz do czego.
===========================

Drobna sugestia:
Nauczcie sie formulowac problemy konkretnie a nie "bo mi sie wydaje ze powinno byc inaczej" bo nam to sie najczesciej wydaje ze wam sie nie chce myslec. A kolorowego drewna nie bedzie - bo mi sie nie chce, moze innemu GM'owi sie bedize chcialo robic.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

***

Posty: 887
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 15:48 
 
A co do dekoraci miasta szafami mozesz juz przestac zastawiac wejscie do kopalni w minoc bo to troche deberwujace. Powiem tak jescze raz ta tak cie walne ta szafa ze az sie zamknie.


_________________
Powstał z popiołów jak feniks, powstał żeby siać zniszczenie.

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 20:03 
 
Heh
Ja chciałem się przyczynić do przynajmniej powierzchownej poprawy tego skilla, a wszyscy od razu zaczęli mnie równo jechać. Wartośc mojego skilla wynosi 53%, a szczerze mówiąc naprawdę wieeeeeele rzeczy już zrobiłem. Według mnie powinniście leciutko zwiększyć szybkość jego przyrostu( w obecnym tępie , może za rok uzyskam 90% grając po 10 H dziennie robiąc tylko szafki ). Co do szkrzyni To wyraźnie podkreślam po kliknieciu na skrzynie nic , ale to nic sie nie dzieje!!!, nawet nie spada ilość drewna ani nie pisze że próba sie nie powiodła. Do czego służy Keg chyba mi się wydaje że wiem ( prawdopodobnie służą alchemikom do umieszczania ich wytworów w tymże sprzęcie, ale niejednkrotnie spotkałem się ze zdaniami tychże osobników iż Keg nie spełnia swoich powinności ). Nie usłyszałem ciagle opini na temat sprzedazy mebli, w koncu cos trzeba robic z tymi setkami naszych wyrobów. Za ustawianie ich w ważnych miejscach przepraszam, więcej prawdopodbnie się to nie powtórzy.

***

Posty: 793
Dołączył(a): 19.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 20:12 
 
NIe mozesz wykonac skrzyni bo twoj skill na to nie pozwala. A pisze ce ze operacja sie nie powiodla, bo jak miala sie powiesc, twoj chlopekl jest taki tepy (bez urazy) ze nie wie co to skrzynia i jak sie za nia zabrac.


_________________
" Uniosłeś przeciw mnie miecz źle zrobileś
dosiegnie cię cień nocy...o blasku poranka..."

***

Posty: 600
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 20:21 
 
Do do skrzyni (large wooden chest) to ma racje, bo u mnie tez zero reakcji.

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 20:50 
 
Dzięki Yerpen...
Przynajmniej jeden sprawdził a nie od razu zaczął mnie traktować jako głąba który pierwszy raz ultimę widzi na oczy.....

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 21:29 
 
Hmmmm przeczytałem wątek na temat skupu plate przez vendorków, i ktoś tam sie wypowiedział że stoarze nie sprecyzowali jasno swoich problemów. Postaram się po raz II lecz teraz bardzo dokładnie i zwracając uwagę na każdy sczegół opowiedziec o moich problemach:

1- Jak już wspomniałem wcześniej przyrost tego skilla jest naprawdę bardzo niski. Ja sam posiadam w obecnym momencie 53% Carpentry. Zaczynałem od 50% , aby otrzymać te 3% musiałem wykonać naprawdę ogromną ilość mebli. Przykład Półki na książki które naprawdę trudno zrobić ( na oko 1 półka na 5 prób ) nie dość iż ich nieudana próba zabiera 10 sztuk drewna to na dodatek potrzeb zrobic 4 takie półki aby skill podskoczył o 0,1%. Może czytając to wydaje się w miarę normalne ale proponuję na chwilkę stworzyć sobie postać stolarza i spróbować wykonać tą półkę to dopiero zobaczycie dlaczego uważam iż ten skill powoli rosnie ( nie zapominajcie o zdobyciu drewna <notabene Lumberjacking jest na przyzwoitym poziomie>). Przyrost o 0,1% można także uzyskać robiąc masy krzeseł, skrzynek itp ( ale podkreślam iż trzeba wykonać naprawdę duże ilośći tego sprzętu). Te 3% ,które stolarzem zyskiwałem przez 4 dni po 10h dziennie, kowalem zaczynając także od 50% zyskałem w ciągu zaledwie niecałych 2 godzinek. Proszę o wyrównanie umiejętnści, żeby każdy skill narastał w podobnym tempie.

2 - Naszych wyrobów (oprócz tarcz, ale to nie są meble) nie można nigdzie sprzedać. To jest kolejny problem, w naszej sytuacji musimy sie zdecydowac na zdobywanie albo pieniedzy albo umiejetnosci ( za tarcze nic nie narasta ). Kowal w tej sytuacji ma o tyle dobrze iż praktycznie większość wyrobów(teraz już chyba wszystkie) które powodują przyrost skilla może sprzedać. My tak nie mżemy uczynić..... Tutaj prosiłbym o nawet symboliczna cene za nasze wyroby. Od razu powiem iz graczy którzy chcialiby kupić nasze wyroby jest naprawdę niewielu.....

3 - To właściwie jest pytanie niż uwaga. Czy będąc stolarzem mam w przyszłości możliwość wykonywania tarcz,maczug, lasek exep.????

4 - Tutaj króciutko prosiłbym o dodanie nawet niewielkiej ilośći sprzętu który można by zrobić. Głównie może jakieś stoły.... bo w obecnej sytuacji do wykonania jest tylko jeden stół, który i tak nie wychodzi gdyż wielkośc mojej obecnej umiejętności (53%) jest zbyt małą aby go wykonać < po 30 próbach sobie odpuściłem >

5 - istnieje kilak bugów w tym zawodzie (króciutko wymienię ):
- szafy do których nie można nic włożyć ( i które są cały czas otwarte)
- Duza skrzynia której nie można nawet spróbować wykonać
- W sklepach znajduje się duża ilość narzędzi dla stolarza jednak wystarczy posiadać tylko jedno z nich aby móc w pełni robić wszystkie rzeczy na które pozwala wartość tej umiejętności. Może jakaś zależność???? naprzykład każde kolejne narzędzie zwieksza ilość skilla o 0,5% , a żeby było ciekawiej to narzędzia może wykonać tylko tinker ( wreszcie zaczeli by coś chłopaki zarabiać )lub można je kupić ( oprócz piły któr jest podstawowym narzędziem ) tylko w specyficznych miejscach ....

ufff pewnie znowu wszyscy mnie zjadą równo za mje wypociny.... no cóż ale warto przynajmniej spróbować.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 22:28 
 
Jeszcze zabiore glos w tej sprawie bo chca "konkretow".Narazie popieram tego mlodego stolarza :smile:Z kolorkami mozecie se narazie dac spokoj.O wooden chest juz wspominalem dawno po 40 razy wiec dziwi mnie wasze zaskoczenie ,podobnym przedmiotem jest wytwarzany ze szkla przez tinkera "goblet"(kielich).Smieszne zaleznosci pomiedzy zuzytym materialem i wzrostem skilli wam opisze pozniej.Co do KEGow:
Keg( beczka z kranikiem sluzaca do magazynowania mikstur)
-Co dziwne po zrobieniu"wooden Chest" z nazwy (ja nawet z kluczem robie bo tinkerem jestem::PP)nie da sie w niego wkladac mikstur

***

Posty: 793
Dołączył(a): 19.12.2001
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2002, 22:43 
 
Kurwa ja cie naserio podziwiam ze ci sie to chcialo pisac.


_________________
" Uniosłeś przeciw mnie miecz źle zrobileś
dosiegnie cię cień nocy...o blasku poranka..."

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2002, 07:03 
 
butcher zamiast tu poprzec czlowieka bo rzeczywiscie jest chujowo z tym stolarstwem,to co ty ty robisz?wogule interesuje cie temat tego topicu ?
PS:ma zalozyc poraz wtory to samo o tinkerze czy znow zostanie usuiety?(:()

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2002, 09:00 
 
Powtorze odpowiedz z porpzedniego watku... a moze byscie do kurwy endzy podali angielskie PELNE nazwy rzeczy, ktore robicie.

Wiecie ile jest stolow, kresel i innego badziewia w uo?


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2002, 09:37 
 
Co to sprzedazy Mebli:
-Bench(lawka)
-chair(krzeslo:P)
-Nice chair(duze drewniane krzeslo:P)
-Cushioned chair(krzeslo z materialem;p)
-Throne(Tron)
-Brown armoire (szfa braz-czemu nie da sie w nia nic wkladac?)
-Chery armoire(szafa wisiowa ,i to co wyzej:P)
-Shelf(pulka z ksiazkami ,tak to koniecznie:P!)
-writting desk(biurko do pisania:>)
-small table(stol maly)
-simple chair(krzeslo proste)

Mozna by wprowadzic do mozliwosci wyrobu?
-Table
-a chest of drawers
-an armoire(ma zamkniete dzrwi do cholery::P)
Nie da sie zrobic -"Wooden chest"(nie niszczy siematerial poprostu nic sie nei dzieje ,duzo pisalem juz wiec sie nie bede na ten temat rozpisywal;p)
-Keg (nie spelnia swojej funkcji-patrz post wyzej)

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2002, 09:50 
 
Sprzedaz pojemnikow:
-wooden box
-wooden chest(ale sie go narazei zrobic nei da BUG)
-small crat
-medium crate
-large crate
-barell
To co pisze nizej(tomassus) to powinno sie miec takze tailoring
_________________
Whispering souls

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Samael ze Wzgórz dnia 2002-04-20 17:12 ]</font>

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2002, 17:57 
 
Pamiętam że na Sphere stolarz mogl jeszcze wyrabiać:
- Large table
- bed
- large bed
- two person bed
- znaki<wooden sign>
- night table
- stolek <nie pamietam nazwy>
- dart board
- takie duze tarcze <trenowalo sie na nich archery>
- takie smieszne stoliki z obrusem (chyba było jakos table with red cos tam itp.) <stoją w banku w minoc>


_________________
..Fear of the dark...

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2002, 18:00 
 
Cytuj:

Wiecie ile jest stolow, kresel i innego badziewia w uo?



No hmmmmm to może tak tą reszte badziewia stolarz też mógł wykonywać?!.....


_________________
..Fear of the dark...

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2002, 20:50 
 
Large Crate mozna wykonywac od 58.6 wedle skryptow.

Reszta itemow w trakcie rpzygotowywania do udostepnienia do skupu rpzez vendorkow


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 190
Dołączył(a): 2.04.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2002, 21:17 
 
Dobre , ja na large crate sobie wlasnie skilla glownie nabijalem:)
od 50 dzieki large crate mi o te 4% podskoczył :smile:


_________________
..Fear of the dark...

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2002, 00:11 
 
Dobra juz absolutna wiekszosc z tych swoich wynalazkow mozecie sprzedawac, temat carpentry uwazam za zamkniety.


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.