mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 08:08 
Cytuj  
Kabu napisał(a):
Desh i Erwre jestescie typowymi ofiarami wowa :), ktorym diabelsko ciezko przyznac ze pvp w jakiejs grze moze byc lepsiejsze :). WOW naprawde jest prostszy :) ksiazeczka, pare skilli i wiesz jak walczyc, w gw to bedzie kilka ksiazek jesli nie encyklopedie ;] chociaz gra i tak do bani :]

A ja mysle, ze Ty nie masz pojecia o wow lub masz niewiele....
Wow to primo gra PVE, a nie PvP, wiec PvP ma jakie ma. Mi odpowiada bardziej niz to arenowe pvp z Guildwarsa, kwestia gustu. Ksiazeczka+ pare skilli? Sprobuj tak pograc w endgame..zycze powodzenia. Wow jest prosty? Moze... ale tylko do 70 lewelu. Potem niestety musisz miec dobra gildie i wiedziec duzo o klasach instancach, edngamowych bossach. Tego nie dowiesz sie z ksiazeczki tylko z wlasnego doswiadczenia i opisow inych doswiadczonych graczy. Wow ma mniej skili, ale mozesz korzystac zawsze ze wszystkich tzn. jak sie ich nauczysz w czasie progressu.
Wogole to cale porownanie GW i WoW jest bez sensu.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 9.12.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 10:12 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
A ja mysle, ze Ty nie masz pojecia o wow lub masz niewiele....
Wow to primo gra PVE, a nie PvP, wiec PvP ma jakie ma. Mi odpowiada bardziej niz to arenowe pvp z Guildwarsa, kwestia gustu. Ksiazeczka+ pare skilli? Sprobuj tak pograc w endgame..zycze powodzenia. Wow jest prosty? Moze... ale tylko do 70 lewelu. Potem niestety musisz miec dobra gildie i wiedziec duzo o klasach instancach, edngamowych bossach. Tego nie dowiesz sie z ksiazeczki tylko z wlasnego doswiadczenia i opisow inych doswiadczonych graczy. Wow ma mniej skili, ale mozesz korzystac zawsze ze wszystkich tzn. jak sie ich nauczysz w czasie progressu.
Wogole to cale porownanie GW i WoW jest bez sensu.

No tak jak gildia osiaga farm status danej instancji mozna spokojnie spac sobie non stop spamujac jeden klawisz...pasjonujace...sorka czasem to beda 2 klawisze. Kto mial przyjemnosc grac druidem resto wie o co chodzi;). Klutnie na temat tego czy wow czy cos tam sa pozbawione sensu bo szczerze mowiac kazda z tych gier zapewne ma jakies mankamenty wow ma ich cala kupe i upieranie sie z e to najlepszy tytul na rynku jest nieco zabawne. Mase ludzi gra w to z przyzwyczajenia wiem bo mam mase znajomych ktorzy grali w to i graja wlasnie z nudy bo nic innego nie ma., ale nie sprawia im to zadnej zabawy. Jak dla mnie wow sie skonczyl gdyz gra nie oferuje praktycznie niczego nowego, milion razy wiekszy fun mialem zaraz po premierze jka jeszcze bg nie bylo a PvP to bylo najazdy na Astranatar i Tarren Mill to bylo super a teraz Capture the Flag <hahaha> zabijanie po 1000 razy tego samego bossa jak kogos to bawi to super...


_________________
http://podziemiezbrojne.blox.pl/html/13 ... tml?170609

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 10:29 
Cytuj  
Ja nadal nie wiem czemu mnie bawi tą ciągłe zabijanie tego samego Bossa, Guildlorda przeciwej drużyny, nieraz i po 20 razy dziennie :P .

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 10:40 
Cytuj  
@Kellgar: Hm..znow jestem sklonny nie zgodzic sie z Toba. Masa ludzi gra z nudy/przyzwyczajenia? Jest do wyboru sproro MMO na rynku. Ludzie nie sa wiec skazani tylko na WoW. Liczba graczy w wow nie jest zatem przypadkowa i nie wynika tez z niedoboru konkurencyjnych gier. Granie w endgame instansie jak to okresliles "za pomoca 2 klawiszy" to chyba jakies nieporozumienie. Nie bede sie zaglebial w to jaka gra jest lepsza gdyz nie jest to temat mojej wypowiedzi. Ludzie (a przynajmniej znaczna czesc...) to nie sa bezmozgi, ktorym mozna kazac grac w jakas gre na sile. Kazdy sobie wybiera to co akurat mu odpowiada. Coz...8mln zdecydowalo sie na produkcje Blizzarda. A dlaczego? Marka i legenda Warcrafta, gra skierowana do masowego odbiorcy (wg. jednych to wada, a innych zaleta). Nie oszukujmy sie WoW to solidna produkcja i nic i nikt tego nie zmieni. Jesli chodzi o GW. Gra na pewno przyciaga dobrym PvP, brakiem oplat i calkiem milym gameplayem. Jednak zniechecaja mnie ograniczenia wynikajace z faktu, iz nie jest to gra MMO: szklane sciany, zinstancjonowany swiat, takie sobie PVE.


Posty: 10
Dołączył(a): 18.01.2007
Offline
PostNapisane: 18 mar 2007, 16:15 
Cytuj  
Mysle ze ludzie sa jednak skazani na WoWa jesli chca grac fajne PvE, bo pod tym wzgledem jest to jak narazie i jeszcze jakis czas bedzie najlepsza pozycja na rynku.
Co do GW to tam liczy sie teamplay i zabawa z nim zwiazana.
Yahzon ja tez nie wiem co mnie jeszcze bawi w zabijaniu wrogiego GLa po blisko 20 razy dziennie.

***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 13:47 
Cytuj  
ale stary temat :)
Wedge napisał(a):
A ja mysle, ze Ty nie masz pojecia o wow lub masz niewiele....


ano, od ponad roku nie dotknalem gw na rzecz wow-a :) choc specem nie jestem, srednio mnie ta gra bawi :)

Wedge napisał(a):
Wogole to cale porownanie GW i WoW jest bez sensu.

a tu masz calkowita racje
nie zmienia to jednak faktu ze pvp w gw jest bardziej skomplikowane niz w wow.
W wow trzeba duzo wiedziec o pvp-tak samo jest w gw tylko ze w gw jest (dobra, bylo, teraz nie wiem jak jest) wiecej kombinacji niz w wow->trzeba wiedziec wiecej :)


Posty: 28
Dołączył(a): 22.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 mar 2007, 16:48 
Cytuj  
Po pierwsze to WoW i GW mają do siebie tyle co piernik do wiatrka. Rozumiem porównywać L2 i WoW bo te gry są do siebie podobne, ale GW to gra, która nawet gatunkiem nie jest podobna do tych gier.

Gram w GW od wakacji ubiegłego roku i nie zapowiada się bym odszedł. W GW podoba mi sie to, że mogę sobie grać kiedy chce i ile chcę. W WoWie mimo wszystko jest inaczej, musiałbym spędzać przy tej grze sporo czasu, płacę te 100 zeta co 2 miechy więc muszę wykorzystać ten czas jak tylko sie da, otóż ja tak nie potrafię. W GW wszyscy są równi, liczą sie umiejętności wykorzystania skillów i pracy druzynowej, ma też PvP, które sprawia mi bardzo dużą frajdę bo PvP to wyzwanie, pokonanie kogoś kto myśli racjonalnie jak ja a nie jak jakieś NPCe, które leją nas bez opamiętania.

Ogólnie.. To wg mnie GW jest grą dla:

-Ludzi nie mających czasu na długie granie a jednocześnie nie zostawanie w tyle za kumplami
-Wolących PvP od PvE
-Ludzi, których denerwują +999 Zbroje i miecze
-Nie lubujących się w abonamencie.


_________________
Obrazek

What do you mean i have an octopus on my face?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 25 mar 2007, 16:58 
Cytuj  
Hmm gralem dosc dlugo w GW i bardzo krotko w WOW, ale nie zgodze sie ze GW jest dla ludzi ktorzy maja malo czaso. Po skonczeiu pve dochodzimy do esencji czyli pvp. Tam grajac malo nic nie osiagniemy, nie zgramy sie z naszymi kumplami z gildii itp.

Z tego co wiem w WOW jest przynajmniej jakas alternatywa dla raidow, od zeby to byl nawet jakis quest.

Dlatego jakbym mial malo czasu i mial wybierac miedzy Wow, a GW wybralbym Wowa.


_________________
Obrazek

**

Posty: 499
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 21:26 
Cytuj  
Weź pod uwagę to, że jak ktoś wie, że będzie mało grać, to prawdopodobnie nie będzie opłacał abonamentu, skoro może te kilka chwil dziennie spędzić w GW czy innej grze nie płacąc.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 28 mar 2007, 23:03 
Cytuj  
GW jest fajny jak chcesz sobie w coś pograć, coś porobić i mieć FUN.
Ja czasami sobie włączam GW i skacze na random areny, czy team areny:) albo zrobię sobie jakiś farm czy pogram inny jobem:P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 mar 2007, 13:21 
Cytuj  
Avan napisał(a):
Weź pod uwagę to, że jak ktoś wie, że będzie mało grać, to prawdopodobnie nie będzie opłacał abonamentu, skoro może te kilka chwil dziennie spędzić w GW czy innej grze nie płacąc.


Niby tak, ale nawet jesli bym gral tylko 30 godzin miesiecznie w Wow- wychodzi okolo półtora zeta za godzine. Raczej niewiele :]


_________________
Obrazek

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 10 maja 2007, 21:27 
Cytuj  
Ja mam miesiące że gram 5 godzin. Zdaża się więcej czasu to pogram 30 godzina jak pisałeś, ale przy 5 godzinach miesięcznie to cena w przliczeniu za czas grania jest masakryczna :|


_________________
monopixel.com.pl

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 maja 2007, 00:35 
Cytuj  
Bo wlasciwie zaden "rasowy" MMORPG nie jest oplacalny jesli sie nie gra kilka godzin dziennie. Nie mowiac juz o tym ze nic nie osiagniesz w grze graniem 1 godzine na dzien.

GW tez wymaga siedzenia zwlaszca przy zaawansowanym PvP.

O co do oplat to GW2 ma byc normalnym MMORPG'iem bez instancjonowania swiata.
Zapowiadany jest dalszy brak miesiecznych oplat. Jesli ktos wierzy Arenanet w to ze utrzymaja taka jakosc gameplay'u, serwerow przy 3milionowej liczbie graczy to sie BARDZO MYLI. Za GW2 bedzie trzeba placic na 100%. Jesli to bedzie penoprawny MMORPG a takie sa zapowiedzi.

A jesli tworcy naprawde chca puscic to bez oplat to juz moga zwijac manatki. :-) Bo koszty ich zezra. Pewnie na GW i dodatkach zarobili sporo ale nie az tyle. :-)


_________________
Obrazek

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 11 maja 2007, 01:12 
Cytuj  
Bardzo możliwe, że GW2 będzie wykorzystywać jakieś jeszcze lepsze protokoły sieciowe... GW1 jest pod tym względem bardzo dobrze zoptymalizowane..
Ale ja prędzej przewiduję jakieś opcje premium, dokup bajerów za kasę itp... Oczywiście nie do wykorzystania w PvP :)

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 12 maja 2007, 11:48 
Cytuj  
@Kabraxis

Z zapowiedzi wynika, ze GW2 ma po prostu czerpac od WoWa garsciami :) Jestem prawie pewien ze jesli to sie sprawdzi i w GW2 odejda od tego specyfizmu GW1 (spotkania tylko w miastach itp itd) to bedzie wrecz przeciwnie, ludzie zaczna sciagac z WoW do gw2, bo bedzie to wow tylko 50zł w przód co miesiac :) A ci ktorzy woleli ten specyficzny mechanizm zostana przy GW1 proste.


_________________
Free your brain of your mind

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.