mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 146
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2007, 12:13 
Cytuj  
Witam!

Kto z Was czym sie zajmuje? Podzielcie sie przemysleniami i osiagnieciami. Ja osobiscie bawie sie kowalstwem, na razie wypracowuje sobie work ordery i jakos idzie levelowanie.

Server EU PVP
Wilful Greyknife

*

Posty: 135
Dołączył(a): 5.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 lut 2007, 19:44 
Cytuj  
jak idzie? ciekawe acz brak materialow czasami lekko denerwujacy...


_________________
Obrazek
serniczek = mniam
pre-cu swg veteran

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 19:05 
Cytuj  
Reanimując ten temat .. Bawię się ostatnio w leatherworking i tak się zastanawiam czy istnieje możliwość farbowania zbroi, którą się produkuje? Widziałam różnokolorowe farbki u Artisan Supplier'a ale nie wiem jak z nich skorzystać. Przypomniało mi się jak w Ultimie Online ganiało się z balią do moczenia ciuchów i farbowania pod życzenie klienta :D


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.04.2007
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 19:37 
Cytuj  
Ja z mozołem wykraftowałem pierwszą torbę klasy B. Jak wyżej dokucza brak materiałów i sam sposób handlowania nie mówię tu o kiepściutkiej ekonomi jaka panuje dziś w Vanie ale o sposobie wymiany osobiście jakoś przywykłem do tego z Lineage2 ...zatłoczony rynek w Giran, pełno chciwych, napuszonych brodaczy i zawistne spojrzeń gołodupnych na dorobku hehe

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 17 maja 2007, 21:15 
Cytuj  
Dlatego najlepiej trzymac lvl craftingu i adventure na jednym poziomie.
Mam 35 lvl adventure - crafting wbijam na 37/38 pozniej znowu jakos 45 lvl adventure i znowu crafting.
Nie mam dzieki temu problemow z matsami ze zbytnim znudzeniem lvlowaniem jednej dziedziny no i robie sobie itemki ktorych uzywam. Chociaz moje swordy na 32 lvl adv poszly juz w odstawke.

Co do barwienia to napewno da sie barwic bardingi dla koni. Statki chyba tez (albo jakies elementy do nich) - ale czy zbroje to nie wiem wydaje mi sie ze nie ale moge sie mylic :) - polecam http://www.vanguardcrafters.com

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 06:59 
Cytuj  
Ja zrobiłam troszkę inaczej - zaczęłam od Craftingu (mam teraz 13 poziom Leatherworker'a) a dopiero później Adventuring. Wyszło całkiem dobrze, bo dzięki craftowi zrobiłam sobie komplet zbroi Brigand's (+dex). Teraz, równolegle z Adv podciągam Harvesting aby móc robić lepsze przedmioty (po novice jest chyba amateur?).

Co do materiałów to nie mam z tym problemu, wczoraj z godzinę ścinałam Cotton i nieźle podciągnęłam Harvesting (zbierając skórki z lisów i jaszczurek w międzyczasie).

Na początku, gdy nie wiedziałam jak podzielić umiejętności Outfittera rozwijałam wszystkie 3 dostępne specjalności. Dzięki temu udało mi się zrobić ok 20 toreb (12 i 10 slotowych). Część z tego od razu poszło do brokera a 12'tki wysłałam do znajomych. Teraz mam tylko Leatherworking i Outfitting a Tailoring na minimum i locked.


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 09:25 
Cytuj  
Odszukajcie sobie na www.vanguardcrafters.com fajnego manuala w pdeefie - jest tam mowa m.in. o buildach w craftingu.
Na poczatku jechalem jak lecialo - po przeczytaniu manuala zrobilem build 35% utility i tools a station na 30% - i roznice naprawde czuc.
A wlasnie rozmawiajac z poczatkujacymi crafterami bardzo czesto slysze ze leca ze skilami jak leci - nawet kumpel z gildii mial na jakims 25 craftingu wszystko rozpierdzielone.
No i nalezy pamietac o tym ze build nalezy dostosowywac po kazdej zmianie sprzetu (troche to upierdliwe).

kaikitka napisał(a):
Ja zrobiłam troszkę inaczej - zaczęłam od Craftingu (mam teraz 13 poziom Leatherworker'a) a dopiero później Adventuring. Wyszło całkiem dobrze, bo dzięki craftowi zrobiłam sobie komplet zbroi Brigand's (+dex). Teraz, równolegle z Adv podciągam Harvesting aby móc robić lepsze przedmioty (po novice jest chyba amateur?).


No tez bdb sposob - ja w zasadzie ostatnio lvluje crafting tylko dlatego ze strzaly sobie robie a potrzebuje ich w hurtowych ilosciach :) szczegolnie jak dalo sie jeszcze rangerem brac 30 mobkow 3 kulkowych i jechac AoE x)

Aha i tak na 99% jest Amateur

kaikitka napisał(a):
Na początku, gdy nie wiedziałam jak podzielić umiejętności Outfittera rozwijałam wszystkie 3 dostępne specjalności.

No jak kazdy chyba :)
Zreszta do wybrania specjalizacji mozna spokojnie tak robic - oczywiscie wiaze sie to z robieniem gorszych itemow.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 10:58 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
Na poczatku jechalem jak lecialo - po przeczytaniu manuala zrobilem build 35% utility i tools a station na 30% - i roznice naprawde czuc.

Wypróbowałam takie samo ustawienie ale później (po analizie całego cyklu produkcji) zrobiłam eksperyment i ustawiłam Tool i Utilities na max (po równo) a Station na min (locked). I to mi się sprawdza, robię przedmioty z 100% quality i jeszcze zostaje mi po 400-500 AP.

Swoją drogą fantastyczna sprawa te Work Ordery - nie trzeba latać za surowcami za każdym razem jak się chce crafting levelować a można na dodatek fajne rzeczy dostać (za A quality WO wpadają czasem ciuszki i narzędzia do produkcji).


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 12:29 
Cytuj  
a 100% to wiesz wszystko zalezy jaki kolor x)
ja po paru testach doszedlem do wniosku ze to najlepsze - przynajmniej do lvlowania

z work orderow pozniej od T3 leca tez recki np na upgrade ktorych nie kupisz normalnie u trenera
Tak ciuchow i narzedzi ostatnio znacznie wiecej dropi - wiekszosc pcham juz do wendora

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 12:35 
Cytuj  
Jakby ktos mial saw albo file ok 25-30 lev (ale nie 35 - takie juz mam ale nie mozna uzywac) to ja chetnie kupie.
Zaraz zaczne scorpem stukac nowego sloopa a po ostatnim patchu jego podstawowe narzednia nie nadaja sie do uzytku.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 13:37 
Cytuj  
Wlasnie z narzedziami jest taka lipe ze one dropia pod profesje :/
Popatrz na ah kurde zawsze masa narzedzi tam byla.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2007, 15:13 
Cytuj  
Lufanga napisał(a):
Popatrz na ah kurde zawsze masa narzedzi tam byla.


no kurde jakby byly na ah to bym przeciez dupy nie zawracal :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Posty: 46
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 19:59 
Cytuj  
A gdybyście mieli porównać crafting z VG do EQ2. Który jest ciekawszy? Dla mnie ten z EQ2 jest najlepszym rozwiązaniem w grach online jak dotychczas (choć można pewnie lepiej).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 21:04 
Cytuj  
Też tak uważałem dopoki nie zobaczyłem tego w Vanguardzie. Tysiące opcji i róznych kombinacji, bardzo logiczny system. Zresztą w eq2 dobry crafting był na poczatku, pózniej bardzo ale to bardzo go uproscili. Pamietam nawet iż była opcja craftowania najlepszych iteamków w grze, tzn. recepta z rajdu + rescoue z rajdu + najlepszy na serwerze crafter. Pózniej to także zlikwidowali, nie wiedzieć czemu ( mówie o czasach 2 lata w tył).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 21:18 
Cytuj  
Oj tak, crafting w vanguard nie ma sobie rownych, wciaga czasami tak ze siedzisz caly dzien i bawisz sie zleceniami od npc-a, a efekt jest super bo czesto to najlepsze dostepne itemy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2008, 08:30 
Cytuj  
true. system nagrod uzalezniony od jakosci itemow wykonanych na zlecenie, zabawa z inv mniam. szkoda ze zmarnowali cos tak zajebistego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2008, 12:09 
Cytuj  
Teraz chyba latwiej sie lvluje crafting z tego co widze ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lut 2008, 12:55 
Cytuj  
Nigdy nie bylo trudno, trzeba tylko stukac grade A itemz0ry.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 6 lut 2008, 14:10 
Cytuj  
zalezy tez od tego co masz na mysli latwo
porownujac do WoWa np
jesli chodzi o czas jaki nalezy poswiecic to jest cholernie trudny
jesli stopien skomplikowania to trudny (nie chodzi mi o WO - tylko juz konkretne krafty)
a chyba sie wiele nie zmienilo z tego co sie chwilke bawilem craftingiem
zwiekszyli wymagania na ciuchy crafterskie zdaje sie bo polowa moich szmat jest czerwona - aczkolwiek nie przygladalem sie dlaczego
jak ja lvlowalem to WO 5 na A ew 3 A - troche wolniej w sumie niz na 1 ale nagrody sa tego warte

na poczatku embe leci - z czasem zaczyna sie gorka a po zrobieniu XXXXXXX WO czas sie strasznie wydluza x)

ale krafting imo 1 klasa

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 6 lut 2008, 14:36 
Cytuj  
Chodzilo mi o to ze jak zwiekszyli expa w adventuring to moze tez w crafcie, ale mysle ze tak jak bylo jest ok bo dawalo duzo zabawy siedzenie nad craftem calymi dniami :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.