mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 12:39 
Cytuj  
Na poczatku masz questy, ktore dostajesz i kieruja cie do master craftera gdzie wybierasz profesje i robisz questy/tuturiale, chyba na 3-4 lvl to sie robi, zawsze mozesz isc do niego i zaczac to od poczatku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 14:49 
Cytuj  
@lordyp

Dodam tylko do postu Eagle'a, że przyczyn utraty jakości na ostatnim etapie może być kilka:

a) komplikacja obniżająca jakość tuż przed ostatnim klikiem - najgorsza przez wiele leveli, bo jeśli obniża tylko jakość bez straty progresu, to nie cofnie Cię do wcześniejszego etapu gdzie możesz to skorygować, w efekcie możesz mieć jeszcze punkty akcji na ewentulną poprawę, ale ich nie wykorzystasz.
Szczególnie wkurzające jest to wtedy gdy robisz przedmiot A+ (czyli 100% jakości) używając rare składników, a tu zonk.
Na szczęście na wyższych levelach z odpowiednim buildem dochodza skille, które podnoszą jakość w ostatnim kroku, więc można zniwelować lub wyeliminować efekt komplikacji.

b) użyłeś skilla , którym wspomniał Eagle - jest to finisher, który mało kosztuje (50AP) i obniża trochę jakość. Bardzo się przydaje kiedy nie masz 100AP na finishera, który utrzymuje jakość. Na pierwszy rzut oka wydaje sie to bez sensu, ale...patrz pkt. c

c) na 99% to jest przyczyna utraty grade'a w Twoim przypadku. Jako początkujący crafter masz na ostatnim etapie 2 opcje: pierwsza za 100AP utrzymująca jakość, druga za friko ze stratą jakości "moderate". Jesli balansujesz na pograniczu grade'ów i nie będziesz miał 100AP, to bardzo często grade ci spadnie. W takich sytuacjach przydaje sie finisher z pkt.b bo kosztuje 50AP, ale różnica między low quality loss" a " moderate" jest bardzo duża czasami.

Jeszcze w kwestii nagród za WO's. Jeśli będziesz robił batche z WO's z gradem A masz szansę na otrzymanie Silver Masterowrk Sigil (rzadki drop) albo Gold Masterwork Sigil (b.rzadki drop).
Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, odpowiednia ich liczba pozwoli ci je wymienić na rare recepty.

Jeśli chodzi o levelowanie, to nie zgodzę się do końca z Eaglem, najszybciej leveluje się na najwyższych żółtych i białych WO's robionych z jakością 100%, co nie jest wcale takie trudne.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 16:50 
Cytuj  
Cytuj:
najwyższych żółtych


Jako początkujący na to realnych szans nie mają choćby ze względu na brak odpowiednich ciuszków i doświadczenia, wieć tą opcje od razu wyeliminowałem ;)

Hokan=telmah?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 17:33 
Cytuj  
-> Hokan
dzięki za odpowiedź i pm - do większości doszedłem teraz juz sam - obecnie jestem już armorsmither :p- doszedłem do wniosku że dla mnie także najlepszy będzi craft armora - dla mnie havy jako clerica

co do WO- nie do końca się zgodzę z Wami - po wielu próbach na niskich lvl jeszcze ( 5-11) moge powiedzieć , że nie zawsze trudniejszy WO daje lepszą nagodę - najbardziej opłacalne są ostatnie niebieskie ( te przed białymi) wykonywane po kilka szt - najlepiej 5 - wtedy ma się większą szanse ( wiadomo , że na takim lvl ma się słabe ciuszki , biuildy inna bajka) na zrobienie 5 itemów grade A i za taki quest dostaje się więcej niz za biały WO z 1 itemem - nawet jeśli wyjdzie A - co jest dość trudne a exp jest porównywalny. Natomiast nieopłacalne pod względem expa są WO jasno niebieskie - tu exp ok. 50% , ale dobrze się jej robi jak ktos potrzebuje kasy, bo spokojnie robi się A, wiec nagroda w itemach 0,8 lub 2,4 srebnika :p

co zaznaczyć , żeby przy questach były zielone zaznaczenia NPC- raz miałem a teraz nie wiem jak to zrobić ?- gdyby nie stronki z Vanguardem to masakra - bo jak w quescie mam np znaleźć 5 artisanów to mógłbym ich szukac i 2 tygodnie :p

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 17:58 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Cytuj:
najwyższych żółtych


Jako początkujący na to realnych szans nie mają choćby ze względu na brak odpowiednich ciuszków i doświadczenia, wieć tą opcje od razu wyeliminowałem ;)


Hehe, w tym przypadku true. :)

eagleeyes napisał(a):
Hokan=telmah?


Nope, mam tytuł foundera VG, ale od kwietnia mnie w VG nie było, wróciłem pod koniec listopada i sobie pogrywam nowym charem, nie ukrywam, że ta gra ma jakiś magnes w sobie.

@lordyp

Workordermai z jednym lub trzema itemami nie zwracaj sobie głowy, szkoda czasu, tylko batche. Jak ci sie skończą w jednym miejscu to jedź do innego miasteczka lub outpostu, zdobędziesz punkty reputacji i szybciej będziesz levelował. Aha, my nigdzie nie napisaliśmy, że z single WO'a sie szybciej leveluje wręcz przeciwnie:

Eagleeyes napisał(a):
Czasami zdarzają sie nagrody w formie iteamków do domku, te najbardziej porzadane ( dostaje sie je z banchów grade A ( wykonanie 5 rzeczy w grade A , z małym rate drop) to heroic przepisy, ultra rary, narzedzia i ciuszki.


więc póki co staraj się robić białe najwyższe ciemnoniebieskie i łatwe białe batche na grade A, jak ci dojdzie leveli i ciuszków otworzysz drugi etap, a potem kolejny, tak, craft w VG to taki fach, że po kilku (-nastu) levelach wydaje ci się, że już wiesz co i jak,a po kolejnych 6-10 okazuje się, że coś trzeba zmienić w buildzie, przydziale atrybutów czy gearze. Chyba to mi sie najbardziej podoba plus widoczny efekt zmian, które robisz.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 18:18 
Cytuj  
no to poproszę o builda dla mojego armorsmitha - za cholerę nie kapuję nic - cos niby utility, tools i stattion- ale co to station ?- nigdzie tego nie widze- czy to chodzi o to , że np mam Metal refining i odpowiednio do tego smelting utilites, smelting tools i samo smelting ( to jest station? ), podobnie jest z finishing , ale przy Metal specializations już jest weapon, armor i normalny blacksmith - cos tam można zastopwać cos może rposnąc - na razie nie bardzo to rozgryzłem - są buidly off , defen i balance - ale co z tym station?
podobnie z pkt Atributes- na razie mam 5 i nigdzie jeszcze nie dałem bo nie wiem co i jak zwiększac- czy te 4 atrybuty powinny być na takim samym poziomie?

ten guide z vanguardcraft nie chce sie otworzyc :/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 18:47 
Cytuj  
Myśle, że odpowiedzi w tym topicu duzo Ci wyjaśnia. Co prawda posty stare ale aktualne.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 20:39 
Cytuj  
jak mi się V ściągał to korzystałem sporo z tej Waszej stronki jak również bliźniaczej ( eq.vanguard- te sam tematy) , tren temat chyba przeoczyłem

mam jednak dalej problem- jak mam w cos pakowac jak tego nie mam? tools, utility i station - gdzie to jest ?- chyba nie chodzi o samo craftowanie ( tam są te kołowrotki, młotki i butelki) , bo jak mam tam ustawić 30 czy 35 %?- może mam za słaby lvl?- teraz 11 dopiero- heh pewnie to dla was oczywiste ale mnie już trafia jak czytam stale o jakiś buidlach , % a nie wiem gdzie to - mam na postaci zakładki -- ekwipunek , skile i atrybuty i za cholerę nie widzę tam żadnych tools czy station

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 21:29 
Cytuj  
Okies, to po kolei. Gdzie są te wszystkie utilities, tools, station?

Ano tutaj (ekran postaci "C", zakladka crafting i skills)

Obrazek

Obrazek

Jak widać poniżej te same cechy występują na itemkach:

Obrazek

Zeby obaczyć która akcja wykorzystuje konkretny skill wystarczy na nią najechać podczas craftu:

Obrazek

Te procenty 35/35/30 np. to nic innego jak proporcja punktów, które będziesz wydawał na podnoszenie skill station/utilities/tools. Co level dostajesz 24 punkty, które możesz wydać na całą grupę finishing/specialization/refining (na pierwszym obrazku masz grupę finishing czyli co level musisz rozdzielić 24pkt. na te 3 skille w obrębie jednej grupy).
Robisz to używając "+", "-" lub kłódki.

To wszystko w szczegółach możesz znaleźć w poradniku poniżej:

http://niedds.webd.pl/vanguard/Screenshots/Crafting.pdf

Przeczytaj, przemyśl i wróć z kolejnymi pytaniami :) (uwaga, ten poradnik był wydany jakiś czas temu, w grze nie ma Expertise, więc sobie tym głowy nie zawracaj).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 lut 2008, 21:59 
Cytuj  
dzięki za wyjaśnienie ( i wyrozumiałość) - ogólnie ( mój przedostatni post) szedłem myślowo dobrze z tym że np sam smelting to właśnie station :)

ależ to łopatologicznie wyjaśniłeś :p - wystaczyło potwierdzić - tak -smelting to właśnie station :p - co do rozdziału pkt to nie wiedziałem ze co lvl jest 24 do rozdzialu - heh czyta sie i czyta i dalej sie uczy :p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 lut 2008, 09:26 
Cytuj  
dlaczego minning po osiągnięciu 100 dalej nie rośnie ?( jak wydobywam rude- copper lub tin nie rośnie także ogólny harvest)?
quarrying jako , że mam 80 rośnie a wraz z nim ogólny harvest
trzeba jakieś nowe narzędzia ?

obaliła mi się teoria z forum DL , że respawn rud ma jakieś powiązania- mam swoje miejsce gdzie jest respawn około 10 rud i po notatkach wiedzę , że zupenie jest to przypadkowe
ogólna uwaga- respawn do minningu i quaryingu się pokrywa- w tych samych miejscach może pojawić się zarówno ruda jak i kamień - dlatego zadowolony jestem , że akurat wybrałem te 2 harvesty :)

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 23 lut 2008, 11:00 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
dlaczego minning po osiągnięciu 100 dalej nie rośnie ?( jak wydobywam rude- copper lub tin nie rośnie także ogólny harvest)?
quarrying jako , że mam 80 rośnie a wraz z nim ogólny harvest
trzeba jakieś nowe narzędzia ?


Musisz kupic książkę u Harvesting Goods Vendora to po pierwsze, a po drugie są wartości graniczne skilla, kiedy surowce z niższego tiera przestają go podnosić.

**

Posty: 340
Dołączył(a): 8.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2008, 15:07 
Cytuj  
lordyp --- zainstaluj sobie InfoMap Advanced http://www.vginterface.com/downloads/in ... anced.html
Pokazuje gdzie i co powinno byc ,bardzo pomaga

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2008, 16:22 
Cytuj  
A co do modow to polecam cala paczke
http://www.vginterface.com/downloads/in ... reUI3.html
swietny mod na poziome tych znanych z WoW-a.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 18:10 
Cytuj  
znowu ja :p
w guide pisze , że jak zostanę amatorem dostane recki na dekonstrukcje- ale mój instruktor ma dla mnie masę recek ale na dekonstrukcje nie - czyżby trzeba było jakiś quest znowu zrobić ?( ten na amatora już zrobiłem)
i drugie pytanie - czy można robić dekonstrukcje na dropy z gry czy tylko itemów zrobionych przez graczy ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 19:41 
Cytuj  
Rozwalanie kazdego itemu jaki zdobedziesz, nie mozesz tylko craftow, a robi sie to teraz inaczej bo masz u general vendora mlotki po 100 w stacku i nimi rozwalasz, do wyboru nadal resource i dust.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 20:06 
Cytuj  
heh no to czemu robie pm na mlotek . lm na item , moge wybrać co ma byc a potem nagle pisze ,że się nie da ?

czyli zrezygnowano z recek całkiem ?

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 21:23 
Cytuj  
Niektórych przedmiotów nie można deconstructować -> np. przedmiotów z craftingu.
Od GU4 dojdą do tego dropy z named mobs.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 25 lut 2008, 22:47 
Cytuj  
problem rozwiązany ( dzięki Hokanowi w grze )- po prostu nie da się rozwalac białych przedmiotów - piszę bo może takie info także komuś się przyda :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 22:59 
Cytuj  
niestety sporo w crafcie zależy od szczęścia - do szału mnie doprowadza jak wykonuję ostatnią czynność 3x klik i leci po 15% zostaje ostatnie kliknięcie i jest np 90% i nagle zonk zamiast 15 jest np 8 albo 9 % i dupa blada a nie item - dziś miałem juz tak chyba z 10 razy :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.