mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 4
Dołączył(a): 8.05.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 01:25 
 
Opiszę tu pare spraw, które są troszkę a może więcej niż troszkę nieuczciwe wobec zwykłych graczy.
Po pierwsze chciałbym zauważyć, że Ci wspaniali Mistrzowie Gry, którzy tak wspaniale zabezpieczają serwer przed włamaniami na serwer, Ci którzy zapbezpieczają go przed nieuczciwymi graczami, którzy makrują, bądź oszukują w inny sposób, robią rzeczy o wiele gorsze. Mianowicie faworyzują niektórych graczy, którzy przez kumoterstwo otrzymują statystyki. Stworzenie gildii Pretorian było bardzo dobrym pomysłem, lecz z założenia miała to być elitarna gildia pilnująca porządku. Niestety wcale się tak nie stało mimo usilnych starań GM'ów. Owi Pretorianie otrzymali bardzo piękne prezenty, zostali ładnie przystrojeni, dostali piękną twierdzę, ale cóż z tego jak nie mogąc tego obronić trzeba było stworzyć kobietę w zbroii płytowej. Niestety owa osoba mimo swej nadludzkiej siły bardziej nadawała by się na zielarkę. Ale o tym pisał już Kronikarz Nyshak. Najwidoczniej GM'i nie mają zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu sesji RPG ponieważ jeszcze się nie nauczyli, że tworząc przygodę gracz i tak pójdzie w inną stronę niż było to zamierzone w scenariuszu i nie wolno im tego na siłę persfadować.
Kolejna kwestia to ślub kilku graczy, którzy nagle otrzymali to samo nazwisko "Brave", a może to przydomek tylko za co i w jakim to języku. W Sosarii raczej brak angielskiego.
Następna kwestia tyczy się rzemieślników. Odkąd pamiętam istnieje walka o to aby rzemieślnicy nie uczyli się magii ani walki bronią. Pytanie tylko jak mają to robić przy ciągłych atakach potworów na miasta? Nie ma już innych sposobów, ani pomysłów na questy dla wojowników rządnych 'sławy'? A może nie sławy tylko statsów?
Teraz przyszła kolej na omówienie byłego punktu nr.7 (teraz chyba nr.10)regulaminu, a więc jest on przestrzegany tylko wtedy gdy GM'om to odpowiada, a jak już mowa o IRC'u to zachowanie i słownictwo co nie których @ jest na poziomie ludzi, którzy skończyli edukację co najwyżej w przedszkolu.
Na koniec przytoczę jeszcze słowa, które mnie strasznie bawią ostatnimi czasy "To nie jest serwer dla początkujących graczy, nie będziemy wam ułatwiać gry a wręcz przeciwnie" No cóż... to pozostawie bez komentaża.

Z poważaniem wierny gracz starego DarkZone, Raziel.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 07:41 
 
Otworz wlasny shard i pokaz co potrafisz. Bo jak narazie potrafisz bic piane, nic innego nie udowodniles. A moze jakis pomysl z twojej strony? A moze jakas oferta pomocy? Nie? Aaach, zapomnialem, przeciez wszystko sie samo zrobi, fabula sama sie pokieruje... a GM to cyborg ktory bedzie spelnial kazda zachcianke gracza, tak?

Wybacz, ale znow mi sie cisnie pod klawiature: Nie podoba sie, to droga wolna...

A jesli lubisz tak cytaty, to i ja ci cos zacytuje: "Prosimy o niekwestionowanie naszych decyzji - gdyż mają one zawsze odpowiednie podstawy, o których gracze mogą nie wiedzieć". Zgadnij, skad to?

X.

PS. Z pieniaczami gadac mi sie nie chce.

Aaaa, i zanim zaczniesz pisac na jakiekolwiek forum to wypadaloby zapoznac sie z archiwum, a nie ponownie odgrzewac dawno zapomniane tematy. Ale coz, to tylko o tobie swiadczy.
_________________
Musze to umrzec, wszystko inne moge...


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Xanth dnia 2002-05-08 09:30 ]</font>

*

Posty: 82
Dołączył(a): 23.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 09:01 
 
Ehhh nudza juz mnie takie posty... a co najgorsze takich jest najwiecej.
Ja to widze tak, ze swiat GM i swiat Ludkow z ZS to dwie rozne sprawy, to dwie rozne gry.
GM graja w swoja a my w swoja, i byloby swietnie gdyby wszyscy pomysleli przez chwile zanim zaczna znowu skrobac ze to be, ze tamto be. Nie widzialem chyba jeszcze posta w ktorym ktos krytykujac jakas zmiane w ZS podalby rozwiazanie, ktore pasowaloby wszystkim. A chyba o to chodzi zeby zrobic cos nie krzywdzac przy tym nikogo i wiem, ze to jest baaaardzo trudne. No i skonczmy zazdroscic innym, ze "dostali" to czy tamto, bo jesli Ktos chce byc pretem i miec ladne wdzianko to droga wolna, miejsca jeszcze sa :smile:
Pewnie zaraz ktos mnie opluje :grin:

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 10:22 
 
ja mam propozycje... Xanth i reszta... zwinmy sie z serwem - bedzie cisza i wszystkim bedzie sie podobalo.
razjelku sloneczko... porozmawiaj z viki - ona mowila ze ma kod DZ - odpalcie sobie DZ, pograjcie...
mnie naprawde jest juz obojetne czy ten serwer bedzie czy nie
wlasnie dzieku takim ludziom co potrafia krytykowac, a sami dupy nie rusza...
ponadto zwarz cherbatnik, ze ja pamietam twoje jazdy na DZ ...
co do "pakowania popstaci"
temat byl wielokrotnie walkowany...
ciekawe kiedy zaczniesz plakac ze postacie GMa sa napakowane...
G


_________________
--
Jestem tylko nikim...

****

Posty: 1388
Dołączył(a): 14.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 10:41 
 
Cytuj:
2002-05-08 02:25, ^Raziel^ napisał:
Opiszę tu pare spraw, które są troszkę a może więcej niż troszkę nieuczciwe wobec zwykłych graczy.
Po pierwsze chciałbym zauważyć, że Ci wspaniali Mistrzowie Gry, którzy tak wspaniale zabezpieczają serwer przed włamaniami na serwer, Ci którzy zapbezpieczają go przed nieuczciwymi graczami, którzy makrują, bądź oszukują w inny sposób, robią rzeczy o wiele gorsze. Mianowicie faworyzują niektórych graczy, którzy przez kumoterstwo otrzymują statystyki. Stworzenie gildii Pretorian było bardzo dobrym pomysłem, lecz z założenia miała to być elitarna gildia pilnująca porządku. Niestety wcale się tak nie stało mimo usilnych starań GM'ów. Owi Pretorianie otrzymali bardzo piękne prezenty, zostali ładnie przystrojeni, dostali piękną twierdzę, ale cóż z tego jak nie mogąc tego obronić trzeba było stworzyć kobietę w zbroii płytowej. Niestety owa osoba mimo swej nadludzkiej siły bardziej nadawała by się na zielarkę. Ale o tym pisał już Kronikarz Nyshak. Najwidoczniej GM'i nie mają zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu sesji RPG ponieważ jeszcze się nie nauczyli, że tworząc przygodę gracz i tak pójdzie w inną stronę niż było to zamierzone w scenariuszu i nie wolno im tego na siłę persfadować.
Kolejna kwestia to ślub kilku graczy, którzy nagle otrzymali to samo nazwisko "Brave", a może to przydomek tylko za co i w jakim to języku. W Sosarii raczej brak angielskiego.
Następna kwestia tyczy się rzemieślników. Odkąd pamiętam istnieje walka o to aby rzemieślnicy nie uczyli się magii ani walki bronią. Pytanie tylko jak mają to robić przy ciągłych atakach potworów na miasta? Nie ma już innych sposobów, ani pomysłów na questy dla wojowników rządnych 'sławy'? A może nie sławy tylko statsów?
Teraz przyszła kolej na omówienie byłego punktu nr.7 (teraz chyba nr.10)regulaminu, a więc jest on przestrzegany tylko wtedy gdy GM'om to odpowiada, a jak już mowa o IRC'u to zachowanie i słownictwo co nie których @ jest na poziomie ludzi, którzy skończyli edukację co najwyżej w przedszkolu.
Na koniec przytoczę jeszcze słowa, które mnie strasznie bawią ostatnimi czasy "To nie jest serwer dla początkujących graczy, nie będziemy wam ułatwiać gry a wręcz przeciwnie" No cóż... to pozostawie bez komentaża.

Z poważaniem wierny gracz starego DarkZone, Raziel.

popieram...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 11:32 
 
Cytuj:
2002-05-08 11:41, Samael ze Wzgórz napisał:
popieram...

Tylko na tyle cie stac? A grales chociaz z raz na tym serwerze? Czy nastepny prostak jestes co nic innego nie potrafi, tylko nazekac na czyjas dobra wole??

Gadget ma racje. To przez takich jak wy zaczynamy miec powoli to wszystko w dupie. A jeszcze chwila i faktycznie, powiemy papa. Bo ilez mozna...

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 64
Dołączył(a): 24.03.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 11:43 
 
Tacy ludzie powinni grac za swoje pieniadze i wtedy mogliby powiedziec place wiec wymagam ale w tym wypadku korzystaja z dziela czyjejs pracy. Jezeli GM ma taka wizje to jego shard i jego sprawa nie mnie sie w to mieszac moge tylko dawac sugestie, zglaszac bugi proponowac co poprawic. Niektorzy uznaja to za wazeline ale ekipa napracowala sie zeby cos stworzyc a tu wpada taki jeden kretyn z drugim i mieszaja ich z blotem bo to bo tamto. Na kazdym shardzie panuja inne zasady pograjcie najpierw na wszystkich a dopiero potem zdecydujcie gdzie chcecie siedziec na stale i nauczcie sie tego ze korzystacie z czyjejs pracy. Nikt tym ludziom nie kazal tego robic wiec to uszanujcie.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 11:56 
 
oo niegopie...
Xanciq.. wprowadzmy oplaty - bedzie post z marudzeniem - bedzie pytanie o wysokosc oplaty :razz:
ciekawe hyhy :razz:
G


_________________
--
Jestem tylko nikim...


Posty: 29
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 12:10 
 
A mi sie teraz BARDZO PODOBA . Nawet chciałem jakiś list pochwalny napisac ale zaraz ktoś mógłby go skrytykowac :smile:(tak to już jest).Moim zdaniem wlasnie teraz zaczyna się robić ciekawie .
Myślę że wszyscy nasi (banici) są tego zdania .

ps. tak dla formalnosci żeby niebylo postow , że jakies statsy dostalismy i siedzimy cicho czy cus jastesmy tacy jak bylismy .

Z pozdrowieniami Barul

**

Posty: 219
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 12:10 
 
boze jakie wy beksy wszyscy jestescie wszyscy tylko placza ojoj do mamusi lecie bo Viss na sile a ja nie buuuu to znaczy ze jestes sam tepy jak @ bo jakbys chcial to tez bys se te zasrana sile nabil a nie zalil i plakal a co zal ci dupe sciska ze pretorianie maja takie tarcze np.??? wow ja tez chcialem taka tarcze to sobie jednego ubilemm i mam wszystko sie da kretonie zrobic tylko trzeba nad tym pomyslec i zabrac sie za to z jajem a nie byc przyslowiowa ciota i uzalac sie nad kazdym problemem jak jakis ehhh burak jestes i tyle zreszta tak jak juz wiele osob mowilo placza nie dojdy bo same tego nie moga osiagnac i mysla moze ze placzem cos uzyskaja wiesz co czlowieku jak rozpedz sie i znajdz sie sciane powtorz ten proces kilka razy to morze ci sie poprawi :smile:

*

Posty: 64
Dołączył(a): 24.03.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 12:13 
 
Na pewno sie poprawi bo gorzej byc nie moze :wink:

*

Posty: 90
Dołączył(a): 19.03.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 12:38 
 
Powiem jedno,a potem drugie hrhr...
"Nie ma milosci bez zazdrosci" :razz:PPPP
I jak juz nerwow nie macie na forum to zatrudnijcie nowego rzecznika praso...forumowego bo sie nie dziwie panu X. ze sie denerwuje pisac ciagle to samo

Pozdrawia
Cers a.k.a Dariualsis

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 13:02 
 
Ja sie nie denerwuje, szkoda mi nerwow na bzdety marnowac :smile:

X.

PS. Co byscie nie powiedzieli, my i tak zrobimy swoje.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 13:05 
 
ciesz zsie ze nie moderuje


_________________
--
Jestem tylko nikim...

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:05 
 
To zlikwidowac forum, zlikwidowa IRCa, komunikowac sie z graczami tylko w grze lub przez poczte.
I juz sprawa z glowy. Ludzie nie beda mieli miejsca gdzie piane ubijac.
Jak cos waznego to list napisza. I GM wkoncu beda mieli troche spokoju i skoczy sie trucie dupy.
Mnie na ZS sie podoba. I uwazam ze moglo by byc jeszce troche trudniej.
np. strszen wilki mogly by ludzi atakowac. :grin:

Nie daj sie Xanth, olej ich. Przeciez nie musisz ze wszsytkimi dyskutowac.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:34 
 
Bleee i bleee milionowy raz jedziemy po tym temacie. Oh jestem taki poszkodowany bo ktos dostal str. Oh jakie Pretorianie maja zajebiaszcze tarcze Oh a ja jestem taki niedoceniony. Jak juz powiedzialem typowe zachowanie psa ogrodnika. Nie mam to i inni nie beda mieli. Ludzie, ktorzy zakladacie takie topicki moze raczej popiszcie sobie w notatniku widnowsa, bo to forum zmienia sie w kolebke dla sfrustrowanych oszolomow. Ehh a kiedys takie fajne topicki moznabylo poczytac i cos sensowanego napisac.

T.

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:35 
 
Mi sie podoba i jak dla mnie jest ok. Ni ma co wiecej sie rozpisywac. Tak juz jest ze jak wszystko jest ok to kazdy siedzi cicho i gra, jak cos zaczyna nie pasowac to produkuje sie na forum i krytykuje. Ci pierwsi nie zakladaja topikow ze jest zajebiscie bo 1. nie maja czasu 2.przez niektorych bylo by to zle odebrane.


_________________
Mejk lof nou łor!


Posty: 4
Dołączył(a): 8.05.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:50 
 
Z góry przepraszam, bo widzę że niektórzy mnie troszkę nie zrozumieli. Moim postem nie miałem na celu obrażanie nikogo. Serwer ogólnie jest świetny, ale pare rzeczy mnie denerwuje i dlatego powstał mój post. Wiem, że żaden serwer nie jest idealny i że strasznie ciężko jest stworzyć taki, który by się wszystkim podobał. Wiem, że GM'owie wkładają w ten shrad wiele pracy i trudu, nic za to nie otrzymując. Lecz nie sposób przemilczeć paru faktów.
Kożystając z faktu, że jest to gra RPG chciałbym jedną rzecz napisać. Otóż na sesjach RPG regółą jest nie wytykanie błędów w czasie gry, tylko po jej zakończeniu. Po to jest chyba to forum, aby porozmawiać o grze poza nią. Więc proszę mnie nie gnoić za słowa krytyki ponieważ bez niej pozostanie nam tylko applaus i uznanie do których przyzwyczaiło nas 40 lat realnego socjalizmu.

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:53 
 
życie...


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

**

Posty: 219
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 8 maja 2002, 14:57 
 
czlowieku wykop stare topici to juz bylo walkowane i sie nie zmieni poza tym mi tez pasuje tak jak jest i chyba wiekszosc tez tak mysli wiec jak ci sie nudzi to przeczytaj wszystkie topici na forum odkad powstalo a to oznacza ze mamy od ciebie spokoj na jakis tydzien potem jak wrocisz to dam ci linki na inne forumki i tez sobie poczytasz a ajk za rok braknie ci tematow to cie wyslemy do bibliotek i mamy problem rozwiazany :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.