mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 12:08 
Cytuj  
Dla SOE to jest trup, to wiele w niego nie inwestują, nie ma się czemu dziwić. EQ2 to ich sztandarowy produkt na chwilę obecną to w niego inwestują najwięcej. Pięć game updatów w ciągu ponad roku (w takim czasie EQ2 zaliczył koło 15) mówi samo za siebie. Grałem w VG ostatnio w maju przed premierą AoC, żeby potestować nowy sprzęt i w kwestii pve contentu (jakość questów), mechaniki (dyplomacja, craft) gra jest po prostu świetna i AoC nie może się równać. Co by nie powiedzieć o AoC to silnik VG jest znacznie gorszy. VG ciągle się wywala na pulpit co 2 godziny, w niektórych miejscach jak np. duże miasta, przejście z jednej ulicy na drugą powoduje koszmarne doczytywania tekstur i nawet raid 0 niewiele tu zmienia. Zdarzyło mi się też, że przez laga przy przechodzeniu granicy chunku depopnał mi latający mount którego właśnie wynająłem na parę minut, co zaowocowało upadkiem z dużej wysokości prosto w skupisko wysokolevelowych mobów, które chciałem ominąć przelatując nad nimi właśnie. Ogólnie gra podobała mi się znacznie bardziej od tego co zobaczyłem w AoC, pomimo tragicznego technicznego zwalenia jej silnika, dużo gorszego od AoCowego. Jednakże przez zwalenie gry od strony technicznej nie byłem w stanie pograć dłużej. Za silnik jednak nie odpowiada SOE jak co niektórzy usilnie przekonują, bo oni tylko przejęli tego trupa i trudno żeby napisali teraz cały silnik od nowa, robią co mogą, ale też wiedzą, że zainteresowanie tytułem nikłe i inwestują w poprawki ostrożnie. AoC dlatego, imho, w ogólnym podsumowaniu jakość wyprzedzi, w krótkim czasie, VG. Bo raz, że mają już rokujący większe nadzieję silnik, dwa że w grę inwestują ile wlezie, bo to teraz ich flagowy produkt. Winą za niedorobienie VG należy obciążać tylko Sigil, którego profesjonalizm można sobie zobaczyć po wielkości ich teamu QA składającego się z jednej osoby!

*

Posty: 57
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 13:05 
Cytuj  
Ja sie do roznych rzeczy moge w Vanguardzie przyczepic, ale ze stabilnoscia nie mialem problemow od czasow GU3, to jest od grudnia zeszlego roku.
Przez pol roku gry wywalilo mnie na pulpit doslownie jeden raz, a jak sie pozniej okazalo bylo to spowodowane tym, ze padla cala zona (KE) - po stronie serwera.

*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.04.2007
Offline
PostNapisane: 25 cze 2008, 19:04 
Cytuj  
Meta napisał(a):
Dla SOE to jest trup, to wiele w niego nie inwestują, nie ma się czemu dziwić. VG ciągle się wywala na pulpit co 2 godziny, w niektórych miejscach jak np. duże miasta, przejście z jednej ulicy na drugą powoduje koszmarne doczytywania tekstur i nawet raid 0 niewiele tu zmienia. Zdarzyło mi się też, że przez laga przy przechodzeniu granicy


Hmm gram już ponad tydzień i nie zauważyłem takich problemów, fakt grę wywalało do windy ale to był problem tuż po premierze i nie na taką skalę.
Zony też się ładnie doczytują, lagi się zdarzają ale rzadko, biorąc pod uwagę, że to serwer US. Może te problemy leżą po stronie Twojej konfiguracji.


Z tym inwestowaniem to faktycznie mają problemy. Kiedyś wspominali, że EQ to już przeszłośc teraz gra przeżywa kolejny renesans.

Z pathami do Vana nie jest jednak tak źle:
W samym roku 2008 było 6 dużych updatów (ostatni dziś 25.06) i 4 mniejsze hotfixy. Ostatnio dodali ponad 30 rodzajów mountów, w drodze są nowe zony a byc może nowy kontynent.

**

Posty: 340
Dołączył(a): 8.07.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2008, 21:13 
Cytuj  

Come back to Vanguard: Sage of Heroes between June 26, 2008 at 12:01AM PDT and July 31, 2008 at 11:59PM PDT for FREE* to experience first-hand all the changes, updates and additions that have been introduced to the world of Vanguard. Telon Rides On, the latest game update, offers each of the races in Vanguard exciting New Mounts to acquire and befriend in their journey across the lands of Telon. In order to acquire one of these new mounts you must be level 30 or higher and gain Citizen Favor by promoting a race’s starting city. Gain enough of a faction's trust and the right amount of Platinum coins and the new mounts can be yours!

Convert your account to an active, valid paying Vanguard or Station Access subscription account before July 31, 2008 at 11:59 PM PDT and receive a special in-game Pack Camel mount of your very own! This mount is colored especially for those players returning to Vanguard during this promotional period!**

Your account has been reactivated, simply log-in and join us in Telon for FREE for a limited time and saddle up one of the new Racial Mounts!


Wood Elf lvl 30
http://vgplayers.station.sony.com/im...Wood%20Elf.JPG
Wood Elf lvl 50
http://www.buffed.de/pic_view.php?ui...it=bfd_artikel
Lesser Giant lvl 30
http://vgplayers.station.sony.com/im...er%20Giant.JPG
Lesser Giant lvl 50
http://www.buffed.de/pic_view.php?ui...it=bfd_artikel
Lesser Goblin lvl 30
http://medias.jeuxonline.info/upload...GU5/Goblin.jpg
High Elf lvl 30
http://medias.jeuxonline.info/upload...U5/HighElf.jpg
Raki lvl 30
http://vanguard.tentonhammer.com/mod...view_photo.php
Kurashasa lvl 30
http://vanguard.tentonhammer.com/mod...view_photo.php
Dark Elf lvl 30
http://www.massively.com/photos/vang...allery/758254/
Half Elf lvl 30
http://www.massively.com/photos/vang...allery/758255/

Nie przeszukiwalem forum wiec moze sie powtarzam

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 08:03 
Cytuj  
Tez dostałem maila tej treści , przynajmniej za darmo zobaczę jak teraz wygląda , no i oczywiście SoE dodało mi również 60 dni darmowych w EQ2 ...


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 08:26 
Cytuj  
Moje konto tez reaktywowali, chyba wszystkim dali te free dni. Nawet klienta nie mam, wiec pewni nie sprawdze. Jak ktos bedzie na pvp, to niech zda relacje.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 57
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 09:34 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Moje konto tez reaktywowali, chyba wszystkim dali te free dni. Nawet klienta nie mam, wiec pewni nie sprawdze. Jak ktos bedzie na pvp, to niech zda relacje.


PvP praktycznie juz nie istnieje - wczoraj stworzylem tam postac i naliczylem calych 40 graczy na serwerze. W tym samym czasie bylo 350 na Halgarze i 650 na Seradonie (23 czasu polskiego).

Podczas ostatniego czatu z developerami dwa dni temu Silius (Leading Developer) potwierdzil, ze rozwijane bedzie tylko PvE.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 12:37 
Cytuj  
Kek reaktywowali nawet konta z bety. Dodatkowo dorzucili free time w SWG. W sumie jest git ...

T.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 13:25 
Cytuj  
Vallador napisał(a):
PvP praktycznie juz nie istnieje - wczoraj stworzylem tam postac i naliczylem calych 40 graczy na serwerze. W tym samym czasie bylo 350 na Halgarze i 650 na Seradonie (23 czasu polskiego).


Jak naliczyles? Jak daje /who all tak zarowno na Helgarze, Seradonie i Sartoku daje mi wartosc 40 bo wiecej nie pokazuje.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 14:57 
Cytuj  
Wpisałem buddy key, ściągam clienta, czytam main forum. Odnoszę jak narazie wrażenie, że mnóstwo nowych osób jest na forum, pełno tematów zakładanych przez nowe osoby a wszyscy dotychczasowi gracze wychwalają VG pod niebiosa...
Niedługo sam się przekonam.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

*

Posty: 57
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 15:27 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Vallador napisał(a):
PvP praktycznie juz nie istnieje - wczoraj stworzylem tam postac i naliczylem calych 40 graczy na serwerze. W tym samym czasie bylo 350 na Halgarze i 650 na Seradonie (23 czasu polskiego).


Jak naliczyles? Jak daje /who all tak zarowno na Helgarze, Seradonie i Sartoku daje mi wartosc 40 bo wiecej nie pokazuje.


W opcji wyszukiwania postaci (advanced search chyba sie to nazywa) mozna zaznaczyc dowolna klase i przedzial levelow: np zaznaczasz lvl 1-25 Dark Knight, a nastepnie lvl 26-50 Dark Knight i to dodajesz - w ten sposob wiesz ilu DK jest na serwerze.
Maxymalna liczba wyswietlen to 40 wiec jesli dostaniesz te liczbe, to zawezasz przedzial levelow ktroych szukasz np z 1-25 na 1-20.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 15:48 
Cytuj  
Imo najlepiej, wystarczy wpisac /who all count
Na Piątek 16:47 czasu polskiego na Sartok gra 77 osób

*

Posty: 57
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 15:56 
Cytuj  
Arturnik napisał(a):
Imo najlepiej, wystarczy wpisac /who all count
Na Piątek 16:47 czasu polskiego na Sartok gra 77 osób


W ten sposob nigdy nie dostaje wiecej niz 200 osob.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 cze 2008, 15:35 
Cytuj  
Vallador napisał(a):
Arturnik napisał(a):
Imo najlepiej, wystarczy wpisac /who all count
Na Piątek 16:47 czasu polskiego na Sartok gra 77 osób


W ten sposob nigdy nie dostaje wiecej niz 200 osob.


To prawda, wlasnie zauwazylem. W kazdym razie, zaciskam zeby i ide na Halgar, bo 100 osob w takim duzym swiecie jak Vanguard to stanowczo za malo

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 cze 2008, 15:55 
Cytuj  
Zero PvP = fail. ;< A szkoda, Vanguard byl ciekawa gra z duzym potencjalem, nawet w swoich mocno zbugowanych czasach.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 cze 2008, 21:00 
Cytuj  
heh dociągam patche
co się zmieniło - popatrzę
:D

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2008, 21:02 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
heh dociągam patche
co się zmieniło - popatrzę
:D


Żałuję, że triala żadnego nie ma :( Teraz to EQ2 testuje :)


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 28 cze 2008, 23:57 
Cytuj  
Są buddy keys...

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2008, 11:50 
Cytuj  
Viracept napisał(a):
Są buddy keys...

V.


Pewnie nikt nie ma na zbyciu?


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2008, 12:37 
Cytuj  
Co prawda a promocja darmowego grania jest do konca lipca 2008, ale dla wszystkich, ktorzy mieli konto EQ2, niestety ale w EQ2 nie gralem i musialem zaplacic :)
W sumie zmian jest sporo, duzo bugow zostalo wywalonych, to nie ta sama gra co kiedys, nawet calkiem plynnie chodzi, aczkolwiek gdzie niegdzie potrafi spasc z 50fps do 5 :/ PvP serwery niestety ale dead, natomiast co sie tyczy PvE to jest od groma ludzi, sa teraz normalnie "kampy mobow" LOL, zobaczymy ilu ludzi pozostanie po darmowych dniach :)

ps. nie doczytalem, jesli chodzi o lagi, a wiec na serwerze Saradon to jest zlepek US serwerow i ping jest okolo 300-500ms, natomiast na EU serwerze czyli Halgar pingi sa w granicach 100-150ms, laga praktycznie tutaj nie widac :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.