mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1756 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 10:55 
 
zes dojebal z doswiadczeniem shad naprawde.
myslisz czasami co piszesz czy blizzard juz ci calkowicie horyzont zaslonil?

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 10:57 
 
Atherius napisał(a):
mechanika i gameplay pvp w wow jest 100x lepszy niż w war, chodzi o potencjał.

OK - teraz pls o dowód (obojętnie jaki - może indukcyjny albo dedukcyjny) z wyliczeniem owego 100x. Jeśli takowego nie przedstawisz będzie trzeba uznać że podpierając się wymyślonymi porównaniami dajesz również argumenty z dupy. Jednocześnie argument dupy musi podpierać twierdzenie z dupy.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 10:59 
 
Mendol , może źle napisałem, chodziło mi o doświadczenie z grą nad którą pracują.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 10:59 
 
juz przedstawiali argumenty. brak gcd, cyferki wyswietlaja sie bez 'laga, animacja skilla odpala sie bez 'laga' :-)
suuuper. ja bym stwierdzil ze nawet 10000x lepiej

shad a widziales pve w daocu? kiedykolwiek? w jakiejkolwiek formie?
bo powiem ci, ze bylo tez zrobione calkiem przyjemnie.
i wcale nie gorzej niz wow'ie.

i mam nadzieje, ze mythic nie wpadnie nigdy na pomysl, zeby zajac sie rozwijaniem pve zostawiajac pvp na boku.


Posty: 33
Dołączył(a): 8.10.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:02 
 
Mendol napisał(a):
no ja naprawde sie ciesze, ze mam takiego farta (calkiem serio :))
problemow z wydajnoscia nie mam, gram na serwerze, ktory dziala non stop, nie ma problemow z wydajnoscia.


ja takze nie mam, oprocz czkawki ktora sie przytrafia ale juz sie przyzwyczailem wiec mi to wisi, generalnie performance to kwestia subiektywna, ja przez ostatnie kilka lat gralem na slabiutkim sprzecie i 10-15 fps to bylo dla mnie niebo wiec inaczej postrzegam plynnosc

Shadhun napisał(a):
Dobra, skończcie pierdolić.

Moja teza : Łatwiej (ze względu na dobry engine, na dobrą mechanike, na pieniądze i doświadczenie firmy) było by blizzowi podciągniąć PvP w wowie na jakiś znośny poziom niż Mythicowi zrobić to samo z PvE w WARZE, kwestia czy którakolwiek z firm będzie tego próbowała czy tylko będą mydlić oczy.

Tylko teraz dwa pytania, na co bardziej rozbudowane PvE w WARze i na co bardziej rozbudowane PvP w WoWie? TO by oznaczalo zmiane targetu. Niech obie gry zostana jakie sa i wszyscy beda szczesliwi.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:03 
 
Mendol, nawet nie wiesz ile to znaczy dla graczy który biorą pvp 'wyczynowo', każdy lag sprawia że ma ochote sie wyjebac kompa za okno, każdy spadek fpsu psuje przyjemność całkowicie.

Sorry musisz zrozumieć że świat na Tobie się nie kończy i rzeczy które ty możesz znieść lub nie zauważasz są dla innych nie do zniesienia.

To tak jak ze sttrzelankami w multi, niektórzy potrzebują 75+ fps żeby bawić się, niektórzy grają na 30 i sie dziwią o co chodzi.

Cytuj:
Tylko teraz dwa pytania, na co bardziej rozbudowane PvE w WARze i na co bardziej rozbudowane PvP w WoWie? TO by oznaczalo zmiane targetu. Niech obie gry zostana jakie sa i wszyscy beda szczesliwi.


No właśnie nie, ja chce jedną gre z dobrym PvP i dobrym PvE i co mi zrobisz ? ;) Pewnie nie jestem sam. Był okres kiedy WoW imo spełniał oba te wymogi, to był czas po wprowadzeniu Honoru, ale przed BG, walki to czyły się praktycznie w każdej zonie, od małych grupek roamujących po zerg TM vs SS, według mnie nie było by ciężko ten stan (ub podobny) przywrócić.


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.


Ostatnio edytowano 16 paź 2008, 11:07 przez Shadhun, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:05 
 
Semai napisał(a):
Atherius napisał(a):
mechanika i gameplay pvp w wow jest 100x lepszy niż w war, chodzi o potencjał.

OK - teraz pls o dowód (obojętnie jaki - może indukcyjny albo dedukcyjny) z wyliczeniem owego 100x. Jeśli takowego nie przedstawisz będzie trzeba uznać że podpierając się wymyślonymi porównaniami dajesz również argumenty z dupy. Jednocześnie argument dupy musi podpierać twierdzenie z dupy.


a ja poproszę o dowód w postaci filmu :P


_________________
no more wow...


Posty: 33
Dołączył(a): 8.10.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:07 
 
Shadhun napisał(a):
To tak jak ze sttrzelankami w multi, niektórzy potrzebują 75+ fps żeby bawić się, niektórzy grają na 30 i sie dziwią o co chodzi.


To jest choroba cywilizacyjna bo oko ludzkie potrzebuje ok 30 klatek by wytworzyc wrazenie plynnosci i czlowiek nie jest w stanie odroznic 30 od 100 czy 200 klatek "golym okiem"

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:07 
 
Semai napisał(a):
Atherius napisał(a):
mechanika i gameplay pvp w wow jest 100x lepszy niż w war, chodzi o potencjał.

OK - teraz pls o dowód (obojętnie jaki - może indukcyjny albo dedukcyjny) z wyliczeniem owego 100x. Jeśli takowego nie przedstawisz będzie trzeba uznać że podpierając się wymyślonymi porównaniami dajesz również argumenty z dupy. Jednocześnie argument dupy musi podpierać twierdzenie z dupy.


Oj przenośnia 100x, jakbym napisał 50, 20x to by na to samo wyszło. :) Opinia powstała w oparciu o wypowiedzi bardziej doświadczonych graczy, którzy grali w obydwa tytuły. I nie mówcie, że taka błahostka jak brak synchro client-server nie rozpierdala całej mechaniki gry na łopatki. Wiem, że to nowość i potrzebuje dopracowania, czasu i dlatego w chwili obecnej nie chce sobie psuć pierwszego-dobrego wrażenia i być może przetestuję grę w przyszłości, bo a razie ma klasyczne problemy wieku młodzieńczego.


_________________
@polygamia

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:08 
 
Cytuj:
To jest choroba cywilizacyjna bo oko ludzkie potrzebuje ok 30 klatek by wytworzyc wrazenie plynnosci i czlowiek nie jest w stanie odroznic 30 od 100 czy 200 klatek "golym okiem"


You are idiot sir, moge się w każdej chwili z tobą założyc o każdą kase że odróznie w cs-ie 60 od 100 fps. A ty mi tutaj o 30 :D


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:10 
 
Bloodleaf napisał(a):
@Lufanga ja o tym wiem że ma miesiąc i nadal czekam w ankiecie nawet zaznaczałem że wykupuję następny pre-paid , wkurzają mnie tylko ludzie pokroju mendola którzy uważają że skoro u nich gra chodzi ok to reszta się nie zna na PC/ma zjebany sprzęt/ect.

Wkurzają mnie też stwierdzenia ala "idźcie sobie pograć w WoWa" dlaczego nie będę się powtarzać.

ale wrzuc sobie na luz
ja tez momentami sie wkurwiam na WARa
tez uwazam ze na moim sprzecie powinno duzo lepiej chodzic
(tak btw polecam www.ngohq.com - imo lepsze niz omegi)

a Mendol juz pare razy pisal ze wie ze sa bugi - no i mysle ze stanowi on rownowage dla ludzi wpadajacych tu bez rzadnego pojecia i bluzgajacych na WARa

*

Posty: 197
Dołączył(a): 10.07.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:11 
 
Mendol napisał(a):
juz przedstawiali argumenty. brak gcd, cyferki wyswietlaja sie bez 'laga, animacja skilla odpala sie bez 'laga' :-)
suuuper. ja bym stwierdzil ze nawet 10000x lepiej

shad a widziales pve w daocu? kiedykolwiek? w jakiejkolwiek formie?
bo powiem ci, ze bylo tez zrobione calkiem przyjemnie.
i wcale nie gorzej niz wow'ie.

i mam nadzieje, ze mythic nie wpadnie nigdy na pomysl, zeby zajac sie rozwijaniem pve zostawiajac pvp na boku.


ja nie wiem kurde

chyba to są podstawy,
że jak klikam skilla to chcę wiedzieć czy się uruchomił czy nie, i jeśli tak to chce to zobaczyć

a setki razy kiedy klikam coś ( na przykład morale skill) to albo nie działa ( 90 %) za pierwszym czy kolejnym razem, albo nie widać reakcji gry, albo działa z opóźnieniem na tyle dużym że już nic się nie da zrobić

po prostu to są podstawy grania, czy to co robię bądź chcę zrobić ma jakieś odzwierciedlenie w grze,

a grupowe pvp z jednej strony ułatwia granie z opóźnieniem bo jak jest kilka bądź kilkanaście czy więcej osób to jak się nie włączy czegoś to nic się nie stanie a z drugiej strony od tego może zależeć powodzenie


_________________
whatever does not kill you, simply makes you...STRANGER...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:12 
 
Nie wiem, czy ktoś podawał tego linka, ale fajne porównanie - http://pc.gamespy.com/pc/world-of-warcr ... 307p1.html


_________________
@polygamia


Posty: 33
Dołączył(a): 8.10.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:13 
 
Shadhun napisał(a):
Cytuj:
To jest choroba cywilizacyjna bo oko ludzkie potrzebuje ok 30 klatek by wytworzyc wrazenie plynnosci i czlowiek nie jest w stanie odroznic 30 od 100 czy 200 klatek "golym okiem"


You are idiot sir, moge się w każdej chwili z tobą założyc o każdą kase że odróznie w cs-ie 60 od 100 fps. A ty mi tutaj o 30 :D


to by tylko oznaczało, że potrafisz stopniować "płynność"... coś jest płynne lub nie, więc wszystko powyżej 30 klatek jest dla statystycznego człowieka płynne

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:13 
 
dajcie juz spokuj ,wiadomo jest ze war jest zbudowany do pvp a wow do bicia bossow w raid instance ,pvp jest na takim poziomie tam jak w war instancje , jedynie gdzie wow ma przewage nad warem parzac okiem gracza pvp to miodnoc sterowania postacia (mech. gry) porownujac TYLKO TEN aspekt obu gier war ssie wielka pale i jesli ktos tego nie dostrzega to nazywa sie war fanboy.

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:13 
 
Atherius napisał(a):
Oj przenośnia 100x, jakbym napisał 50, 20x to by na to samo wyszło. :)

Jakbyś napisał: Moim zdaniem WoW ma większy potencjał niż War to bym się nie czepiał :]
Atherius napisał(a):
Opinia powstała w oparciu o wypowiedzi bardziej doświadczonych graczy, którzy grali w obydwa tytuły.

Ja grałem w obydwa tytuły a uczciwie i całym sercem się nie zgadzam.
Atherius napisał(a):
...bo a razie ma klasyczne problemy wieku młodzieńczego.

O! A z tym się zgadzam z kolei w 100%, tylko że to nijak ma się do potencjału.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:18 
 
atherius wyobraz sobie, ze nie rozpierdala rozgrywki na lopatki.
da sie spokojnie grac, jesli oczywiscie gra calosciowo nam odpowiada.
wtedy mozna przymknac oko na pojawiajace sie bugi/niedogodnosci.
zrobilem naprawde dziesiatki scenariuszy, spedzilem parenascie godzin w open rvr, zrobilem troche pve i gra mi jak najbardziej odpowiada.
gdybym mial to przedstawic w % to 80% jest ok, 20% zjebane.
i dobrze, sprawnie przeprowadzone raidy rvr czy wyrywanie arterfaktu, bedac otoczonym przez destro bije na glowe wszelkie niedogodnosci.

nie wiem co masz na mysli shad mowiac o graczach, ktorzy biora pvp 'wyczynowo'.
w war'ze 90% czasu dla mnie to pvp, reszta to quesciki.
i MOZNA grac jesli sie chce.
a wiadomo, ze jesli ktos sie 'sparzyl', nie ma z kim grac, nie ma sensownej gildii to bedzie dla niego coraz gorzej.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:28 
 
Mendol napisał(a):
jeheh uwielbiam wypowiedzi ludzi, ktorzy nie grali w war'a ale wiedza, ze mechanika i gameplay jest gorszy od wow.
serio atherius nie wyglupiaj sie :-)

w war'ze trzeba myslec jak sie gra. w wow'ie trzeba szybko klikac :-)

Co jak co, ale twoj poziom hipokryzji zawsze mnie potrafi zaskoczyc. :)


_________________
cypis#2942
Obrazek


Posty: 33
Dołączył(a): 8.10.2008
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:29 
 
Mendol napisał(a):
da sie spokojnie grac, jesli oczywiscie gra calosciowo nam odpowiada.
wtedy mozna przymknac oko na pojawiajace sie bugi/niedogodnosci.


pod tym się mogę podpisać z czystym sercem, jeżeli ktoś nie jest w stanie tego pojąć to nigdy nie znajdzie sobie gry, która będzie mu odpowiadać bo gry idealne nie istnieją

wiele rzecwzy mnie w WAR doprowadza do furii, robię log out na 10 minut, zapalę sobie i wracam bo ogólne wrażenia z gry są pozytywne, i co za coś takiego mam być nazywany fanboiem ? lol, dajcie spokój dobrzy ludzie

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2008, 11:34 
 
mrynar napisał(a):
bartek_b napisał(a):

jakbyś się wczoraj zalogował do WOW to byś zobaczył jak wygląda world pvp...


haha

Nawet najwieksi wowtwardziele nie probuja wmowic, ze w wow istnieje sensowne pvp. Gralem - widzialem. Dosc fajne sa przypadkowe potyczki 2vs3, 3vs3, ale zdarzaja sie niestety rzadko. To juz czesciej trafia sie jakis maly zerg na outpost przeciwnej frakcji, gina gracze, potem npce, a po 5 min. nie ma po tym sladu. Cala taka akcja nie ma wplywu kompletnie na nic. Naprawde wielki fun.

Oj tak fun byl wielki:)
Jak ktos nie wie nie pamieta jak wygaldalo wow gdy bylo na etapie tym co war teraz to niech sie nie wypowiada imo.

Ja pamietam w wow turnieje organizowane przez samych graczy 3vs 5 vs5 :) Na arenach w stv itp albo poprostu jezdzily ekipy po danej lokacji i sie nawalaly.Jak sie kogos zabilo odjezdzalo sie zeby mogli sie ogarnac i znowu sie szukalismy.
Byly turnieje gdzie siedziala cala smietanka serwerai kupa widzow i byly niezle dramy:P
Akcje w epl wpl kiedy gonilismy sie godzinami albo zasadzki na zepelinach, albo ekipy allinace czatujace pod orgri caly dzien :P Rajdy na stv .
Ze o zergu kolo tarren mill nie wspomne:D
Jak wprowadzili bg to pamietam gankowanie alliance pdo wejsciem itp:P Takie grom gol to nono stop ktos atakowal tak poprostu dla zabawy.
Walki o smoki/outdoor bossow gdzie walczylo po kilka gildi i 100+ ludzi. Tam ludzie siedieli caly dzien i pol nocy zeby nie dac zabic bossa innej gildi.
Na azerugosie czy jak mu tam siedzialem raz do 6 rano a gildia alliance ktora go probowala zabic az do tej pory miala prawie full rajd:D
Gra byla nowa wszyscy robili to dla zabawy zeby pokazac kto jest lepszy.

Blizz popelnil wiele bledow przenoszac cale pvp do instancji ale jeszcze moga to naprawic i w wotlk ta cala lokacja pvp to pierwszy krok.
Skopiuja teraz pare rozwiazan z war tyle ze zrobia to dwa razy lepiej:P

Czytalem ze taki maja plan zeby pvp znowu krecilo sie wokol konfliktu horda-alliance a nie glupich aren.

Teraz tez nie jest znowu tak ze pvp jest martwe . Wraz z daily questami i lokacjami gdzie siedza gracze obu frakcji dzien w dzien , znowu jest sporo pvp i lataja tam gank squady i nawalaja sie non stop.

W war wszystko jest przemyslane i zbudowane wokol pvp ale jakosc wykonania nie ta:P Co nie znaczy ze nie mozna sie swietnie bawic.


Ostatnio edytowano 16 paź 2008, 11:39 przez Vercin, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1756 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.