mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 10:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w pare dni. hehehe no ok.
ile mobow musisz do tego zabic? 1000000? czy ciut mniej?
w dfo postac sie skilluje 'sama' a czas, ktory ja mam na gre moge poswiecic na to co daje mi fun. a nie na bezmyslny grind :)

Juz wole zajebac 1000000 mobow, z ladna grafika i animacja, niz zapuszczac bota, wkladac wyklaczake i blokowac przyciski na klawiaturze, zeby zdobyc kolejne level skilla -;-.

Pomysl na skilowane jest jak najbardziej godny pochwalnia, ale podobnie jak w Morrowindzie i Oblivinie, mozna go exploitowac wyklaczka i nie daje faunu z levelowania.
A wystarczylo poprostu posiedziec z kartka, olowkiem i smietnikiem, zeby wyprowadzic odpowiedni wzor na levelowanie. Ktore nie trwaloby ani zbyt dlugo, ani nie bylo zbyt meczace..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 10:52 
Cytuj  
moze sie sam bawic i skillowac na takich jak ty noobzorkach :)


no widzisz inside mi bardziej odpowiada 'wykalaczka' niz bezmyslne klepanie 1,2,3,4,5 przez parenascie dni.
kwestia gustu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 10:55 
Cytuj  
No widzisz przynajmniej klikasz te 1,2,3,4,5, a nie tylko lpm z czego wychodzi ze twoj mozg jest jescze bardziej mnie uzywany grajac w dfo


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 11:58 
Cytuj  
O czym tu dyskutować. Wszystko zależy od podejścia do gry. Jeśli ktoś faktycznie jedyny skillup ma z tego co aktualnie robi w grze to zgodzę się bez wahania, że w DFO nie ma grindu. Jeśli jednak ktoś chce wykoksować postać to w żadnym stopniu się to nie różni od grindfestu znanego z innych gier, a nawet jest trudniejsze. Nie przeczę, że w AION nie ma grindowania, bo jest i nic tu nie zmieni nawet to, że w wersji EU exp będzie bazował bardziej na questach niż biciu mobów. Patrząc pod kątem mojej osoby i podejścia do gier, podejrzewam, że akurat dla mnie DFO by się okazał znacznie większym grindfestem niż jest AION.

Znajomy właśnie tak sobi gra w DFO, pobawił się trochę krasnoludem, skasował zrobił humana i tak sobie pogrywa 3-4h dziennie. Ścina drzewka, craftuje, mobki sobie pofarmuje, od czasu do czasu kogoś ubije, albo ubiją jego i bardzo chwali taki system, ale sam przyznaje, że gdyby miał się poważnie (w każdym tego słowa rozumieniu) zabrać za grę, to by musiał odjebać maxymalny grind.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 13:01 
Cytuj  
nie. nie musialby ;-) odpalasz rano makro, idziesz do pracy i gotowe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 13:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie. nie musialby ;-) odpalasz rano makro, idziesz do pracy i gotowe.

I o to sie wlasnie wszystko rozbija.
W takim wypadku to ja juz wole w EVE grac, jak zasilanie padnie, to przynajmniej dalej sie skiluje.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 13:05 
Cytuj  
no wlasnie rozbija sie o to co TY wolisz. bo preferujesz eve i offline skillowanie, ja wole dfo, ze wzgledu na combat i jestem w stanie przezyc makrowanie.
ot takie tam pierdolki :)
aion tez nie jest zly, tylko po prostu sie 'przejadl'. natomiast proby wykazania, ze jest zajebiscie fajny na tle dfo sa dosc smieszne i bez szans na powodzenie ;/

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 13:45 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie. nie musialby ;-) odpalasz rano makro, idziesz do pracy i gotowe.
W AION tym bardziej ;) Odpalasz bota i idziesz spać :) Pomijając legalność tego rozwiązania w tym przypadku ofc, choć jakby się ktoś uparł to by zrobił bota w oparciu o dobrą programowalną klawiaturę. Tak już poza tematem i jako ciekawostka - ostatnio się bawiłem tymi programowalnymi klockami lego na imprezie rodzinnej i spokojnie można z nich zrobić mechaniczną programowalną "dłoń" naciskającą klawisze w takiej kolejności i tak długo jak tylko chcesz ;)

Mendol jedyne mmo bez grindu to chyba tylko EvE. Grind jest i w AION i w DFO i w reszcie tego syfu. To, że w darkfallu można sobie botować legalnie w oparciu o skrypty ingame kompletnie niczego nie zmienia... Mi osobiście najbardziej odpowiadał skillup z SWG, grind był ale kompletnie się go nie zauważało. Combat template to można było zrobić w 3 dni rozmawiając w czasie grindu o dupie marynie z ludźmi w grupie, entertainera, dancera i medyka można było robić całkowicie afk i jeszcze się na tym zarabiało, podobnie crafterskie profesje, jeśli się miało zapas resów ;) Ehh łezka w oku się kręci :)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 13:56 
Cytuj  
ano wlasnie.
a teraz.
z braku laku...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 15:33 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
aion tez nie jest zly, tylko po prostu sie 'przejadl'. natomiast proby wykazania, ze jest zajebiscie fajny na tle dfo sa dosc smieszne i bez szans na powodzenie ;/


ile grałeś godzin/dni , że ci się tak szybko przejadł?
powiem ,że ja też szykowałem się na DFO , ale jak okazało się , że najlepszymi łucznikami są ci co strzelają w niebo po ileś tam godzin/dni to mi się odechciało- gdzie frajda z zdobywania kolejnych lvl, poznawania nowych krain, bicie coraz to nowych mobków ?

ja sie zastanawiam po co w ogóle wprowadzili w DFO 0 lvl w poszczególnych skilach - i tak wynika z tego ,że nikt tego nie robi - makra, boty, wykałaczki-nie oszukujmy się - kompletnie padł im pomysł, skoro NIKT nie skiluje normalnie- albo wiec dać od razu max lvl skila ( naprawdę szkoda prądu graczy), albo zrobić ,że np lvl łucznictwa rośnie , ale TYLKO po zadaniu obrażeń- da się to zrobić - a ci wszyscy makrowcy to po prostu cieniasy idący najmniejszą linią oporu -co śmieszy bo uważają się za prawdziwych pr0

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 16:02 
Cytuj  
To co rozkłada DFO w skill systemie, jest to, ze skill bije stasznie dlugo, trudno i zmudno. I to w dodaku sposob cąłkowicie pozbawiony logiki.
Ten element, poprostu nie został przemyslany (chociaz o zgrozo, dobre levelowanie opate o skile, jest duzo latwiej zbalansowac, niz levelowanie oparte na biciu mobkow, bo mniej zmiennych wchodzi w gre i/lub sa duzo bardziej powtarzalne).
Niestety skilling curve, został chyba ustalony bez zadnych wczesniejszych testow, poprostu ktos walnol kupe w kiblu i uznal ze tak moze byc..
Wyszli by, na tym duzo lepiej kopiujac rozwiazania w Obliviona/Morrowinda/UO i je troche dopracowujac.
W Obku, tez jest troche zjebane (trzeba podniesc glowne skile lacznie o 10), i w dodaku strasznie, nudno sie je leveluje i w cholere dlugo to trwa (tu wychodzi wada, jaka jest ze silniejsze umiejetnosci nie powoduja wiekszego przyrostu skila, ale za to kolejne level skili wymagaja coraz wiecej punkcikow czy czego tam).

Tbh. Wymyslenie prostego wzoru ktory nie wymaga napierdalania makr od rana do wieczora zajelo mi 15 minut. I nie, nie wyslilem sie na oryginalnosc, po prostu wzielm Exp table z DnD, pomysl na to atrybuty modyikuja szybkosc skilowania z EVE, podzial na ranki umiejetnosci z Kregow czarow DnD + moj wlasny pomysl ze aby zdobyc kolejny level postaci trzeba 5 glownych skili podniesc o jeden poziom. Proste jak cep.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 16:37 
Cytuj  
Cytuj:
gdzie frajda z zdobywania kolejnych lvl, poznawania nowych krain, bicie coraz to nowych mobków ?

W grach single player? ;]

Cytuj:
albo zrobić ,że np lvl łucznictwa rośnie , ale TYLKO po zadaniu obrażeń- da się to zrobić

Tak wlasnie zrobili.


A przejadly sie TAKIE gry, nie konkretnie aion. Serio w kolejna taka gre mozna grac tylko dlatego ze znajomi graja.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 56
Dołączył(a): 2.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 18:11 
Cytuj  
To dział Aion czy.. DFO ? :(

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 18:22 
Cytuj  
Ratax napisał(a):
To dział Aion czy.. DFO ? :(


Widzisz gracze dfo maja takie kompleksy ze trolluja kazda inna gre


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 18:38 
Cytuj  
Nyx napisał(a):

Widzisz gracze dfo maja takie kompleksy ze trolluja kazda inna gre


Gracze dfo nie mają kompleksów, po prostu nie chce im się grać w swoją grę, dlatego stawiają bota/makro/chuj wie co jeszcze i przychodzą na forum trollować w innych działach.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 19:52 
Cytuj  
Rzeczowa dyskusja nie jest zła :D Wydzieliłem na próbę ten temat. Nie chcę się jak KGB zachowywać, ale jak zaczniecie się wyzywać od chujów i kurew to pójdzie do kosza z wiadomych przyczyn ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]


Posty: 36
Dołączył(a): 5.09.2008
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 20:06 
Cytuj  
Lepiej Kass wejdz na vt i sie pochwal jak jest z tym Aion a nie tu takie :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 22:55 
Cytuj  
Greft napisał(a):
Lepiej Kass wejdz na vt i sie pochwal jak jest z tym Aion a nie tu takie :)
Kilka razy wchodziłem żeby pogadać, ale nikogo znajomego nie spotkałem :) Często też vt leży :har:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:49 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Rzeczowa dyskusja nie jest zła :D Wydzieliłem na próbę ten temat. Nie chcę się jak KGB zachowywać, ale jak zaczniecie się wyzywać od chujów i kurew to pójdzie do kosza z wiadomych przyczyn ;)


Hehe uprzedziles mnie Kassei ;) Juz wczoraj sie przymiezalem aby uciac ten temat :roll: W pracy bylem i sie spoznilem heh :]

PS: Kass wejdz na vt Excessum, zawsze dziala. Siedzimy tam 24/7 :wink:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2


Ostatnio edytowano 30 maja 2009, 12:50 przez Khebeln, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2009, 23:56 
Cytuj  
Khebeln napisał(a):
Kassei napisał(a):
Rzeczowa dyskusja nie jest zła :D Wydzieliłem na próbę ten temat. Nie chcę się jak KGB zachowywać, ale jak zaczniecie się wyzywać od chujów i kurew to pójdzie do kosza z wiadomych przyczyn ;)


Hehe uprzedziles mnie Kassei ;) Juz wczoraj sie przymiezalem aby uciac ten temat :roll: W pracy bylem i sie spuznilem heh :]

PS: Kass wejdz na vt Excessum, zawsze dziala. Siedzimy tam 24/7 :wink:
Mało ostatnio mam czasu na grę, jeśli już gram to tak semi afk. Dlatego się w ogóle nie udzielam w gildii bo sensu zbytnio to nie ma, szczególnie, że level mi stanął w miejscu praktycznie ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.