mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 1 cze 2009, 16:22 
Cytuj  
Witam. Mam pytanie - czy klasy tego samego typu ala Zealot-RP, Inzynier-Magus, czy tez WE-WH sa w 100% takie same(oczywiscie nie licze innej animacji czy nazw skilli :])? Czy moze rozni je cos jednak?


Btw gra ktos jeszcze w WO? Bo cos malo sie dzieje na forum

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 cze 2009, 18:20 
Cytuj  
Są różnice w mirror klasach. Po pierwsze jest niewielka różnica w skillach. Po drugie niektóre klasy różnią się lekko "mechaniką", np: shadow warrior ma trzy stance ktore dają mu różne plusy, jego mirror squig herder nie ma stance'ów natomiast bonusy czerpie z aktualnie używanego squiga.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 1 cze 2009, 21:56 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Są różnice w mirror klasach. Po pierwsze jest niewielka różnica w skillach. Po drugie niektóre klasy różnią się lekko "mechaniką", np: shadow warrior ma trzy stance ktore dają mu różne plusy, jego mirror squig herder nie ma stance'ów natomiast bonusy czerpie z aktualnie używanego squiga.

Nie mieszajmy w dosyć prostym temacie. W WAR są dwie grupy mirrorów. Ze względu na skille i ze względu na mechanikę klasy. Wspomniany Shadow Warrior jest mirrorem skillowym Squig Herdera jako klasa RDPS (w danym archetypie). Jego prawdziwym odbiciem (pod kątem mechaniki) jest Marauder (który również ma stance'y). "Mechanicznym" mirrorem Squiga jest White Lion (pety), zaś sam WL dzieli umiejętności z Marauderem. Wesoły trójkącik się zamyka :P. Reszta klas już mniej miesza jeśli chodzi o tę kwestię i odzwierciedlają się po obu stronach zarówno pod kątem skilli jak i mechanik.

Mirrory są do siebie PODOBNE. I w sumie to najtrafniejsze imo słowo by ocenic całokształt tego wszystkiego. Na pewno nie są takie same. Czasem wydaje sie, że różnic jest więcej niż podobieństw :P.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 07:49 
Cytuj  
Magisteri napisał(a):
Witam. Mam pytanie - czy klasy tego samego typu ala Zealot-RP, Inzynier-Magus, czy tez WE-WH sa w 100% takie same(oczywiscie nie licze innej animacji czy nazw skilli :])? Czy moze rozni je cos jednak?


Różnic jest więcej niżby się wydawało. Oczywiście mam na myśli mirrory mechaniczne a nie lore'owe.
W sumie to mógłbym się pokusić o stwierdzenie że mirrory odpowiadają sobie tylko pod kątem ich celu w teamie a nie tego jak ten cel jest osiągany.
Weźmy dajmy na to WH/WE. Pomijając fakt że po patchu 1.21 WE to jest żart a nie mdps tak, wracając do tematu WE dysponuje tylko i wyłącznie close combat abilitami a WH ma już jakieś narzędzia do close range'a.

Skądinąd, prywatnie, uważam że fakt że mirrory nie są dokładnie identyczne to największy błąd Mythica a fora pełne są różnorakich postów w rodzaju WP>DoK (i odwrotnie), BW>Sorc (i odwrotnie) albo że IB>BG (tu nie ma odwrotnie) ;-)

Magisteri napisał(a):
Btw gra ktos jeszcze w WO? Bo cos malo sie dzieje na forum


Może to nie "zasługa" gry a forum? ;-)
Na warhammeralliance dzieje się całkiem sporo.
WAR pomijając fakt że oczywiście gra w niego o wiele mniej osób niż na początku, ciągle jest grywalny i nawet nawet... nieźle się rozwija.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 07:58 
Cytuj  
Endgame jest nudny w chuj na chwilę obecną (imho). Czekam na land of the dead.

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 15:58 
Cytuj  
Mnie sie takie troche odmienne mirrory podobaja bo to zawsze cos nowego. Narazie pomykam na trialu i zauwazylem ze zealot ma takie same skille jak RP itp z tad tez bylo moje pytanie. Osobiscie mnie sie WAR bardzo spodobal po graniu na trialu i mam zamiar sie do niego przysiasc niedlugo na dluzej, z tad tez ogarnia mnie zdziwienie ze gra traci popularnosc. Klimat gry naprawde mi przypadl do gustu + animacje postaci sa na przyzwoitym poziomie jak dla mnie.


PS1. Czy da sie jakos sprawdzic latency w grze? Co mnie zastanawia to, male opoznienie na czacie - pisze cos, wciskam ENTER i nastepuje jakis 0.5s-1s delay zanim pojawi sie moj tekst na czacie, oraz rowniez obrywanie od melee podczas gdy ja ich widze w dosc sporym range'u. Przez co zaczalem sie zastanawiac czy to jest w miare normalne i przytrafia sie wszystkim czy tez moj net nie wyrabia (512kb)

PS2. Jesli komus by sie chcialo jeszcze cos napisac to mam pytanie odnosnie mirrorow tankow - ktory tank odpowiada ktoremu po obu stronach konfliktu?

PS3. Ktory server polecacie na dobre zaczecie gry zarowno dla orderu jak i dla destro(dodam ze nie chodzi mi o winning side bo to nuda, ale o competition - gdzies gdzie walka jest rowna). Czy warto grac na oRvR serverze? Jakie sa zalety serwerow oRvR w WAR i czy dziala to tak jak powinno.

PS4. Istnieje jakis addon/badz custom UI, gdzie widac ile hp maja nasi teammate(chodzi mi tutaj o hp w liczbach a nie w %), oraz jesli to mozliwe wrogowie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 17:03 
Cytuj  
Ad.1) Latency sprawdzić się nie da.

Ad.2) Tankowie pod kątem mechaniki:

Ironbreaker = Blackguard (Grudge/Hate mechanic - coś w podobie rage w WoWie)
Swordmaster = Black Orc (Balance/Plan mechanic - system combo ABC. A prowadzi do B, B do C, wykańczające C prowadzi z powrotem do A).
Knight of the Blazing Sun = Chosen (Command/Aura mechanic - buffujące i debuffujące aury).

Mozna by ich jeszcze podzielić ze wzhledu na cel w grze.

Antymagiczni tankowie ofensywni => Swordmaster/Blackguard
Antyfizyczni taankowei defensywni => Ironbreaker/Black Orc
Fikuśni tankowie dobrzy do wszystkiego (:P) => Knight of the Blazing Sun/Chosen

Powyższych opisów nie należy traktować zbyt precyzyjnie. Ot tak luźno starałem się nakreślić jak to mniej więcej wygląda.

Ad.3) oRvR => Eltharion, core => Karak Eight Peaks. Jeśli chcesz grać na open serwerze to radze wziąć jakąś klasę która sobie dobrze radzi w walkach solo (czytaj => sorca odpada :P).
Zalety open? Hardcore PvP gdzie wszedzie mozna dostać kosą po żebrach. Minusy? Nie zejdziesz niżej niż jeden tier. Jako t4 w t2 i t1 zmieni cie w kurczaka nawet w strefie PvE (jako, ze zawsze się tam ma włączoną flagę RvR). Takie coś wyklucza zdobycie zaległych achievmentów, pocket itemów etc.

Ad.4) http://war.curse.com/downloads/war-addons/default.aspx - gdzieś tutaj na pewno jest. Miałem kiedyś coś w podobie ale średnio dokładnie obliczał wartości.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

**

Posty: 300
Dołączył(a): 26.05.2009
Offline
PostNapisane: 2 cze 2009, 17:50 
Cytuj  
Dzieki bardzo za odpowiedz. A co do latency to taki delay na czacie jest normalny czy to u mnie cos nie tak?

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 3 cze 2009, 07:30 
Cytuj  
ja szczerze przyznam że nie mam żadnego delaya na czacie, no chyba że to jest T4 i 400 osób na keepie..., w "standardowym" pugu typu 100-200 osób jest looz


_________________
Obrazek

***

Posty: 517
Dołączył(a): 26.12.2005
Offline
PostNapisane: 13 lip 2009, 17:30 
Cytuj  
bierzgal pozdrowki :) ja wlasnie wracam do wara ... i zobaczymy. zastanawiam sie nad jakims typowym dpsem i myslalem o slayerze/choppa. mozesz cos wiecej napisac jak to wyglada bierzgal na wysokich lvlach ? moze cos innego mi polecisz


_________________
Obrazek

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2009, 05:13 
Cytuj  
Jak się pytasz tylko biegrzala, to po co na forum publicznym? Wystarczy priv.

:>


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

***

Posty: 517
Dołączył(a): 26.12.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2009, 14:11 
Cytuj  
no to sie ogolnie pytam :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 14 lip 2009, 14:49 
Cytuj  
Heh, odpuściłem sobie WARa na czas sesji i jakoś teraz nie chce mi się do niego wracać :P. A fajnie się gra każdym "nap....czem" :P. BW/Sorca, Slayer/Choppa imo najfajniejsze wybory klas. Dużo frajdy, dużo killing blowów, duże liczby, mnóstwo AoE :). Nie mówię, że inne klasy są złe ale te dwie dały mi najwięcej fun'u pamiętam.

Muszę popatrzeć co tam się pozmieniało przez te ostatnie dwa/trzy miesiące. Może czas konto opłacić i wbić to rr70 dla warlordów :P.


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 167
Dołączył(a): 2.10.2008
Offline
PostNapisane: 16 lip 2009, 06:01 
Cytuj  
idzie CC/AoE nerf więc pewnie przestanie Ci się dobrze grać tymi klasami :)


_________________
Suffer not the witch to live!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 18 lip 2009, 18:40 
Cytuj  
CC nie miałem nigdy jako sorca xD a AoE to nerfują już dobre pół roku i jakoś tego nikt nie poczuł specjalnie :P. A jeśli to prawda to tym lepiej. Zaoszczędzę 60 zł co miesiąc ;].


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

*

Posty: 107
Dołączył(a): 23.09.2008
Offline
PostNapisane: 20 lip 2009, 12:52 
Cytuj  
sivar napisał(a):
idzie CC/AoE nerf więc pewnie przestanie Ci się dobrze grać tymi klasami :)


Akurat jemu jako sorcy będzie się zajebiście grało po patchu...
build agony/calamity i jaaazdaaaa


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.