mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 274
Dołączył(a): 15.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 07:28 
Cytuj  
Hmm to i ja sie podlacze, mam E8200 2.66ghz i 9600 GT , czego upgrade mi da wiekszego kopa ?


_________________
Obrazek

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 07:56 
Cytuj  
Wymiana karty graficznej oraz podkręcenie procka do 3.2 :D

*

Posty: 138
Dołączył(a): 27.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 07:57 
Cytuj  
to ja sie troche pochwale, wkurzal mnie hardware lag jak wchodzilem do pandemonium wiec dzisiaj z ranca zamowilem kompa o takiej konfiguracji:
Procek Intel Core i7 860 2,80 GHz BOX

Płyta Gigabyte GA-P55-UD4

Ram Corsair DDR3 3x 2GB 1333MHz CL9 XMS Core i7

Grafa Radeon 5870 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E)

Zasilacz Chieftec (GPS-650AB-A) 650W

Dysk Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA II)

Blue-ray: Sony / NEC (Optiarc) BC-5500S Combo (DVD+/- RW + Blu-ray) (Serial ATA)

Do tego bedzie obudowa thermaltake bo nie chce pozwolic by kolejny komp sie przegrzal^^
j

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 08:32 
Cytuj  
jak dla mnei bezsensu ;p ale rob jak uwazasz. Po co komu taki najnowszy monster ? I tak nie masz gdzie to wykorzystac, gier takich nie ma pod taki sprzet. Ewentualnie kompresja video i takie tam. Ale za cene tego mialbym chyba 2-3 kompy tylko powymieniane w przyszlosci. Za rok glupie i7 bedzie stare ;p A i7 ma spasc jakos niedlugo, z nieoficjalnego info. na moim sprzecie wszystko w sumie na wypasie bedzie dzialalo, a miesci sie w cenie Twojego pocka xd


_________________
.

*

Posty: 138
Dołączył(a): 27.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 09:57 
Cytuj  
moj komp nie sluzy tylko do grania, jest jeszcze 3dsmax(robie wszystko zeby skrocic czas renderingu), od czasu do czasu jakies strony we flashu no i obrobka wideo. wiec monster jak najbardziej wskazany:D

**

Posty: 441
Dołączył(a): 13.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 10:03 
Cytuj  
zapomniales o monitorze. Jaki proponujesz?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 10:12 
Cytuj  
wybierasz natywna 1680x1050 i potem coś powyżej 20 cali.

nie popełniaj błędu i nie kupuj czegoś wielkiego bo to nie telewizor - karta musi potem dać rade tej rozdziałce. na dzis gram na max maxów na gainwardzie 4870 1gb ale ciesze sie ze nie mam 1920x

@Highlander
całkowicie sie zgadzam. procek na dziś nie ma duzego znaczenia w grze, grafa grafa i grafa.

to o troche starszych ale polecam ostatni akapit
http://www.hardwaresecrets.com/article/819/12

Cytuj:
One very important discovery made during this review is that if you have a high-end video card, the CPU has almost no influence in the system gaming performance. So if you are building a high-end gaming machine, maybe it is better to pick a cheaper processor and invest the price difference on a faster video card.


ja na swoim gram juz prawie rok we wszystko na maxa przy 1680 z aax2

Cytuj:
Manufacturer: By Deshroom
Processor: AMD Athlon 64 X2 6000+ (Socket AM2)
Memory: PDP Patriot Dual LLK 4x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4
Hard Drive: WD Caviar SE-16 500 + 750 GB AAKS 16MB cache SATA-II
Video Card: Gainward Radeon HD 4870 Golden Sample 1GB
Monitor: 22" Hyundai N220Wd (1680x1050)
Sound Card: Realtek Digital Output (Realtek High Definition Audio)
Speakers/Headphones: Sennheiser Wireless RS120
Keyboard: Logitech G15 rev. 2
Mouse: Logitech G9
Mouse Surface: Icemat Black
Operating System: Windows Vista™ x64 Home Premium SP2
Motherboard: MSI K9N SLI-F V.2
Computer Case: Antec P182


zasilacz corsair hx520


_________________
psn

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 11:24 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Cytuj:
One very important discovery made during this review is that if you have a high-end video card, the CPU has almost no influence in the system gaming performance. So if you are building a high-end gaming machine, maybe it is better to pick a cheaper processor and invest the price difference on a faster video card.


ja na swoim gram juz prawie rok we wszystko na maxa przy 1680 z aax2


Nie do końca, ponieważ jest duża różnica w wydajności między np. Celeronem, a Core 2 Duo i to widać, sam to przetestowałem w grach:) choć najtańszy Core styka:)


Ja mam 9600 GT i gram w 1080p i nie mam problemów z grami zbytnio:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 11:28 
Cytuj  
przeczytaj o jakich procesorach jest artykuł - link w poście wyżej

Core 2 Duo jest tam najsłabszy z 10 testowanych

http://www.hardwaresecrets.com/imagevie ... mage=19439


_________________
psn

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 11:44 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
przeczytaj o jakich procesorach jest artykuł - link w poście wyżej

Core 2 Duo jest tam najsłabszy z 10 testowanych

http://www.hardwaresecrets.com/imagevie ... mage=19439


:))))
napisaliście, że procek nie ma znaczenia:)
Jak się nie robi jakiś renderów czy innych wynalazków to nie ma sensu wymyślać z prockiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 11:52 
Cytuj  
Cytuj:
Jak się nie robi jakiś renderów czy innych wynalazków to nie ma sensu wymyślać z prockiem.


Cytuj:
Nie do końca, ponieważ jest duża różnica w wydajności między np. Celeronem, a Core 2 Duo i to widać, sam to przetestowałem w grach


ale przyznasz że trochę pierdolisz :P ?


_________________
psn

**

Posty: 306
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 12:20 
Cytuj  
moge wskazac conajmniej jedna gre (ArmA 2), dla ktorej procek ma znaczenie. ale ogolnie to zgadzam sie z tym co napisal Desh.


_________________
koty mają wybitny szacunek dla własnej energii

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 12:37 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Cytuj:
Jak się nie robi jakiś renderów czy innych wynalazków to nie ma sensu wymyślać z prockiem.


Cytuj:
Nie do końca, ponieważ jest duża różnica w wydajności między np. Celeronem, a Core 2 Duo i to widać, sam to przetestowałem w grach


ale przyznasz że trochę pierdolisz :P ?

tym postem potwierdzasz, że pierdolisz jak potłuczony. Przecież jedno i drugie się nie wyklucza, nie wnikając, że wycięte z kontekstu :)

Biorąc pod uwagę twój link do procków, nie trzeba wymyślać z prockami (jak wyżej) i kupić np. Core 2 Duo, ale nie robić jakiś drastycznych cięć i kupować Celerona więc 2 też jest prawdą i się nie wyklucza;) polecam czytać ze zrozumieniem:)

i nie wycinaj połowy zdania by zmienić znaczenie bo to noobowskie :)
"choć najtańszy Core styka:) " to wyciąłeś.

Zawsze trolowałeś i trolować będziesz:) widzę dzieci z tego nie wyrastaja.


PS. Ja mam:

Processor:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz (2 CPUs)
Memory:
4 GB RAM
Video Card:
NVIDIA GeForce 9600 GT Silence
Monitor:
40" Sony Bravia
Sound Card:
SB X-Fi
Speakers/Headphones:
Sony STR-DG720 + Quadral Quintas 500

I w betę Aion grałem bez problemów i płynnie wszystko chodziło.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 15:20 
Cytuj  
Desh wczesniej nie zwrocilem uwagi, ale kurde myslalem, ze Ty zagorzaly Intelowiec jestes ;] Ja jakos siedze przy AMD, bo tak jakos wychodzi i tyle, nie mam nic do Intela, jakos nie po drodze ;) niby intel lepszy blabla, ale przydrogawy, a amd wypusci czasem fajny procesor, jak wlasnie edycje BE.


Jedynie co przestrzegam AMDowcow, to zeby uwazali na pamieci 1600, napięcia, bo ludzie maja problemy i pozniej tną w biosie, ze dzialaja gorzej niz 1333, ktore sa tansze ;p

Ja to glownie do grania + biurowe rzeczy, wiec mi styka byle nowy procek. Tak jak pisalem jak ktos kompresuje video, renderuje itp. to mu sie proc przyda, do grania juz nie az tak bardzo.W ogole do grania przydaja sie 4 rdzenie?

Ja wole kupowac za mniej ale czesciej, i w miare przyszlosciowo by sie dalo cos jeszcze z tym zrobic. Np. slyszalem, ze nowe procki AMD maja dzialac rowniez na AM3, dlatego wzialem proc i plyte nowa. A ramy bedzie mozna tez rozbudowac. Ale i tak za pol roku to bedzie stary komp ;]

Gdzies za okolo pol roku, rok planuje przesiadke z 9600 GT na cos lepszego, poki co daje rade.


_________________
.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 11.10.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 16:01 
Cytuj  
Nie przydają się do gier 4 rdzenia, fajny bajer bo procesy są rozdzielanie między rdzenie i obciążenie rozkłada się, ale jak jeden rdzeń trzyma system i procesy systemu, drugi gierkę np. (gry zazwyczaj nie mają zarządzania rdzeniami i dzieleniem zasobów) to reszta nic nie robi (dostaje jakieś tam szczątki od 1 rdzenia), chyba, że korzystasz z aplikacji, które z tego korzystają lub grasz w kilka gier naraz, obrabiasz video itp naraz;)))))
Tak naprawdę teraz z domowych systemów tylko Windows 7 ma zarządzanie procesami zrobione jakoś profesjonalnie i to się rozkłada. Za to zajebiście 4 rdzenie się spisują w systemach Linux/Unix :))

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 16:08 
Cytuj  
Ciekawie piszecie Panowie, ale dla mnie to jeden wielki hardware'owy bełkot ;)

Prosiłbym znawców tematu o rozpiskę komponentów wraz z cenami jeśli to możliwe.

Konfiguracja dowolna, taka żeby Aion chodził na max ustawieniach AA, Vertical Sync, rozdzielczość etc. Za jak najmniejszą możliwą cenę. Z góry dzięki ! :)


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 16:53 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
w miare przyszlosciowo by sie dalo cos jeszcze z tym zrobic..
Intela to ostatnio miałem P4 :P

dla mnie to podstawa żeby nie trzymać sprzetu za długo i zrobić upgrade zanim to co mam zacznie być śmieciem :P (doszedlem do wniosku ze zawsze trzeba wymienic procka, plyte i ram jednoczesnie)
a kupuje zawsze taki drugi rzut, nigdy hity nowościowe bo cena zawsze masakrycznie zawyżona


_________________
psn

****

Posty: 1410
Dołączył(a): 14.05.2009
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 21:23 
Cytuj  
To i ja zadam pytanie - jaki proc zeby aion chodzi na w miare max detalach z AAx2 + 1280x960 rozdzialka. I czy 2gb ramu ddr2 styknie na dobra gre

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 21:59 
Cytuj  
Kole0 napisał(a):
To i ja zadam pytanie - jaki proc zeby aion chodzi na w miare max detalach z AAx2 + 1280x960 rozdzialka. I czy 2gb ramu ddr2 styknie na dobra gre


Nie wiem jak mass pvp, ale procesor jest nieistotny ważne żeby jakiś dwuprocesorowy był. Co do tych twoich 2gb to przy tej rozdzielczości powinno i w mass pvp dać radę. Lepiej powiedz jaką masz kartę.

Ta gra ma NISKIE wymagania sprzętowe, więc za bardzo nie rozumiem waszych pytań


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 1 paź 2009, 22:05 przez MagPS, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2009, 22:02 
Cytuj  
Pytanie - też wam gra chodzi potwornie wolno w momencie śmierci i przy czekaniu na resa? U mnie poza tym działa jak złoto, no ale procek 4 rdzenie, 4 gb ramu na pokładzie i Gf 260 GTX dają radę. Zastanawia mnie tylko, czy coś mógłbym zrobić z tym after-death effect.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.