mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 20
Dołączył(a): 15.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 18:30 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-12 11:37, Dunadan napisał:
Witajcie


3. gdyby nie plskie shardy to nadal uo by bylo na etapie *lol*, *:D*. Tak jak na zachodzie.




I dokladnie o to chodzi. Ale nie pojmie tego ktos kto nigdy nie gral na shardzie z prawdziwego zdarzenia. A UO to nic innego jak Diablo czy CS
pozdro

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 18:31 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-14 18:39, Ash'Veem napisał:
A najglupsza rzecza jest podzial na kategorie ludzi wedlug tego gdzie graja.

Oczywiste jest to , ze i tu i tutaj znajda sie idioci , ktorzy nie wnosza do dyskusji nic ponad pare bluzgow.


Masz pelna racje, taki podzial jest bezsensowny. Wielka szkoda ze nie uda sie nam nigdy stworzyc poprostu polskiej spolecznosci graczy online

Podzial niestety wystepuje, ale nie dotyczy wcale tego kto gdzie gra

- jest jedna grupa graczy, ktora ma swiadomosc ze free shardy i OSI sa rozne, maja rozne zalety. Ta grupa wybiera sobie to co woli i jest luz

- jest tez druga grupa graczy przekonana o wyzszosci swojego i wyszydzajaca druga strone (jest taka grupa zarowno wsrod graczy free, ktorzy smuca ze na OSI nie ma klimatu, jak i wsrod graczy OSI, ktorzy smuca o zacofaniu free shardow)

niestety taka jest Polska

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 18:47 
Cytuj  
To nie jest tez tak ze mmorpg.pl to forum dla ludzi z oryginalnych OSI shardow i tylko oni moga tutaj postowac.

Ale mi to nawet przez glowe nie przeszlo, drogi Miloszu. Ten dzial forum jednakze jest poswiecony dyskusjom o Ultimie Online na serwerach OSI, wiec gadka o emulatorach i proby przekonywania nas (rozumiejacych) sa troche nie na miejscu.

mefi, ja ci nie bede wszystkiego po kolei tlumaczyl, bo to nie ma sensu. Zapytaj twoich poprzednikow, ktorzy byli tu przed toba pare lat temu. Moze wezma cie na kolano i opowiedza ci, jak to po miesiacu gry na serwerach Originu zachowywali sie, jakby wszystkie rozumy pozjadali i przekonywali ludzi, ktorzy grali w UO po pare lat o wyzszosci pirackich shardow nad OSIowymi:

ps. o ile wiem już nie jeden free shard (nie koniecznie w Polsce) ma zgode od EA na działalność i jest le-gal-ny

Panie i panowie - tekst miesiaca.

Nikt nie uwaza ze wy - gracze OSI zazdroscicie graczom free shardow czegokolwiek(choc skoro sam wysuwasz taki pomysl, to moze tak faktycznie jest, hmmm)

Sam sie gubisz w tym co mowisz... Moze ponownie zacytuje:

No smutno ludziom, ze na OSI gra tyle graczy, co... a wzorem RPGowego swiatka UO jest wlasnie jeden z bylych wspanialych freeshardow

przy okazji zal im dupe sciska, ze istnieje w Polsce znacznie liczniejsza grupa, ktora doskonale sie bawi na innych zasadch


Przeczytaj sobie itelygentne wypowiedzi twoich kolegow typu Smolik

Smolik nie jest moim kolega kthx. Zebys potem glupio nie argumentowal - twoich kolegow mozna poznac po podobnej gadce.


Posty: 20
Dołączył(a): 15.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:01 
Cytuj  
Konreador ja Cie pamietam jeszcze sprzed dwoch lat. Ty zawsze bedziesz gadal to samo . Masz swoje zdanie wyrobione i ja nie chce zebys go zmienial.
Jedni graja tu inni tam, bo rozne sa gusta i gusciki. Wszystkich laczy na Ultima i niech tak zostanie :smile:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:07 
Cytuj  
Ty zawsze bedziesz gadal to samo

Heh, jak wy zrozumiecie to co ja staram sie wam przekazac od dwoch lat, to bede mogl zaczac mowic cos nowego :)

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:10 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-14 19:47, konrador napisał:
Zapytaj twoich poprzednikow, ktorzy byli tu przed toba pare lat temu. Moze wezma cie na kolano i opowiedza ci, jak to po miesiacu gry na serwerach Originu zachowywali sie, jakby wszystkie rozumy pozjadali i przekonywali ludzi, ktorzy grali w UO po pare lat o wyzszosci pirackich shardow nad OSIowymi:


No Konrador dalej swoje jakby mial klapki na oczach, no niech tak zostanie.

Ale prosze, o to link do najstarszej datowo dyskusji OSI - CL z forum CL

board/viewtopic.php?topic=12&forum=11&19

opisywac nie bede, niech kazdy kto ma mozg sobie poczyta i wnioski wyciagnie na temat kto do kogo z pyskiem i z butami



<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2003-06-14 20:12 ]</font>


Posty: 20
Dołączył(a): 15.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:29 
Cytuj  
Ale co Ty nam chcesz na sile wytlumaczyc?
My Ciebie olewamy a Ty olej nas i juz :smile:
Gramy w jedna gre, tylko troche inaczej. I daj juz spokoj z ta misja spoleczna. Ty i te Twoje patosy. Ludzie badzcie uczciwy i nie grajcie na OSI.
A moze nam sie tam nie podoba? Zeby wszyscy lamali prawo w takim stopniu jak My to na swiecie policja nie mialaby nic do roboty.
PEACE & LOVE

ps. Tak prywatnie to dalej uwazam , ze jestes arogant i ignorant;]

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:50 
Cytuj  
Migalart, i co tam ciekawego pod tym linkiem znalazles? Bo ja nic. Opisywac nie bede, niech kazdy kto ma mozg sobie poczyta, jaka odpowiedz dostal Smolik od grajacych na OSI i wnioski wyciagnie.

My Ciebie olewamy a Ty olej nas i juz

Wy olewacie wszystko co sie do was mowi. Nie trafia do was zupelnie nic niezaleznie od tego kto i o czym wam prawi...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 19:53 
Cytuj  
Ekhm, temat ten zakonczyl sie kilka miesiecy temu, ktos go odgrzebal i dyskusja zaczela sie ponownie, nastepnie dolaczylo kilka osob z free i znowu zaczelo gadac jakie to free boskie itp. czy my do was ostatnio weszlismy na fora ? czy bluzgalismy ? czy wyglaszalismy jakie to osi jest extra ? zacytuje opis tego dzialu forum "Dyskusje na temat UO (OSI)" hm nie rozumiem nadal jak moderatorzy nie przeniesli tego topicu na flame i nie pobanowali tych "najezdzcow"...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 20:01 
Cytuj  
co do postu smolika moze nie zauwazyliscie ale zostal on zjechany przez graczy z osi za to wiec sam was nie rozumiem, jeden idiota z osi was sflamowal, za to sflamowali go ludzie z osi a wy robicie naloty juz ponad 2 lata..


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 20:15 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-14 20:50, konrador napisał:
Migalart, i co tam ciekawego pod tym linkiem znalazles? Bo ja nic. Opisywac nie bede, niech kazdy kto ma mozg sobie poczyta, jaka odpowiedz dostal Smolik od grajacych na OSI i wnioski wyciagnie.


Zaczynam podejrzewac ze z powodu napisania zbyt duzej ilosci postow kora mozgowa pewnych osobnikow moze ulec zanikowi

jednak widze ze trzeba bylo dac opis

Przeczytaj wiecej niz pierwsze 4 posty. Ja w dalszym ciagu nie dziele graczy na tych z OSI i z free, nie mowie ze ci z free sa cool
a ci z OSI to evil

Przeczytaj wszystkie posty i zobacz ze zarowno wsrod graczy OSI jak i graczy free, byla grupa ktora probowala konflikt lagodzic, albo go olac i byla grupa graczy ktora wola rozbudzac dyskusje i podkreslac na rozny sposob swoja wyzszosc

I podobnie jest teraz. I nadal pewne osoby zamiast cieszyc sie ze jest wybor, usiluja za wszelka cene pokazac ze sa lepsi.

np
gracz shardu free:
Soul - smuci o wyzszosci klimatu free shardow nad serwerami OSI

gracze OSI
Ashton , Smolik - pouszczaja totalnie bzdurne posty, wyszydzajce free shardy

Ty - standardowo musisz pokazac wyzszosc swojego, robisz to bez ogladania sie na argumenty innych, a gdy sam juz nie masz argumentow, to przechodzisz do zwyklego flamowania

Tak dlugo jak wypowiadaja sie tacy gracze, bedzie istnial konflikt i klotnie

ALe jednoczesnie jest
Hetman z free shardu
Ash'Veem z OSI

Kazdy z nich woli swoje, ale oboje potrafia zaakceptowac ze jest cos innego i sie nie wywyzszac.
No ale takich ludzi jest za malo niestety




<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2003-06-14 21:30 ]</font>

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 20:20 
Cytuj  
Zaczynam podejrzewac ze z powodu napisania zbyt duzej ilosci postow kora mozgowa pewnych osobnikow moze ulec zanikowi

Tak, w twoim przypadku napisales tych postow za duzo o 523. Teraz idz jeszcze odgrzebac sobie jeszcze pare innych kilkuletnich topicow i nie marnuj przestrzeni dyskowej swoja glupia gadanina.

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 20:48 
Cytuj  
a ja dziele tak...
migalart - debil
reszta - ok

lol

a tak na serio to przez ciebei bedzie istanial konflikt caly czas ,jak nadal bedziesz tak tracil czas na pisaniu swoich bzdurnych postow


Posty: 20
Dołączył(a): 15.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 cze 2003, 21:12 
Cytuj  
Smolik, ale Ty nie zdajesz sobie sprawy , ze tym co tutaj piszesz wystawiasz sobie jakas wizytowke? Czy Twoim jedynym argumentem sa bluzgi?
O czym z Toba mozna pogadac? Wiesz, ze Twoje teksty przestaja miec znaczenie dla ludzi, ktorzy wyszli z podstawowki ? Szanuj sie chlopie bo Cie inni nie beda szanowac!
Poczytaj innych posty, zobacz jak sie wypowiadaja , poszukaj w slowniku terminu-dyskusja, popros mame czy kogos doroslego , zeby pomogli Ci cos madrego napisac. Sorry stary ale to nie na tym polega zeby obrzucic sie wyzwiskami .

Ja proponuje zebysmy sie rozeszli i nie wszczynali wiecej dyskusji na ten temat. Mowie- laczy nas milosc do UO ( chyba tak to mozna nazwac), grajmy gdzie chcemy i wymieniajmy doswiadczenia. Niech kazdy sie cieszy ta gra na swoj wlasny sposob.
Ja Wasz zegnam i zycze milej zabawy z UO. Czestych gainow, bogatych lootow i przyjaznych GM-ow :]

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 07:54 
Cytuj  
Some info: Osobiscie nie mam nic przeciwko Emulatorom (nie mylic z 'darmowymi serwerami', ale o tym pozniej), ale jest kilka rzeczy, na ktore chcialbym zwrocic uwage.

Przy Ultimie Online spedzilem ze znajomymi kilka dobrych lat, poznajac mechanike gry, system rozwoju postaci oraz aspekty RPG. Mialem okazje obserwowac jej rozwoj od momentu wydania, wzloty i upadki. Jak kazdy gracz z zamilowaniem do Mmorpg interesowalem sie takze programami emulujacymi, testujac ich mozliwosci, rozwiazania i stabilnosc.

Co powoduje ze mi sie serce kraje, jak widze nieswiadomych graczy postujacych na forach ze graja w Ultime Online:
  • emulatory cechuja sie niska stabilnoscia
  • jakosc skryptow jest niewystarczajaca
  • do tego dochodza rozne "udziwnienia" ekipy prowadzacej
  • komputerek, na ktorym stoi serwer nie moze byc porownywany z prawdziwymi serwerami
  • zastosowane rozwiazania w grze sa czesto bardzo prymitywne (patrz niska jakosc skryptow)
  • brak profesjonalnego in-game supportu
  • brak czestych patchy usprawniajacych gre
  • brak gwarancji ze gra bedzie jutro dzialac

(mysle ze tyle wystarczy)

Moim zdaniem jedyne, co laczy oba produkty to (niestety) nieprawnie wykorzystywany klient gry, uzywany przy emulacji podstawowych mechanizmow z prawdziwych serwerow Ultimy Online. Nie potrafie zrozumiec, dlaczego ta 'kreatura' jest serwowana graczom jako 'darmowy serwer UO', za ktory nie trzeba placic. Oczywiscie ten typ rozgrywki moze miec swoje uroki, klimat, baze graczy, ale do cholery nie nazywajcie tego Ultima Online (TM)!


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 08:41 
Cytuj  
hetman , moze i wystawiam sobie jakas wizytowke... przejmowalbym sie tym bardziej i zamiast kurw psialbym gwiazdki *** gdyby nie fakt ze nie traktuje tego powaznie :/

prawdopodobnie by sie to zmienilo gdybym chociaz mial jakis szacunek do takich ludzi jak ty ..

to ja znowu sobie poloze nogi na stol ...
hetman , nie przezywaj tak tego :eek:

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 09:04 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-15 08:54, Beast napisał:
Przy Ultimie Online spedzilem ze znajomymi kilka dobrych lat
serce kraje, jak widze nieswiadomych graczy postujacych na forach ze graja w Ultime Online:
do cholery nie nazywajcie tego Ultima Online TM

Ja ciebie doskonale rozumiem, zaczales grac w UO w czasach gdy cos takiego jak free shardy nie istanialo. Do czasu pojawienia sie ich dobrze juz poznales zasady rzadzace oryginalna UO.
Jest naturalne ze w takich warunkach, free shardy musialy dla ciebie wypasc blado.
Jedna rzecz to wlasnie slabsza stabilnosc, etc, brak profesjonalizmu...
Przeszkadzaja ci tez szczegolnie "udziwnienia" ekipy prowadzacej.

Ale wlasnie o to chodzi ze nikt nie probuje zrobic kopii OSI, free shardy nie sa skierowane dla ludzi ktorym odpowiadaja zasady OSI. To nie jest proba zrobienia OSI, tylko za free.
Jesli tak na to patrzysz jestes w bledzie.

Dla osoby z duzym stazem gry na OSI przyzwyczajonym do tamtych zasad free shadry nigdy nie beda interesujace.

I tutaj jest jedna przewaga serwerow OSI, gdyz tam graja wylacznie osoby, ktore maja dokladnie to czego oczekuja.

Tym czasem na serwerach free sa dwie grupy.
Jedna, ktora preferuje inne zasady i nawet za darmo by na OSI nie przeszla.
Druga, ktora z checia by zagrala na OSI, ale nie ma kasy.

CO do tej nieswiadomosci to bardzo ryzykowne stwierdzenie. Aby miec swiadomosc co do grywalnosci danego shardu trzeba na nim poprostu grac. I nawet ten sam shard po roku moze sie zupelnie zmienic, jesli zmienia sie ludzie.

Zarowno shardy OSI jak i free ewoluuja.
Free shardy robia sie bardziej stabilne
Na OSI tez wprowadzane sa zmieny, czesto o charkterze marketingowym majace przytrzymac starych graczy.

Ja nie mam zielonego pojecia jaki klimat panuje na shardach na ktorych nie gram.
Wiem tylko ze mechanika z OSI podoba mi sie bardziej niz mechanika z free shardow. Szczegolnie wyzszy poziom mozliwosci PvP
Z drugiej strony przyzwyczailem sie do pewnych zasad zachowania no i mam za soba 8 lat doswiadczen w tradycyjnych RPGach.
Dlatego mi osobiscie bardzo odpowiada regulamin z ktorego nasmiewal sie pan stopa.

Na free shardach podoba mi sie jeszce ich elastycznosc, mozliwosc wprowadzania zmian i swiadomosc ze samemu mozna miec wplyw na pewne rozwiazania.
Na pewno nie dotyczy to kazdego, ale mnie na pewnym etpanie zaczela troche nudzic gra i odkrylem duza przyjemnosc z przejscia na "druga strone"
I np w przypadku kwestii domow na UO, to uwazam ze klasyczne domki z OSI sa wyjatkowo denne (szczegolnie keep i castle)
Chyba najdrozszym w miare sensownym budynkiem jest wieza.
I w tym momencie moge uruchomoc wlasna wyobraznie i zaprojektowac dla graczy cos nowego ciekawszego:
np wieza maga:
http://www.mmogspot.com/~migalart/d6.jpg

czy zamek
http://www.mmogspot.com/~migalart/zamek.jpg

w tym momencie to mi sprawia wieksza satysfakcje niz sama gra

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 09:33 
Cytuj  
Cytuj:
I np w przypadku kwestii domow na UO, to uwazam ze klasyczne domki z OSI sa wyjatkowo denne (szczegolnie keep i castle)
Chyba najdrozszym w miare sensownym budynkiem jest wieza.
I w tym momencie moge uruchomoc wlasna wyobraznie i zaprojektowac dla graczy cos nowego ciekawszego:


Nie wiem, drogi kolego, czy wiesz, ze od jakiegos czasu na serwerach osi dostepny jest Age Of Shadows, pozwalajacy budowac sobie takie domki, jakich dusza zapragnie... (oczywiscie, z ograniczeniami... coby nie bylo 123839083210x347893472893) ... I naprawde widialem cuda, DUZO ladniejsze od tej wiezy maga :smile:

***

Posty: 537
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 09:44 
Cytuj  
Cytuj:
2003-06-15 10:33, Asmax napisał:
Nie wiem, drogi kolego, czy wiesz, ze od jakiegos czasu na serwerach osi dostepny jest Age Of Shadows, pozwalajacy budowac sobie takie domki, jakich dusza zapragnie...


Wiem ze jest, wiem ze jest taka mozliwosc.
Przy okazji musze przyznac ze bardzo mnie ciekawi jak zostal rozwiazany ten pomysl.
Mimo wszystko nie kazdy ma zdolnosci architektoniczne, widzialem konstrukcje graczy, ktore ograniczaly sie paskudnych prostopadloscianow i sie zastanwaim czy teraz na OSI kazdy moze sobie postawic zupelnie dowolna konstrukcje ?


Cytuj:
2003-06-15 10:33, Asmax napisał:
I naprawde widialem cuda, DUZO ladniejsze od tej wiezy maga


Pokaz screena

Zaprojektowalem kilkadziesiat multisow. Na jednym z free shardow, wybudowalem mury obronne w okol calego Brit, tez moglbym byc mocny w slowach, ale bez screenow to sa tylko puste slowe

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Migalart dnia 2003-06-15 10:49 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2003, 10:13 
Cytuj  
http://uo.stratics.com/homes/designcont ... gn_1.shtml

Coś w stylu takiego kościoła jak nr 8 chyba sobie strzelę na OSI Siege. Póki co mam tam 2 wieże i 2 marble chyba jedną wieże zwale ( obok Ice Dungeonu) i postawie cośik :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2003-06-15 11:23 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.