mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 04:24 
Cytuj  
Sprawa wyglada tak...
Udoskonalajac nasz chaosowy PK team zastanawiamy sie nad przeprowadzeniem malej operacji plastycznej i zalatwieniem sobie dodatkowego konta na summon/buff bota/boty, dla wygody i wiekszej efektywnoci.

W planach jest:
- zrobienie prelata, takiego ktory by mial +60 con/dex/str buffy, +100 single def, +50 group def oraz haste buffa, czy co on tam jeszcze moze miec przydatnego, oczywiscie ten bot pracowalby takze jako summon bot
- rogue bard bota, takiego z maksymalnie mozliwym duzym def (max dex + runki, max LA), do tego zeby chodzil za nami w stealthu, def stance i wlaczonym all the time song of spring, oraz w combat mode z throwing daggerami do procowania, zeby w razie jakby go ktos zdetektowal i zaatakowal mogl oddawac calkiem skutecznie bez czyjejkolwiek ingerencji, oprocz tego bedzie mial oczywiscie +50 int/spi buffa, moze takze dex (dla siebie, bo nie bedzie mogl byc jednoczesnie z prelatem w grze, my bedziemy miec +60 od prelata), w daggery reszta punktow ile zostanie.

Poniewaz bedzie ten chodzacy z nami bard buff bot dlatego zastanawiam sie nad zrobieniem dla siebie rangera. Nie ukrywam, ze prawie nic o nim nie wiem. Myslalem nad BW rangerem, ale to tylko elf wchodzi wtedy w gre i wypadlbym z mozliwosci bycia healowanym przez naszych irekei assasina i wizarda. BW poniewaz glownie chodzi mi tu o stun i powerblock, tylko po jednym jest z BW, ale zawsze cos. Do tego oczywiscie bylby to ranger z max def ile sie da, mysle ze moze to byc naprawde sporo liczac 60 dex buff prelata, stackowalny od next patcha 50 personal (mam racje?), +150 personal def buff, +150 def od prelata, max LA, max DEX, bonus z broni, itemki etc. Do tego str/int/con/spi buffy, heal. IMHO mogloby cos naprawde niezlego z tego byc. Myslalem tez na ptaszkiem, ale na ptaszkach to sie juz w ogole nie znam. Tak wiec prosilbym o rady odnosnie rangera, wszelkie rady, moga tez byc jakies gotowe template'y z komentarzami, ktore bede mogl pod siebie przerobic.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 08:11 
Cytuj  
>mysle ze moze to byc naprawde sporo liczac 60 dex buff prelata,

Wejdzie

>stackowalny od next patcha 50 personal (mam racje?)

tak

>+150 personal def buff

tak

>+150 def od prelata

IMHO nie - nigdzie nie jest napisane ze te buffy sie stackuja.
Ja mam +100def buffa z Druida bota i on sie nie stackuje z personal buffem rangera.

>max LA, max DEX

....

>bonus z broni

??
Masz na mysli rozwijanie BladeWielding? Bo to CI glownie podniesie def - sword sam nie podnosi. Obawiam sie jednak ze Ci zbraknie punktow na to - jest na co wydawac rangerem.

>heal.

Ten jego personal heal jest ok - leczy ok 100 HP przy 77naturelore i 6 trainach (wiec wytrenowany na max pewnie ok 200)
Ma tylko jedna wade - leczenie wylacza speed chanta (wogole - kazdego chanta) ale poniewaz chanty u rangera ida z many a nie ze staminy to nie ma tragedii.

My generalnie cwiczymy 2 template.
Ja mam rangera BW a Scorp rangera BM.
Wychodzi ze BM swordy tez sa dex based (albo dex/str... w kazdym razie nie str only).
Podstawowa jego zaleta jest to, ze on ZAWSZE bedzie mial na sobie -50% weapon speed + troche z broni i offensive stance.
Postac mi sie bardzo podoba jak na razie.

A co do templatow.
Jesli robisz BW to musisz elfka zaladowac do 90 max con i to ci praktycznie zjada all punkty ktore masz na starcie.
Potem ladujesz runy +35dex, +30-35con.
Punkty ktore zostaje ladujesz w INT bo to Ci zwiekszy cap na trening skili i damage od procow (jako BW raczej sie warto nastawic na jakies bronie z procami, jak BM to na -35%speed)


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-09-22 09:31 ]</font>

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 15:09 
Cytuj  
Ten personal dex buff jest na pewno 50 czy tylko 25? Bo ktos mi powiedzial, ze jest 25 i teraz juz nie wiem. Na WWW jest 25, ale na tej samej WWW u barda tez jest 25 :razz:.

Co do buffow - sprawdze, moze chociaz grupowy +50 priesta sie bedzie stackowal z tym personalem. Jak nie to oleje tego personala, zawsze to 40 punktow do przodu.

Co do bonusu z broni to na moim BM bardzie jak wyciagam miecz z dloni to mi def spada o 100, a mam na nim jedynie 150% sword i 10 punktow wpakowane w blademastery :smile:.

Ten heal to mam nadzieje, ze chociaz szybko leczy? Bo cienki sie wydaje jak 100 punktow na 7 levelu leczy. Przetestowalem heala z runecastera, na 5 levelu leczy za 200 tylko 4 sekundy castowanie trwa (tyle samo ile BP, no ale BP leczy za 2x wiecej).

Ten BM ranger to generalnie przypuszczam, ze bardzo podobny do mojego barda jest, wiem mniej wiecej na co go stac, nie chcialbym robic drugiej takiej samej postaci, ona przegrywa w 1/1 z sd scoutem :sad:. Zastanawia mnie BM, wiem ze to bardzo podobne do BW tylko sie uzywa dwoch swordow i generalnie skille bardzo podobne. Jakbym wzial BM to zrobilbym go z UH dla procow chyba. Nie wiem jak sie ma dmg BM w porownaniu do BW...?

Jakie sa jeszcze interesujace mozliwosci dla rangera oprocz BW/BM ? Jest cos dla irekei rangera ?

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 16:11 
Cytuj  
Juz wiem, ze elf BW raczej odpada. Jak wezme 2x +10 con to nie zostanie mi zaden punkt na +5% def, sword, LA, nic kompletnie. Jak nie wezme to skoncze na 70 con. Heh.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 17:01 
Cytuj  
BM to nie sa 2 swordy tylko wlasnie jeden dwureczny.

A co do przegrywania rangera ze scoutem to chyba tylko w momencie gdy gosc nas 2xbackstabnal siedzacego.
Bo dmg 36lev rangerem mam lepsze miz 57lev scoutem o weapon speed nie wspomne :grin:

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 17:11 
Cytuj  
BW : Ja Bardem z 50% Dmg buff mobkom zadaje ok 80-140 + Proce. Ludziom w LA podobnie, MA jakies 60-100 a w HA cos kolo 45-80 ...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 18:59 
Cytuj  
BW mnie nie przekonuje, elfy sa jak na moj gust za slabe (70 con), a jak sie je wzmocni (90 con) to na nic juz punktow nie zostaje.

BM mam barda i wiem na co go stac, aelfborn nie bylby zly, ale... chce jakiejs odmiany.

Na 99% zdecyduje sie na irekei daggera z UH runka. Glownie takze dla mozliwosci healowania mnie przez pozostalych irekei.

traity : 2x +5% daggery, +5% def, +5% atr, +5% LA, +10 dex/max dex.

Docelowo max dex + runka, max con, reszta w int.

Hm.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2003, 20:11 
Cytuj  
Ja swojemu elfowi dalem 90 con i oprocz tego 2 zdolnosci "do skili" (+5 swords, +5LA).
Spokojnie mozna zrobic tak, zeby mial 85con zamiast 90 i wtedy wrzucic np. lucky oraz +5sword.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 03:40 
Cytuj  
Hm, jak wzialem na probe elfa, odjalem od wszystkiego po 5, wzialem +10 con/max con i +10 con/max con -5 jakiestam (creation cost odpowiednio 12 i 8) to mi nie zostaly zadne punkty juz na LA czy def traita...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2003-09-23 04:41 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 08:04 
Cytuj  
Bo zle dodawales.
NAJPIERW sie podnosi con do 40 i uzywa tego +10con -5dwa inne (to wymaga 40 con).
Robi Ci sie 50 con.
Teraz dodajesz +10 con "na czysto" (to wymaga 50 con).

Ty prawodpodobnie zrobiles to odwrotnie i pakowales najpierw con do 50 az.

Poza tym jak mowilem nie trzeba robic az 90 con - mozna zrobic 85.

Obnizasz wszystko poza con o 5.
Con podnosisz do 40.
Dodajesz Hearthy.
Dodajesz Warlords page.

Zostaje Ci 16 puntow do wydania.
Niesamowite prawda? :grin:
85 con to minimalne wymaganie dla runa +5 con - mozna wiec spokojnie robic "schodki" az do 30-35 con runa.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Karol66 dnia 2003-09-23 09:11 ]</font>

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2003, 14:36 
Cytuj  
Tak mi sie tez wydawalo, ze nie w tej kolejnosci dodawalem, ale przyszlo mi to do glowy dopiero jak juz irekei daggerowiec mial pare leveli, a ze nie mam wolnego slota, to narazie olalem :smile:.

***

Posty: 593
Dołączył(a): 21.08.2002
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2003, 06:02 
Cytuj  
Czas mija, moj ranger do R4 juz dobil, a ja nawet minuty nim jeszcze nie gralem, wiec postanowilem w jego skille wreszcie zainwestowac. W zwiazku z tym mam pare pytan do znawcow rangerow :grin:.

- to moj pierwszy char na daggerach, jest dagger mastery? bo mam dagger skill na 109% i nie mam dagger mastery, nie wiem czy mam punkty oszczedzac czy co :<
- ile mam miec tego beastcraft? domyslam sie, ze podobnie jak u innych klas aby odblokowac lvl 50 skill trzeba miec to na 115% ? generalnie przemiany w wilka nie potrzebuje raczej, wiec ile bede potrzebowal tego, zeby odblokowac group dmg chant (lvl 47 skill) ? tak na marginesie to prawie takie samo cholerstwo ten skill jak bardsong u barda :<
- mam 45 bazowego inta i to pozwala mi na wytrenowanie LA do 109% (tyle mam), to ma byc hi def char i zastanawiam sie, co mi da wiecej obrony - wsadzenie reszty punktow (~60) w int i podniesienie dzieki temu duzo wyzej LA, czy zainwestowanie w 35-40 dex runke i wpakowanie reszty punktow (~20) w int, i podniesienie LA tylko troche w zwiazku z tym... dex mam juz 140 base... do tego dojdzie 60 buff priesta, 25 personal buff, bedzie 225 (maja sie stackowac od nowego patcha podobno)... do tego wiekszy int da mi wiekszy dmg z procow (undead hunter) i nie strace kasy na runke (to akurat male piwo)...
- a wlasnie, te personal str/dex buffy to dwudziestki piatki sa, a nie piecdziesiatki :< Karol, co mnie w blad wprowadzasz :wink:
- jaki dmg zadaje GM snare w porownaniu do lvl ? generalnie snare dot ma u nas assasin, a mi moze na to punktow nie starczyc, ale moze jednak warto?
- strasznie dlugi timer na personal speed buffie, ale fajnie, ze zuzywa mane a nie stamine, tak sobie mysle, czy to wszystko sie razem stackuje, tzn. juz przetestowalem i wiem, ze grupowy stackuje sie z personal i ze sprintem, co moze dac mi 50% + 65% + 60%, jakby sie to jeszcze stackowalo z wilkiem (80%) i commanderem (24%) to... :wink:
- healing, jest sens GMowac? narazie dalem na 10 lvl, roznica miedzy 1 a 10 to jakies 20-30 leczonych hp, czyli roznica miedzy GM by byla jakies 80-120, niby to 50%, ale to 39 punktow... zycia tym chyba nikomu nie uratuje w trakcie walki :<, nie wiem...
- jak str podnosi def ? bo nie wiem czy jest sens GMowac mojego personal str buffa (+25), narazie mam 1 punkt (+5) i podnosi mi to defa o 2-3, jak ma mi to dawac ~20 def to chyba strata punktow, nie?
- personal def buff, stackuje sie z +100 def healera czy nie? z grupowym na 99% sie stackuje, ale z tym +100 (single) to mam watpliwosci, bo np. personal channelera sie nie stackuje...

Dzieki za pomoc.

Edit:
- juz wiem, ze dagger mastery da mi blackmask
- juz wiem, ze personal def buff nie stackuje sie z +100 def healera

Reszta nadal aktualna :wink:.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Theddas dnia 2003-09-28 16:40 ]</font>

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2003, 17:18 
Cytuj  
Beastcraft mam 93%

Group dmg buff nie pojawil mi sie na razie (46 lev)

Snare DoT ma dmg kiepawe - to sie bierze dla snare a raczej dmg z niego to "dodatek".

Wilk speed buff sie RACZEJ bedzie stackowal ale commanderowi IMHO nie - bo to tez chant a dmg chant commandera NIE STACKUJE SIE z rangerowym (to sprawdzilem).

Str buff - strata punktow.

Def buff NIE STACKUJE sie z healerowym ale on daje +150 a nie 100.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1996
Dołączył(a): 26.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 paź 2003, 09:02 
Cytuj  
Snare na Rangerze stuckuje się ze snare na assasinie :smile:
Polecam :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.