mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 19:09 
 
czytam twoje posty:
"Gram tak, jak mi ustawia sie opcje na "high perform". I "med detail" w konfiguracji klienta. Nic wiecej nie zmienialem. "
czego nie zrozumiałem. Wytłumacz.

Filmów nawet nie ściągnąłem. Nic do nich nie mam - po prostu pomyliłeś jakość z wydajnością. Z High Performance to ja się męczyłem przy Radku 9600PRO. Sorry, ale wynik mnie nie zadowolił.

gram w HIGH QUALITY (dla odwrotności - bo mi się niektóre efekty podobają - a bez ich widoku nie chce mi się grać) i mam (mierzone frapsem):
Zatłoczone miejsce 10-15FPSów (z 5 osób coś robiących i kilka mobów), czyste 20 nawet 30FPSów. Ale dziwne że czasami mi haczy (jak biegnę np.) a FPSy nawet nie drgną. Niedokładny ten fraps...

Trzeba było od razu powiedzieć, że grasz na High Performance = Low Quality obeszłoby sie bez pyskówek.

System agrowania mobów w EQ2 poznałem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 19:15 
 
Ty naprawde chyba nie rozumiesz tekstu pisanego, a i nawet obrazkow ogladac nie umiesz. High performance wcale nie znaczy low quality. Mam wszystkie efekty i jakosc jak na obrazku. Roznica jest tylko taka, ze sa slabszej jakosci tekstury i zasieg ladowania tekstur postaci troche mniejszy. Wez ty poogladaj moze opcje, co sie zmienia w ustawieniach przy high quality i high perform, co?

X.

PS. A ze gram w high perform, pisalem juz dawno temu, pokazujac jednoczesnie obrazki z gry. Ale widze, ze juz nie masz sie do czego przyczepic i na sile szukasz haka, prawda? Bo gra ci sie nie podoba? Wspolczuje :)

PS2. Dobra, dosyc. Pokazalem jak mi gra chodzi i jak u mnie wyglada. I bynajmniej nie po to, by akurat tobie cokolwiek udowadniac. EOT. Definitywny. Czep sie teraz kogos innego, ja juz nie mam zamiaru ci odpowiadac.

I zeby bylo jasne, mi tez sie EQ2 w aktualnej formie nie podoba.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 19:54 
 
emmm Xanth heh ja juz widze w czym problem ..:) Mark mowi caly czas o high quality a ty o high preformance ..a to jest roznica :) To jest roznica 2 szczebli w tabelce . Mi w high quality to ta gra tesz smiga jaky byla SP prawie :) Nie patrzylem dokladnie co sie zmienia ale napewno masz mniejsze cienie i chyba flora + masz mniejsza odleglosc widzenia (niepamietam nazwy ) .. Tak wiec nie ma o co sie klucic bo wyscie po prostu gadali o 2 roznych trybach ktore sie od siebie jednak roznia .

PS: High performance nie znaczy low quality ale napewno mniejsze quality niz high quality .

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:00 
 
Tyle, ze nie ma sensu ustawiac high quality tylko dlatego, ze masz wiekszy zasieg wyswietlania flory i tekstur graczy. W obrebie "50 metrow" od postaci wszystko widze idealnie. A to wystarcza w zupelnosci (tak jak na obrazku) :)

X.

PS. http://a.tu.byl.obrazek.ladnych.elfek jeszcze jakies pytania? ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 20:58 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:04 
 
ja tam nie wiem ja sobie poustawialem wszystko sam tam ,nie uzywajac tych presetow bo w jednym bylo mi zawsze czegos za malo a w 2 czegos za duzo :) .

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:12 
 
Wiesz, nie lubie za bardzo grzebac w opcjach w momencie, kiedy wydajnosc i jakosc obrazu mi odpowiada. Szczegolnie, ze to beta, a nie regularna gra :)
Osobiscie wole miec bez szarpania i z lekko slabszymi teksturami, niz uber fotograficzny obraz w czasie slideshowa ;)

X.

PS. Niech mark pokaze lepiej swoje high quality, zobaczymy, jak bardzo sie rozni od mojego high performance. Najlepiej w tej samej rozdzielczosci ;)

PS2. Zreszta, sam pokaze (olac NDA):
High quality http://tu.byl.sliczny.obrazek
High perform http://a.tutaj.byl.obrazek.taki.sam.jak ... szczegolow

I odrazu zabawa: znajdz brakujace szczegoly (wylaczajac postacie graczy) ;)


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 20:59 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:34 
 
Mi tam chodzi dobze na tych ustawieniach co sobie sklecilem sam :) A co do tych 2 obrazkow to fakt ciezko zobaczyc roznice ale pewnie dlatego ze jak mowilem glownie sa to cienie + flora + see distance + efekty (tak sadze ) czy jak to sie tam nazywa .. BTW juz nie grasz barb ? bo jakos cie dawno nie widzialem , no chyba ze sie mijamy caly czas .


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 20:35 przez Strangerr, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:35 
 
Erm X. czy to nie Ty mowiles ze Cie ktos sprzedal ze NDA content postujesz? A na Tym picu jest name Twojego toonsa...

Lepiej to usun.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:38 
 
fakt , radze ci te linki szybko skasowac zebys se biedy nie narobil zaraz , bo po co a jak wiadomo mamy konfidencka szuja na forum :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 20:47 
 
Coz, nie ma innej rady na niedowiarkow, niz pokazac obrazkowo. Do niektorych tylko w taki sposob dociera (choc tez nie zawsze). Ok, macie racje, usuwam, nie warto dla jednego kolesia, ktory wie lepiej odemnie co widze na swoim monitorze, narazac swojego konta. Jak ktos jest zainteresowany wizualnymi porownaniami jakosci i wydajnosci to zapraszam na priv.

X.

PS. Strang, nie gram regularnie, testuje sobie rozne ficzery roznymi postaciami i takie tam. Nie ma sensu zabawa w regularna gre w czasie bety przeciez :)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 22:15 
 
różnice pomiędzy high performance a high quality są potężne.
Po przestawieniu na high performance - znikają cienie, znika cała roślinnośc, znika efekt glow, zmienia się zasięg renderingu, zmniejsza się widoczność itd. itp. generalnie niebo a ziemia.

Btw. wydaje mi się, że FFXI przy EQ2 to pesteczka. Pograłem właśnie 2h i zrobiłem tylko 30% expa. A mam dopiero 10-11lvl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 22:38 
 
Coz, nie bede ci pokazywal twoich "poteznych roznic" ktorymi jest pare malutkich elementow na dalekim planie. Kto widzial moje screeny (ktore usunalem), ten wie. A ty sie wypchaj. Dla ciebie nie bede ryzykowal lamania NDA.

X.

PS. No, chyba ze ty naprawde masz taki badziew, ze ci high perform wyglada paskudnie. Ale nie wmawiaj mi, ze wiesz lepiej jak to wyglada na moim monitorze. Bo screeny mowia same za siebie (zainteresowanym udostepnie na priv). I skoncz juz wreszcie sie pienic, udowodnij moze jakos swoje racje, ja co mialem pokazac, to pokazalem, a ty nadal wode lejesz.

PS2. Mialem racje, do niektorych nawet argumenty obrazkowe nie trafiaja.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 23 wrz 2004, 22:56 przez Xanth, łącznie edytowano 7 razy
***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2004, 22:39 
 
Xanth w sumie beta jeszcze troche potrwa a ponoc chwipe ma nie byc do gold albo na chwilke przed gold tak wiec ja se ciagne 2 postacie bo wiecej imo sie nie oplaca bo bedziesz powtarzal caly czas to co robisz i tak :) Ehh ale jakos tym scoutem w fairy-land to ciezko idzie ...:P

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 07:24 
 
Wypisałem juz różnice jakie są pomiędzy ballance a high performance. Jeżeli na twoim monitorze i twoim kompie to jest to tylko kilka drobnych szczegółów na dalszym planie to kondolencje - ustawiania ballnce+ to włączenie większości wodotrysków jakie oferuje gra :) Generalnie od Ballance wzwyż gra nabiera nowych kolorków - i nie ośmieszaj się - każdy może dwoma kliknięciami zmienić sobie na High Quality i zobaczyć co się naprawdę zmienia. A różnice widać nie gdzieś na horyzoncie - tylko pod naszymi stopami (roślinność, glow, bump mapping, lepsze tekstury itd.)

Przy okazji jak ktoś może tutaj wrzucić 4 screeny to bym prosił o kontakt. Zrobiłbym porównanie w mieście i za miastem.


Ostatnio edytowano 24 wrz 2004, 07:27 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 07:27 
 
Christ, ludzie mala awaria inetu w pracy i podwoiliscie ten topic... Szkoda ze flamesami :(

Mark:
Tzn. przez cala strone flamowales insynuujac ze te 8k w 3dm03 dostales za Athlona 1,7+, albo ze jak wymienisz proc to bedziesz miec 10k. Czy na wejsciu do tego forum bylo napisane "free mmo"?

Jak ci sie gra nie podoba to na litosc boska po co w nia grasz? Zeby miec o co sie klocic na forum?

Przy okazji - podpowiem ci: to ze masz trudnosci z robieniem questow bez mapki czy wyszukiwaniem miejsc z dobrym xp - to nie jest game info.


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 07:35 
 
Przepraszam Tuxedo, całej przepychanki by nie było gdyby Xanth nie pomylił HIGH QUALITY z HIGH PERFORMANCE (mam nadzieję, że zauważasz różnicę?). Pisał, że mu gra na HIGH ustawianiach śmiga a mi na HIGH ustawieniach się tnie.... I zaczęła się pyskówka, że mam źle ustawiony sprzęt: więc podałem ilośc punktów w 3d Marku. Nie powinienem, bardzo przepraszam. Zwróć uwagę Xanthowi, niech na przyszłość nauczy się odróżniać PERFORMANCE od QUALITY. Niby to i to HIGH ale całkiem o co innego chodzi.
Więc to co napisałem: że na moim sprzęcie i na jeszcze trochę lepszym sprzęcie nie da się grać komfortowo w ustawieniach HIGH to prawda. A usłyszałem "pieprzysz Mark"
Zrozumiałeś? czy może powtórzyć? :har:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 07:54 
 
*rence*

Nie pomylilem zadnego high quality z high perform, to raczej ty poprostu nie umiesz czytac ze zrozumieniem. A roznice u mnie to ludzie widzieli na moich screenach, a nie na monitorze.

No nic, ja sie poddaje, bez betoniarki ani rusz. Od teraz bede ci we wszystkim przyznawal racje.

X.

PS. Kiedys mialem znajomego, ktoremu gdy nie mial racji pokazywalo sie np. encyklopedie, by mu to udowodnic, a on wtedy mowil "encyklopedia klamie". Na takich ludzi nie ma mocnych. Dlatego wole sie wycofac i z usmiechem politowania napisac "tak, tak, oczywiscie".


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 24 wrz 2004, 07:57 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 07:57 
 
Jakie argumenty? gdzie nie docierają?
Że gra chodzi szybciej w twoim high performance czyli low quality? Dotarło wiem o tym na samym początku.
Dzisiaj wrzucę screeny by pokazać różnicę pomiędzy High Quality a High Performance - może twoja karta nie wyświetla połowy efektów i stąd te kilka mało znaczących różnic na dalekim horyzoncie.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 08:13 
 
Odwracasz kota ogonem Mark :/ dopiero przeczytalem topic od 3ciej strony heh.. podpowiadam ci raz jeszcze, flames jest nizej, tu dyskutujemy o EQ2 wymaganiach sprzetowych, gameplay itd. - nie placzemy ze nie chodzi na high detail przy Ath XP1,7+; nie piszemy "glupia gra" bo cos nam sie nie udaje itd.

Sluchaj to jest naprawde bardzo proste, skoro gra cie meczy, nie podoba ci sie, tnie ci, jest glupia itd. to po co w nia grasz? Nie lepiej sobie darowac? Nie meczyl bys sie tak, nie robil bys smietnika na forum, hm?

----

X.: Prosba, daruj juz.. co mialo zostac powiedziane juz zostalo, teraz leca tylko flamy.


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 wrz 2004, 08:32 
 
Cytuj:
Po zmianie na 9800XT gra nabiera kolorków. Naprawdę nie warto tej gry odpalać na 9600PRO i poniżej. Wczoraj zamontowałem nową grafikę i grałem do dzisiaj - no po 00:00 mnie wykopało i nie chciało mi się juz logować . A wcześniej przez dwa dni nie chciało mi się włączać gry. Teraz tylko memory leaki i pady serwera co kilka godzin. No i lagi -podstawa - łącze już mi naprawili nie mam prawa narzekać (ograniczenie do 30kB/s po portach w zupełności wystarcza na komfortową grę) - a w EQ2 moba widzę przede mną, potem za mną, potem znów przed mną, wciskam atak gdy stoi 1cm obok mnie i co chwila wyłazi komunikat, ze mob za daleko... Tak samo postacie innych graczy. I są freeze - co godzine jest taki lag ze nic sie nie dzieje przez minutę na ekranie - a potem wszyscy drą mordy "llllllllllllaaaaaaaaaaaaaggggggggg" i połowa zaczyna szukać swoich spritów. Gra też potrafi się crashnąć od czasu do czasu. Zdarzyło mi się, ze 3 razy w ciągu całej bety.
Jak z tym sie uporają to pewnie ktoś się skusi na tą grę.

Tzn. na 9800XT 256bit, 256MB Ram na karcie gra chodzi dużo szybciej. Ale nie za szybko... Jak ktoś poważnie mysli o grze w EQ2 to na niech kupuje jakieś 6800, lub X800PRO (XT). Na 9800 i ustawienia defaultowe high (a są jeszcze dwa wyższe) rozdziałka 1152x???x32 jeszcze potrafi przycinać.

No ale generalnie duzo pozytywniej


To jest mój post do którego się czepiacie - o co wam w koncu chodzi? Gra nie chodzi w ustawianich HIGH QUALITY płynnie i tyle.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.