mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 15:31 
Cytuj  
nikt nigdy nie mowil ze pvp w vg ma byc zbalansowane.
gralem dread knightem i moze faktycznie mialem problem zabic kolesia 3-4lvl wyzej ode mnie, ale na tym samym poziomie? z magami dawalo sie rade. takze nie bardzo wiem o czym mowisz eagle.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 15:45 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Cytuj:
Granie w vg na serwie pve troche mija sie z celem. Pvp w tej grze to bylo 50% funu. Troche mnie dziwi, ze nawet jeden serwer pvp nie zapelnil sie. :/


A mnie nie dziwi, zwłaszcza fakt, iż egzystować na nim może tylko shaman ( server shamanów) . Tak niezbalansowanego PvP to jeszcze nigdzie nie widziałem. Od samej premiery był z tym problem, i nic z tym nie zrobili. 2 faworyzowane classy, reszte zgimpowane, a classy melee to juz nie wiem gdzie, chyba na złom.


Sprawdzalem gildie co maja po 50+ aktywnych graczy i glownie na sererze pvp dominuja klasy takie jak cleric, bard, ranger, druid, psionic, najmniej gra shamanow i disciple.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 15:55 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Aha, ile ta gra zajmuje? Bo nie wiem czy sciagac u siebie ( limit 1,5GB na dzien ) czy moze dac pannie i za 5h przyjsc po sciagnieta gre;]


Z patchami ok. 20 Gb, instaler jest mały, więc ściąga całą instalkę via launcher.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 15:56 
Cytuj  
Pograjcie, zobaczycie. Wyniki empiryczne ni jak sie mają do rzeczywistości. Co do Dread Knighta, to fakt na poczatku sobie dawał rade z "magami", ale to było dawno temu i tylko gdy był element zaskoczenia, bo sorcerer mogl ubic calą grupe w 2-3 aoe w dodatku to byl skill instant, bez recastu. Ty sie musiałeś pocic by takiego ubic, a dla niego to bylo tylko podwojne klikniecie skilla. To troche przykre gdy masz najlepszy sprzet z mozliwych i nic nie jestes w stanie praktycznie nikomu zrobić . Wiem, że z załozenia PvP mialo byc na zasadzie papier, nozyce, kamien, ale to też ni jak ma się do rzeczywistości. Ze w gildii są jeszcze bardy i inne klasy to nic nie znaczy, bo do rajdu wszystko jest wymagane, w PvE grupa 12 shamanów nie ma sensu istnienia. A ludzie na sartoku maja alty bez gildiowe i to jest własnie większość togoż serwera - PK shamani.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 16:08 
Cytuj  
Ale po co akurat czepiac sie balansu w grze ?
Jesli chce miec jako taki balans to moge grac w WoW-a bo tam pvp jest swietne i najlepsze :lol:
To ze serwer jest pvp nie oznacza ze mam grac "najlepsza" klasa do pvp, a gdzie miejsce na wlasna zabawe i gre tym czym sie lubi, gra slaba klasa lub trudna nie oznacza ze nie da przyjemnosci z gry.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 16:18 
Cytuj  
Dla zabawy rozumiem, ale stracisz to poczucie humoru, jak na kazdym kroku czy przy skrzynce, czy przy brokerze będą ci nagminnie, aktywnie przypominać, że grasz klasa "zgimpowaną". Mnie to akturat nie bawi ;). Jakoś nie lubie być zwierzyną i workiem treningowym. Poza tym PvP gra śiwetna, choć brak jej high end contentu, oferuje przynajmniej 6 miesięcy dobrej zabawy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 18:04 
Cytuj  
taka chujnia z balansem?

ma ktoś ten kodzik na zbyciu?

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 18:11 
Cytuj  
Ja juz rozdalem, sprawdzalem pm-y, szkoda ze nie napisales to bys dostal.

Co do braku balansu to wiemy, o tym od bety i Sigil potwerdzal ze nie ma zamiaru tego robic poza dopracowaniem skilli pod pvp, ktore pewnie i tak nie dzialaja ? :)
Ciekaw jestem czy przez ten dosc dlugi okres zmieniali cos ogolnie przy klasach, czy oslabiali lub wzmacniali jakies klasy ?
Czy nadal cleric jest nie do ubicia przez trzech graczy ale ten tez nic nie moze zrobic poza leczeniem siebie ?
Jak wyglada teraz druid i disciple bo widze ze malo kto gra tymi klasami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 19:00 
Cytuj  
Klasy pkujące pełną grupe bez wysiłku ( gdy grupa ta nie posiada choć jednej osoby z tych klas)

1. Shaman postać niedzwiedzia
2. Shaman postać fenixa
3. Shaman postać wilka
4. Cleryk ( polepszyli mu dps, ma porównywalny z warriorem + niekończąca sie mana)

Shaman konta cleryk = never ending battle. Takze te dwie klasy ze sobą nie walczą solo.

-----------------
5.Sorcerer ( znerfowany podobno, za moich czasów by strzelać nie musiał stać nawet przodem do celu. Poprostu klikał fireballa lub instant aoe, nie wiem czy mu to zmienili, w dodatku nawet najbardziej wypaśny tank był na max 1- 2 strzaly)

6,7, 8 . Ranger, Necro, druid ( ma starfalla i jak nie bedzie resista to kazdy oponent nizej tej listy jest po chwili martwy, z shamanem jak i clerykiem bez szans)
-
Reszta to marne tło : Bard ( do grupowego PvP sie nadaje ze wzgledu na buffy i speeda, solo to zajączek jest - jak go złapiesz), rogue, psionic ( ma dobrego roota i stuna, nic poza tym), reszta nie heavy, blood mage i disciple jak najsłabszy z tychże..

No i największa porażka, zwierzyna na serwerze do bicia punktów i dowartościowania się :

- wszelkiego rodzaju tanki. W zbroje heavy wszystko wchodzi jak w masło, czasami są szanse ze słabym rogue bądż spóznionym psioniciem lub blood magiem. Ale to tylko gdy przeciwnik to orangutan, a sam jestes ubrany jak bóg.
- Paladyn
- Warrior
- Dread Knight jako najsłabszy z najsłabszych. Za to w PvE spisuje się świetnie i najlepiej z tanków.

To taka mała rada, jak chcecie koniecznie na tym PvP zaczynać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 19:37 
Cytuj  
Dzieki za info, to juz wiem zeby nie grac Shamanem na serwerze PvP bo mam zamiar dobrze sie bawic.
Przydatne sa takie opinie przy wybieraniu klasy, zapewne inny gracz mialby inny TOP10 :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 20:43 
Cytuj  
eagle ja rozumiem ze nawet jak grasz szamanem to cie bije 5 lvl nizszy dk ;-p
ale vg jak i pare innych mmo preferuje gre grupowa ;-).
ja nie chce solowac w pvp tylko biegac z ae i klepac wypasionych shamanow.
bo gdzie wrogow kupa to i paladyn dupa.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 21:08 
Cytuj  
To powodzenia życze.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 22:26 
Cytuj  
dawalismy rade, np grajac rangerem i w duo z bardem wycinalismy cala grupe. A ile razy to miasto przy rzeczy udalo nam sie opanowac i pkowac kazdego kto sie pojawil. Shaman byl weak z dpsem, nie wiem jak teraz.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 lut 2008, 23:48 
Cytuj  
embe napisał(a):
Co do braku balansu to wiemy, o tym od bety i Sigil potwerdzal ze nie ma zamiaru tego robic poza dopracowaniem skilli pod pvp, ktore pewnie i tak nie dzialaja ? :)


to potwierdza teze, że SOE to idioci... po co w ogóle robić PvP jeżeli nie ma się zamiaru tego balansować? :o

btw. dostałem kodzik, zacząłem ściągać i mam niecałe 3h do końca więc nie jest chyba tak źle ?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 00:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
embe napisał(a):
Co do braku balansu to wiemy, o tym od bety i Sigil potwerdzal ze nie ma zamiaru tego robic poza dopracowaniem skilli pod pvp, ktore pewnie i tak nie dzialaja ? :)


to potwierdza teze, że SOE to idioci... po co w ogóle robić PvP jeżeli nie ma się zamiaru tego balansować? :o

btw. dostałem kodzik, zacząłem ściągać i mam niecałe 3h do końca więc nie jest chyba tak źle ?

to fajnie, ja zasysam tak od 14 i nadal ściąga O_o, no i nadal niby 5h i 20min, o tej 14 wyświetlał że ściągnie te wszystkie update'y w 9h 45min, do tego zasysa mi jedynie 90kb/s a mam łącze 6Mbit


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 00:35 
Cytuj  
Na który serw poszliście wszyscy? :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 03:03 
Cytuj  
no rzeczywiście downloader - bajer. Siedzę i czaję, zostało 30s do końca i nagla update na 2h 45min...

Ehh SOE ci kolesie mnie zadziwiają :o

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 13:03 
Cytuj  
ściągam już prawie 24h z prędkością 90kb/s :/ pasek na 60% (ale jest raz tak a raz inaczej) i pozostało niby 7h 25min (wczoraj o 14 było 9:45h), co za shit, ten trial skończy mi się zanim ten crapowaty launcher pobierze mi grę

zna ktoś jakieś inne źródło?


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 15:09 
Cytuj  
nie wiem czy warto się męczyć, po pierwszej godzinie grania odczucia bardzo negatywne.

Zobaczymy co dalej jak tylko servery wstaną ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 lut 2008, 15:31 
Cytuj  
Po pierwszym dniu gry odczucia bardzo pozytywne.
Grafika nareszcie wydajna, chodzi to bez problemow, postac nie buguje sie na byle kamieniu, questy naprawione te co pamietam ze byly zrypane.
Poprawili ekonomie dajac na itemy soulbound, widac ze warto craftowac, dupowanie golda widze ze tez zlikwidowali.
Na serwerze PvP nie jest wcale tak malo ludzi, kolo skrzynki mailowej napieprzanie sie caly czas ale pewnie nie bedzie wszedzie tak.
Nie widac wcale tez samyk PK Shamanow, najwiecej necro, sorc, ranger.

O minusach pogadamy za pare dni, jednak jak na trupa to ta gra oferuje nadal calkiem sporo, crafting i dyplomacja plus pvp jest na wysokim poziomie w porownaniu do innych gier na rynku.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.