mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:32 
Cytuj  
Pomysł jest według mnie OK. Nikogo nie faworyzuje i nikogo nie gnębi. Jezeli ktos chce dostac wiecej niz 1 stata np DEXa dziennie i bardzo mu przeszkadza taka granica to znaczy ze jednak gra dla tych cyferek. W koncu w real life czlowiek nie staje sie nagle zreczniejszy czy silniejszy przetrenowanie konczy sie czasami utrata kondycji :smile: Zreszta zdobyte raw pointy podczas wykonywania calodziennych czynnosci nie marnuja sie. Nastepnego dnia po wykonaiu zaledwie jednej z nich stat nam sie zwiekszy.
Ehh... czekam na bluzgi
Pozdrawiam :smile:


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:35 
Cytuj  
hehe dobra. niepotrrzebnie sie odzywalem skoro i tak juz nie gram :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*

Posty: 113
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:36 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 15:32, Daimonion napisał:
Zreszta zdobyte raw pointy podczas wykonywania calodziennych czynnosci nie marnuja sie. Nastepnego dnia po wykonaiu zaledwie jednej z nich stat nam sie zwiekszy.

I wszystko by bylo ok gdyby tak zostal przedstawiony ten pomysl.. jednak El Modello zapisal go inaczej:

O ile rozumiem jak to technicznie dziala ('licznik' uzywania statystyki - raw pointsy ? ), to po prostu po gainie statystyki przestawaly by sie naliczac, dopiero nastepnego dnia. ( po prostu )

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:44 
Cytuj  
Moim zdaniem ograniczenie tu podane to nienajlepszy pomysl. Skoro ktos jest harcorowcem i gra kilka czy kilkanascie godzin dziennie to dlaczego ograniczac mu mozliwosc awansowania. Ja gram malo, powiedzmy bardzo malo i nie przeszkadza mi to, ze ktos ubija trolla jednym strzalem, a ja nie mam z nim szans. Skoro gral wiecej godzin odemnie to normalne ze jest lepszy. W gruncie rzeczy nie o to tu chodzi. Jesli ktos gra w klimacie RPG,a jego priorytetem sa staty to jego sprawa. Jesli ktos gra dla samego klimatu i poznawania swiata ZS, a staty dla niego to tylko konieczne uzupelnienie to nie powinno go interesowac szybkosc przyrostu czy inne rzeczy zwiazane ze statami. Staram sie nie wypowiadac w tematach zwiazanych ze statami. Ograniczenia, szybkosc czy system ich przyznawania malo mnie obchodza. Dlatego nie powinno sie wprowadzac ograniczen typu +1 stat/dzien. Dziekuje za uwage. Troche przynudzilem ale mysle ze dobrze ujalem moje zdanie.
T.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:57 
Cytuj  
a wlasnie. co do grania dla klimatu. zrobilem postac zebraka/kucharza. polazlem do knajpy i wypilem z 4 winka a potem lazilem i zebralem. jakos ludzie "grajacy" RPG grozili mi zawolaniem GMa bo nie zachowuje sie RPG. moze mi ktos powiedziec co jest nieRPG w pijanym zebraku obdartusie?


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:24 
Cytuj  
Nieco smieszne straszyc gracza MG. Co to MG niby pies czy jak? A granie niekonwencjonalna postaci jest jaknajbardziej RPG. Sam gralem nieraz szczurolapem czy hiena cmentarna ( profesje z WFRP bo z innych systemow nic nie przychodzi mi do glowy :smile: )
T.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:26 
Cytuj  
rajt


_________________
--
Jestem tylko nikim...

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 16:29 
Cytuj  
hehe ja tez latalem na starym DZ jako szczurolap. zabijalem i gotowalem. latalem w spodenkach. no i gadalem jak wariat i bylo spoko :grin: a ludziom dawalem "szczyrki do edzenia" :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 18:25 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 15:32, Daimonion napisał:
Pomysł jest według mnie OK. Nikogo nie faworyzuje i nikogo nie gnębi. Jezeli ktos chce dostac wiecej niz 1 stata np DEXa dziennie i bardzo mu przeszkadza taka granica to znaczy ze jednak gra dla tych cyferek. W koncu w real life czlowiek nie staje sie nagle zreczniejszy czy silniejszy przetrenowanie konczy sie czasami utrata kondycji :smile: Zreszta zdobyte raw pointy podczas wykonywania calodziennych czynnosci nie marnuja sie. Nastepnego dnia po wykonaiu zaledwie jednej z nich stat nam sie zwiekszy.
Ehh... czekam na bluzgi
Pozdrawiam :smile:



Wiecie co... Jak slysze ze ktos krytykuje innych za "granie dla cyferek" to mi sie smiac chce. A dlaczego gracie? Dla przyjemnosci powiecie. A wiecie co jest przyjemne? Spedzic na bezsensownym zabijaniu szkieletow lightningami X godzin zeby zdobyc pare cyferek a potem zarabac smoka! Przyklad moze troszke nie najlepszy ale chodzi o to ze dazysz do jakiegos celu, a osiagasz go przez cyferki. Jak nie grasz dla cyferek to popros zeby ci GMowie obnizyli umiejetnosci do 0 a staty do 10. Jezeli nie ma to dla ciebie znaczenia to pewno sie nie przejmiesz. Nawet w grze zebrakiem (o ktorym mowa w poprzednich postach) tez licza sie staty. Powiedz mi czy jak cwiczysz walke albo magery i skoczy ci inteligencja lub sila z 50 do 51 to sie nie ucieszysz? Ja skacze ze szczescia. Tak gram dla statow bo dzieki nim moge sie swietnie bawic i zajebiscie spedzic czas. Wiesz dlaczego nie daje sie na poczatku wszystkiego na 100? Bo po krotkim czasie taka gra stala by sie strasznie nudna i monotonna a jak sam zdobywasz cyferki to masz jakis cel, rozwijasz sie i ci sie to nudzi. Ostatnio trenowalem sobie na cmentarzu, juz mialem konczyc az tu int w gore. Odrazu zachcialo mi sie pozabijac paru umarlakow. Tylko dzieki cyferkom (nie tyczy sie to GM :smile: ) jeszcze w ta gre gramy. Ile mozna biegac, rozmawiac i robic bog wie co? *grrr*

Acha co do pomyslu ze 1 punkt dziennie... Ile zdobywacie takich punktow dziennie ze trzeba cos blokowac? Bo mi przecietnie idzie 1 int na dzien moze 2.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Aiku dnia 2002-04-14 19:29 ]</font>

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 18:44 
Cytuj  
dobrze prawi. jak ktos chce tylko pogadac to niech idzie do baru a nie siedzi przed kompem. gra sie po to zeby rozwinac postac i to wlasnie sa te cyferki. chodzenie i gadanie jest nudne na dluzsza mete bo nie mozna nawet wyjsc poza miasto. poza tym komu przeszkadza ze ktos robi sobie z ultimy diablo. to jego sprawa jak gra czy dla lazenia i gadania czy dla zabijania i cyferek.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 20:11 
Cytuj  
Problem to maja chyba tylko ci co sparuja i przy okazji szarpia struny na harfie...

Ale w sumie to oki jesli tylko bedzie tak ze te "raw points" czy jak tam je zwal beda sie dalej naliczac a tylko gain bedzie raz na dzien. Choc znow magowie zaczna narzekac ze akurat im dex podsokczyl...

IMHO to zamiast robic takie dziwne rzeczy to lepiej naprawcie sosy :wink:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 20:23 
Cytuj  
Jak juz macie ten idiotyzm wprowadzic to mi powiedzcie ile max rosnie dziennie, bo niewiem kiedy uo wylaczac....


Posty: 27
Dołączył(a): 29.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 21:47 
Cytuj  
pomysl z blokowaniem skill gaina jest wedlug mnie chybiony. czemu zolnierz cwiczacy 10 godzin dziennie ma miec taki sam dzienny przyrost sily co ktos kto cwiczy 1 godzine? (czy ile tam trzeba na gaina). gdzyby tak bylo, to kazdy leszczyk moglby byc kulturysta cwiczac zaledwie godzinke dziennie. osobiscie znam goscia, ktory na silowni siedzi okolo 2-3 godzin dziennie. i zaloze sie, ze zaden z was nie znajdzie kolesia, ktory w ciagu TYGODNIA jest na "pakerni" 2-3 godziny i wyglada tak jak on (ponad 110 kilo, z czego spora wiekszosc to czyste miesnie). jak ktos chce zrobic z siebie miesniaka niech rabie drzewo albo kopie rude X godzin dziennie. jesli mag chce byc super madry, niech sie uczy prawie caly dzien. osobiscie nie gram dla statow, ale jak to aiku dobrze okreslil "skacze ze szczescia" jak mi dex skoczy. niech mi zaden prawdziwy erpegowiec nie mowi, ze nei cieszyl sie, jak ze zwyklego wojaka stal sie Wielce Znanym i Szanowanym Rycerzem. to zawsze bedzie cieszyc. a ze dla niektorych staty to podstawa... no coz... jesli chca tak grac, to nie przeszkadzajmy im w tym.

*

Posty: 157
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 21:49 
Cytuj  
moim zdeniem pomysle jest chybiony. wezmy an przyklad postac newbie. Nie chodzi o to,zeby w pare dni dogonic osoby , ktore dlugo juz graja, bo jest to niemozliwe , chociazby ze wzgledu na ilosc przyjaciol, znajomosc lokacji roznych i doswiadczenie.A wiec taka postac newbie ma powiedzmy 45/10/10 wiadomo,ze skille na tak niskim poziomie ( 10) rosna bardzo szybko jesli sie je wykorzystuje. wiec taki ROT by to uneimozliwial, sztucznie by ograniczal sztucznie gracza- a tym samym nie pozwalal na wyjscie z miasta i odkrywanie swiata...

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 21:53 
Cytuj  
> Czekałem na bluzgi ale konstruktywne
> A tu niestety pan Aiku ma powazne problemy > ze zrozumieniem tego co mialem do
> powiedzenia. No wiec czas na kwas...

Cytuj:
2002-04-14 19:25, Aiku napisał:
Wiecie co... Jak slysze ze ktos krytykuje innych za "granie dla cyferek" to mi sie smiac chce.

Po pierwsze nikogo konkretnego nie krytykowalem. Urazeni mogli sie poczuc tylko Ci ktorzy tak jak napisalem: Przeszkadza im BARDZO 1 gain dziennie. Pan Aiku odrazu rozszerzyl ta bajke do granic mozliwosci koloryzujac, upiekszajac i... beszczelnie mnie oczerniajac przez co wyszedlem na czlowieka ktory uwaza ze staty + skille (gdzie ja mowilem cos w ogole o skillach ?)itd sa w ogole do nieczego i ze nalezaloby je wyzerowac (bo akurat ie uwazam ze wlasnie dla nich gram). IDIOTYCZNA KRYTYKA... doprawdy nieprzesadzajmy w nadinterpretacjach.

A dlaczego gracie? Dla przyjemnosci powiecie.

> w sumie tak... porazajaca trafnosc wypowiedzi (jedna z nielicznuch trafnych uwag w tym poscie)

A wiecie co jest przyjemne? Spedzic na bezsensownym zabijaniu szkieletow lightningami X godzin zeby zdobyc pare cyferek a potem zarabac smoka! Przyklad moze troszke nie najlepszy ale chodzi o to ze dazysz do jakiegos celu, a osiagasz go przez cyferki.

> zgdazm sie. Powtarzam jeszcze raz. Chodzilo o ograniczenie 1 gaina dziennie.
"Cyferki" nadal mozna byloby zdobywac. Chodzilo o ukrócenie praktyk sesji stat gainow i o nagle zmiany w statach. Tak jak napisalem w ciagu kilku dni jak stajesz sie 2x zreczniejszy (pomijajac maly realizm takiej przemiany) oznacza to najprawdopodobniej ze przez ostatnie te wlasnie kilka dni siedziales i non stop np szydelkowales (dni w sensie czasu UO). Nie mam nic przeciwko ale taka gra... ma malo z klimatu duzo z automatyzmu i jest czasmi makrogenna...

Jak nie grasz dla cyferek to popros zeby ci GMowie obnizyli umiejetnosci do 0 a staty do 10. Jezeli nie ma to dla ciebie znaczenia to pewno sie nie przejmiesz. Nawet w grze zebrakiem (o ktorym mowa w poprzednich postach) tez licza sie staty.

> Tu kawalek zupelnie bez senu. A przynajmniej majacy malo wspolnego z moim cytatem.

Powiedz mi czy jak cwiczysz walke albo magery i skoczy ci inteligencja lub sila z 50 do 51 to sie nie ucieszysz? Ja skacze ze szczescia.

> Ja rowniez. I powtorze poraz ENTY. Postacie zaawanswane w niczym by nie ucierpaily. Bo staty skacza im niezwykle rzadko. Chodzilo o wyeliminowanie: Wchodzi newbi siada do jakiegos skilla i w kilkanascie godzin jest np 2x silniejszy niz byl.

Tak gram dla statow bo dzieki nim moge sie swietnie bawic i zajebiscie spedzic czas.
> swietnie... dobrze wiedziec.

Acha co do pomyslu ze 1 punkt dziennie... Ile zdobywacie takich punktow dziennie ze trzeba cos blokowac? Bo mi przecietnie idzie 1 int na dzien moze 2.

> I tu wpadam w konsternacje... bo o to mi chodzilo... Tylko wyjatkowi stat gainowie mogli by to odczuc bardzo wyraznie... zreszta system raw pointow i tak czynilby ich dalsza (po gaine stata) gre sensowna...
To wszystko dziekuje za uwage. Aiku uprasza sie o nie komentowanie moich wypowiedzi... bez przemyslenia. Ochlon troche braciszku potem pisz :smile:



_________________
The Inner Voice

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Daimonion dnia 2002-04-14 23:00 ]</font>

*

Posty: 135
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 22:51 
Cytuj  
Właśńie o te raw pouinty na moje się rozchodzi, bo gdy będą naliczane tylko przez pewin czas gry to zyskanie statystyk bedzie bardzo powolne. Ja jak do tej pory zyskałem 1 punkt, mając 3 skile dociągniete od 0 do 50%. Osobiście mi to nie przeszkadza, ale jak przyrost byłby jeszcze wolniejszy to chyba nigdy nie wyjde poza bramy miasta, bo sie po prostu boje...


_________________
"Life's for my own to live my own way"

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2002, 07:45 
Cytuj  
Daimonion, czy ty myslisz ze jestes jedynym czlowiekiem na swiecie? Czy moje slowa byly adresowane do ciebie? Zacytowalem cie bo byl to KOLEJNY przyklad krytyki osob ktore sie ciesza jak im stat skoczy. Nie chce mi sie szukac ale w jednym z topikow jak gadget napisal ze zal mu takich osob to wszyscy przytakneli "tak ma racje, gramy dla przyjemnosci nie dla cyferek", juz wtedy mialem na[pisac co o tym, sadze ale serwer dzialal i nie chcialo mi sie. Poniewaz wczoraj byl maly padzik i znowu ktos napisal ze mu sie to nie podoba postanowilem powiedziec co o tym sadze. Pewno nie zauwazyles a moze nie zrozumiales (czytanie ze zrozumieniem nie jest takie latwe) uzylem na poczatku liczby mnogiej zeby nie wygladalo to tak jakbym mowil do ciebie. To teraz odopowiedzi.

"Po pierwsze nikogo konkretnego nie krytykowalem."

umiem czytac i wiem. Ja tez do nikogo konkretnego nie mowilem. To po pierwsze :razz:

"Pan Aiku odrazu rozszerzyl ta bajke do granic mozliwosci koloryzujac, upiekszajac i... beszczelnie mnie oczerniajac przez co wyszedlem na czlowieka ktory uwaza ze staty + skille (gdzie ja mowilem cos w ogole o skillach ?)itd sa w ogole do nieczego i ze nalezaloby je wyzerowac (bo akurat ie uwazam ze wlasnie dla nich gram). IDIOTYCZNA KRYTYKA... doprawdy nieprzesadzajmy w nadinterpretacjach."

Po 2 lol bezczelnie cie oczerniloem lol lol i jeszcze raz lol Ty chyba oczerniony jeszcze nie byles? Gdzie cie oczernilem... acha... To chyba tam gdzie zwracalem sie do wszystkich graczy, znowu, nie jestes jedyna osoba na swiecie! Ale masz racje: "doprawdy nieprzesadzajmy w nadinterpretacjach."

"A dlaczego gracie? Dla przyjemnosci powiecie.
> w sumie tak... porazajaca trafnosc wypowiedzi (jedna z nielicznuch trafnych uwag w tym poscie)"

Szkoda ze nie zacytowales co bylo dalej bo to zmienia sens wypowiedzi. W tym miejscu to ty mnie probujesz oczernic, sugerujac ze krytykuje ludzi za granie dla przyjemnosci ktora dl mnie jest... patrz poprzeni moj post. Jak ci sie podoba taka interpretacja?

"> I tu wpadam w konsternacje... bo o to mi chodzilo... Tylko wyjatkowi stat gainowie mogli by to odczuc bardzo wyraznie... zreszta system raw pointow i tak czynilby ich dalsza (po gaine stata) gre sensowna..."

Jeli tyczylo sie to mojego posta to nie wiem w ktorym miejscu :smile: chyba napisalem ze int przyrasa mi 1 punkt na 1 moze 2 dni?

Nie odpowiadaj zanim dokladnie nie przeanalizujesz tego co napisalem, bo znowu sie wypuscisz. Najbardziej podobal mi sie kawalek z oczernianiem lol

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2002, 13:21 
Cytuj  
Nie wiem kto Cie uczył gramatyki języka polskigo Aiku ale w Twoim całym (poza retorycznym zapytaniem o sens gry, ktory akurat moglby byc w dowolnej osobie - cecha charakterystyczna zapytan retorycznych) poscie po zacytowaniu moich słów używałeś DRUGIEJ OSOBY LICZBY POJEDYŃCZEJ dla uściślenia : pisałeś TY a więc do mnie... bo tak chyba każdy zrozumiałby to gdybyś zacytował jego słowa a potem pisał TY. Jeżeli nie miałeś na myśli mnie to zwracam honor i przepraszam (bo dalsze mieszanie się z błotem to już chyba nie ten poziom dyskusji o który nam chodzi). Ale moim zdaniem miałem prawo tak to zrozumieć. Jesteś inteligentnym gościem więc myśle że możesz postawić się na moim miejscu i to zrozumieć. Jeżeli nie to znaczy że Cie przeceniam i być może moje słowa były bardziej trafne niż myślisz.

P.S. POWTARZAM poraz któryś... nikogo nie krytykowałem. Moje słowa były skierowane do ludzi którym niewystarcza 1 stat dziennie. A więc chyba nie do Ciebie Aiku więc po co w ogóle mnie cytowałeś ? Istnieje granica pomiędzy gościem który cieszy się z każdego gaina a gościem który gra godzinami tylko po to żeby ich kilkanaście nastukać w ciągu kilku godzin. TO CHYBA TEŻ POTRAFISZ ZROZUMIEC... :smile: cieszę się że tak.

_________________
The Inner Voice

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Daimonion dnia 2002-04-15 14:29 ]</font>


Posty: 2
Dołączył(a): 15.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2002, 13:42 
Cytuj  
Hmm panie Aiku. Tak szczerze mówiąc to też myślałem że pisząc TY miałeś na myśli Daimoniona. Poza tym chyba rzeczywiście zupełnie się rozmijacie. Bo z tego co widzę on napisał (nie wiem czy to można nazwać krytyką) że zmiany te (tylko 1 gain dzinnie)mogą uderzyć graczy grających głównie "dla cyferek". Tak to odebralem. Trzeba być w końcy naprawdę niezłym automatem zeby wystukać kilka - kilkanaście gainów w 1 dzien co mało ma raczej z założeniami wczucia się w postać, i jej odgrywania (trza by siedzec i w kółko powtarzać tą samą czynność) A Ty probujesz czuc sie urazony z tego zdania mimo ze do opisanych osob ponoc nie nalezysz... dziwne...


Posty: 2
Dołączył(a): 15.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 kwi 2002, 13:57 
Cytuj  
No bo jak inaczej można zrozumieć jak ktoś pisze w kółko TY i TY a wcześniej kogoś cytuje ? :smile:

A poza tym nie rozumiem cytatu Aiku... tzn.. nie wiem gdzie w nim krytyka... a jezeli jest to do kogo ? Bo na pewno nie dla tych ktorzy się cieszą z każdego awansu w skilach i statach. Tu chyba chodziło o wyeliminowanie typowych statsiarzy (czyli nazywanych pospolicie "grajacy dla cyferek") Aiku chyba jednak coś przekreciles ? Czytajac post rozpoczynajacy Topic nie powinno sie miec watpliwosci o co chodzi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.