mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 10:32 
Cytuj  
panowie, jeżeli są sety to po to by uzbierać i ubierać te sety. Te sety nie są wprowadzone ingame tylko by kusić i mącić w głowach, jakaś część graczy (możliwe nawet że 100% minus kilku fanboi z mmorpg.pl którzy zachłystnęli się war-em i nawet minusy tej gry widzą jako wielkie plusy) chciałaby taki set mieć.
Natomiast w WAR-ze sety są ale szansa na ich zebranie jest bliska zeru.

O wiele łatwiej w grze PvP (czy tam RvR czy PvE w sumie war to gra PvE-questówka i scenaria) uzbierać set z instancji PvE niż z PvP.

Policzmy szanse. Set annihilatora z PvP:
1 część ze scenario - bind of equip, possible, można pokampić AH
1 cześć ze sklepu - 10g, kilka minut farmy, possible
3 części za zdobycie keepa i wylosowanie złotego worka - nawet jak keepa przejmujemy codziennie szansa na złoty worek w zergu 100 osobowym to 1%, czyli zgodnie z zasadmi matematyki 1 część nam wpadnie średnio po 50 dniach (50 podbitych keepach), 3 części to pół roku..

Więc każdy kto ma głowę na karku oleje ten set i będzie farmił set bloodlorda bo łatwiej (szanse na każdą część to jakieś ~20% z tym, że można zabić 3 bossy dziennie, więc szansa rośnie na jakiś itemek rośnie prawie do 100%. No i set z PvE > PvP (na chuj sorcowi bonus 59 do willpowera ?)

btw. drogi Mendolku, itp. sloty na talizmany mają głównie itemy setowe, te za questy bardzo rzadko mają chociaż 1 slot na talizman, więc pierdolenie że każdy item ma 2 sloty mija się kompletnie z prawdą.
Na 40lvl, po skończeniu wszystkich PQ22 kilka razy mam:
0 (ZERO) itemów z questów ze slotami na talizmany
1 item z dwoma slotami (staff za rr)

więc nie pierdolta, doczytajta, bo błazenujecie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 10:59 
Cytuj  
Chociaz marek czesto pierdoli od rzeczy, to w tym przypadku musze sie z nim zgodzic.
Jeszcze wyciagniecie 4 czesci setu z RvR, jest w miare latwe.
O tyle skompletowanie 8 to juz jest, takie samo szczescie jak to ze w drodze do pracy, wpadniesz w czarna dziure..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 11:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...) szansa na złoty worek w zergu 100 osobowym to 1% (...)


Dlatego keepy nie zdobywa sie z masa randomow, ktorzy przybiegaja pod lorda na sam koniec. Wczoraj przejmowalismy keepy w 10 osob z klanu. W nagrode 8 woreczkow, 2 zlote. Kilka osob ma juz devastatora i wcale nie byl to taki problem. Wiec skonczcie plakac. Wiecej satysfakcji daje noszenie setu, ktorego nie moze kupic sobie kazdy.

Po drugie ludzie ubieraja go tylko dla unlocka, bo zazwyczaj zbroja jako 4 czesc nic ciekawego nie dodaje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 11:31 
Cytuj  
D3jviD napisał(a):
Mark24 napisał(a):
(...) szansa na złoty worek w zergu 100 osobowym to 1% (...)


Dlatego keepy nie zdobywa sie z masa randomow, ktorzy przybiegaja pod lorda na sam koniec. Wczoraj przejmowalismy keepy w 10 osob z klanu. W nagrode 8 woreczkow, 2 zlote. Kilka osob ma juz devastatora i wcale nie byl to taki problem. Wiec skonczcie plakac. Wiecej satysfakcji daje noszenie setu, ktorego nie moze kupic sobie kazdy.

Po drugie ludzie ubieraja go tylko dla unlocka, bo zazwyczaj zbroja jako 4 czesc nic ciekawego nie dodaje.

W grze PvP nie oczekuje satyskacji z tego ze mam epax ktorego nie ma nikt inny, tylko tego ze sobie bede mogl kupic tak jak kazdy inny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 11:31 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):

w sumie war to gra PvE-questówka i scenaria


Wielu ludzi tak wlasnie splyca WARa: zapisuje sie non-stop na SC i w miedzyczasie od znudzenia robi questy (a zazwyczaj tylko farmuje solo PQ).
Przy takim podejsciu WAR znudzilby mi sie po 5 dniach.

To w waszych glowach jest problem, a nie w grze w ktorej rzeczy ktore sa tylko dodatkim sa traktowane jako glowny element.

Czasem byc moze problemem jest chujowy serwer, ale nie jestescie przyspawani do zadnego. Zawsze mozecie rollnac, ewnentualnie poczekac na migracje.

Sety sa po to, zeby fleksowac, nie ma w tym nic zlego, dobrze ze sa rzeczy rzadkie - zdobycie ich daje wiecej radosci.
Jesli macie 3/4 jakiegos setu to zawsze mozna brakujaca czesc zastapic innym dobrym itemem. Naprawde roznica bedzie niewielka miedzy fullsetem, a setem 3/4, albo nawet 2/4.
Nie jest tak, ze ma sie wybor albo full uber sety, albo zielone itemy.


Ostatnio edytowano 29 paź 2008, 11:57 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 11:38 
Cytuj  
iniside napisał(a):
W grze PvP nie oczekuje satyskacji z tego ze mam epax ktorego nie ma nikt inny, tylko tego ze sobie bede mogl kupic tak jak kazdy inny.


Mozesz kupic sobie inne sprzety o podobnych statach. Jezeli ktos lubi farmic, tluc lorda kilka razy dziennie, by zdobyc ostatnia czesc setu, to dlaczego nie ma miec satysfakcji, ze ma cos, czego wiekszosc nie zdobedzie?

Dla mnie jest to dobre rozwiazanie i kupowanie setow u vendora byloby bezsensownym rozwiazaniem. No ale jak widzisz kazdy ma inne podejscie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 11:41 
Cytuj  
drogi mareczku pierdolisz troche glupotki.
sloty na talizmany ma praktycznie kazda czesc armoru, ktora mozesz kupic za renown rank u renown merchantow.
byles w ogole kiedys u nich? w t3 mozna juz nabyc itemy z 2 slotami na talizmany - i kupuje sie je pol darmo. prosilbym wiec abys nie umieszczal wiecej nieprawdziwych informacji.

sety sa po to zeby ci, ktorzy maja na to ochote sobie je uzbierali.
daja bonusy do pve, i jakies tam do pvp. co oznacza, ze moge kupic sobie bez zadnego problemu armor u merchanta i nafaszerowac go talizmanami - takimi, ktore mi odpowiadaja.
ib 2h axe lvl 24/16 - 2 sloty na talizmany.
jak rozumiem chcesz powiedziec marek, ze na 40lvl usuwaja w ogole sloty na talizmany w renown gear?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:18 
Cytuj  
renown gearu na lvl40 nie kupisz u merchanta wlasnie Ci to tłumaczę drogi Mendolku. U merchanta kupisz 1/5 seta i tą jedną możesz nafaszerować. Przejedź się do T4 i pogadaj z merchantami, albo wchłoń trochę infa o grze i potem się wypowiadaj ;)

Zdobywanie keepa w 10 osób jest możliwe jak najbardziej jeżeli NIKT tego keepa nie broni, bo wystarczy jeden obrońca by zdobywanie się nie powiodło. Więc albo gramy rvr albo PvE - zdecydujmy się ;)

mrynar - sety od random questowego zlepka armorów rózni się bonusami od zebranych części i to te bonusy dają power-a bo sam set (jeżeli sumować każdą część oddzielnie) jest totalnie do dupy, i imho nawet set z lvl40 (nie licząc bonusów) jest na poziomie części armora z lvl20.
Więc to co czyni sety przydatnymi to kilka rzeczy:
1. sloty na talismany których rzeczy z questów nie mają lub mają po 1 (rzadko)
2. bonus za zebranie czesci seta
3. buffy jakie kazda część daje za założenie (minor, lesser etc. ward)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:26 
Cytuj  
no ok tu masz racje moze. ale czy ja musze chodzic w secie?
na 39lvl nie mozna kupic itemow u merchanta?
w calym t4 gear mozna zebrac tylko z pq/pve bo merchant sprzedaje tylko sety z levelu 40? nie chce mi sie wierzyc.
do czego odnosza sie bonusy setowe? do pvp czy pve?

do tej pory z tego co zauwazylem to kazdy item setowy, te na 40lvl rowniez daje ci + do 6 statystyk. z czego ja potrzebuje 2 + resisty.
moze na 40lvl bedzie wygladalo to inaczej, ale jak na razie zbieram gear pod konkretny build a nie na zasadzie po kawalku wszedzie.
takze zbierajac/kupujac sprzet (na ah rowniez) moge zebrac cos co mi sie bardziej przyda bo np uzywam helmu +30 toughness na 26 levelu.
a nie +10 toughness, +10 str, +10 willpower.


jakos na 26 lvl ib, 24 sw i 11wh bez farmowania czegokolwiek w jakikolwiek sposob daje sobie rade. jesli mythic faktycznie spierdolil tak jak piszesz to trudno. ale nie wydaje mi sie.

zrozum mareczku jedna rzecz. ja nie MUSZE zbierac setow. bede mial ochote to je bede farmil. nie bede mial ochoty to je oleje i ubiore sie w to co bede mial pod reka.
przestan wmawiac, ze na 40lvl nie bedzie innego wyjscia.


Ostatnio edytowano 29 paź 2008, 13:38 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:38 
Cytuj  
merchant sprzedaje jedna czesc z kazdego setu
druga czesc wypada podczas pvp ze zwłok (na scenario np, w open pvp którego nie ma pewnie też)
pozostałe 3 TYLKO ze złotych worków po zdobyciu keepa T4

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:39 
Cytuj  
a co nosisz na levelu 39? o to sie pytam. nie chodzi mi o level 40.
bo z tego co piszesz wynika, ze od levelu 31 musze zbierac czesci setowe albo nie bede mial sie w co ubrac.

z tego co widze u merchanta dam sie spokojnie rade ubrac bez wiekszych kombinacji noszac sprzet z levelu 36-39.

leje na sety :-)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:45 
Cytuj  
itemy z qestów tak jak każdy, o sety trudno, do tego tak jak pisałem mimo, że mam 2 części setowe (w sumie 3 ale brak mi renowna) to ich nie zakładam, bo w porównaniu z questowymi są chujowe. Dopiero bonusy za set (nawet nie cały) dają power i jest sens je zakładać.
Trochę inaczej w PvE instancje wręcz wymagają setów z poprzednich instancji (każda założona część daje buffa), np. tank za każdą część z bastionu w IC ma -10% do damagu, czyli w pełnym secie ma -50%.
Nie mam zadnego itemu na lvl40, bo te wypadają dopiero w 2 instancji (W stolicy).
W bastion stairs wypada set na 37.
Za PQ22 dostajemy itemki max lvl37.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:47 
Cytuj  
ale mnie chuja interesuja instancje. nie mam zamiaru ich robic.
do czego mi wiec ten set potrzebny?
potrzebuje sprzet do pvp/rvr (z ludzmi, nie npc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:48 
Cytuj  
no to nastaw się na 150krotne zdobywanie keepa przy srednim szczęsciu ;)
a zresztą jak nie grasz sorcem/brightwizardem to tylko super szczęście w rollu Cię ratuje :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:50 
Cytuj  
a po chuj? skoro moge wszystko co mi potrzebne kupic u merchanta, a talizmany zrobi mi kumpel?
nie wiem czy mam ci narysowac, ze sie nie musze na nic nastawiac ani nic farmowac? bo nie dociera chyba do ciebie to, ze ktos moze w dupie miec te itemy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 13:56 
Cytuj  
ok mendol widze, ze jeszcze nie rozumiesz, ze tylko itemy za renown i sety z instancji maja sloty na talismany. W swoje itemzory zadnych talismanow nie wcisniesz. U merchanta setów nie kupisz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 14:00 
Cytuj  
U mrchantów sa tez zielne itemy. chociaz czy maja one duzo sltow na talismany to juz nie pamietam :P.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 14:07 
Cytuj  
Cytuj:
ze tylko itemy za renown i sety z instancji maja sloty na talismany


I z PQ rewardów. I za influence. I z questów. I z rare world dropów.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 14:21 
Cytuj  
no itemy za renown maja sloty. o ile sie nie myle napisalem to pare postow wyzej.
czego nie rozumiesz? przyjebales sie do tego 40lvl jak rzep do psiego ogona. a ja nie widze problemu zeby nosic armor z lvl 37 z epic talizmanem (ktory mozna kupic za 30g).
smecisz marek jakbys w wowa gral i ktos cie zmuszal do farmy non stop.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2008, 14:31 
Cytuj  
z PQ rewardów nie maja
za influence nie maja
z questów nie maja

mogą być jakieś pojedyncze wyjątki, ale generalnie z tych 3 źródeł nie mają slotów na talismany.

Ja w WoW-a bardzo krótko grałem i nikt mnie do niczego w nim nigdy nie zmuszał.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.