mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 14:16 
 
Ja nie wiem jaki sens ma ta dyskusja. Wiadomo ze za jakosc trzeba placic. Gdybym byl starszy i mial prace na pewno nie ogladalbym sie za darmowym shitem a tak jestem do tego zmuszony :( Ktos moglby powiedziec ze jesli nie mam kasy to nie powinienem grac ale ja gram w MMO bo to lubie. Narazie katam darmowki ale pozniej na pewno bede gral w platne.
P.S. Do maleka czy jak to sie tam odmienia: Zalety i wady jakie wypisales sa smieszne


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 14:24 
 
Sniegu napisał(a):
P.S. Do maleka czy jak to sie tam odmienia: Zalety i wady jakie wypisales sa smieszne
taki mialy odniesc skutek, rozbawic rozmowce
)v(ario napisał(a):
Masz dysortografie / 10lat / wrodzoną niedbałość ?

nie/ 27/mozliwe


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:47 
 
Przemysł gier mmorpg tak się rozwija, że niedługo będzie powstać pełno MMORPG;ów ze stajen dobrych firm, bez abonamentu.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:54 
 
XDDDDD

To było dobre.
Nie chcę Cię martwić, ale jedynie 5-10% [statystyki sprzed 2 lat] abonamentu to rzeczywiste zarobki firmy. Reszta idzie na utrzymanie serwerów itp. To co mówisz, jest bez sensu, bowiem w takim wypadku firmy cały czas dopłacałyby do tego interesu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:58 
 
Hmmm... moze i tak. Ale jakos istnieja gry za free :D ( na szczescie )
I firmy jakos nie narzekaja.

A co do utrzymania serverow ...
Kase na to mozna brac z reklam ( reklamy w grze ) i sponsorow :)

Dla chcacego nic trudnego :D


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 16:11 
 
Zychoo zamknij temat bo już było ich wiele i zawsze konczyły się tak samo ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 16:40 
 
Compton napisał(a):
A co do utrzymania serverow ...
Kase na to mozna brac z reklam ( reklamy w grze ) i sponsorow :)

Dla chcacego nic trudnego :D


A widzisz reklame COCA-COLI powiedzmy w WoW.. To nie jest takie proste jak Ci sie wydaje.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 16:51 
 
Ja nie twierdze ze jest proste :)
Ale znalazloby sie wiele producentow i firm zainteresowanych taka forma reklamy ... jakby nie patrzec to reklama na caly swiat :roll:
Wchodzisz do sklepu z broniom a tam wielki szyld "Nike" :D Hehe


_________________
Obrazek

Obrazek

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 17:47 
 
)v(ario napisał(a):
Odnosze wrażenie (nie poraz pierwszy na tym forum) że znakomita większość graczy, którzy płacą za mmo, uważają siebie za coś lepszego od ludzi którzy grają w OB / free / itd...
Jak to jest możliwe?


To naucz czytac sie ze zrozumieniem :[, bo nie wiem co ma fakt tego, ze nigdy nie bede tracil czasu na granie we free mmogi (i nie tylko ja) poki cos przyzwoitego nie wyjdzie, kiedy moge sobie pozwolic na granie w dobre i dopracowane gry do wywyzszania sie. That's all. Ja tu odnosze inne wrazenie ale to nie jest pl.soc.psychologia :\


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 19:34 
 
Widze ze pomimo moich krokow majacych na celu ukierunkowanie dyskusji na odpowiedni tor wlasnie zaczynaja sie przytyki osobiste.

Pora konczyc panowie, zeby oszczedzic sobie wstydu (parafrazujac pewnego sredniej klasy szabliste).


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 21:38 
 
Poprostu - MMORPG sa platne i dostarczaja za to odpowiednie wrazenia.
Nie stac na ciagle placenie? Dla takich osob sa gry single player.
W zyciu nie kradniecie komus auta i tlumaczycie sie ze na kupno was nie stac, wiec dlatego jestescie niewinni. A juz porownywac kradzionego Fiata z Porche i mowic, ze jest lepszy...

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 21:54 
 
Keii napisał(a):
XDDDDD

To było dobre.
Nie chcę Cię martwić, ale jedynie 5-10% [statystyki sprzed 2 lat] abonamentu to rzeczywiste zarobki firmy. Reszta idzie na utrzymanie serwerów itp. To co mówisz, jest bez sensu, bowiem w takim wypadku firmy cały czas dopłacałyby do tego interesu.


O tak, to rzeczywiście logiczne, czyli Blizzard 90% procent przeznacza na servery, jak i Squaresoft i Microsoft itd.
A producenci takich free mmorpgow, jak RoE, PlaneShift, KO, skad maja te 90% zarobokow blizza lub innego producenta znanego , albo chociaz 10% na utrzymanie serverow, biora od rodziców?
Po za tym uważasz, że Guild Wars robią, żeby się zadłużyc?
A servery Battle net warcrafta, diablo, stara uważasz, że tworzą długi? Bo przecież, w sumie już nikt tych gier nie kupuje.
Servery MSN do Age of Empires 1 Gates sponsoruje bo mu się nudzi? ;o

Przykładów można wymieć dużo więcej

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 22:02 
 
Fiat owszem - niekoniecznie kradziony. Dla własciciela ten fiat bedzie najlepszy - bo należy d niego i może go używać. Załóżmy że własciciel (grający we freeshity) ma kontakt z osobami jezdzącymi Porsche(osobami grającymi w płatne mmorpg). Kierowcy Porsche nagminnie zwracają mu uwagę ze Fiat nie ma co porównywać sie do Porsche - i mają rację. Pożądny kierowca Fiata ma to wszystko gdzieś bo i tak nie bedzie jeździł Porsche (przynajmniej narazie). Wielu kierowców Fiata obiecuje sobie, że gdy sie dorobią przerzucą sie na Porsche. Do tej pory są jednak skazani na wieczne uwagi Porsche'akowców ze Porsche=100 Fiatów (i mają racje). Dla kierowcy zwykłego Fiata, samochód ten będzie lepszy - bo jego.

Huh...


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 22:38 
 
Quazecoalt: mówię tylko, co czytałem w New Riders - Developing Online Games - An Insiders Guide 2003
Więc z pretensjami do autorów.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 22:56 
 
Quetzacotl po prostu nigdy nie widział płatnego mmorpga i za bardzo nie wie z czym ma do czynienia.
Serwer dla 20 000 osób "troszkę" się różni od serwera Tibii czy jakiegoś innego MU Online.

**

Posty: 267
Dołączył(a): 23.04.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 01:43 
 
Asmax napisał(a):
To naucz czytac sie ze zrozumieniem :[, bo nie wiem co ma fakt tego, ze nigdy nie bede tracil czasu na granie we free mmogi (i nie tylko ja) poki cos przyzwoitego nie wyjdzie, kiedy moge sobie pozwolic na granie w dobre i dopracowane gry do wywyzszania sie. That's all. Ja tu odnosze inne wrazenie ale to nie jest pl.soc.psychologia :\

Asmax, pomijając fakt że masz niesamowite wręcz tempo odpisywania, bo wyciągasz posta, który był napisany trzy strony wcześniej :| to piszesz ******** beznadziejne. Zostawiam bez dalszego komentarza...

A co do pomysłu reklam w grze o których była mowa wyżej, to nie jest wcale taki zły lub marginalny pomysł jak myślicie. Polecam przeczytać artykuł o Funcom Incorporating, która to firma niedawno uwolniła z opłat podstawe do AO. A do niej teraz dochodzą billboardy i reklamy =) Artykuł znajduje się pod poniższym linkiem:
http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,18271

Pozdrawiam.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 02:06 
 
Mark no masz racje, nie widziałem, a wogole pomyliłem forum, myslalem ze to forum Pani Domu :(

a powaznie, servery bnet, wiesz co to wogole? wiesz ile osob tam srednio siedzi? i wiesz, ze nikt nie placi za to abonamentu? bo wystarczylo kupic gre?

PS te 3k postów na twoim koncie powinno do czegoś zobowiązywać

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 02:19 
 
Quetzacotl napisał(a):
a powaznie, servery bnet, wiesz co to wogole? wiesz ile osob tam srednio siedzi?

Na czacie. Nie w jednej grze. A teraz zadanie domowe: ile zasobow potrzeba na jeden spojny swiat dla 5000 graczy, a ile na instancjowanie gier dla 8-16 graczy?

X.

PS. jako ciekawostke podam, ze jedna maszyna do WoW, to koszt srednio 900k $ (wysokiej klasy mainframe potrafi kosztowac duzo ponad milion $, jego maintenance drugie tyle, zwykly IBM eServer zSeries 890 to ponad 1 mln PLN, to tak gwoli scislosci). Jeszcze jakies pytania?


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 07:31 
 
Xanth napisał(a):
jedna maszyna do WoW, to koszt srednio 900k $ (wysokiej klasy mainframe potrafi kosztowac duzo ponad milion $, jego maintenance drugie tyle, zwykly IBM eServer zSeries 890 to ponad 1 mln PLN

Jestem ciekaw skad posiadasz takie informacje
Mozesz jakos udowodnic ich prawdziwosc ? Czy brales je z kosmosu ?


_________________
Obrazek

Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.