mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 79
Dołączył(a): 9.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:16 
 
Wlasnie sie tak wkur... ze nie moge...wszedlem do gry, a dzieki lagom nie moglem sie ruszyc przez dobre pol minuty oczywiscie zostalem w tym czasie okradziony a zlodzieje schowali rzeczy do banku, i nawet jak jednego zabilem to ich nie odzyskalem, natomiast drugiego gonilem ale sie wylogowal...i tak zlodzieje sa praktycznie bezkarni, bo nic im nie mozna zrobic... Mam wiec pytanie czy ktos wypracowal jakis skuteczny sposob wlaki ze zlodziejami, ewentualnie wnioskuje o to, aby mozna bylo wezwac straznika ktory zabilby takiego delikwenta, bo na razie wpisanie guards nic nie robi zlodziejowi....

*

Posty: 79
Dołączył(a): 9.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:24 
 
I jeszcze jedno, czy mozna mi ukrasc ksiege magiczna(przedmiot newbie)?

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:27 
 
Jezeli zlodziej cie okradnie to jest "szansa" ze dostanie crima. Jezeli odebdzie sie to w miescie to na 99% zostanie zabity przez guardy. Fakt ze okradanie kogos co jest frozen jest troche chamskie ale cusz taki fach. Tak samo mozesz powiedziec o mordercach. Zlodziej cie okradnie jedynie z jakiegos przedmiotu a morderca ze wszytskiego i jeszce z tego co masz na sobie. Z drugiej strony byc morderca bardzo latwo gdyz wytrenowanie sprowdza sie do dobrego woja z jakims vanqushingiem w rece albo maga, ktory takze sobie poradzi w lesie i dungeonkach, a zlodziej jest tylko zlodzoiejem i wytrenowanie tych skilli zajmuje troche czasu. Zlodziej jak kazdy fach ma swoje plusy i minusy. Chociaz dla dobrego zlodzieja sa plusy dodatnie i plusy ujemne. Co tu duzo mowic i tak wolalbym zostac okradzionym niz zamordowanym i ograbionym.

Pozdrawiam


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend

***

Posty: 803
Dołączył(a): 1.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:29 
 
Hmmm... ja znam taka jedna metoda - nie do konca pewna ale raczej skuteczna...
Zapamietujesz imie zlodzieja, robisz topic:
Lista Zlodziei
wpisujesz jego imie... i juz, prawdopodobnie wiekszosc co bardziej doswiadczonych graczy (mam oczywiscie na mysli nie-zlodziei) bedzie scigac takiego delikwenta ze odechce mu sie grac, albo straci fach

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 14:32 
 
Cytuj:
2002-01-31 14:24, Keleborn napisał:
I jeszcze jedno, czy mozna mi ukrasc ksiege magiczna(przedmiot newbie)?


Niestety nie :grin:
Magiczna ksiega jest przedmiotem blessed. Co do przedmiotow newbie to nie wiem ale nawet jezli tak to mala strata :wink:


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend

*

Posty: 79
Dołączył(a): 9.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 15:25 
 
Nie wiedzialem jak to nazwac...chodzilo mi o to ze zaczynalem z nia gre i mam ja nawet jak mnie zabija...

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 15:29 
 
najlepszy sposob na zlodzieja. Unikac miast :grin:

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 16:19 
 
Cytuj:
2002-01-31 15:25, Keleborn napisał:
Nie wiedzialem jak to nazwac...chodzilo mi o to ze zaczynalem z nia gre i mam ja nawet jak mnie zabija...


Dobrze nazwales przedmiot newbie to taki z ktorym zaczynasz gre i po smierci zostaje przy tobie ale czy ukrasc to mozna to nie wiem (nie probowalem). Przedmiot blessed natomiast to taki co ani nie mozna ukrasc i zostaje przy tobie po smierci i takim przedmiotem jest spellbook i runebook (tego drugiego na SC jeszcze nie ma).
A co do unikania miast to tez nie jest sposob bo siedzac sobie w dungeonku skad wiesz czy wlasnie kolo ciebie sie jakis zlodziej w stealth'cie nie skrada :grin:


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 16:28 
 
Niby racja Decado ale kto w dungeonach stoi w miejscu a tylko tak mozesz ukrasc(chyba).

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 16:34 
 
Cytuj:
2002-01-31 16:28, lobo_17 napisał:
Niby racja Decado ale kto w dungeonach stoi w miejscu a tylko tak mozesz ukrasc(chyba).


Oj ty mnie jeszcze nie znasz :grin: Juz nie jednemu cosik z plecaczka zniknelo mimo ze sobie biegal. Kwestia wprawy i sposobu.


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend


Posty: 23
Dołączył(a): 30.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 16:56 
 
Decado - troche mylisz pojecia newbie to newbie a blessed to blessed. I jesli juz cos jest czyms, to raczej blessed jest newbie a nie dowrotnie. Hehe jeszcze bardziej zakrecilam :razz: . Teoretycznie newbie powinny byc wszystkie przedmioty, z ktorymi zaczynasz, ale oczywiscie tak nie jest. Ksiazki czarow sa newbie i nie mozna ich ukrasc o ile sa trzymane bezposrednio w plecaku. Bo jesli ktos je trzyma w sakwie lub innej (dodatkowej) torebce to mozna je zwinac razem z nia.
A jesli chodzi o itemy blessed to sa specjalne karteczki - blessed deed. Uzywa sie tego klikajac dwukrotnie, zeby "poswiecic" wybrany przedmiot. Jak sie kliknie na przedmiot to jest napisane, ze jest blessed. Ostatnio widzialam taki deed w plecaku u Szarego, tylko mial zmieniona nazwe na: GM visited you while you were away... Ktorys z graczy moze wiec taki miec, tylko o tym nie wie...hehe...

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 17:04 
 
Cytuj:
2002-01-31 16:56, Miriel napisał:
Decado - troche mylisz pojecia newbie to newbie a blessed to blessed. I jesli juz cos jest czyms, to raczej blessed jest newbie a nie dowrotnie. Hehe jeszcze bardziej zakrecilam :razz: . Teoretycznie newbie powinny byc wszystkie przedmioty, z ktorymi zaczynasz, ale oczywiscie tak nie jest. Ksiazki czarow sa newbie i nie mozna ich ukrasc o ile sa trzymane bezposrednio w plecaku. Bo jesli ktos je trzyma w sakwie lub innej (dodatkowej) torebce to mozna je zwinac razem z nia.
A jesli chodzi o itemy blessed to sa specjalne karteczki - blessed deed. Uzywa sie tego klikajac dwukrotnie, zeby "poswiecic" wybrany przedmiot. Jak sie kliknie na przedmiot to jest napisane, ze jest blessed. Ostatnio widzialam taki deed w plecaku u Szarego, tylko mial zmieniona nazwe na: GM visited you while you were away... Ktorys z graczy moze wiec taki miec, tylko o tym nie wie...hehe...


Co, ja myle pojecia? Dokladnie to powiedzialem ze newbie item to taki z ktorym zaczynasz gre i nie mozna go stracic posmierci a co do kradziezy nie bylem pewien. A blessed to taki co ani go ukrasc ani stracic po smierci. Poprostu nie opisalem jak sie robi blessed item i to wszytsko. I np. na SC jedynym blessed przedmiotem jest spellbook narazie gdyz runebookow nie ma a blessed deedow tez jeszcze szanowni GM-owie nie wprowadzili.


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend


Posty: 22
Dołączył(a): 31.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 17:25 
 
Jesli chodzi o złodziej słuchajcie Decado, to nojwiekszy złodziej na serwerze juz nie raz miałem z nim do czynienia.


Posty: 23
Dołączył(a): 30.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 17:32 
 
Nie.
Blessed jest to okreslenie przedmiotu. Latwo zobaczyc czy jest blessed klikajac na nim (powinno to sie pokazywac mniej wiecej tak, np: sandals[blessed]).
Newbie to wlasciwosc przedmiotu. I to sie sprawdza tak: giniesz, wskrzeszasz sie, to co masz w plecaku jest newbie.
Przedmioty blessed maja wlasciwosc newbie.
Ale nie mozesz powiedziec, ze ksiazka magiczna jest blessed, bo nie jest. Bedzie blessed, jezeli uzyjesz na niej deeda (o ile tak w ogole mozna). Ale to nie ma wiekszego sensu, bo blessed deed uzywa sie w celu nadania przedmiotom wlasciwosci newbie.I to tyle.

*

Posty: 55
Dołączył(a): 25.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 17:44 
 
Cytuj:
2002-01-31 17:32, Miriel napisał:
Nie.
Blessed jest to okreslenie przedmiotu. Latwo zobaczyc czy jest blessed klikajac na nim (powinno to sie pokazywac mniej wiecej tak, np: sandals[blessed]).
Newbie to wlasciwosc przedmiotu. I to sie sprawdza tak: giniesz, wskrzeszasz sie, to co masz w plecaku jest newbie.
Przedmioty blessed maja wlasciwosc newbie.
Ale nie mozesz powiedziec, ze ksiazka magiczna jest blessed, bo nie jest. Bedzie blessed, jezeli uzyjesz na niej deeda (o ile tak w ogole mozna). Ale to nie ma wiekszego sensu, bo blessed deed uzywa sie w celu nadania przedmiotom wlasciwosci newbie.I to tyle.


Blessed to wlasciwosc przedmiotu i newbie to wlsciwosc przedmiotu. Jezeli blesne przedmiot (poblogoslawie) to staje sie on przedmiotem blogoslawionym czyli nie moge go w zaden sposob stracic chyba ze sie zepsuje. A przedmiot newbie to tez przedmiot ktorego nie mozna starcic ale jest to przedmiot ktory sie dostaje przy zakladaniu postaci zeby nie bylo ze zginiesz i zostaniesz gola. Nie mozna powiedziec ze jak blesne przedmiot to staje sie on newbie LOL. Blessed to blessed a newbie to newbie. Z tego wychodzi ze to TY mylisz pojecia.

Cytuj:
Ale to nie ma wiekszego sensu, bo blessed deed uzywa sie w celu nadania przedmiotom wlasciwosci newbie.


ROFLOLOLOL


_________________
Give It To Me or I'll Take It Myself
Don't Be Afraid, Death is Your Friend


Posty: 23
Dołączył(a): 30.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 18:38 
 
Nie bede zapychac forum cytujac cie Decado, ale nie do konca rozumiesz... i chyba nie zrozumiesz, wiec szkoda slow...
Uzywasz tego slowa w innej kategorii - po prostu dla okreslenia przedmiotow, z ktorymi zaczynasz. A tu chodzi o wlasciwosc przedmiotu - nie mozna zgubic ani ukrasc.
A dla zainteresowanych... wydaje mi sie, ze na SC nie ma czegos takiego jak blessed deed albo przynajmniej ciezko to znalezc... chociaz pozornie GM ticket dziala podobnie to jednak nie dziala :razz:

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 19:45 
 
Nie weim jak jest teraz ale na poczatku uzytkowania NOXa zginalem i stracilem wiekszosc rzeczy, ktore dostalem na poczatku. Moim zdaniem rzeczy newbie to te, ktore dostaje sie na poczatku i mozna je stracic(jak bylo w moim wypadku) a blessed to nie koniecznie rzeczy newbie gdyz jak wiadomo house key jest takim przedmiotem, a mozna go dostac pozniej.


Posty: 15
Dołączył(a): 19.12.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 21:53 
 
no ale spellbooka mozna kupic i tez niezniknie nawet jak niejest przedmiotem newbie :smile:

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 22:02 
 
no to o to mi chodzilo. Nie kazdy sprzet newbie jest blessed.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 sty 2002, 22:09 
 
Niestety Miriel i Decado nie macie do konca racji :sad:

Newbie Item - dostaje sie je zakladajac nowa postac, resurection robe jest tez newbie (na osi), nie mozna ich ukrasc, zostaja w duchu podczas smierci. Nie dzialaja dla redow - zostaja w zlokach po smierci.

Blessed Item - takie itemy tworzy sie przez Cloth Bless Deed (tylko do ciuchow) i Item Bless Deed (prawie wszystkie przedmioty). Do takiego itema jest dopisane [Blessed]. Podobnie jak newbie items nie mozna ich ukrasc i zostaja w duchu po smierci nawet w duchach redow.

Bless deedy nie nadaje przedmiotowi parametru newbie tylko parametr blessed HEHE.

Zarowno newbie jak i blessed items niszcza sie tak samo jak zwykle przedmioty. Przedmioty newbie i blessed mozna ukrasc o ile sa w innej torbie niz glowna - kradnac cala torbe.

Przedmioty blessed bez [blessed] w nazwie.
-Spellbook
-Runebook
-prawie wszystkie osiowe vet revards i gifts


_________________
I wish to place a trash barrel~

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.