mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 13:55 
Cytuj  
Witam!
1. Czy można w pełni cieszyć się grą Guild Wars mając Neostradę 128 (128 kb/s download, 64 kb/s upload). Chyba 7 GB miesięcznie wystarczy (nie mam czasu grać więcej niż 1h dziennie). Łączę się ze Stolicy.

2. Nigdy nie grałem w żadną MMORPG, ale moim zdaniem wielkość tych gier polega m.in. na poczuciu bycia cząstką wielkiego, żyjącego włąsnym życiem świata, pełnego różnorodnych... itd. Wiem, że GW nie jest ściśle rzecz biorąc MMORPG, ale czy grając w tą grę ma się takie poczucie? Nie chodzi mi tu o wielką społeczność graczy jak w Counter Strike :), ale o ogromny świat. Coś takiego czułem grając w BGI, w BGII już dużo mniej. Z tego co czytełem, odpowiedź brzmi nie. Czyżby?

3. Zdaniem niektórych, GW nie jest to prawdziwe cRPG, tylko nawalanka TPP z elementami RPG. Prawdziwe cRPG to np. Icewind Dale, BG, NWN, Morrowind itd. Widziałem filmik z jakiegoś meczu jakiegoś klanu i mam mieszane uczucia.

4. Czy jest sens kupować tę grę z założeniem, że nie będzie się (z braku czasu) przystępowało do żadnej gildii?

Jak będę miał dalsze pytania nie omieszkam ich zadać. :>

Z góry dzięki za odpowiedź.
(Sorry, jak już to było poruszane, ale nie znalazłem.)

P.S.
Dlatego sie do GW tak przyczepiłem, bo za darmo się gra (marzyłbym o pograniu w WoW, czy SW:G!).
5. A może dla mnie czymś lepszym byłaby jakaś darmowa MMORPG?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 15:13 
Cytuj  
moze zaczne od konca: darmowka nie bedzie lepszym rozwiazaniem! gralem chyba we wszystkie darmowe mmorpg, ktore sa tutaj podane na forum i musze Ci powiedziec, ze to dwa inne swiaty (platne - darmowe). W darmowkach jest za duzo graczy, praktycznie same dzieciaki (moze przesadzam, ale na pewno ogrom)., lagi, DC itd. Nie bede sie tu rozpisywal, bo nie o to chodzi, ale jezeli masz takie watpliwosci, to mowie KUP GW :)

co do neostrady, to nie moge Ci pomoc, bo mam radiowke, ale wiem, ze lagi sa duzo mniejsze niz w grach darmowych, gdzie jest wiecej osob, dlatego mozesz sprobowac...

co do odczucia, to ja czegos takiego nie mam... ludzi spotykasz w miescie i to tam mozesz rozmawiac/handlowac/twprzyc gildie itd pozniej grasz sobie z przyjaciolmi, klanowiczami i razem rozwiazujecie zadania, zwiedzacie swiat, walczycie z innymi gildiami itd

sam jestem w gildii, wiec ciezko mi sobie wyobrazic jak bym sobie poradzil bez pomocy qmpli :) gra zapewne bedzie duzo ciezsza i nie bedzie sprawiac tyle przyjemnosci, ale widzialem ludzi na 20 poziomach, ktorzy nie byli w gildi, wiec rzecz mozliwa ;)

mam nadzieje, ze chociaz troche Ci pomoglem... wiem, ze nie jestem jakims specem od GW, bo sam gram od niedawna, ale cos juz wiem :P

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 15:16 
Cytuj  
chociaz gram w GW dopiero tydzien, to na czesc pytan juz Ci moge odpowiedziec z wlasnej perpektywy.

Jest to cRPG na pewno, nie mniej mechanika jest dosc uproszczona, oraz na swoj sposob specyficzna, jednakze w zaden sposob nie umniejsza to miodnosci grze.

To najfajniejszy chyba MMORPG (och no tak CORPG) do solowania. Dzieki instacjom swiat moze sie zmieniac. Dam prosty przyklad. Jezeli w normalnym MMORPG wyburzysz miasto to kazdy gracz widzi to miasto wyburzone. Ci co dopiero gre kupia, to trafiaja juz do ruin. Tutaj, niezaleznie kiedy zaczniesz rozgrywke, trafiasz najpierw do miasta "zdrowego" a wszystko dzieje sie dopiero wraz z rozwojem fabuly.
Wlasnie fabula - IMHO bardzo na plus. Jest dynamiczna (liniowa, ale masz wrazenie, ze twoje dzialania maja wplyw na rozwoj wypadkow) oraz bardzo dobrze poskladana. IMHO te 130 zeta jest warte sam kontent fabularny - gdzie gra jest znacznie dluzsza niz wiele drozszych singleplayer. 150-200 godzin na fabule to kupa czasu. Majac 20h na liczniku zwiedzilem mniej niz 10% swiata.

Druga sprawa to dynamika samej rozgrywki. Tutaj nie istnieje pojecie farmingu (noo, na pewno nie na poczatku). Nie masz debilnych zadan w stylu - idz lupac moby aby wypadlo z nich 50 skor (vide EQ2, L2, L, EQ, FFX i wiele innych). Exp za mobki jest pomijalny - wszystko zdobywasz za questy.

Na tym NEO da sie grac bez problemu, bo sprawdzalem u siostry.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 15:19 
Cytuj  
1. Takie lacze z powodzeniem powinno wystarczyc. Jedynym problemem moze okazac sie dlugi czas ''dociagania'' nowych lokacji, jesli masz zamiar kupic gre w PlayNC placac karta kredytowa i sciagnac klienta.

2. Raczej tego nie odczujesz, bo GW nie jest jak prawdziwe MMO. Nie spotkasz nikogo na drodze z miasta do miasta (poza osobami z ewentualnej druzyny oczywiscie), do tego swiat wydaje sie dosc maly z uwagi na to, ze do odwiedzonych wczesniej miejsc mozesz sie teleportowac za pomoca mapy.

3. NWN (przynajmniej single) to tez w zasadzie taka nawalanka z elementami RPG... GW to glownie gra akcji, gdzie end-game to w glownej mierze PvP.

4. Zalezy jakie masz podejscie do zabawy w PvP, bo zakladam, ze na tym bedziesz spedzal czas po ukonczeniu postaci - bez gildii nie ma organizacji, a randomowo dobrane teamy nie nadaja sie do niczego i (przynajmniej mnie) bardziej do gry zniechecaja niz ciesza. Moze jednak uda Ci sie znalezc gildie (co nie powinno stanowic problemu), ktora nie bedzie wymagala od Ciebie spedzania okreslonej liczby godzin dziennie, czy przychodzenia na umowiona godzine ilestam razy w tygodniu...

5. To juz sam musisz zdecydowac.

*

Posty: 140
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 15:20 
Cytuj  
aa apropos gildii. Wszedlem do gildii (stara) bo mialem tam znajomych z iinej gry, ale powiem Ci, ze na razie to gildia mi jakby troche przeszkadza. Kontent jest na tyle ciekawy, ze nie warto leciec przez questy tylko klikajac "wez zadanie", "odbierz nagrode" tylko troche poczytac - a to sie najlepiej robi solo. Ponadto do party mozesz sobie brac NPCow, ktorzy sie dostatecznie dobrze sprawdzaja

Na pvp gvsg przyjdzie czas jak ukoncze fabule.

Ale powtorze - gra jest warta swojej ceny nawet jak kompletnie zlewasz pvp i chcesz zagrac w nia jak kazda inna singleplayer.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 17:44 
Cytuj  
No lacze tez mam 128 neo i jedyne co denerwuje to dlugie sciagania.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 19:21 
Cytuj  
jesli zamierzasz grac 1 h dziennnie to kiepsko ... jak dla mnie ta gra nie ma sensu bez wciagnecia sie w pvp z gildia (zdania sa podzielone), a na to nie wystarczy 1h

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sie 2005, 23:57 
Cytuj  
Nom, wojny gildii czasami sa wymagajace czasowo


_________________
Obrazek


Posty: 19
Dołączył(a): 21.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 00:42 
Cytuj  
zgadzam sie w sprawie gvg ze mozesz za malo czasu miec na to ale mozesz znalezc tez takie gildie ktore nie wymagaja niczego od ciebie i wtedy sie robi weselej :) gra jest warta swojej ceny chociazby z tego wzgledu ze mozesz na przyklad wyjechac na 2 tygodnie i wrocic i nie czujesz ze twoje pieniadze poszly w bloto w ciagu tych 2 tygodni jakby to bylo np w WoW, a do tego GW ma bardzo dobra fabule jak to ktos juz wczesniej powiedzial :) jesli chodzi o darmowe MMORPG a GW to nie ma co porownywac, D3jviD juz to ladnie wczesniej rozpisal moge tylko sie z nim zgodzic


Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 10:07 
Cytuj  
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź. Niezmiernie mi pomogliście!
Mam jeszcze tylko jedno pytanie: jaka jest muzyka w GW (z mojego punktu widzenia to głównie muzyka tworzy klimat gry - vide Icewind Dale, BG, KOTOR)?

Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:32 
Cytuj  
Jeremy Soul'a to ja bym sie nie spodziewal :<

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:38 
Cytuj  
Muzyka jest taka nijaka. Ja wylaczam ja i zapuszczam sobie winampa

Nirvana rox :>


_________________
Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 29.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 12:55 
Cytuj  
Mirtul napisał(a):
Jeremy Soul'a to ja bym sie nie spodziewal :<


Jak to? Czy to nie Jeremy Soule właśnie napisał muzykę do GW?

http://www.directsong.com/direct_song_main.htm - tu jakieś urywki można posłuchać, ale chyba za moło by wyrobić sobie zdanie.

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 15:02 
Cytuj  
Dla wszystkich którzy jeszcze tego nie wiedzą, soundtrack do GW skomponował Jeremy Soul, kto to jest chyba nie muszę pisać 8)


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 19:28 
Cytuj  
kto to jest?
ja wylaczylem muze bo zaglusza TS'a

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 20:56 
Cytuj  
Jackhammer napisał(a):
kto to jest?


Muza do gier:
===============================
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
2003 MTV Movie Awards
Harry Potter: Quidditch World Cup
Star Wars: Knights of the Old Republic
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Star Wars: Bounty Hunter
Neverwinter Nights
The Elder Scrolls III: Morrowind
Socom
Sovereign
The Secret of Evermore
Unreal II
Unreal Warfare
Impossible Creatures
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Dungeon Siege
Final Four
Balder's Gate: Dark Alliance
Azurik: Rise of Perathia
Icewind Dale
Giants: Citizen Kabuto
Beauty and the Beast
Sockworks
Water Worries
Maze Madness
Total Annihilation
Total Annihilation: Kingdoms
Total Annihilation: The Core Contingency
Freddi Fish 3
Putt Putt Travels Through Time
Pajama Sam: No Need To Hide...
==========================

Dobry jest poprostu. :D

EDIT: Dla zainteresowanych krotki artykul po polsku (innych mi sie nie chcialo szukac): http://insimilion.katedra.info/?doc=sou ... boratorium


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 sie 2005, 21:59 
Cytuj  
eraser napisał(a):
Jak to? Czy to nie Jeremy Soule właśnie napisał muzykę do GW?

http://www.directsong.com/direct_song_main.htm - tu jakieś urywki można posłuchać, ale chyba za moło by wyrobić sobie zdanie.


ooo.. To moj blad sorki ;] Jak Jeremy Soul robil muzyke w GW to winamp OFF :d

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.