mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 14.09.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 15:08 
 
Nie wiem czy można te gry wogóle porównywać ale zpróbuje.
World Of Warcraft & Guild Wars, dwie gry które bardzo lubie choć ta druga mnie pochłonęła w 100 %.
A ot fakty:
GW WoW
PLUSY PLUSY
-PIĘKNA GRAFA !! -intro
-zróżnicowane questy -dużo questów
-muzyka wg. mnie -ilość ras i profesji
-dużo skil'ów -ilość graczy
-wciąga -WCIAGA JAK ..
-BRAK ABONAMENTU !! -był pierwszy
-druga profesja -dużo Polaków
MINUSY (w gw też są ale nie tak dużo)
-mniaj graczy niż w WOW'ie MINUSY
(choć ta różnica coraz bardziej -ABONAMENT !!
się zmniejsza) -małę bugi
-brak graczy w świecie, tylko w miastach -tryb walki
(dla niektórych to plus) (wg mnie)
-niektóre rozwiązania
-tylko ludzka rasa


Sami oćeńcie moje poglądy wg mnie w skali 6 stopniowej tak się to prezentuje:
GW:6 WoW:5++
I pamiętajcie te obie gry to HITY !!


Ostatnio edytowano 25 wrz 2005, 16:21 przez Plaskomordy Czołgista, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 15:15 
 
k3wl, ale juz byly tematy typu WoW vs. GW :\

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 15:20 
 
Fajnie...ja jednak wolę rodzynki.

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 20:04 
 
Ludzie, ja was proszę, ile można porównywać GW i WoW’a? Równie dobrze można porównywać wady/zalety jabłek i gruszek :roll:


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

***

Posty: 958
Dołączył(a): 19.06.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 20:29 
 
Najciekawsze jest to, że porównujesz dwie różne gry - MMORPG (WoW) i CORPG (GW). To jest właśnie zasadnicza różnica. Mimo cech wspólnych te gry będą różne. Zostały zrobione w dwóch zupełnie różnych celach. Dajcie już spokój...

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2005, 20:49 
 
I skad te dziwne zestawienia:
Muzyka - rasy
abonament - czas wyjscia
profesja - ilosc "kogostam"

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 06:59 
 
I gdzie tu porownywac grafike WoWa do GW.GW odpada w przedbiegach,gram osobiscie w GW i gralem pol roq w WoWa.Porownujac grafike to jeszcze nie widac tak olbrzymiej roznicy jak w porownaniu muzyki, gdzie w GW nie ma jej w cale.Dla mnie jedynym plusem GW jest to ze nie ma zmudnego farmowania mobow i robienia 10k razy tego samego instance po to zeby ktos Ci ninja lotnol Twoj item.Exp w GW zdobywa sie szybciutko, w 7 dni mozna spokojnie zrobic postac 20lvl, w WoWie 60 lvl nie zrobisz tak szybko.W GW jest tragicznie rozwizana, a moze zrobiona grafika tych planszy, nie mozna wlazic gdzie sie chce, robic tego czego sie chce, gra jest doslownie liniowa (tragedia), idziesz jedna sciezka i nie mozesz sobie skrecic w bok albo zeskoczyc z pagorka, wskoczyc do wody itd. itp. Wedlug mnie nie ma co tutaj porownywac (hehe zaraz posypia sie pewnie gromy na moja glowe).Pozdrawiam.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 11:45 
 
W GW jest tragicznie rozwizana, a moze zrobiona grafika tych planszy

A co ma budowa plansz (i niewidzialnych scian;) do grafiki? Mi sie np. wcale nie podoba grafika w WoW, natomiast w GW jest ok, chociaz trzeba przyznac, ze bez tego mocnego efektu rozmycia nawet w polowie nie wygladalaby tak dobrze...

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 11:58 
 
Po paru miesiacach WoWa sprobowalem GW. Nie da rady! To ze mozna lazic tylko po sciezkach, nie da sie wskoczyc do wody, zeskoczyc z gory, pojsc gdzie sie chce itd doprowadza do szalu...
Mialem raz sytuacje ze nie wiedzialem jak dojsc do pewnego mobka, stalem na gorce, widzialem go poziom nizej, ale niestety krawedz gory to niewidzialna sciana... Tragedia IMO.

Druga rzecz ktora mnie odepchnela to design postaci czy przedmiotow. Zdaje sobie sprawe ze to subiektywna sprawa, ale jesli ktos nie lubi z lekka "japonskiego" czy "mangowego" klimatu (nie wiem jak to dobrze nazwac), nieche lepiej trzyma sie od GW z daleka bo mozna belta puscic;P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 12:58 
 
Hm...grafiki nie ma co porownywac i nie powiesz mi konrador nic madrego na ten temat.Wystarczy spojrzec na szczegolowosc grafiki w WoWie, wszystko jest dopracowane do perefekcji, roznorodnosc wygladu postaci (w GW wszystko na jedno kopyto), roznorodnosc mobow (w GW podejrzewam ze jest ich kilka razy mniej), kolorystyka (w GW jest tragicznie uboga).Jesli Tobie konrador sie wydaje ze w GW jest lepsza grafika to pogratulowac, zdaje sobie sprawe ze grafika WoWa (rysunkowa) moze nie kazdemu odpowidac (ja tez nie do konca za nia przepadam), jednak w porownaniu z GW hm....a zreszta co tu porownywac.
A i jeszcze jedna sprawa, wspominalem ze jedynym plusem GW jest to ze nie ma abonamentu i tu po chwili zastanowienia jednak zmienilem zdanie.Chodzi o ilosc malolatow grajacych w ta gre, nie mowie o tych setkach p0olakow widocznych na kazdym kroku wraz z ich debilnymi nickami i tekstami , paranoja.
No dla mnie jednak plusem jest jeszcze to ze nie trzeba grac po 12 godzinn dziennie tak jak w WoWa zeby byc najlepszym,tutaj tej grze trzeba poswiecac o wiele mniej czasu i to jest ciekawe rozwiazanie.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 13:53 
 
Zaczyna sie... Rzucilem tylko okiem i nawet nie chce mi sie twojego posta czytac... Nie mam ochoty wdawac sie w dyskusje z frothing fanboi'em, ktory postujac bzdury bedzie sie staral wmowic mi, co ma mi sie podobac, a co nie...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 14:12 
 
eh...widze ze jednak nie umiesz zniesc konstruktywnej krytyki swoich pogladow, to o czyms swiadczy.....pozdrawiam ;] EOT

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2005, 14:31 
 
Mi sie podoba to, tobie co innego... Po co tworzyc pseudo-dyskusje w stylu wyzszosc Swiat Wielkanocnych nad Bozym Narodzeniem? Jak masz cos z glowa, to proponuje to probowac leczyc poza forum.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.