mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lip 2006, 13:16 
Cytuj  
Hej,

zdajac sobie sprawe jak specyficzne jest forum mmorpg.pl nastawiam się na ostrą zjebke za nie przeczytanie stu stron jakie zostały napisane tu wcześniej i za indolencje polegającą na nie używaniu Search :P
Wybaczcie

Czytałem dzisiaj dośc dużo o WoW vs GW i doczytałem sie że GW jest nieco mniej czasożerna. Przestalem grac w WoW po ponad 200 days played jako nieco hardcorowy gracz bo wybrałem RL :P ale pograć czasem w coś można :P

bede bardzo wdzięczny za opinię byłych graczy WoW którzy tu siedzą na forum - warto czy nie warto ?

błagam nie krzyczcie na mnie i nie krzyczcie GW podad wszystko 8)

Pozdrawiam

EDIT:
chciałbym tylko zaznaczyć ze interesuje mnie głównie porównanie mechaniki gry, a właściwie porównanie jej zasad (nigdzie np nie znalazłem info jak wygląda UI GW i jak jest ze skillami). WoW był super ale przygotowania do rajdów zajmowały mi zwyt wiele czasu (codzienne guildiowe rajdy również) szukam czegoś bardziej ... beztroskiego :P


_________________
psn


Posty: 14
Dołączył(a): 16.06.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 15:57 
Cytuj  
Nie jestem doświadczonym graczem zarówno WoW jak i GW, ale pozwolisz że zaprezentuję swoja opinie ;)
No to GW:
interfejs : Składa się praktycznie z małego paska na dole z 8 magicznymi polami, gdzie masz umieszczone skille. Obok po lewej masz wybór broni, którą walczysz. Wygląda to mniej więcej tak :
Obrazek

To jeśli chodzi o skille, natomiast rozgrywka. No cóż w GW nie ma totalnie nabijania expa na potworkach, (chyba że farmienie - zabijanie dla itemków). Guild Warsowy pve to chodzenie razem na misje, które polegają na przechodzeniu z punktu A do punktu B zabijając razem tysiące potworków, zeby potem zmierzyć sie z bossem.
Prawdziwa zabawa rozpoczyna się oczywiście w trybie pvp. O siebie powiem ze nie spotkałem lepszej gry w tym trybie. Czy GvG, FoW czy inne zabawy powinny cię zadowolic.
WoW broni sie większym community, i ogólnym, moim zdaniem rozmachem gry. Jest to napewno najlepsze MMO na obecnym rynku.

Co do czasu zabawy to cóż, rzeczywiście GW nie jest czasochłonne tak jak WoW. Chociaż kiedy grasz częste GvG to zawsze braknie czasu ;)

Moim skromnym zdaniem GW to gra dla ludzi, którzy lubią się mierzyć z innymi graczami, a nie stawiają na wielkie, spektakularne bitwy między horda i alliesami itp.
Osobiście ci polecam.


_________________
Obrazek
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:46 
Cytuj  
Z tym, ze WOW to obecnie najlepszy MMO na rynku to przesadziles


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:47 
Cytuj  
Jesli chodzi o porownanie czasochlonnosci obu gier, to duzo zalezy od tego jak chcesz grac i co chcesz w nich osiagnac... Na GW tez mozesz marnowac wieczor za wieczorem, jesli zdecydujesz sie na przystapienie do gildii PvP, ktora bedzie urzadzala regularne treningi. Ale znowu z drugiej strony, jesli masz malo czasu na gre, mozesz wpasc na godzinke-dwie dziennie postacia PvP na team arenas lub ewentualnie random, jesli bawi cie ganianie z total randomami - w wow takiej opcji szybkiego, bezbolesnego funu nie ma, chyba ze kogos quest grind podnieca.

nie stawiają na wielkie, spektakularne bitwy między horda i alliesami itp.

A od kiedy i gdzie w wow odbywaja sie te wielkie, spektakularne bitwy miedzy horde i alliesami, bo chyba nie w instance'ach?


Posty: 6
Dołączył(a): 9.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 17:25 
Cytuj  
Mówienie,że GW nie jest czasochłonne jest prawdą jeśli mówimy o trybie PvE
lecz jeśli chcemy pograć PvP i zaistniec w tym trybie to musimy poświęcić duużo czasu,aby odblokować skille,upy nauczyć się grać daną profesją i oczywiscie nabyć doświadczenia.Jeśli znajdziesz gildie nastawioną tylko na PvP to możesz się spodziewać codziennych treningów..tym bardziej jeśli gildia chce zaistnieć na scenie GW.Więc mówienie,że GW nie jest czasochłonne jest błędne.
Ja sam spędziłem przy GW rok czasu,grając w jednych z najlepszych gildii i teraz skończyłem swą przygodę..z braku czasu,bowiem gdy myślimy na poważnie o PvP i o byciu w T100 i wyżej to czas jest bardzo ważny.

PS.PvP w Guild Wars jest ZNAKOMITE
PS2.Sprzedam konto do gw&gw:f

Quetzacotl napisał(a):
Z tym, ze WOW to obecnie najlepszy MMO na rynku to przesadziles

Chociaż dla mnie WoW jest do du** to liczby mówią same za siebie i nie ma narazie MMO który pobije WoWa(Licze,że Vanguard:SoH coś z tym zrobi)


Posty: 40
Dołączył(a): 4.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 19:06 
Cytuj  
A ja bym zapytal:

W WoW dobra gildia end gamowa potrzebuje około 60-80 członkow by robić 40 osobowe instancje.

Jak duże są endgamowe gildie GW biorac pod uwage czy to pvp czy gvg?


Posty: 6
Dołączył(a): 9.07.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 21:26 
Cytuj  
Wiadomo,że najlepiej jak gildia jest złożona z kumpli z rl.
Docelowa liczba członków przy gildi only PvP to 12 osob.
Ktoś z pyta,czemu tak mało..ano dlatego,że w GW bardzo ważne jest zgranie i im mniej osob,tym mniej rotacji i lepiej się zgrywają poszczególne jednostki
W WoWie zgranie nie jest takie ważne..

PS.GvG to część PvP,a nie osobne rzeczy tak jak napisałes


Posty: 40
Dołączył(a): 4.01.2006
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 22:25 
Cytuj  
Dzięki!:)

Podobnie jak Deshroom zamierzam przerzucić się na coś innego z WoWa po przegraniu tam jakiś 150 days/played i wyeksploatowaniu end gamowego, nudnego contentu.

Jak na razie gram 3 dni w GW i - wreszcie powiew świeżości, super klimat, fabuła.

Trochę brakuje niektórych rzeczy z WoWa, ale idzie się przyzwyczaić.
Czuję, iż gram w grę, a nie symuluję jakieś życie :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 lip 2006, 23:11 
Cytuj  
Ja mam w gildii 8 osób a jak kogoś nie ma to bierzemy guesta którego nietrudno znaleźć jak sie trochę pogra i pozna ludzi. Gramy w ten sposob 3 treningi dziennie a i tak jestesmy zaledwie na miare top50, chociaz zdarzylo sie kiedys pokonac Esoteric Warriors : D


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 08:10 
Cytuj  
mikins napisał(a):
A ja bym zapytal:

W WoW dobra gildia end gamowa potrzebuje około 60-80 członkow by robić 40 osobowe instancje.

Jak duże są endgamowe gildie GW biorac pod uwage czy to pvp czy gvg?


Dobre pytanie :P
generalnie nie zamierzam udowadniać (próbować) że WoW jest najlepszym obecnie mmorpg szanuje zdanie każdego z Was

Co do pvp w WoW to jest niezwykle rozwiniete oprócz zorganizowanych rajdów outdoor zawsze można pograć w teamie 10vs10 15vs15 40vs40 i zdobywać ranki

Dobra gildia nie składa się w wow z kumpli z RL (jak ktoś tu napisał) ale z dobrych graczy na serwie (nie wyobrażam sobie jak można złożyć uber team z 60 kumpli - btw chyba nie mam tylu :har: )

Generalnie WoW jest zbyt skomplikowany i zbyt czasochłonny (rozgrywki rajdowe z gildią są zbyt skomplikowane - pierwszy instance uczyliśmy się przechodzić około roku, obecnie jest ich około pięciu). Nie moge juz grać 5-6 godzin dziennie bo umre :oops:

Dręczy mnie strasznie ze nie moge nigdzie znajeźć jak wyglada UI GW.
wklejam pare linków z MOIMI :P wyczynami z WoW - czy moglibyście prosze napisać czym to się różni od GW (chodzi o UI) ?

Dzięki, pozdrawiam

www.respol.com.pl/desh/wow1.jpg
www.respol.com.pl/desh/wow2.jpg


_________________
psn

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 08:45 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Dręczy mnie strasznie ze nie moge nigdzie znajeźć jak wyglada UI GW.
wklejam pare linków z MOIMI :P wyczynami z WoW - czy moglibyście prosze napisać czym to się różni od GW (chodzi o UI) ?

Tak wyglada UI w GW:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... a0112.html

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 13:07 
Cytuj  
ale nasyfione ikonek w tym WoWie


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 16:31 
Cytuj  
UI w boju. Póki co tylko skromny wypad na trolle solo, nie miałem czasu i okazji strzelić z GvG.
Obrazek
W lewym górnym rogu mamy pasek zawierający działające na nas hexy, enchanty, kondyscje i efekty globalne. Po prawej Duży radar i wygodne okienko party, okienko to poza życiem i brakiem jakiś ikonek z twarzami pokazuje także czy na ofierze jest hex i/lub kondycja bądź enchant.
Na dole mamy paski życia i energii, a także skillbar, obok nich itemy które mamy na uzbrojeniu. A po środku cała akcja, czyli kupa trolli okłada monka i obrywa od Shield of Judgement a mnich tylko recastuje enchanty.


Posty: 6
Dołączył(a): 9.07.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 16:41 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):


Trapiło mnie jak wygląda ui gdy jesteś na rajdzie..już wiem.. Masakrycznie :o
:lol: :lol:

PS.SPRZEDAM KONTO DO Guild Wars&Guild Wars:Factions

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 19:27 
Cytuj  
Noobish question - czy skille można odblokowywać tylko w trybie PvE, czy możliwe jest zupełne go olanie i bawienie się od początku PvP postacią?


_________________
Obrazek

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 20:35 
Cytuj  
Tak można całkowicie olać tryb pve. Za wygrane w trybie pvp otrzymuje się Faction Points, które można wymieniać na odblokowanie dostępu do skilli, run i up'ów do broni. Z odblokowanych można korzystać przy tworzeniu potaci PvP. Ponieważ postacie PvP zaczynają od razu na max levelu i nie rozwijają się to postacie tego typu kasuje się i tworzy jak jest potrzeba i chęć. Zwalony przez A.Net jest fakt ż nie można zmienić run, pancerza, bądź drugiej klasy postaci PvP i trzeba w takim wypadku tworzyć nową.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 lip 2006, 20:45 
Cytuj  
Faction Points otrzymuje się też bez GW:F, jak rozumiem (nazwa dodatku jest myląca ;P).
Dzięki za informację w takim razie, zabieram się do gry PvP, bo na PvE szczerze mówiąc żadnej ochoty nie miałem ;)


_________________
Obrazek


Posty: 40
Dołączył(a): 4.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 00:26 
Cytuj  
GW vs WoW - koronny argument :P

http://img233.imageshack.us/img233/6895/gwvswowub0.jpg

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 08:50 
Cytuj  
Ja tam odpalilem gw wszedlem do jakiejs misji biegne skarpa probuje zeskoczyc a tu kupa niewidzialne sciany:) Wszedzie gdzie chce isc loading screen.
W wow kocham to ze moge wsiasc na mounta i przejechac caly kontynent albo wspiac sie na gore i zeskoczyc. Wszedzie mozna isc lub poplynac zanurkowac itd No i wszystko bez ekranu loading.
A juz wkrotce latajace mounty:)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 09:09 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
Ja tam odpalilem gw wszedlem do jakiejs misji biegne skarpa probuje zeskoczyc a tu kupa niewidzialne sciany:) Wszedzie gdzie chce isc loading screen.
W wow kocham to ze moge wsiasc na mounta i przejechac caly kontynent albo wspiac sie na gore i zeskoczyc. Wszedzie mozna isc lub poplynac zanurkowac itd No i wszystko bez ekranu loading.
A juz wkrotce latajace mounty:)
wiem wiem Vercin, ale zobacz grasz już w WoW 2 lata non stop i cały czas jesteś nakręcony TA GRA JEST ZA DOBRA :]
Wrzuć jakiegoś screena z nowego instancu tego w EP :P (na PM albo jakiś link plx)

Eh może poprostu kupie znowu wow jak wyjdzie dodatek,
Pozdrawiam


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.