mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 14:57 
Cytuj  
tak... magia...
od tego trzeba zaczac, iz magiem trzeba sie urodzic.
ksiegi magii nie da sie nigdzie kupic...
sa dwie drogi by ja zdobyc... jedna to urodzic sie magiem, inna - oddac wielkie ale to wielkie zaslugi dla ludzkosci...
nastepna sprawa w magii
magia nie bedzie tak jak do tej pory
zasada bedzie taka, ze zaklec bedziecie sie uczyc.
ppodchodzac do maga wystarczy powiedziec magu ucz, albo cokolwiek tymi wyrazami...
pojawi sie informacja czego mag moze nauczyc, wybierzecie dany czar.. diwiecie sie ile bedzie kosztowala nauka tego czaru
nastepnie mag bedzie probowal was nauczyc danego czaru.. czy mu sie uda.. zalezy od waszych umiejetnosci, oraz szczescia
jesli uda sie - to czar znajdzie sie w ksiedze (a ksiega jest nieruszalna.. lezy sobie w plecaku i nie mozna jej ruszyc )
jesli nie... to straciliscie tylko pieniadze :smile:
ponadto nie wszyscy magowie beda mieli wszystkie czary :razz:

co do scroli.. teraz mag bedzie kozystal ze scroli w momencie, gdy zabraknie mu many/regow..
do napisania scrola bedzie potrzebne tyle regow i many ile do zoocenia czaru...
dlatego skryba dalej bedzie oplacalnym zawodem dla maga...
acha.. scroli nie da sie teraz wrzoocac do ksiegi :smile:
cos pewnie pominalem, ale wydaje mi sie ze idee to oddaje
Gadget

*

Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 15:11 
Cytuj  
No to tutaj to mnie zadziwiles :smile: Wreszcie jakas zmiana ktora jest bardzo dobra i mi sie podoba. Moze by tak cos jeszcze popsuc w taki sposob? :smile:

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 15:15 
Cytuj  
Calkiem ciekawy pomysl z nowa magia, mam jescze prozbe aby ktos skupowal scrolle zeby niebylo znowu tak za mag musi byc gornikiem albo rybakiem zeby zarobic na czary.

Pozdrawiam i powodzenia,
Slimi

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 15:40 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-02 15:15, Slimaq napisał:
Calkiem ciekawy pomysl z nowa magia, mam jescze prozbe aby ktos skupowal scrolle zeby niebylo znowu tak za mag musi byc gornikiem albo rybakiem zeby zarobic na czary.

Pozdrawiam i powodzenia,
Slimi

A kto bedzie te scrolle kupowal ? jesli czarowac beda tylko magowie ? hmm no nie wiem jak to rozwiazecie :grin:
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 15:49 
Cytuj  
moze vendorkowie?

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 16:15 
Cytuj  
No mozna by i tak zorbic ze vendor by kupowal :smile: tylko ceny by musialy byc jakies oplacalne, zeby to dalej byl zawod na ktorym da sie zarobic :cool:


_________________
Here is the Door and there is the Way!

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 16:22 
Cytuj  
zwykli ludzie beda mogli czarowac ze skroli, ale beda mieli problemy z tym..
a najbardziej to magom bedzie sie oplacalo kupowac/robic...
Gadget

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 16:44 
Cytuj  
Gadget nie wiemn ile to roboty ale na Clu pojawila sie ostatnio taka umiejetnosc "zielarstwo", mozna by cos takiego zrobic na Dzcie. Nie jest ona jeszcze na Clu aktywna ale latwo sie domyslic ze bedzie chodzilo o zieranie regow. W ten sposob mag nie musial by lowic ryb albo zajmowac sie bog wie czym zeby uzbierac na regi, a poza tym moglby troche dorobic. Trzeba by jeszcze wymyslic jak czesto uda sie cos zebrac zeby nie zachwiac rownowagi finansowejn swiata (co nie jest lkatwe) ale pomysl jest naprawde ok.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 16:59 
Cytuj  
u nas na tablicy wisi o ponad 2 miesiecy ten skil, i nikt nie mial serca sie do tego zabrac.
ale bedzie bedzie na 100%, bo MUSI byc
Gadget

*

Posty: 65
Dołączył(a): 18.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 18:09 
Cytuj  
Tak sobie biegam po calym forum i nowe pomysly odnosnie magii tez mi sie podobaja :wink:
nie to zebym nabijal posty, skad :wink:


_________________
Idzcie i rozmnazajcie sie... niech rosnie nowe pokolenie uo-maniakow.

*

Posty: 148
Dołączył(a): 4.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 18:12 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-02 18:09, Asmodan vel Crow napisał:
Tak sobie biegam po calym forum i nowe pomysly odnosnie magii tez mi sie podobaja :wink:
nie to zebym nabijal posty, skad :wink:



lub po prostu nie wiesz co napisac do danego tematu i po prostu piszesz byle co


Posty: 24
Dołączył(a): 9.12.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 18:22 
Cytuj  
Jako ze magia bedzie teraz umiejetnoscia elitarna, sadze ze mag bedzie mial sporo pracy. Co wazne gornik osilek i ociezaly umyslowo typ, nie bedzie wreszcie biegal z ksiega i otwieral sobie portali. Magia dla magow. A zwykli ludkowie moga kupowac scrolle, ewentualnie korzystac z rozdzek, jak je zdobeda. :smile:
R0N


_________________
R0N nadal wierzy w ludzi.

**

Posty: 248
Dołączył(a): 30.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 22:22 
Cytuj  
A mam pytanko czy nie lepiej by bylo skoro mag to elitarny zawod i magiem sie trzeba urodzic aby czarowac bez koniecznosci posiadania regow, takie rozwiazanie widzialem juz na innym serwerze.
Regi sluzyly by tylko alchemikom.

*

Posty: 113
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 23:04 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-02 22:22, Anrawar napisał:
A mam pytanko czy nie lepiej by bylo skoro mag to elitarny zawod i magiem sie trzeba urodzic aby czarowac bez koniecznosci posiadania regow, takie rozwiazanie widzialem juz na innym serwerze.
Regi sluzyly by tylko alchemikom.

Za prosto, za latwo. Mag potrzebuje regow do czarow i tak powinno byc, inaczej bedzie po jakims czasie nie do zabicia (znaczy do zabicia, ale co z tego jak ksiazka nie znika, regow nie potrzeba itp.). Zabija takiego to po wskrzeszeniu od razu moze dzialac.

Khraan


Posty: 45
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 2 mar 2002, 23:05 
Cytuj  
Ja sie urodzilem magiem wiec ... no coz zmiany mi sie podobaja ja jestem za :smile: i Ciesze sie bardzo ze cos sie zmini i to calkiem na Ciekawe :smile:

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2002, 09:35 
Cytuj  
Zmiany zapowiadaja sie miodzio. Teraz mag bedzie naprawde ciekawa postacia (moze sie sam skusze :wink:

Acha co do posta wyzej. To gracze nie powinni miec mozliwosci uczyc innych graczy. Poniewaz to zdecydowanie uprosci potem gre nowym magom, ktorzy zacza sie uczyc dopiero jak ci starzy beda elita. Bo tak jak to jest teraz. Ktos ma kolege maga wiec mu ten pomaga i czasy taniej daje lub wogule za free.

Acha wedlug mnie jeszcze powinno byc ograniczenie co do logowania sie na inna postac przedluzone do min 30 min.


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...


Posty: 24
Dołączył(a): 9.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2002, 10:13 
Cytuj  
Gracze nie beda mogli uczyc innych skilla.
Z wielu powodow. Pierwszy i podstawowy, natycmiast wszyscy by byli umieli to co jest do nauczenia :smile: Nie moze byc takiej sytuacji ze newbie wchodzi do gry i ma kumpla, ktory go w ramach znajomosci nauczy za darmo :/


_________________
R0N nadal wierzy w ludzi.


Posty: 24
Dołączył(a): 9.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2002, 10:13 
Cytuj  
Zeby sie nauczyc niektorych czarow trzeba bedzie podrozowac. Czaru X mag powiedzmy w Britt cie nie nauczy. Opowie ci historyjke o pewnym zyjacym, na pustkowiu magu, ktory cie tego nauczy. Czaru z innego poziomu mozesz sie nauczyc tylko w miejscu Y. Mysle ze to troche ozywi klimat :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: tarkus dnia 2002-03-03 10:17 ]</font>

*

Posty: 55
Dołączył(a): 16.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 mar 2002, 15:00 
Cytuj  
Wszytkie proponowane zmiany brzmia sensownie. Ja bym wtracil jeszcze pare swoich przemyslen:

1. Powinna byc duza roznica pomiedzy moca maga ktory gra miesiac czasu a takiego co ustyawil statsy na 10/10/45 i pozyczyl kase na zakup czarow. Mozna to osiagnac na wiele sposobow np. uzaleznienie mocy czaru od evala, wprowadznie elitarnych czarow (np. tak jak jest na DM gdzie przy magery 100 i inskrybci 80 mozesz sie uczyc nekromancji), mozna tez do mocy czaru wlaczyc wiecej umiejetnosci np. inscrybcia, alchemia, oczywiscie wiazalo by sie to z podobnymi mozliwosciami dla postaci wojujacych np. specjalne armory ktore mozna nalozyc majac 300 w skillach bojowych czy cos podobnego.

2. Mozliwosc zarabiania dla postaci parajacej sie magia. Tego mi brakowalo na starym DZ. Bedac magiem bylem jednoczesnie gornikiem, niektorzy byli rybakami itd. Powinna byc wywazona mozliwosc zarabiania dla maga, czy to poprzez mozliwosc sprzedawania scrolli vendorkom (gracze niekupia scrolli z pierwszych kregow a poczatkowa postac ma najwieksze potrzeby bo do podziemi niepojdzie, czy tez wieksze zarobki z alchemi (umiejetnosc jak najbardziej pasujaca do maga).

3. Znaczne zwiekszenie przychodow z dungeonkow i z mocniejszych potworow. To stanowi kwitesencje UO (przynajmniej dla mnie) czyli przygoda - zebranie 5 osob i pojscie do podziemi aby znalezc skarb (na starym dz pusta skrzynie).


Mam jescze troche tego typu pomyslow ale niechce przynudzac a jezeli ktos z ekipy ZS jest zainteresowany to moge przygotowac jakis wywazony schemat tych rozwiazan.

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci
Slimi

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 mar 2002, 17:13 
Cytuj  
chcemy :smile:
poprosze na [email protected]
Gadget

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.