mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2005, 13:20 
Cytuj  
Xanth poprosil mnie zebym napisal wiecej o TCoS :) ale odrazu prosze niech zadne info stad nie wycieknie, bo nie chcial bym stracic bety :)

Wiec tak... Jak narazie beta nie jest za specjalna, dostalismy wieki kwadrat, do wczoraj nie bylo na nim nic :) dzis byl path, ale to za chwile.

Miałem okazje grac w TCoS kilka dni przed rozpoczęciem Bety, dzieki uprzejmosci Devsow pogralem dwie godziny z nimi, w wersje Alpha, z tym ze mialem dostep do wiekszego swiata niz ma to miejsce w poczatkowej fazie Bety. Tak jak mowilem wczoraj byl update, dano nam las grzybow po ktorych mozemy skakac, chonke z swiatlami oraz odglosy. Nie jest to ciekawe :) mozna powiedziec ze testujemy kazdy szczegul po koleji, na poczatku stabilnosc klijenta, interakcje z graczami, teraz.. tez cos ale jeszcze nie doszlem co :) nastepny krok to ma byc ponoc walka. Ale nikt za duzo nie chce mowic :) Wracajac do tej Alphy, w ktorej mialem okazje zagrac.

Walka jest genialna :) nie wiem do czego by ja porownac... cos bardziej w strone Quake 3 z widokiem z trzeciej osoby. Musimy biegac do okola przeciwnika, odskakiwac i najwaznejsze uzywac skilli do blokowania ciosow. Mam taki pomysl... moglby ktos udostepnic FTP na 150 mb? pokaze wam filmik, ktory dostalem na nastepny dzien po mojej zabawie z Alpha, pokazana jest tam walka PvP ktora odbylismy, i mase innych rzeczy. Z tym ze jesli udostepnie wam ten film, nie moze on trafic w nie powolane rece. Najlepiej sciagnac, ogladnac i skasowac. :) On najwiecej pokaze co gra potrafi.

Bardzo podoba mi sie pomysl podruzowania pomiedzy poszczegulnymi krainami, wiemy ze swiat dzieli sie na shardy utrzymywane przez Deadspell storm. Wchodzimy na statek i lecimy, to trwa (w zaleznosci od tego jak daleko lecimy) od 10 do 30-40 minut. Podczas tego lotu mozemy zostac napadnieci przez piratow, potwory i inne mutanty (ponoc przez graczy tez!!) to jest scenariusz dla mlodych graczy, dla tych starych doswiadczonych i z pieniedzmi ;] jest taki ze mozemy wynajac kajute na statku i odrazu przenosimy sie w miejsce docelowe. :) Moim zdaniem zapowidada sie ciekwaie (zwlaszcza ze dewsi sa fanami Piratow :P ).

Kolejnym ciekawym posunieciem jest mozliwosc podbijania krain, wyglada to tak, raz na jakis czas Devsi robia nowy Shard (czyli kraine, nie mylic z Serverami typu Free Shard :P ) wplataja go w swiat, i tyle, teraz gracze dzieki tak zwanym "Pradawnym Questom" (sa to questy w przeszlosci, za pomoca Oracle przenosimy sie w przeszlosc, by moc poznac swiat i miec wplyw na przyszlosc) nastepne dostajemy wlasny Shardship (statek poruszajacy sie miedzy Shardami) i lecimy do nowej krainy, ktora jest dzika i niezbadana, musimy ja zbdadac i oczyscic z potworow :) gdy juz to zrobimy musimy pokonac bossa po jego smierci kraina nadaje sie do zaludnienia. Nasz "Dom" (w TCoS jest 5 glownych domow do ktorych mozemy sie przylaczyc i dla ktorych walczymy) moze zajac kraine, zaczac budowac na niej domy, ale musi tez uwazac bo moze kraine stracic :) To jest tak zwany Conquest.

Jeszcze cos wiecej napisze, ale nie teraz bo musze sprzatnac chawire przed imprezka.

Jesli macie jakies pytania pytajcie, puzniej opisze jak wygladaja skille w TCoS.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2005, 13:58 
Cytuj  
SniperX napisał(a):
ale odrazu prosze niech zadne info stad nie wycieknie, bo nie chcial bym stracic bety :)

Po to jest ten dzial, zeby sie podzielic i zeby nie wycieklo ;)
Rzuc pare obrazkow z "in game" :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 gru 2005, 14:04 
Cytuj  
Duzo zapozyczono z WISH jesli chodzi o conquest i przypisywanie sie do poszczegolnych "domow" , to cieszy ze idea ma szanse byc wskrzeszona w spellborn . Dynamiczna walka byla juz zaprezentowana w WoW , na czym polegac by mialo novium o ktorym piszesz? , jesli dobrze rozumuje
musisz przelaczac sie pomiedzy blokowaniem ciosow a ich zadawaniem?
interesujace.. .

Mozesz cos napisac o personalnych srodkach transportu? , mounts , czy bedzie taming w jakiejkolwiek postaci , czy wszystko jest utrzymane w kanwie fantasy , czy tez sa dodane elementy technologiczne


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2005, 14:24 
Cytuj  
Z tego co widzialem i uslyszalem przed walka robisz sobie skilldecka, 4 paski po 5 skili zalozmy
Skil po uzyciu przewija sie na nastepny w pionie (na podobnej zasadzie co Koleczka w zamkach do walizek jesli wiecie co mam na mysli)
Okreslone uzycie skilli powoduje okreslone skillchainy.

juz.

Ps. Nie mam pojecia kal to sie sprawdza ingame ale wnioskuje ze ciekawie :>

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2005, 14:34 
Cytuj  
wlasnie na tym filmiku jest bardzo fajnie pokazane jak skille dzialaja, no i walka. Jesli chodzi o dynamiczna walke chodzi mi bardziej o cos w stylu DnD Online.

Jesli uzyjesz skilla kiedy celownik nie jest na celu, po prostu spudlujesz. Cos jak w Quake :)

Screeny zrobie za chwilke :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 517
Dołączył(a): 4.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 gru 2005, 14:21 
Cytuj  
obiecalem ze cos napisze, ale narezie tego nie zrobie, powod jest prosty, polecialo juz 3 betatesterow, za to ze pokazali jakis screen czy powiedzieli cos czego im nie wolno bylo :) wiem ze tu jest w miare bezpiecznie, ale nie chce ryzykowac :P dam wiecej info + screeny jak ruszy beta troche bardziej i bedzie "Bezpieczniej" moge ewentualnie odpowiadac na wasze pytania :P ale tez nie chce za bardzo ryzykowac :) sorki


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2006, 18:40 
Cytuj  
Dostałem zaproszenie :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 12:55 
Cytuj  
ja tez ramolu :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 13:39 
Cytuj  
Ktory to szwaqier?

:>

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 13:49 
Cytuj  
mnie nie pytaj , moja siostra jest ciagle wolna :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 13:50 
Cytuj  
Wlazl przed chwila koles o takim nicku na irca i sie pytal skad moze sciagnac Klienta :>

juz

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sty 2006, 15:11 
Cytuj  
Ja mam na ircu normalnego nicka, i żadnego szwagra nie zapraszałem ;)
Btw. giera się sypie na GF FX-ach (ja mam 5900 XT), coś tam z shaderami, wali po oczach, czekam na razie aż się z tym uporają.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 11:52 
Cytuj  
Sniper nic tylko przyznac Ci racje co do devsow , goscie sa naprawde fajni gadaja z graczem jak z sasiadem z dolu a nie skarbonka :]

panowie pod jakimi nickname gracie?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 11:54 
Cytuj  
Sweene zazwyczaj, chociaż co chwilę robię jakąś inną postać zależnie od testów. Poza tym na razie sobie odpuszczam dopuki nie poprawią shaderów na FX-ach.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 sty 2006, 11:58 
Cytuj  
Necros , jako main :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2006, 15:45 
Cytuj  
pojawilo sie ostatnio sporo content w grze i warto by bylo uchylic rabka tajemnicy :)

ostatni patch mial kilkaset mg i dodal miedzy innymi opening sequence
filmik powala klimatem , jest utrzymany w konwencji komiksu z lekkimi nalecialosciami francuskiej kreski , do tego jest w klimacie Noir i moim zdaniem jest duzo ciekawszy niz te wszystkie CG scenki Blizza czy Squaresoftu , oczywiscie dla smakoszy :)

niestety nie ma jak narazie podbijania shards poniewaz shardshipy powodowaly problemy techniczne , jednak sam combat jest zupelnie inny w porownaniu do czegokolwiek na rynku , 90% to czysty skill glowa na karku i umiejetne prowadzenie toona , poniewaz itemki maja praktycznie zerowy wplyw , zero przypakowanych elo itemikow zero one shootowania kogokolwiek . Szeroki wachlarz skilli pozwala na umniejszanie to hit przeciwnika , np mozna sypnac noga piaskiem w oczy i dzieki temu walnie zwiekszyc swoja szanse na parry nadchodzacego ciosu ,nie ma tu auto attack , cios bronia musi dosiegnac celu . Gra ma standardowe klasy postaci ktore rozchodza sie na odnogi klasowe majac unikalne dla siebie skille

skill decki ustawiamy sobie jak chcemy zatem mozna sie popisac spora doza wyobrazni .

Grafika jest bardzo ladna i plastyczna , zwlaszcza efekty swietlne buduja niesamowity mistyczny nastroj

jak tylko udostepnia content pvp odrazu skrobne recenzje :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 28 paź 2006, 16:46 
Cytuj  
Zrzuc moze jakies shoty, bo ciekawie to brzmi :)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 lis 2006, 12:29 
Cytuj  
na shoty poczekaj az wypuszcza nieco wiecej terenu , przedewszystkim grafika podczas lotu shardshipem jest ponoc zrywajaca beret , shardship wyglada jak latajaca Arka obrosnieta glazami , rewela

breaking news : niestety lootingu nie bedzie i to jest juz oficjalnie potwierdzone :( , moze jednak ciekawy combat bedzie jakas rekompensata , okaze sie wkrotce bo devsi planuja potestowac w koncu pvp w wiekszej skali , bedzie evencik 50 vs 50 last man standing cos na styl areny gladiatorow . Jak wczesnie pisalem looting moze byc w spellborn nieco mniej przydatny poniewaz i tak itemzory maja marginalny wplyw na pvp ,ale dla mnie to duzy minus jako goracego zwollenika tego typu rozwiazan, combat jest bardziej czuly na lagi i caly czas trzeba obserwowac przeciwnika , nie ma czegos takiego ze target i wystarczy sie zblizyc do przeciwnika by toon wesolo go okladal ciosami . Niestety event zostal opozniony .


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.