mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 10:57 
Cytuj  
oto pewien text, przeczytajcie Go, jesli chcecie przeredagujcie, dopiszcie czego brakuje.
to ma byc text na stronke.
jak sobie z tym poradzicie dobrze, to moze wiecej osob bedzie wiedzialo jak sie zachowywac w grze, i nie bedzie problemow z brakiem klimaru :}
pzdrwm
Gadget

---------------------------


Na pewno każdy z nas chciałby zostać średniowiecznym rycerzem lub potężnym magiem, możliwe jest również granie roli zwykłego chłopa. Umożliwia
nam to gra Ultima Online: Renaissance. Każdy poradzi sobie ze stworzeniem postaci, a na pewno w jej rozwijaniu i zdobywaniu sławy, lecz nie każdy
umie się zachować jak na człowieka w tamtych czasach przystało. W tym poradniku postaram się wyjaśnić jak każdy gracz UO powinien się
zachowywać.



Najważniejszą rzeczą, jaką każdy powinien zrobić to udawać postać, którą prowadzimy w czasie gry. Starać się mówić wyłącznie o rzeczach związanych
ze światem UO i całkowicie zapomnieć o rozmowach niezwiązanych z UO. Podam tutaj dwa przykłady dobrego zachowania i bardzo złego:



DOBRE:

„Słyszałem, że na północy jest ukryty skarb”

ZŁE:

„Coś mi monitor źle wyświetla literki”



Domyślam się, że nikt by nie chciał spotkać osoby w czasie gry, która rozmawiałaby tylko o swoim komputerze. Przyjemniej rozmawia się z osobami,
które mówią o ukrytych skarbach lub swoich przygodach. Drugą ważną rzeczą jest nie używanie skrótów i liter, nie można podawać nikomu swoich
statystyk. Przecież najważniejsza jest przygoda. Nie używać słów typu „lol”, „ha ha”. Do wyrażania uczuć są specjalne funkcje.



Jeśli spełniasz te wymagania to myślę, że jesteś prawdziwym graczem UO.



Autor:
Requan


Posty: 23
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 12:38 
Cytuj  
Hmm, ja bym mial tylko jedna sugestie. Inkon emocji nie mozna uzywac, jasne, wiadomo, ze jest inny sposob na wyrazanie emocji. Podobnie ze smiechem, ale czemu nie mozna smiac sie: "hahaha" lub "buahaha". Emocje nie sa wyrazane dzwiekiem, smiech za to tak i nie wiem czemu nie mozemy smiac sie "na glos" :smile:

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 15:41 
Cytuj  
Mnie sie wydaje ze "emote" - chociaz nazwa by na to mogla wskazywac nie jest zwiazany z uczuciami. To odpowiednik naszego "wyrazic". Mnie osobiscie klimat psulo jak ktos uzywajac emote pisal *czuje sie nieswojo* *ma jakie dziwne uczucie* *upil sie*. Od razu mi staje przed oczyma ircowe /me. Sadze ze takie zachowania powinny byc pietnowane bo co to ma znaczyc "czuje sie nieswojo*? Skad niby drugi gracz ma wiedziec jak sie jakas osoba czuje? Powinno sie mowic "wiesz... jakos nieswojo sie czuje" albo zamiast *upil sie* ja i kumple odgrywamy postac tak, ze to widac. Na przyklad podchodze do straznika i sie go pytam jak on w tej zbroi swoje potrzeby zalatawia, jakamy sie, seplenimy chodzimy zygzakiem itp. Emote raczej sluzy do wyrazania reczy, ktorych nie da sie wyrazic slownie. Na przyklad mozna slownie wyrazic smiech "hahahahaha" ale nie da sie slownie wyrazic usmiechu i tu juz mamy *usmiecha sie*. Na pryklad zamiast *jest zniesmaczony* mozna napisac *wykrzywia twarz* "wiesz co... jestem doprawdy zdegustowany...". Nie mozna emotem wyrazac wewnetrznych stanow emocjonalnych! Wyraz twarzy i owszem, drapanie sie za uchem, podawanie komus reki, niespoojne rozgladanie sie na boki jak najbardziej. Ale *wstydzi sie* *niepokoi sie* sa juz moim zdaniem mocno nie na miejscu. :smile:

*

Posty: 58
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 16:45 
Cytuj  
Emoty sa bardzo wazna rzecza w ultimie ... pozwalaja one na wyrazenie przemian zachodzacych w czlowieku, lecz powinny byc to rzeczy widoczne, fizyczne takie jak *usmiecha sie* *zatacza sie* *Zgina sie wpol*, a niepowinno uzywac sie emotow wyrazajacych uczucia ... Poco napisac *kocha Zoche* ??? To brzmi jak jakis napis na murze ... Wyrazic uczucie mozna slownie i tak powinny byc one wyrazane ... Jednym slowem emoty powinny byc uzywane do wyrazenia rzecz, ktorych niemozna zobaczyc ze wzgledu na ograniczenia nalozone przez sama gre ...


_________________
"Jam jest kielich bez dna. Jam jest śmierć bez grobu. Jam jest imię bez imienia."

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 21:58 
Cytuj  
Co do uwag w txt GAD to mam tylko jedna. Ludze ktorzy najbardziej lamia regulamin to za zwyczaj go po prostu nie czytaja. Graja od reki nawet im sie nie chce poczytac w FAQ lub na Forum o podstawowych czynnosciach. Przezawznie ktos im gre polecil i zaczynaja grac od kopa.
Za to prawdziwych graczy mozna od razu poznac po sposobie odgrywania postaci. Nawet jak sa NB to i tak widac ze to veterani.

Amen.


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

*

Posty: 75
Dołączył(a): 6.03.2002
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 22:29 
Cytuj  
Ruter ja uwazam sie za erpegowca staram sie utrzymac klimat i wogole ale nikt nie jest doskonaly ja tez popelniam blendy. Jak zacznalem to kopalem rude bez kilofa w rekach do czasu kiedy ktos mnie pouczyl ze to glupio wyglada . Takie uwagi sa potrzebne bo niektorzy poczatkujacy jednak sie nimi przejmuja. Nie wszyscy nowi gracze to ignoranci. Niekorym i mam nadzieje ze zdecydowanej wiekszosci zalezy. Ty jestes juz wetwranem w UO ( jeslin mozna to tak okreslic) ja caly czas sie ucze i samodoskonale. Takie uwagi sa przydatne


_________________
Trzeba ludzi znosić, jeśli nie umie się ich poprawić.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 22:36 
Cytuj  
jesli nie beda czytac regulaminu... to zapraszamw nastepnym wcieleniu...
pogawedka z GMem nie zawsze bywa przyjemna.
a perspektywa zablokowania konta tez mila nie jest...
Gadget

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 mar 2002, 22:38 
Cytuj  
ponadto prosilem o sugestie i dodatkowe texty ktore tu mozna dopisac a nie zaczynac dyskusje o tym :}
gadget

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.