mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 09:22 
Cytuj  
To taki termin jeszcze z UO oznaczający ciekawostki, dziwactwa etc na jakie mozna natrafic w VG.
Mi osobiscie sie one zawsze bardzo podobaly bo dodaja smaku zabawie :)


A na dobry poczatek....

1. Panther Ilusion Mask (confirmed)
http://vgrangers.com/forums/showthread.php?t=2143

2. Vampire Curse (1 czesc confirmed, druga rumor)
Walczac z mobami w Hilsbury Manor w Thestra mozemy sie "zarazic" Curse of The Vampire. Efektem tego jest buff +10% do speeda i ponoc jestesmy mocniejsi w nocy a slabsi w dzien (nie zanotowalem roznicy).
I pozniej mamy 2 opcje - mozemy zrobic questa "Keeping the Curse" (od npc schowanego za sciana jadalni HM) i dostac nowa zdolnosc przemiany w nietoperza w nocy albo mozemy zrobic questa "Cure the Curse" (dostajemy go w wiosce Vampire Slayerow) i wtedy dostajemy podobno peta (??).

3. Frankenstein (rumor)
Wchodzac do rezydencji wampirow w hilsbury mozemy trafic na ukryte drzwi do mini dungeonu (miedzy schodami, tajne wejscie miedzy 2 linknietymi mobami 4dot). W tym "dungeonie" natrafimy na moby, bedace wynikiem nieudanych eksperymentow. Kilujac je mamy szanse zebrac rare czesci ciala. Po skompletowaniu 3 roznych klikamy prawym klawiszem na nie i summonujemy sobie wlasnego ozywienca. Brak info czy to jest permanent czy temporary.

4. Learned Abilities - Death Whirl I (confirmed).
Tankujac moby Graystone Armorer, Footsoldier, Spellbreaker (40+ 4dots) mozemy nauczyc sie od nich nowej zdolnosci Death Whirl.
AE attack 75% weapon dmg (plus 200-214 jesli mob stal do nas tylem)
26 endurance
melee attack
range 5
reuse 30 seconds
Offensive Target
Instant

5. Book of Morfare
Quest z Khal polegający na znalezieniu 10 stron ksiązki. Strony rozsiane są po calym swiecie:
page 1: Khal - off the skeletons around the Fates
page 2: Qa Riverbank - Turpin named cyclopse
Page 3: Skawlra Rock - Inside the island carnivorous clams
Page 4: Sundering Wastelands- off the sentinals
Page 5: Jalens Crossing - Taint quest area off the fire eye's occulus (not off the elemental islands just the main island
Page 6: Magi Hold--off ice wardens
Page 7: Three Rivers - Off ants at the fallen star lake
Page 8: Ruins of Trengal Keep - off mutated spiders part3 of the trengal quest
Page 9: Misthaven Crossing-- hillsbury mansion off the wasps in the vineyard
Page 10: Ruins of Vol Tuniel --whisps on the top floor of the ruins
Skompletowanie całości daje item ktorego mozna wielokrotnie uzywac a dajacy buff 10% dmg Vs undead.
Jest tez follow tego questa ale na razie nie jest znany revard z niego.

6. Maski zmiany wyglądu.
Słyszałem o itemach które pozwalają ograniczoną ilość razy zmienić tymczasowo swój wygląd.
Prawdopodobnie chodzi o te itemy:
http://vg-en.curse-gaming.com/database/items/details/478335/lesser-mountain-dwarf-mask-of-illusion/
http://vg-en.curse-gaming.com/database/items/details/477193/lesser-high-elf-mask-of-illusion/
Jesli ktos zna temat dobrze to please o info skad je się bierze i jak działają.

7. 231dps sword ^^
http://www.resetnet.pl/~karol/ScreenShot_00040.JPG


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 16 kwi 2007, 12:26 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 11:52 
Cytuj  
Cure the curse, zrobienie tego questa daje peta - fairy, ktora zostala nerfnieta i aktualnie nie robi nic konkretnego poza fruwaniem :> (mam ja).

Dodatkowo mozna zdobyc maski na lewitacje, oddychanie pod woda oraz invisibility (trza zrobic prequesty niedaleko Strandan po czym zdobyc odpowiednia forme maski, potem wyfarmowac sporo krysztalow od rybopodobnych ziutkow na wyspach).

Mozna rowniez zdobyc potiony zmiany ksztaltow na przerozne robiac faction na wybrzezu tehathamani.

Co do abilities, dodatkowego, mozna zdobyc ability leczace curse w Nusibe necropolis, questa daje item ktory sie pojawia w backapcku clerica, albo npc schowany za kolumna na dole dla szamana.

juz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 12:02 
Cytuj  
invisibility (trza zrobic prequesty niedaleko Strandan po czym zdobyc odpowiednia forme maski, potem wyfarmowac sporo krysztalow od rybopodobnych ziutkow na wyspach).

moglbys szerzej to opisac? Ktory lvl i czy frakcja jest potrzebna itp. taka maska mogla by byc pro dla rangera:)


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 12:19 
Cytuj  
Nie pamietam nazw :> na polnoc od Strandan jest outpost, moby ktore trza ciukac do questa jesli sie nie myle maja cos kolo 40 lewelu.
Quest jest do wziecia na polnoc od Strandan w outposcie gnomowym (najpierw trzeba prequesty zrobic, potem dostaje sie questa na zdobycie itemka ze Stranglewater shore i na zdobywanie krysztalow z linkujacych po 4 mobow 3dotowych na stranglewater shore).
A potem farming :>

juz.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2007, 19:09 
Cytuj  
Undeady w Tar Janashir
Z undeadow Tar Janashir leci cos takiego co sie nazywa "Darkspark".
Jesli zbierzemy tego odpowiednia ilosc to trzeba isc do krypty w miescie i pogadac z undeadem ktory sie nazywa Darkshard. Prawdopodobnie otworzy to questa pozwalajacego uwolnic (zabic) zarowno tego Darksharda jak i Lorda Saphor'a w tej samej krypcie (dropi heroic itemy 38 lev).
Nie znam niestety ilosci tego Darkspark'a jaka trzeba zebrac (na pewno 5 nie styka :) )


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 104
Dołączył(a): 25.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 19:28 
Cytuj  
ciekawe :)


_________________
When everything else fails, read the instructions.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2007, 19:39 
Cytuj  
Juz rozpracowalem.
Trzeba zebrac tylko 4 itemy, pojsc do tego NPC, rozwalic 4 tablice ktore go otaczaja (sa aktywne jesli mamy darkspark w plecaku).
Po chwili (1-10 sek) gosc zmieni kolor na red i nas zaatakuje.
Po kilnieciu go mamy 2 minuty na zabicie bossa znajdujacego sie pietro nizej.

Zanim na to wpadlem to wyfarmowalem >20 szt tego darksparku (jest zreszta na to pewien patent ale ciezko opisac lokacje gdzie to sie robi) i dzis zabilem te bossy po 5x kazdego :)
Wydropowaly tylko niebieskie itemy (choc dropuja tez zolte i heroic - albo mialem pecha albo slabe %) - 5 tarcz, 2 focusy wooden i 3 jewerly.
Fajny byl 1 ring +10str a poza tym reszta poszla na market z cenami do deconu :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 maja 2007, 23:25 
Cytuj  
Podobny do powyzszego questline z obszaru Spires Keep.
Trzaba zabic 5 bossow undeadow na tym obszarze: Corzulec, Oburan, Myzith, Aldor i Kazyx (31-35 lev, 3 bable).
Kazdy zawsze dropuje shard ale nie moze miec wiecej niz 1 szt (tzn nie da sie nafarmowac na zapas).
Majac 5 shardow idziemy do takiego miejsca gdzie jest altar i plonaca czaszka. Tam czyscimy guardsow i summonujemy bossa.
36-38 lev, 5 babli.
Boss ma spora (ok 50%) szanse na drop heroic broni (roznych - naprawde lista jest dosc dluga). 1reczne maja ok 40dps, 2reczne ponad 55dps, monkowy i magowy staff 45dps.
Dodatkowo bardzo fajne proce. Proc na daggerze zadaje ok 600dmg a proc na 1recznej macy LECZY ok 900HP (statsy broni niestety pod healera ale uzywac moze wiele klas).
Poza heroic dropami (soulbounded) spadaja tez zwykle zolte itemy ale nic szczegolnego.


W tej samej zonie spawnuje sie tez rare pajak - Blackrot (35lev, 4bable).
Nie zauwazylem zeby mial jakies dropy poza stackiem (10szt) unique itemu ze skilem do aktywacji: Entangling Web I (nie testowalem jeszcze ale naprawdopodobniej to jest root).
Mozna miec tylko 1 taki item w inventory (nie da sie nafarmowac tego na zapas) ale ma az 10 uzyc - moze byc fajne w PvP :) )


I ostatnia cikawa rzecz z jaka sie spotkalem.
W Lost Canyon, w campie gdzie daja questy, guardzi przy wschodnim wyjsciu sa notorycznie atakowani przez grupe mobow.
Guardzi maja invulnerability a moby sie lecza (rewelacyjnie - 6dotowy mob potrafi wyleczyc jednym healem 50% swojego HP majac zapodanego debuffa -50% do healingu) wiec ta walka trwa w nieskonczonosc a w efekcie moby maja na sobie permament agro.
Jesli ktos na wyzszych lev chce sobie wycwiczyc jakas nowa bron to moze tutaj wpasc, podlaczyc sie do walki, ustawic target na 6 kulkowym mobie 44 lev i isc afk - moby kompletnie go beda olewac a na autoataku podniesie sobie potrzebny skill do MAX :)
Dodatkowo w tym samym campie jest kilku NPC w stealth - lazac po obozie mozna sobie maxowac detect skill (przynajmniej do 430 - tyle na sobie testnalem) zupelnie safe.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 2 maja 2007, 14:51 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Nie zauwazylem zeby mial jakies dropy poza stackiem (10szt) unique itemu ze skilem do aktywacji: Entangling Web I (nie testowalem jeszcze ale naprawdopodobniej to jest root).
Mozna miec tylko 1 taki item w inventory (nie da sie nafarmowac tego na zapas) ale ma az 10 uzyc - moze byc fajne w PvP :) )


Jesli to Entangling Web = Rangerowy Entangling Web to pasuje miec ze 2 staki - jeden moze nie wystarczyc 8)

Btw w River Valley drzewce maja na plecach napisane cos+cos=cos
cos+cos jest do odczytania (teraz nie podam nie mam jak) ale po = nie kapuje tego moze ktos to rozpracowal?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 maja 2007, 00:44 
Cytuj  
Cytuj:
Jesli to Entangling Web = Rangerowy Entangling Web to pasuje miec ze 2 staki - jeden moze nie wystarczyc 8)


Sprawdzilem dzis 2x i zadzialalo w obu przypadkach - tzn uzycie spowodowalo root'a którego niekoniecznie przerywa pierwszy cios.
Do tego to jest area effect bankowo - walilem w paladyna ktory spierdalal przed moim* bossem i dostal roota zarowno paladyn jak i boss.


*)
"moim bossem" w tym sensie ze ja go chcialem zabic ale jak przyszedlem na miejsce to juz ten paladyn go stukal jakby nie widzial ze wszystkie bossy sa moje, moje, moje :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 01:57 
Cytuj  
W zonie Smugglers Bend spotkalem cos takiego:
http://www.resetnet.pl/~karol/ScreenShot_00064.JPG
http://www.resetnet.pl/~karol/ScreenShot_00065.JPG
http://www.resetnet.pl/~karol/ScreenShot_00063.JPG

Zadanie dla dociekliwych - co to jest :)
A) nieskonczona zona (sa spoty ale brak questow/zadan)
B) ciekawostka dla plywajacych statkami
C) jakas zagadka/quest ktory czeka na swojego odkrywce

Anyway - naprawde duzo plywam ale pierwszy raz spotkalem statek z mobami na srodku niczego :)



I druga sprawa.
Na Trial Isle (najbardziej wysunieta na zachod czesc Thestry) jest kamienny krag pilnowany przez kilka mobow 38-40 lev 3dot zlinkowanych ze soba.
Obok tego "stonehenge" jest jeszcze cos pomiedzy altarem a portalem - ciezko powiedziec.
Z VG curse wynika ze widziano w tym miejscu przynajmniej 3 named moby ale sa tylko inforamacje "location seen" i zadnego info o loocie.

Przesiedzialem tam ze 3godziny szukajac co to moze byc ale nie rozpracowalem jak sie te namedy maja tam pojawiac.
A zapowiada sie interesujaco bo w miejscu gdzie widziano "seasnake" jest wielki szkielet jakby weza czesciowo pograzonego w wodzie - dziala na wyobraznie :)
To nie jest jakas czesc np. questa na shadowhunda albo unikorna?
Cholernie mnie to zaintrygowalo :)


EDIT: i jeszcze krotkie update do tego "semi questu" na heroic bronie ze spirites keep'a
Jesli w grupie ktora zabija main bossa jest choc jedna osoba dla ktorej jest on szary, to nie ma zadnej szansy na drop heroic itemow (tylko rare spadaja).
I drugi tip - jesli ktos farmuje bossy dla czesci talizmanu i zebral juz wszystkie to moze isc do mmiejsca gdzie sie spawnuje main bossa, polaczyc czesci w talizman ale nie przywolywac samego bossa tylko wrocic again do farmowania - majac talizman mozna od nowa zbierac shardy na nastepny (tym sposobem mozna sobie solo wyfarmowac jakby po kilka "spawnow" bossa i potem zrobic go z grupa raz za razem i uzbroic cala gildie w heroic weapony za jednym razem ^^)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 10:37 
Cytuj  
Kod:
Przesiedzialem tam ze 3godziny szukajac co to moze byc ale nie rozpracowalem jak sie te namedy maja tam pojawiac.
A zapowiada sie interesujaco bo w miejscu gdzie widziano "seasnake" jest wielki szkielet jakby weza czesciowo pograzonego w wodzie - dziala na wyobraznie 
To nie jest jakas czesc np. questa na shadowhunda albo unikorna?
Cholernie mnie to zaintrygowalo 


Nie wiem czy dobrze pamietam czy o tej same wyspie mowimy. Kolo glazow jest npc, pogadasz z nim, uzyjesz iteamu kolo kregu i zacznie sie trial, beda 3 fale mobow ( zbugowane za moich czasow) i rewardem jest chest rare lvl 41. To jest ta wyspa w Thresta na północy?


_________________
OrleOko czuwa...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 maja 2007, 23:52 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Nie wiem czy dobrze pamietam czy o tej same wyspie mowimy. Kolo glazow jest npc, pogadasz z nim, uzyjesz iteamu kolo kregu i zacznie sie trial, beda 3 fale mobow ( zbugowane za moich czasow) i rewardem jest chest rare lvl 41. To jest ta wyspa w Thresta na północy?


Przeszukalem dzis ta wysepke jeszcze raz i nie widzialem zadnego NPC.

Generalnie to jest wyspa najdalej na zachod wysunieta w thestrze.
Jak najedziesz na nia na mapie to sie pokaze nazwa zony - Trial Island.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2007, 20:46 
Cytuj  
Taki bug/insue ktore moze byc przydatne nie tyle do PvP co do utrudnienia zycia gosciowi z wlasnej frakcji albo wkurwiajacemu nas low levelowcowi.

W RI jest quest na zbieranie zatrapowanych pouchy z mercenary giantow.
Po otwarciu takiego poucha spawnuje sie mobek ok 47-50 lev 3dot ktorego trzeba kilnac.
Sek w tym, ze otwarcie tego poucha nie wyciaga nas ze stealtha (nie wiem jak z invisiblem) a mobek zaatakuje kazdego kto jest w jego agro range.
Reszte dopiszciie sobie sami :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2007, 23:05 
Cytuj  
He he, dziala dziala, tez kiedys mowilem o tym chlopakom ale jakos spieszno nam bylo do tych heroic torebek ;)


_________________
OrleOko czuwa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.