mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 08:44 
Cytuj  
Sprawa makrowania biernego jest prosta... nie i juz.
nie ma co sie nad tym rozwlekac, kazda osoba przylapana na czyms takim bezdyskusyjnie traci konto.

Makrowanie czynne...
temat budzi kontrowersje zarowno graczy, jak i GMow.
wypowiem sie we wlasnym imieniu.
UOloop czy jak to sie nazywa... jest tylko narzedziem... i jak ktos go uzywa... jego sprawa...
jesli to jest po to, by nie klikac na wedke, na wode przez 5h, a po to by w tym czasie miec wolne rece do prowadzenia konwersacji w grze - to jestem jak najbardziej za uzywaniem tegoz...
sam mialem taki programik... a chyba nikt nie powie ze nie tworzylem klimatu ( niech powie.. .lkill mam w pogotowiu...)
jesli zas ma to byc po to, by odpalic go, zasiasc z ksiazka, lub przed TV i tylko kontem oka zagladac co sie dzieje... to dziekuje, postoje...
jesli ma byc po to, by nabijac sobie skile... to zastanowcie sie po co gracie...
dla zabawy?
a moze o zlote kalesony?
pomyslcie o tym...
nie chcialem kogokolwiek przekonywac do uczciwej gry... jesli ktos gra dla statow... to nie zostanie przekonany...
jesli ktos gra dla zabawy... bedzie wiedzial jakie jest moje zdanie...
zmieniajac serwa z DZ na ZS szkoda bylo mi nie tych co mieli po ilestam GMow.. tylko statow ludzi, ktorzy normalnie grajac dorobili sie swoich nie malych, ale tez nie wielkich statow... i potrafili sie bawic...
bo o to chodzi...
Panie, panowie...
bedziecie oszukiwac, nam sie zabawa przestanie podobac...
wywalimy ja jak zepsuta zabawke...
kto na tym straci? ludzie uczciwi... ci nieuczciwi zmienia serwer, gre...
moze czas zobaczyc cos, co jest poza tymi pixelami na ekranie?
ilu z Was gralo w prawdziwe RPG? takie z kostkami, z Mistrzem Gry?
pamietacie jaki byl wtedy klimat?
wprowadzmy go do UO... niech bedzie namiastka klimatu z sesji...
niech sprawia zabawe Wam.. ale tez i nam...
naprawde to nie jest zabawne latac po ludziach i patrzec co kto robi...
jesli bysmy tego nie robili... pomyslcie... wiecej questow.. wiecej czasu na skrypty...
wiem.. utopia...
ale.. postarajmy sie... co mamy do stracenia? wirtualne zycie? wirtualne staty?
dziekuje za uwage, i... prosze...
ze swiatecznymi pozdrowieniami -
- Gadget

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 08:55 
Cytuj  
Cóż... Tobie też Gad Wesołych i... uo spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. :smile:


_________________
To nie skill lost... to LAG :)


Posty: 33
Dołączył(a): 12.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 09:57 
Cytuj  
HMM. Racja dostosuje sie.
Dahl'Amahr

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 10:39 
Cytuj  
Gadget ja gralem i gram w roznego typu "koscianki & karcianki" RPG :smile: a ze jest a ja nie mam czasu na poswiecenie kilku dni na udoskonalenie sie muzykalnie bo musze np sie uczyc na zaliczenia .. :smile: ale Nigdy! nie wlaczam uoloopa i nie ide sobie czytac ksiazki tylko siedze przed ultimka i biegam sobie po swiecie.. wiec to chyba nie jest Zle? jak tak to sory .. :razz:
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!


Posty: 5
Dołączył(a): 31.03.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 12:18 
Cytuj  
hmm ja tez czesto gram w rozne gry fabularne...

Mam taki rpzyklad.. kiedys istnial taki server (i nadal istnieje) sie Strefa Cienia nazywa.... ale chodzi mi o ta pierwsza "edycje".
Tam bylo tak:
1) mozna bylo makrowac
2) jakos nie wielu bylo takich co by nie makrowali...


Ad 1.
nie wiem z czego to wynikalo ale nie bylo to tepione

Ad2. i byli sami herosi statsy 80 80 80 albo i wyzej...
szko sie na cmetnarz i rybak wymiatal wedka pol cmanetarza.... Byli tylko magowie i wojownicy i nic pozatym....
A ludzie makrowali dlatego ze inni "krecili makaron".. Uwierzcie mi granie postacia ze statystykami 45/10/10 przy kolesiu ktory gra juz cale 24godziny i ma max statsy to zadna przyjemnosc... dlatego tez server postanowilem zmienic...

Moja Rada: jesli nikt nie bedzie makrowal to inni tez nie beda makrowac... to jest cos na ksztalt "umyslu zbiorowego" (czemu ja nie skoro on tak)

Anshar Dar'Ishti....


Posty: 10
Dołączył(a): 23.03.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 13:50 
Cytuj  
Absolutnie zgadzam sie z Gadgetem i powyzszymi wypowiedziami! Nie makrujmy, bo traci sie cala zabawe! I ci co cheatuja i ci co sa oczciwi! Gralem w gierki fabularne i MG naprawde umieja klimacik wprowadzic! Cheaty (w tym przypadku makrowanie) sa do doopy! Beznadzieja! Ale nie mozna oczekiwac, ze wszyscy sie wypowiedza, bo dojdzie do tego, ze nikt na serwie nie makruje! Wiec sadze, ze topic winien byc zamkniety, gdyz sluzyc mial on (chyba taka byla mysl Gadgeta) apelowi do makrownikow i no niestety chyba ci co nie makruja powinni robic screeny i page do GM (niestety nie cierpie konfidencji)! No ale coz....takie zycie na UO! Na kazdym sewie znajda sie HAMY i PROSTAKI grajace dla statoof! Niestety...nie mozna sie tego pozbyc! Nalezy tesh pamietac, ze nie kazdy czyta forum. Nie kazdy sie zastosuje! Ale tacy powinni miec jedno ostrzezenie (zapis) i wylot z serwa, bez mozliwosci powrotu! Ale....Gadget....Ci co uczciwie graja i celem ich jest zabawa i oderwanie sie od rzeczywistosci nie powinni cierpiec z powodu debili! Kasuj konta! Bany! Nie wiem co jeshcze, ale najgorsza jest odpowiedzialnosc zbiorowa! Nie cierpie tego! To samo mamy w ...hihi....szkole! Ehh...PLS My nie mozemy nic zrobic makrownikom tylko GMowie! Wiec nie karzcie nas razem z nimi! PLS
Pozd. @ll

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 13:58 
Cytuj  
Balthum masz racje, ja osobiscie bardzo nie lubie ludzi ktorzy graja zeby meic super statsy pobiegac po miescie i pozabijac ludzi czy straznikow ... bardzo mnie to irytuje, jak chce sobie pozbijac to odpalam queka i albo ja zabijam albo ja gine :wink: chyba pora zrobic rm -rf uoloop :wink: Polecam hyh
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 18:32 
Cytuj  
Wlasnie zastanawiam sie nad makrowaniem w fabularkach. Przychodze na sesje mowie Mistrzowi Gry: To ja przez cala sesje lowie ryby. Po czym ide do domu na film. Popatrzcie coz za oszczednosc czasu i jeszcze film obejrze zamiast siedziec na tej interesujacej sesji nad ktora MG siedzial ze 3 noce zeby wszystko dopracowac :smile: :smile: :smile:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 21:11 
Cytuj  
Oki wsyscy sa za to ja bede anty.

Nigdy nie krylem ze jak robie postac i lowie to jak jestem sam to odpalam loopa, siedze przed kompem i robie cos innego bo to glupie gapic sie w ekran prze 4h i pasjonujace jak nie wiem co... Wiec np. czytalem ksiazke na starym ZS jak moj bard gral na lutni i na godzine przyrastalo mu 0.6 skila (a nie mial nawet 80.0 - granie bardem jak moze gowno zrobic, bo nie ma muzyki i peacemingu graniczy z sadomasochizmem).

Ale oki popatzmy na to od strony niemakrowania i robienia tego do czego postac zostala stworzona. Gadget jezeli staty rosna bardzo wolno, jest stat lost, a potwory sa podkrecone to czego ty sie spodziewasz od graczy jezeli wojownik z 45 str, 17 dex, 10 int, 29 ar i normala bronia od wendora, 46.0 skili fencing, tatcitcs, i 42,0 parrying z ledwosci rozwala szczuroczleka, a z dwoma aligatorami na raz nie ma szans... No czego? Myslisz ze bawi mnie jak gine? Uwazasz ze szarzuje? Powinienem chodzic w 5 na jednego orka?
Oki zrobcie potwory noramlne. Niech nie bedzie potrzeba wyjebanych w kosmos statow i zbroj zeby czuc sie bezpecznie to ludzie nie beda mieli potrzeby makrowania. Jesli wojownik z 70.0 skila (zachowujac nawet stat lost i obecne rosniecie skili) bedzie kims i bedzie mogl normalnie walczyc i tylko wieksza kupa stworow lub silniejsze beda mordercze to ja odstawie loopa na polke i bede zyl z tego z czego powinien zyc woj. A jezeli teraz ork to dla mnie morderstwo a reszta to graniczace z smiercia wyzwanie (sam na sam pokonalem jednego szurolaka dwa razy lecac sie z 20-30 hp!!!) to ja dziekuje. Podkercacie poziom trudnosci, a potwem sie dziwicie ze ludzie kombinuja jak przezyc. A niestety zawsze jest i bylo tak w papierowych RPG ze najpierw postacie byly marne i mialy podobny poziom trudnosci, a potem stopniowo poziom trudnosci sie podnosilo. Tylko niewyzyci MG dawali na poczatek rzeczy grozaca smiercia na kazdym kroku. A niestety mysle ze wszyscy czasem czuja sie jakby grali nie w UO a w rosyjska ruletke... <-- nie chodzi o smierc a o stat lost, bo jak bede ginac caly czas to chyba niggdy nie bede dobry. Przeciez zawsze znajda sie stwory ktore nawet dla wytrawnego woja/maga beda wyzwaniem!

Ludzie musimy sobie uswiadomic ze szanowanie zycia to jedno, a zycie w ciaglym zagrozeniu smiercia to co innego. Ciezko tutaj odnalesc to co mozemy nazwac dobra zabawa jesli co krok to swiat na czarno bialo. Dlatego ludzie chcac sie dobrze bawic musza sie szkolic, a szkola sie trenujac np przy pomocy loopa.

Ja nie jestem (jak moze sie komus zdawac) zeby kazdy NB myl masth. O nie! Tylko chodzi mi o to ze musi istniec jakas rownowaga. Poprzeczka jest na DZ tak ustawiona ze o wiela dluzej sie dochodzi do stanu w ktorym mozna ta rownowage uzyskac i stad wszystkie zachowania makrownicze zarowno bierne jak i czynne.
Na quescie z piatku tym z oswobodzeniem maga wypadl jeden smoczy obronca (dragon orc defender) i wybil polowe grupy (lol) w tym mnie! Nie wiem. Moze to bym MG zeby serwa nie przeciazac bo jak sie wszyscy zwalili di miasta umarlych to byl down... poprostu chodzi mi o to ze brak jest questow dla newbiasow. Takich w jakich wymagania nie sa zbyt duze ale i nagroda dosc mizerna. Takich w stylu rozbicia obozu orkow, szczuroludzi. Zaniesienia komus wiadomosci kogo mozna znalesc w gorach... A wy nie. wealicie blood litha i orc defenderow...

Sorki Gadget bo swiat mi sie podoba. Nie serwuj mi tu gadek w stylu "jak sie nie podoba to mozesz sobie isc". Ja wiem ze moge ale nie chce bo jest fajnie mimo wszystko. ja poprostu staram sie zwrocic wam uwage ze jak wszystko jest wysrobowane to i ludzie jakos chca sie "dostosowac". Nie raz slyszalem glosy ze cos tam powinno byc baaaardzo trudne i ciezkie. Niestety jak cos takie bedzie to sa dwa wyjscia: a/ nikt tego nie bedzie robil, b/ kazdy bedzie sie staral (lub wielu) i w tym celu beda calymi dniami kopac, sparowac w wierzy itp...




Nie wiem czy kogos przekoan to cu tu napisalem. Nie wiem czy ktos cos z tego zrozumie... Mam jednak nadziej na jakas rzeczowa odpowiedz i to najlepiej od kogos z ekipy. Co wy sadzicie na temat takiego spojrzenia na swiat jakie wam przedstawilem.
Z gory dzieki.

Aha jeszcze jedno
Cytuj:
No ale coz....takie zycie na UO! Na kazdym sewie znajda sie HAMY i PROSTAKI grajace dla statoof!


Wypraszam sobie! Kolo jak taki jeste cool to zrob sobie postac 45/10/10 ze 100.0 skila do podzilu i graj, a jak cwiczysz cokolwiek to tez jestes statsiaz :razz:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 21:21 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-31 13:18, balthum napisał:
hmm ja tez czesto gram w rozne gry fabularne...

Mam taki rpzyklad.. kiedys istnial taki server (i nadal istnieje) sie Strefa Cienia nazywa.... ale chodzi mi o ta pierwsza "edycje".
Tam bylo tak:
1) mozna bylo makrowac
2) jakos nie wielu bylo takich co by nie makrowali...


Ad 1.
nie wiem z czego to wynikalo ale nie bylo to tepione

Ad2. i byli sami herosi statsy 80 80 80 albo i wyzej...
szko sie na cmetnarz i rybak wymiatal wedka pol cmanetarza.... Byli tylko magowie i wojownicy i nic pozatym....
A ludzie makrowali dlatego ze inni "krecili makaron".. Uwierzcie mi granie postacia ze statystykami 45/10/10 przy kolesiu ktory gra juz cale 24godziny i ma max statsy to zadna przyjemnosc... dlatego tez server postanowilem zmienic...

Moja Rada: jesli nikt nie bedzie makrowal to inni tez nie beda makrowac... to jest cos na ksztalt "umyslu zbiorowego" (czemu ja nie skoro on tak)

Anshar Dar'Ishti....

co do tych statow to bylo to spowodowane emu na ktorym uwczesnie stal serv czyli SPHERE. tam poprostu inaczej sie nie dalo. na kazdym serwie opartym na sphere mozna bylo osiagnac statcapa w ciagu nie 24h a 12h :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 21:49 
Cytuj  
nie powiedzialemze UOloop jest czyms zlym...
tylko to do czego niektoshy go wykozystuja...
nastepna sprawa.. potwory nie a podkrecone...
sa slabsze niz na DZ - sa standardowe z distro...
nastepne... zamiast siedziecz ksiazka i grac uoloopem mogles pochpodzic po ludziach i pogadac, pospiewac ballady itp.
wiem. idealista jestem :/
Gadget

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 21:57 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-31 22:49, Gadget napisał:
wiem. idealista jestem :/
Gadget

w tym sie z toba zgadzam w 100% :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 22:10 
Cytuj  
Gadget alez ja na DZ gralem ballady i sprzedawalem ryby.
Ulorzylem piosenke sobie:

"Rybakiem jestem i z tego zyje,
Czasem pospiewam, czasem popije.
Zone mam sroga co sadzi mi joby,
Lecz nie ma nad nia milszej osoby!
czcze gadanie ktos powie czyz nie?
Jaki moral?
Chcesz jesc?
Masz Mnie!"

I wiesz co? Ludzi mi powiedzieli: "Kto tak falszuje? Przestan grac bo bola mnie uszy! Idz sobie stad!" Sprzedalem 10 filetow...

Co do potworow to oki. Moze nie ma wyczucia. dawno to bylo. coz ja teraz nie uzywam loopa i nie ide czyatac ksiazki. Wole pogawedzic przy rybach :smile: Nawiazac znajomosci. Jest fajnie :smile: A jak juz wycwicze sie na aligatorach (pojedynczo) to bede mastah :smile:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 23:42 
Cytuj  
Kromerze masz duzo racji. Jednak wybicie obozu orkow to raczej nie quest dla NB. Ale pomysl np z dostarczeniem listu czy ze znalezieniem osoby jest calkiem trafny. Droga do takiej osoby takze nie powinna byc zbyt trudna. Aha no i nagroda powinna byc kuszaca dla NB, a juz nie tak bardzo dla starszych graczy. Pozdrawiam

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 00:17 
Cytuj  
Oboz to nie musi byc fort od razu.
Poprostu ognisko 5-10 orkow /moga byc szczuroludzie/ bez defenderow i skrzynia.
3 NB i w droge :)

_________________
Simple XP4Ever Obrazek

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KromeR dnia 2002-04-01 01:18 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.