mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 12
Dołączył(a): 22.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, 22:56 
Cytuj  
Witam, czy ktos mogl by mi pokrótce przedstawic o co w tej grze chodzi i dlaczego kupic ta gra a nie inna? Znudzily mi sie gry gdzie tylko sie wbija lvle i są same monotonne questy szukam czegos innego

Acha.. i jak wyglada tu pvp czytalem co nieco ale jako poczatkujacy malo z tego rozumiem


Posty: 28
Dołączył(a): 22.10.2006
Offline
PostNapisane: 23 sie 2007, 19:23 
Cytuj  
Eh wałkowane było to naprawdę dużo razy, ale przedstawię jako tako.

Guild Wars

Gierka posiada 3 części - Prophecies, Factions i Nightfall. Czwarta- Eye of the North wyjdzie z końcem Sierpnia. Mając wszystkie dodatki posiadamy 10 klas do wyboru, 3 kontynenty, 3 różne opowieści, masę misji, masę skilli, uzbrojenia i questów.

Prophecies to zwyczajne, tradycyjne fantasy. Klimat ala LOTR. W tej części mamy do wyboru Warriora, Mesmera, Elementalistę, Necromancera, Monka i Rangera. Najlepiej rozpocząć od tej części, gdyż byłą ona stworzona jako pierwsza i najlepiej wprowadza w świat GW.

Factions to klimaty dalekiego wschodu. Podziwiamy bardzo ładne widoki by zaraz potem podziwiać slumsy, podziemia i kanały. Klimat mroczniejszy, bardziej ponury od tego z Proph. Tutaj dochodzą dwie nowe klasy- Assassin i Ritualist. Factions stawia bardziej na PvP.

Nightfall to Egipt. Mamy tu do czynienia z sawannami, pustyniami, piramidami, oazami itp. Nightfall podobnie jak Proph stawia większą wagę do PvE. W Nightfallu dostajesz swoich hero. Hero to kompani NPC pomagający Ci przy questach, misjach a nawet przy pvp. Możesz ich wyposażać, rozkazywać itp.

Guild Wars charakteryzuje się tym, że jak wyjdziesz z miasta- nie spotkasz żadnego obcego gracza. W mieście musisz zdecydować czy weźmiesz ze sobą party czy idziesz sam. Niektórzy uważają to za duże ograniczenie, lecz ja uważam to za duży plus, gdyż nikt Ci nie ksuje mobów, nikt Ci nie sprząta sprzed nosa bossów ani nikt Ci nie kradnie loota.

Skille i build to podstawa GW. Tutaj potrzebne jest dobre główkowanie, gdyż od Twojego builda zależy jakość Twojej gry oraz życie Twoich kompanów. Ilość skilli na każdą klasę jest naprawdę przeogromna, więc kombinacje są nieskończone.

Pasek skilli może zawierać tylko 8 skilli. Będąc w mieście "equipujesz" skille jakie Ci sie podobają i gdy wyjdziesz z miasta- nie możesz już owego builda zmienić. Niektórzy sądzą, że to bardzo ogranicza GW, lecz owa blokada gwarantuje 100% balansu trybu PvP jak i PvE. Skille i Staty możesz dowolnie i bezpłatnie zmieniać podczas gdy jesteś w mieście.

PvE jest unikalne, gdyż nie ma grindu jak w MMORPG, sam się przekonasz gdy wejdziesz do gry.

PvP to wszystko na czym opiera się GW i z tego trybu czerpie się najwięcej frajdy. Wielkim atutem GW jest to, że nie chodzi tu o Twój equip czy lvl. Najlepszy equip stukasz w góra 3 dni tak samo jak max lvl (20). Ten atut także niektórzy uważają za ograniczenie, ale to naprawdę skutecznie utrzymuję balans gry i wygrana zależy tylko i wyłącznie od umiejętności graczy oraz zgrania jako drużyna. Trybów PvP jest dużo, poprzez granie w trybie PvP można odblokować jeszcze nowsze tryby.

Na początku gdy tworzysz postać, wybierasz czy chcesz mieć postać Role Playing czy PvP. Wybierając Role Playing piszesz się na poznanie fabuły GW, stukanie lvla, eq, runów i innych dodatków zabijając potwory, bossy, kończąc misje i questy. Postać PvP ma od razu 20 lvl i dostęp do średniawych skilli i dodatków, lecz jest jednak sposób by odblokować lepsze skille i dodatki- poprzez bicie na arenie i odblokowanie ich za pomocą faction, które dostajesz za każdego zabitego przeciwnika lub wygrany mecz lub zdobywanie owych itemów i skilli postacią Role Playing. Postać PvP ma dostęp tylko do Aren PvP, nie może bić się z potworami ani robić questów itp. Przedstawiony system tworzenia postaci zrobiony jest by każdy gracz się w nim odnalazł- i ten, który lubi potworki i ten, który chce od razu zacząć rozgrywki przeciwko innym graczom.

Ogólnie- GW to taki role playingowy Counter Strike, gdzie liczą się tylko i wyłącznie Twoje umiejętności i zgranie z członkami drużyny. Z opisu być może nie jest zachwycającą grą i może nawet odpychać, lecz to po prostu trzeba poczuć. Od mojego pierwszego GuildvsGuild- nie mogę się oderwać od tej gry.

Pozdro.


_________________
Obrazek

What do you mean i have an octopus on my face?


Posty: 12
Dołączył(a): 22.08.2007
Offline
PostNapisane: 23 sie 2007, 23:23 
Cytuj  
dzieki wielkie za tak obszerny i jak dla mnie dokladny opis, to teraz poszukam najtanszego sklepi online i zamawiam :P (u mnie w miescie nie mozna kupic)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 15:36 
Cytuj  
Na allegro mozesz wyrwac 'trylogie' za 100-150zl.


_________________
@polygamia


Posty: 28
Dołączył(a): 22.10.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 20:46 
Cytuj  
Ale nie polecam kupować czegokolwiek związanego z GW na allegro. Wystarczy popatrzeć na oficjalną, polską stronę o GW gdzie jest naprawdę sporo tematów o tym, że "arena net zablokowała mi konto" i w 99% okazuje się, że konto/cd-key został kupiony na allegro.

Na allegro być może jest bardzo tanio, ale lepiej zapłacić więcej by mieć pewność, że kupujesz z bezpiecznego źródła. Kupowanie na aukcjach to rosyjska ruletka.


_________________
Obrazek

What do you mean i have an octopus on my face?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2007, 21:20 
Cytuj  
Mowie o zakupie box'a a nie kupowaniu kont, zrobionych z kradzionych klucz. ;]
Nieraz mozna wyrwac konto z full unlockiem danych klas, w sam raz do pvp.


_________________
@polygamia

*

Posty: 60
Dołączył(a): 18.08.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 18:34 
Cytuj  
nie gralem nie gram i nie zamiezam grac


_________________
Obrazek

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2007, 19:19 
Cytuj  
Tylko kogo to kurwa obchodzi?


_________________
Obrazek

**

Posty: 499
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2007, 08:35 
Cytuj  
jemu nie chodzilo o przekazanie nam informacji, tu chodzi o GFIASTKI!!


Posty: 4
Dołączył(a): 12.02.2007
Offline
PostNapisane: 21 paź 2007, 11:36 
Cytuj  
Ja w sumie mam podobne pytanie i podobny dylemat, czy warto kupowac GW. Zaraz napisze czego oczekuje po GW.
Gralem w AO na trialu, pozniej 3 lata intensywnie w WoWa i przyznam szczerze ze jestem troche wypalony i zmeczony mmorpg. Szczegolnie czescia socjalna, nie mam czasu na gildie, wspolne wypady i wielogodzinne raidy. Najchetniej pogralbym w jakiegos singleplayer rpg w ktorym ciagle cos jest do okrycia i zobaczenia ale nie ma takich.
Dlatego szukam jakiegos mmorpg, ktory ma ciekawe pve, pozwala grac solo i nie ma abonamentu. Na pierwszy rzut oka GW wyglada na dobry wybor, ale nie wiem jak w nim z PvE.
Czy mozna GW potraktowac jako singlaplayer rpg i dobrze sie nim bawic ?

*

Posty: 165
Dołączył(a): 16.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 paź 2007, 14:57 
Cytuj  
Tak, można go tak potraktować, w party poza miastem mogą zawsze chodzić z tobą npc, a gw to prawie tylko quest exp. Do tego q sa ciekawe i rozbudowane + specjalne misje gdzie zawsze ci losuje zywych graczy. Do tego jak juz bedziesz mial dluzej niz 15 minut i zrobisz sobie postac pvp i zagrasz na arenie to gw wystarczy ci na baardzo dlugo. ;p

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 15:48 
Cytuj  
Jezeli chcesz grac jak na singleplayer to nie zapraszasz nikogo do party wtedy za miastem nikogo nie spotkasz nikt ci nie bedzie przeszkadzal ale za to mozesz wynajac najemnikow ktorzy naprawde sa przydatni a z czasem do chodza bohaterowie ktorzy maja wplyw na fabule i bez nich niektorych questow nie da sie zrobic, jezeli jednak zachce ci sie grac z ludzmi to poprostu poszukujesz ludzi do party i razem wykonujecie roznorodne questy ktorych w dalszej czesc gry napewno bez pomocy np wojownika (zywego gracza) nie wykonasz.Wiec mozna grac wedlug upodoban singleplayer lub multiplayer, tylko jest jedno ale singleplayer bedzie 100 razy trudniejszy chodzi mi o ukonczenie wszystkich misji, lecz gdy wybierzesz multiplayer to tak jakby poziom easy ludzie ci pomoga wiadomo w grupie razniej ale nie zawsze nawet z duza ekipa ludzi jest tak latwo wiec gra oferuje moim skromnym zdaniem sporo mozliwosci gry.Jeszcze jeden wielki plus jesli chcesz grac pvp nie musisz trenowac expic postaci orzez rok czy wiecej (opcja wylacznie tryb pvp) pozwla stworzyc postac do walki z innymi graczami i to jest bardzo fajna opcja pozdro

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 16:41 
Cytuj  
to ja sie spytam - jak wyglada PvP w porownaniu z tym WOWowym? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 19:20 
Cytuj  
Hmm nie gralem w WOW'a wiec nie bede porownywal mozna wlaczyc 1v1 albo 5na5 zalezy 4na4 nie pamietam bo mam przerwe od GW ale pvp wymaga wybrania wlasciwych 8 skilli wedlug upodobania zawsze mozesz poprosic kogos u builda .PVP jest bardzo wyrowne kazda postac jest dobra na inna i gdy sie dobierze dobry team naprawde ciezko taki pokonac, troche nalezy sie pouczyc uzywania skilli i na jaka postac i w jakim momencie (uzyc danego skilla) wiec to nie jest takie klikanie pokoleji na "pałe" w rozne skille na zmiane 8)

*

Posty: 165
Dołączył(a): 16.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 paź 2007, 23:15 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
to ja sie spytam - jak wyglada PvP w porownaniu z tym WOWowym? :)


To jest gra zrobiona specjalnie pod pvp, pve jest dodatkiem, który akurat mi nie przypadł wogóle do gustu, ale ma wielu zwolenników(pve grałem tylko z godzinke ;p ). Zaznasz tu zbalansowanego i różnorakiego pvp. Imho najlepsza gra mmo w tej chwili dla mnie, oczywiście pod względem pvp.

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 25 paź 2007, 09:58 
Cytuj  
murekx napisał(a):
Imho najlepsza gra mmo w tej chwili dla mnie, oczywiście pod względem pvp.

Pomijając zbicie jedynego dotychczas dostępnego dla początkującego gracza a ułatwiającego wejście do jakiejkolwiek gildii tytułu do poziomu parutygodniowego grindu. Pomijając że wciąż nie rozwiązano sprawy wpływu shadowstepu na split, bb i postioning. Nadal nie rozwiązano sprawy z wieloma weaponami rytualisty, czy maleandru dervishem. Nadal nie rozwiązano sprawy hexu. No i nadal obowiązuje system drabinki wyłączający każda nową gildię na dwa tygodnie z rozgrywek. W tej chwili jest to gra pod tytułem build and farm wars, gdzie naprawdę aktualny fotm jest w stanie w rękach średnich graczy bić elitę nie grająca akurat fotm.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2007, 14:39 
Cytuj  
niewiele rozumiem :D chodzi mi o to,ze gralem w WOWa z przerwami od jego premiery, teraz quitnalem ostatecznie i szukam czegos,aby pograc z kumplem PvP jakies w klimatach fantasy wlasnie. jest tu ktos kto ma spore doswiadczenie z WOWa i moze mi powiedziec jak wyglada porownanie jesli chodzi o itemizacje w pvp, skille, balance klas itd? :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 25 paź 2007, 14:58 
Cytuj  
Itemizacja:
Nie ma czegoś takiego. Postać pvp za naciśnięciem jednego klawisza wchodzi do menu, w którym może stworzyć dowolny przedmiot z dowolnymi upami które mamy odblokowane. Jedyną przewagą jaka mają itemy dostępne w pvp są inne skiny, ale postać pvp poprzez system tournament rewardów też ma dostęp do skinów.
Skille:
każda z 10 klas ma między 140 a 85 skillami. Różnymi skillami, nie ma tu poziomów skilli. Jednak na pasku naraz można mieć build złożony jedynie z 8. NIe m amożliwości zmiany pasku w trakcie meczu, ani posiadania kilku pasków.
Balance klas:
GW jest gra tylko i wyłącznie drużynową. Więc nie ma tutaj stricte balancu klas, czy zasad papier, nożyce, kamień. Balance drużynowy był kiedyś, ale dzisiaj jest za dużo skilli, klas i opcji, aby był realny.

Tak to ogólnie wygląda, niestety porównania nie dam, bo pvp w WoW widziałem raz :P.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 11:43 
Cytuj  
mam takie pytanie.

czy w pvp na arenie powiedzmy ze 5vs5 jest podział na klasy jak w wow czyli ktos leczy, inny spowalnia target jeszcze inny zadaje dmg itd ?
czy jest możliwy taki podział i czy jest to bardzo efektywne. na czym polega w gw bonus z walki w zgranym teamie, na czym polega wspólpraca podczas walki ?

sciągam tego triala zobaczymy ale chciałbym to wiedziec zanm zaczne grać


_________________
psn

**

Posty: 286
Dołączył(a): 3.01.2006
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 09:57 
Cytuj  
Powiedzmy że nie ma areny 5 vs 5.

W grze jest 10 klas:

Wojownik (firstline dps/spike)
Zabójca (teleportacje/spike)
Derwisz (Firstline dps/spike/aoe)
Paragon (midline spke/dps/support)
Ranger (Midline interupter/solo char)
Rytualista (midline support/heal)
Elementalista (midline aoe/spike)
Mesmer (Midline hexer/interupter)
Necromanta (Midline hexer/Spike)
Mnich (Backline Heal/Support)

Każda postać łączy dwie klasy, więc kombinacji od groma, podział na klasy więc jest.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.