mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 55
Dołączył(a): 3.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 00:13 
Cytuj  
Chcialbym zadac jedno dosc ciekawe pytanie. Dzis jeden z GM-ow oburzyl sie na slowo: Czolem, jako powitanie. Mam pytanie dlaczego czy ktos tu wlasnie nie mowil, zeby trzymac sie klimatu sredniowiecznego z elementami fantasty. Co widzicie zlego w slowie Czolem? Dlaczego wszyscy musza byc identyczni (klony) kazdy bedzie mowil Wiataj, Zegnaj.
Moze ktos niezna histori, ale na terenie Polski z okresu szlachectwa wszem i wobec bylo stosowane powitanie Czolem mosci panowie, Czolem. Czy ktos dzis uzywa na powitanie Czolem? nigdy nie slyszalem. Dlaczego wszytko ma byc sterylne, a przez to sztuczne. Czolem jest slowem jak najbardziej w klimacie sredniowiecznego-fantasty.
Moze, my wszyscy mamy dostac dokladne wytyczne jak grac i wszystko bedzie nieskazitelne to ma byc klimat?
Choc jestem poczatkowym graczem w UO to jedno mi nikt nie zarzuci, ze nie gram zgodnie z klimatem gry. jestem jedna z najwiekszych ostoi odpowiedniego zachowania i dawalem na to nie raz dowody. Tak to ja jak jade na konu to mowie "prrr" zanim sie zatrzymam. "Wio" jak jade dalej, tak to ja podczas lowienia podspiewuje sobie i takich przykladow moge dac dziesiatki. Dlatego uwazam, ze klimat w Zaginionym Swiecie psuja nie wcale gracze, bo takich jak narazie spotkalem tylko jednego, ale sie poprawial, a najwiecej psuja tak tak Wy panowie GM. Nie bojmy sie tych slow, czesc z Was ma wypaczone spojrzenie na swiat chcecie z niego zrobic WYJALOWIONY, STERYLNY swiatek, gdzie wszyscy beda robic dokladnie to samo. Powtarzam slowo Czolem jest jak najbardziej w klimacie sredniowiecznego fantasty, Czolem Mosci Panowie. Czyzbyscie zapomnieli, ze ten swiat nie sklada sie z jednego miejsca. Sa ludzie, ktorzy pochodza z innych miejsc i maja inne obycxaje, ale wedlug Was, wszyscy maja mowic tak samo. Gdy ja uzylem slowa Czolem na powitanie to powinno byc to przykladem, ze mozna zastapic slowa np.: Witaj innym klimatycznym slowem, ale ktorys z Was chce aby wszyscy mowili tak samo, hmm czy nawet dzisiaj wszyscy mowia dzien dobry, nie ktos mowi czesc inny czee, ktos tam helow i wiele wiele innych powitan. jednak ktos z Was chcialby to zmienic i ustalic jedna slowo w zyciu sie wam nie uda w grze owszem, ale czy to jest klimatyczne?

Pomyslcie troche chcac uczymac klimat sredniowiecznego fantasy, czesto zapominacie sie i to wy nie gracze niszczycie ten klimat sterylizacja, Zobaczcie co zrobiliscie juz z rybakami. Gram od poczatku jako rybak i nie chcialem uczyc sie walki i nosic zbroi, ale kiedy po ciezkim wysilku kupilem lodz okazalo sie, ze zapomnij o plywaniu, poniewaz odplyniesz jedna dlugosc lodzi od pomostu to odrazu zginiesz kilka razy, musze przyznac strasznie realistyczne, zmuszacie w ten sposob wszystkich rybakow do pakowania skilli, a niby nie ma to byc podstawa postacii pieknie tylko dlaczego zmuszacie graczy do robienia inaczej. Dajcie te potwory daleko na pelnym morzu to bedzie normalne i nikt nie bedzie mial zadnego ale. Jednak gdy w ogole nie mozna odplynac ani kawalek bedac naprawde zwyklym rybakiem to paranoja.
Takich przykladow znajdzie sie jeszcze troche. Ograniczcie slowa to jednego motywu jak przy powitaniu Witam to jedyne i sluszne slow- tak, pieknie:(
To moze jeszcze w sklepie wolno tylko uzywac jednego zwrotu i tylko jednego tak mi sie wydaje, ze do tego ktos dazy.

Wiec prosze zastanowcie sie kto tu naprawde psuje klimat gracze? czy moze Wy poprzez przesadna PSELDO dbalosc o klimati ,a wtym momencie robicie sterylizacje czy to jest ten klimat?

Owszem doceniam ja i pewnie inni trud pracy wlozony w przygotowani swiat, ale na wszystkie swietosci, uwazajcie bo zamiast dawac przyklad klimatu gry, czesto go nie tylko psujecie, ale niszczycie makabrycznie!

Pozostawiam to pod dyskute i naprawde przmyslcie swoje postepowanie, a ja jestem w stanie udowodnic, ze gram jak najbardziej z klimatem sredniowiecznego fantasty i powiem wiecej jestem w tym dobry bo taka jest prawda i nie boje sie tych slow.
podejrzewam, ze teraz bedzie burzliwa dyskusja,a ja licze sie z tym, ze strace konto, ale warto sie poswiecic, aby uratowac prawdziwy klimat gry, a nie ten wysterylizowany.

Na koniec chcialbym powiedziec, ze me slowa nie koniecznie sa skierowane do wszystkich GM-ow ani nie sa skieroowane do jednego konkretnego, lecz sa skierowane do Waszego rozsadku.

"Gdy chcesz stworzyc cos idealnego, nie raz tworzysz przez to cos wstretnego"

*

Posty: 55
Dołączył(a): 3.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 00:15 
Cytuj  
Ah z irytacji nie zauwazylem, ze napisalme rozwazania temacie z bledem sorry

*

Posty: 55
Dołączył(a): 3.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 00:24 
Cytuj  
Prosba do moderatora.
Prosze poprawic w temacie slowa "w Zaginionym" i "rozwazania"

Przepraszam za klopot, ale szybkie pisanie, zmeczenie i irytacja robia swoje.


Posty: 12
Dołączył(a): 1.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 00:59 
Cytuj  
Wiesz bylem przy tym i nie wydajemi sie zeby tu chodzilo o slowo czolew ogonie uzywane ale hmm Jednak nie przypominam sobie aby do osoby postawionej wyzej mowilo sie czolem wasci. Chyba ze sie myle. Fo kumpli znad wody owszem ale do jednego z duchow ? no nie wiem. Ja tam do Krola albo boga nei powiedzialbym czolem :smile: troszke nei na miejscu. Tak mi sie wydaje i prosze nie denerwuj sie teraz na mnie :smile:


_________________
Wszyscy chca naszego dobra.
Nie dajmy go sobie zabrac!

*

Posty: 55
Dołączył(a): 3.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 01:39 
Cytuj  
Przepraszam, a skad skromny rybak mialby wiedziec kto to jest, podszedl powiedzial Witajcie i to wszystko. (I ja jako gracz tez nie wiedzialem kto to jest). Gdybym wiedzial, ze to jest Ducha czy tez Bog to moje zachowanie byloby inne, ale wy tez odpowiedzieliscie tylko witaj. Co do kontaktu z Bogiem to jeden z GM i kilku graczy moze powiedziec jak sie zachowalem kiedy stracilem klucz od lodzi i Bog sie zjawil w odpowiedzi na moje modly, co moze Ci co wiedza o co chodzi powiedza, ze zle zagralem wtedy? Zreszta tu nie chodzi tylko o to jedno zdarzenie. Czytales caly post.

Hmm, a dlaczego mialbym sie denerwowac na Ciebie? :smile:

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 13:56 
Cytuj  
postaram sie cos z tym zrobic

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 21:19 
Cytuj  
TanSid: ekipa cały czas rośnie.. ja przyznaje Tobie całkowitą racje, ale być może ktoś z nas posuwa się zbyt daleko.. róznie bywa. Zanotuj przez kogo zostaleś potraktowany nieuczciwie.. porozmawiaj z nim o tym, jeśli nie pomoże porozmawiaj z kimś innym z ekipy, ktoś powinien Cie wysłuchać jeśli rzeczywiście masz racje :wink:


_________________
Ro6ert vel Perganiusz Szalony [Duch Magii].
Wszelkie uwagi odnośnie magii i Zakonu Magow mozna kierować do mnie
[email protected]

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 21:21 
Cytuj  
Hmmm czy w swiecie ZS sa Bogowie? Hmmm o ile wiem to odwrocili sie od ludzi, a ich miejsce zajely Duchy. Ja uzywam zwrotu : Klaniam sie przy powitaniu. Moim zdaniem pasuje jak ulal.
T.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 22:00 
Cytuj  
tak

*

Posty: 59
Dołączył(a): 13.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2002, 22:06 
Cytuj  
Gadget: zaskakuja mnie twoje ostatnie glebokie i elokwentne wypowiedzi na tym forum :grin:

Pozdrawiam :smile:

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 01:43 
Cytuj  
dziekuje

**

Posty: 266
Dołączył(a): 30.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 08:57 
Cytuj  
Coraz głębiej Gad.... coraz głębiej :smile:


_________________
To nie skill lost... to LAG :)

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 11:35 
Cytuj  
:smile:

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 11:51 
Cytuj  
Hmm
To ja mam takie ciekawe pytanko :wink:
Ostatnio zamiast "no" lub "tak" urzywam "niom". Czy to wedlug masz jest sprzeczne z klimatem?
Bo niby troche nie pasuje. Jest takie inne. Ale ma to odzwierciedlac przytakiwanie. Takie unikatowe i charakterystyczne dla mojej postac.

A teraz prosba. Moze dla wzbogacenia wypowiedzi zamiescicie tu swoje charakterystyczne zwroty. Moze komus przypadna go gustu i tez zacznie stosowac.

Bo mi naprzyglad po przeczytaniu pierwszyego postac bardzo spodobalo sie slowo "czolem".


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 12:40 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-13 12:51, Ruter napisał:
Takie unikatowe i charakterystyczne dla mojej postac.



Nie takie unikatowe. Juz slyszalem "niom" nie raz i cos mi sie zdaje ze to z tego samego wroka co pifoo, jush i takie tam netowe zwroty srednio-ortograficzne :smile:


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 14:18 
Cytuj  
No moze nie unikatowe. Chodz ja sam jeszcze nie spotkalem na ZS osoby, ktora sie tak wyraza. W sumie to mi sie tam podoba :smile:
No i tak mam zamiar wykreowac swoja postac, zeby miala swoje odchyly w zachowaniu gestach i ruchach (*pisanych*).


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 03:01 
Cytuj  
mi się podoba pod warunkiem, że nie będzie "qwa" i "spox" :grin: :grin:


_________________
Ro6ert vel Perganiusz Szalony [Duch Magii].
Wszelkie uwagi odnośnie magii i Zakonu Magow mozna kierować do mnie
[email protected]

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 05:04 
Cytuj  
Ruter - "niom" to potwornie popularny zwrot. ^^ Nie widzialem ani razu na ZS i sam nie uzywalem bo nie bylem pewien czy jest klimatyczne. Stwierdzilem, ze to nowomowa i na wszelki wypadek nie bede podpadal. :smile: Ogromnie duzo wysilku mnie to kosztuje bo z qmplami z kanaly sie z tego "leczymy" - za bardzo w nawyk weszlo ;(

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:14 
Cytuj  
Czolem! hehe ;P mi sie wydaje ze jeszcze moglobybyc salve :> z laciny :razz:P ale nie wiem czy bylo uzywane w Starozytnym rzymiee czy cos takiego .. :wink: jak ktos wie czy moze byc to ...
Pozd. :smile:


_________________
Here is the Door and there is the Way!

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 13:12 
Cytuj  
Jak idziemy w kierunku laciny to moze jeszcze : AVE. Tez piekne i takie rzymskie :smile:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.