mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:04 
Cytuj  
Na wstępie wyjaśniam, że nie jestem ekspertem, a poniższy post będę edytował w miarę uczenia się i lewelowania mojego Ironbreaker’a.

Na dziś skupię się na krótkim przewodniku dla … healerów. Wszyscy wiedzą że IB może bronić i pomagać healerom, ale jak miałem okazje to wczoraj poznać ni cholery healerzy nie wiedzą o co biega.

Bardzo krótko o Grudges – grundges to nie rage z Warcrafta. Upraszczając IB praktycznie tego nie zużywa. Zbiera to Grudges do 100 i zacznie mu opadać po 30 sekundach braku walki. Oznacza to że jak raz zbierze i czasem coś powalczy to będzie miał 100 cały czas co ma bardzo duży wpływa na moc pomocy dla healera.
W interesie healera jest pozwolić IB trochę walczyć a nie liczyć że będzie warował pod nogami.

Dwie pierwsze zdolności które należy rozróżniać bo mogą być rzucone przez IB na dwa różne targety.
TE DWA SKILE IB MAJĄ BARDZO MAŁY ZASIĘG - tzn pozostają na targecie ale jeżeli target jest oddalony o około 40 stóp to poprostu buff nie działa. Jak ponownie są blisko działa bez recastowania Oath czy Guard

Oath Friend - You select a single groupmate to be your sworn Oath Friend. Each time they are attacked, you will gain X Grudges, and some of your abilities will affect them as well.
*Tu może być inny tank lub dps targetem, ale wtedy broni się i buffuje tylko jego, a nie healera który np. ma Guard, ale nie ma już Oath Friend – Guard opisany poniżej. Plus jest taki, że mamy 100 grudges w moment, a z healerem nie bardzo jest z czego.

Guard - You defend one of your allies and try to take attacks meant for them. As long as you are within 30 feet of them, any X DAMAGE that they suffer and all hate that they cause will be split evenly between the two of you.
*Generalnie Destro nie wie czy lepiej zabijać mnie czy healera, jest to dylemat.

Kolejne to takie standardowe ciosy, bah i jest (warunek OATH FRIEND) -

A brutal attack that deals X DAMAGE to your target and inspires you to push the attack, increasing your Strength by X for X SECONDS. Will also affect your Oath Friend if they are within X FEET.
At 25 Grudges: Also increases Willpower by X.
At 50 Grudges: Also increases Willpower by X.
At 75 Grudges: Also increases Willpower by X.
At 100 Grudges: Also increases Willpower by X.
*To poważny buff dla healera, IB ma drugi bardzo podobny skill, który zamiast willpower zadaje dmg.
Ogólnie na R10 przy 100 Grudges buff ma 108 willpower

Guarded Attack - You deal X DAMAGE to your target and prepare yourself for their attacks, increasing your armor by X for X SECONDS.Your Oath Friend's armor will also be increased if they are within X FEET.
*Zasięg to około 30 stóp, IB wali kogoś i macie obaj buffa. Healer musi trzymać się bardzo blisko. Zmniejsza o około 20% dmg na r10

Vengeful Strike - You strike your enemy for X DAMAGE and stubbornly push yourself to keep fighting, increasing your Toughness by X for X SECONDS.Your Oath Friend's Toughness will also be increased if they are within X FEET.
*Tu to samo ale buff który zmniejsza dmg który dostajecie – około 20dmg na r10

Wszystkie zdolności tutaj:
http://warhammer.gamepressure.com/war_a ... reaker.asp
Forum IB:
http://www.warhammeralliance.com/forums ... y.php?f=26

Tyle na dziś. Nie będę pisał o rzeczach których nie widziałem.
C.D.N.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 16 wrz 2008, 12:54 przez Deshroom, łącznie edytowano 10 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:12 
Cytuj  
imo bardziej sie sprawdza oath friend rzucony na znajomego tanka, ktory wpada razem z toba w zerg/walczy w pierwszej linii.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
imo bardziej sie sprawdza oath friend rzucony na znajomego tanka, ktory wpada razem z toba w zerg/walczy w pierwszej linii.
a widzisz, musze popróbować.
czy chosen albo black orc ma mirrora oath friend ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:16 
Cytuj  
nie wiem po stronie destro nie gralem tankami.

w ib trzeba budowac grudges, z dobrze grajacym healerem, ktory nie stoi na widoku, przyrost nie jest jakis wielki.
natomiast stojac obok sm'a grudges mamy full w kilka sekund.
na healera guard jak juz i heja do przodu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:21 
Cytuj  
Czemu nie zauważyłem tego guarda wczoraj mendol?:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:22 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
natomiast stojac obok sm'a grudges mamy full w kilka sekund.
to dlatego czytałem że ktos płakał "grudges in rvr sucks"
extra sprawa bo szczerze mówiąc to troche wczoraj mi grudges brakowało, miałem wrażenie że strasznie nędznie sie generuje.
taki BW czy WP może praktycznie nawalać nonstop a grundges to jak rage.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:28 
Cytuj  
Neo bo guarda dostaje sie na 10 lvl ;-p

Desh no ludzie czesto placza bo nie wpadaja na proste rozwiazania.
ale oczywiscie wszystko zalezy od sytuacji. w open rvr gdzie grupa raczej trzyma sie blisko oath ma sens rzucony wlasnie na healera (ktory jest 40f od ciebie i z pewnoscia jest jednym z pierwszych targetow).
w scenariuszach (ale znowu w zaleznosci od tego ktory grasz) healer trzyma sie z tylu wiec i tak nie ma pozytku z oatha z reguly.
w warze trzeba kombinowac zeby wyciagnac max z klasy.
a duza czesc ludzi czyta opisy skilli po 'lebkach'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:35 
Cytuj  
to prawda, ale jest gorączka kim grać w retailu a nie każdy miał closed bete :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:46 
Cytuj  
Pamietajcie, ze burst dps melee rosnie w miare levelowania i poza guardnieciem healera trzeba go potem duzo bardziej aktywnie chronic.
Jasne za na 1-10 healer jesli mysli to przetrwa (rowne 4min30 probowali mnie BO z zealotem wczoraj 2v1 zalatwic, w koncu znudzili sie i uciekli), potem naprawde wskazane jest uzywanie calego arsenalu przeszkadzajek i buffow, aby zapewnic waszemu najlepszemu przyjacielowi bezpieczenstwo ;]

Umiejetne laczenie skilli, dobieranie taktyk pod playstyle i grupe to podstawa. Mi juz takie sie efekty synergii w glowie rysuja, ze nic tylko 40lvl robic i testowac ;].

Ktos marudzil, ze IB ma kiepskie taktics, ale to nie do konca prawda. Ma kilka wyraznie lepszych od innych (jak kazda klasa), wiec wybor wydaje sie prosty. Zreszta mythic z pewnoscia wyciagnie wnioski z buildow ludzi i spowoduje, ze pomijane dzisiaj tactics za pare miesiecy beda tak buffniete, ze number munchers beda sikac z radosci wymyslajac nowe spreadsheety :F


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:55 
Cytuj  
tomugeen, czym ty bedziesz grał ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 10:57 
Cytuj  
AM ofc.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:09 
Cytuj  
tomu oczywiscie masz racje ale troche nie chce mi sie juz pisac po raz kolejny, ze w war'ze wybrana klasa to nie skille od 1 do 10.
i oczywiscie guard jest jednym z elementow 'obrony' healera.
szkoda tylko, ze to cd jest zjebane i blokowanie tak na dobra sprawe nic nie daje.
a ludzie, ktorzy nie potrafia grac i nie chca sie nauczyc, zawsze beda narzekac.

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:23 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
to jest dla mnie kluczowe, bo nine zawsze bede miał znajomego healera a bez healera to połowa funu bo sie skille marnują.


Ja zamierzam zaczac gre od RP, jakbys healera potrzebowal. Tylko jeszcze nie wiem na ktorym servie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:32 
Cytuj  
Fapuse napisał(a):
Deshroom napisał(a):
to jest dla mnie kluczowe, bo nine zawsze bede miał znajomego healera a bez healera to połowa funu bo sie skille marnują.


Ja zamierzam zaczac gre od RP, jakbys healera potrzebowal. Tylko jeszcze nie wiem na ktorym servie :)
dziekuje, na dziś kombinuje ale tak na prawde trzymam się kurczowo pierwszego wyboru - Bright Wizard. w sumie to wszystko co nie jest tankiem umiera szybko wiec co za różnica a przywalić moze.

tak czy siak, bede pamiętał, ogónie łudzę się że jakimś cudem da rade pograc na jednym serwie choć czasem mam wątpliwości bo np wczoraj na WEM whisper

"[Plomyk]: o lama z mmopg"
"[Deshu]: Spierdalaj :>"


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:33 
Cytuj  
Debile są wszędzie. Opcja ignore istnieje. Nie ma problemu. ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:33 
Cytuj  
ehehehehehehehe
zaczyna sie.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
czy chosen albo black orc ma mirrora oath friend ?


nie, oath friend/grudge to mechanika zarezerwowana dla IB
prawdopodobnie blackguard mialby cos podobnego, ale go wyjebali ;)

gram IB od closed bety i wiem ze bede gral ta klasa takze w retailu
widze juz conajmniej kilka "styli" gry ta klasa i wszystkie mnie ciagna zeby je wyprobowac ;)
mozna sie specnac na dmg i guardowac healera poprzez mordowanie tego kto podbiegnie
mozna sie specnac na def/control i byc praktycznie nei do zajebania (zwlaszcza jak z tylu stoi healer ktory rzuci hota jakiegos ;])
ostatnio widzialem fajny build na control, pelno knockback/knockdown/snare, po prostu nic nie podejdzie do tego czego bronisz ;)

lowlvl IB ownuje bardzo, na scenario praktycznie niezniszczalny (zwlaszcza jak sie ma healera ktory od czasu do czasu rzuci jakiegos heala, nie potrzeba tego zbyt czesto), zadajac w tym samym czasie niesamowity dmg (praktycznie zawsze koncze scenario na #1 w dmg biegajac 1h+shield)

niemniej jednak IB radzi sobie strasznie slabo w walce przeciwko healerom, ubic takiego dziada jest niesamowicie trudno, nawet bedac r10, zabic w miare ogarnietego healera r5 jest... ciezko ;] (przykladowo)

innym mankamentem (ale to chyba kazdej melee klasy) jest to ze AP uciekaja strasznie szybko, niby jest conv 40 grudge w 75 ap, no ale ma to dwa minusy, 20 sekund cd no i trzeba miec grudge ;)

ogolnie gra sie przyjemnie, ale nie polecam tej klasy ;)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:55 
Cytuj  
Cos czuje ze krasnale podbija moje serce, najpierw rp a teraz ib.
Fajnie sie nim gra. W PQ oath zarzucam na WP albo SM jak ktos juz wyzej wspomnial, a w scenario to dowolny healer i nic wiecej do party nie potrzebne :wink:
Oby w retailu malo krasnali biegalo..


_________________
Duh, winning

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:58 
Cytuj  
Kumpel na 10lvl kładzie każdego healera solo. Mad skill. Połączenie IB z WP/RP stanowi najmocniejsze combo w WAR. Zdarzają nam się przypadki typu 2 przeciw 6-8 randomom i zawsze wynik ten sam. Oath friend i full block build czynią cuda.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 wrz 2008, 11:58 
Cytuj  
shp napisał(a):
Oby w retailu malo krasnali biegalo..
krasnali jest dużo, ale WP i WH jest wiecej niż BW a to znaczy że jest ich masa.

tanków i tak bedzie brakować wiec każdy IB welcome

Cytuj:
you have the best single target snare in the game: Binding Grudge
you have one of the best armor debuffs in the game: Stone Breaker
you have one of the best knockbacks in the game: Away With Ye
you can gain an exceptionally powerful AoE snare with mastery points: Earthshatter
and on and on and on, there's no end to the number of useful RvR abilities at your disposal. all RvR teams need tanks and the Ironbreaker is a fantastic tank in RvR.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.