mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1474
Dołączył(a): 30.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2008, 16:49 
Cytuj  
Zakladam topic.... szczerze nie mam zielonego pojecia o tej klasie - wyglada jak melee dps/healer, nie ma juz zbytnio czasu na testowanie w openbecie wiec chcialbym sie dowiedziec cos o tej hybrydzie od ludzi ktorzy grali ta klasa.... jaka jest jej rola RvR itp :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2008, 16:53 
Cytuj  
Mirror Warrior Priesta, troche bardziej nastawiony na zadawanie damage mi się zdaje.

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2008, 17:12 
Cytuj  
Faaaajny, bardziej jestem przekonany teraz do DoKa niz do BO... Chociaz to moze dlatego bo BO/Swordmasterem gralem juz zbyt duzo. ;)
Na przykladzie scenarios: Jak jest okazja powalczyc w pierwszej linii bez dostawania focusa od razu, to jestem top dmg, ewentualnie top 3 dmg. Healing praktycznie zawsze top 3. :> Oczywiscie mowie o T1, dalej jak jest - zobaczymy. W T3 tylko chwile pogralem DoKiem ale byl bardzo si, tzn. mi sie podobal, ciekawe taktyki (utility), healing calkiem calkiem, damage tez niezly, standardowy brak burst healingu jak to u support healerow bywa.
Ale nie jest to latwa klasa do grania (tak jak WP zreszta).

*

Posty: 197
Dołączył(a): 10.07.2008
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 07:13 
Cytuj  
i jak wrażenia na wyższych levelach?


_________________
whatever does not kill you, simply makes you...STRANGER...

*

Posty: 197
Dołączył(a): 10.07.2008
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 10:52 
Cytuj  
nikt nie gra?


_________________
whatever does not kill you, simply makes you...STRANGER...

***

Posty: 703
Dołączył(a): 5.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 10:57 
Cytuj  
Grając moim altem w T1 zauważyłem brak healerów. Jak się trafi dwóch to święto (ok lepiej jest nieco na GvD tier). Chociaż w t3 disciple jest sporo, więc nie wiem czemu taki pusty ten temat.


_________________
WoW: Shadowsong Boomkin - active
WAR: RP@K8P, WE@Azgal - retired
WoW: Sporeggar RP-PvP shamzor - retired
EvE Online, AoC - retired

*

Posty: 197
Dołączył(a): 10.07.2008
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 11:29 
Cytuj  
właśnie...
chciałem się dowiedzieć jak jest z DSP a jak z healem


_________________
whatever does not kill you, simply makes you...STRANGER...

*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 13:23 
Cytuj  
Ja mam maina DoK, co prawda maly lvl ale sledze tematy o nim i sprawa wyglada tak:
T1/T2 jest bardzo mocny dps/healing a w T3 splywasz w ciagu paru sec w scenarios i bardziej robi za healera a mniej za DPS a T4 to zadnych opini nie czytalem.

Edit: i jak ktos nie wie to DoK NIE jest i NIE bedzie main healerem i NIE jest i NIE bedzie main MDPSerem


Ez.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 13:54 
Cytuj  
nie za bardzo wyobrażam sobie tę klasę w end-game pve, raczej bym określił ją jako hybrydę pod pvp. mi się podoba, bo nie jest to typowy caster/mele dps/healer jak z WOWa, więc ma w sobie jakiś tam powiew świeżości;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 14:14 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
nie za bardzo wyobrażam sobie tę klasę w end-game pve, raczej bym określił ją jako hybrydę pod pvp. mi się podoba, bo nie jest to typowy caster/mele dps/healer jak z WOWa, więc ma w sobie jakiś tam powiew świeżości;)


czemu sobie nie wyobrazasz ?
robisz grupe 2xDoK 4xMDPS i jazda, group heale beda jak znalazl, a defensive target mozesz miec ustawiony na main tanka i pomagac main healerom ....

Ez.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 14:27 
Cytuj  
wedlug mnie najtwardszy healer do ubicia , zaraz po szamanie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 15:42 
Cytuj  
T3 splywasz w ciagu paru sec w scenarios

Nie stwierdzilem, ale z drugiej strony nie gram w scenarios. Moze ten DOK co splywa w T3 cos niedomaga po prostu.

nie za bardzo wyobrażam sobie tę klasę w end-game pve

W solo PVE DOK jest godlike. W "endgame PVE" (cokolwiek ma to znaczyc) spelnia role supportu dpsujaco-healujacego, dokladnie tak jak przez reszte gry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 17:10 
Cytuj  
Dokladnie, Dok sarzujacy na jakis target z boku wspierany przez "panne znienacka" potrafi wpasc, sciagnac na siebie troche ognia - dajac bitchelfce wiecej swobody i zatluc nieswiadomy target bez wielkiego ryzyka.
Oczywiscie jesli ktos wpada taka hybryda w zerg to nie mamy o czym mowic.

Zreszta, jesli na kogos wpada DoK z mara lub WE to zgadnijcie kogo w pierwszej kolejnosci przeciwnicy chca sie pozbyc/zneutralizowac/zrootowac. W pierwszej kolejnosci tego burstujacego scierwa, a DoK rozkreca debuffy i HoTy. Jasne, ze jest wrazliwy na burst, ale bycie melee to jego sila - biega z innymi melee i robi zamieszanie, wtedy duzo heal over time i AoE sprawdza sie lepiej niz single target burst heal.


EDIT: Tak mi sie przypomnialo: biega u mnie na serverze DoK +5 wyzej i zwykle robi ze mnie (AM 24rank) kaszanke. Kiedy juz mam wrazenie ze odparlem jego atak wyskakuje mi na plecy bitchelfka, masakra. Z drugiej strony, jesli przezyje pierwszy atak w walce dwoch party (a o to juz latwiej niz 2v2) to debuffuje mu healing o 50% i drainuje AP. Umiera z braku tej swojej many, musi duzo wiecej jej uzywac, a ciagle ssanie AP przeszkadza ja rowniez budowac.
Wszystko jest kwestia doboru skilli i sytuacji w walce.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 21:51 
Cytuj  
konrador napisał(a):

nie za bardzo wyobrażam sobie tę klasę w end-game pve

W solo PVE DOK jest godlike. W "endgame PVE" (cokolwiek ma to znaczyc) spelnia role supportu dpsujaco-healujacego, dokladnie tak jak przez reszte gry.


heh, to byl spory skrót mojego postu nt DoK z forum gildiowego, zabrakło tu tekstu "jeśli będzie wyglądać podobnie jak w WOWie" ;)

po prostu nie pasuje mi, ja tą klasę widzę głównie w pvp. tomugeen ładnie opisał jak wygląda scenario w wykonaniu tej klasy :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2008, 22:37 
Cytuj  
No tylko że ludzie traktują DoKa jako healera z mieczykami.
Do tego inne klasy będące bardziej predysponowane do leczenia, opierdalają się bardziej niż Sawicki jako minister rolnictwa, nie raz widziałem Zealotów i Szamanów którzy pod koniec scenario mieli mniej heala niż ja (a że idę w Path of Torture - zazwyczaj z braku heala, na scenario healuje - to naprawdę spory wyczyn z ich strony i naprawdę mogliby zamiast pakować się na scenario, zostawić miejsce dla kogoś kto nie jest kretynem).


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 paź 2008, 02:50 
Cytuj  
(...) zamiast pakować się na scenario, zostawić miejsce dla kogoś kto nie jest kretynem)

Dokladnie, np. dla kogos z WarCry.

*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 09:44 
Cytuj  
Pytanko z dzialu theorycrafting:

1. STR podnosi dps skili , ale jak skill jest instant to ile jest bonusu z STR ?
2. WILL podnosi dps heala , jak jest Hot to jak bonus sie liczy na podstawie Will ?
3. Devour Essence: "... ach second, your ally will deal 56 Spirit damage to up to 4 enemies ..." bonus do +dmg liczy sie z INT ?

Dzieki za pomoc,
Ez.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 13:07 
Cytuj  
2. WILL podnosi dps heala

Nie baudzo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 13:41 
Cytuj  
No właśnie jak najbardziej.


_________________
whiteman#2717

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 paź 2008, 15:14 
Cytuj  
To zycze duzo szczescia i rownie duzych heali stanowiacych 250% zadanego damage, ktory wynika oczywiscie z wysokiego willpower.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.