mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 08:40 
Cytuj  
Jak w temacie, mam wielki problem z FPSami w grze, nie wiem o co chodzi, sprzet mam:
GF9800GTX, C2D 2,53GHz, 4GB RAM, MB- Gigabyte GA-EP45-DS3L (wgrany najnowszy BIOS i stery) Dysk nowy 500GB i tylko na jednej partycji sam WAR, system Vista 64 Ultimate, w tle nie dziala nic poza programem do myszki Logitech.

Najwiekszy problem z FPS odczuwam na SC, jak tylko sie zaloguje mam jakies 40-50fpsow, wejde na SC zaczyna powoli spadac, po 2-3 SC mam juz okolo 6-8fpsow, praktycznie nie moge juz grac. Wyjde do normalnego swiata po SC FPsy skocza na pewien czas, rzedu 5minut do 30 a potem znow spadaja do 10. O co chodzi ? Wydaje mi sie ze sprzet jest ok jak na te gre, a mimo to przez takie slide-show nie moge grac, bo po godzinie objawy epilepsji mi sie pojawiaja, leb mnie boli i rzygac mi sie chce ;)

Z gory dziekuje za ewentualna pomoc.

ps. Pamiec wirtualna wylaczona tylko na RAMie, ale probowalem z domyslnymi ustawiniami na dysku - bez zmian :(

*

Posty: 95
Dołączył(a): 1.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 09:09 
Cytuj  
U mnie spadki powodowało przegrzewanie się grafiki, miałem około 100C na 8800GTX, zobacz jak u ciebie z temperaturą.


_________________
Warcry - www.warcry.pl

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 09:23 
Cytuj  
Ja mam podobnie, komp też powinien dawać bez problemu rade, a czasem, gdy pokazuje mi np 70 fps gra tnie jakbym miał ich z 10-15.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 09:29 
Cytuj  
Sprobuj po kilku scenario zrobic /reloadui. Jezeli chodzi o spadki fpsow to nie jest to zadna nowosc. Optymalizacja kuleje wiec poki co nie bedzie lepiej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 09:39 
Cytuj  
- najnowsze sterowniki nvidii
- nie graj na kliencie z bety, sciagnij wersje relase
- vista 64 ogolnie robi problemy, na win xp 32 chodzi o niebo lepiej


_________________
OrleOko czuwa...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 11:14 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
na win xp 32 chodzi o niebo lepiej


no niekoniecznie - mój sprzęt- kilkudniowy , więc nie zaśmiecony

GF 9800x2
quad Core 9550
2x2GB ram 800 Patriot

i zacina mi się gra jak cholera, najbardziej w momencie ruchu postaci, czasami jak biegnę to mam co kilka sekund sekundowe frezy

po prostu optymalizacja gry leży

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 11:21 
Cytuj  
Czy klient z bety naprawde jest inny po updatach niz ten z plytek ?

Zerknij na drivery Omega, ktore u wielu sie sprawdzily wlasnie w WAR.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 11:30 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
eagleeyes napisał(a):
na win xp 32 chodzi o niebo lepiej


no niekoniecznie - mój sprzęt- kilkudniowy , więc nie zaśmiecony

GF 9800x2
quad Core 9550
2x2GB ram 800 Patriot

i zacina mi się gra jak cholera, najbardziej w momencie ruchu postaci, czasami jak biegnę to mam co kilka sekund sekundowe frezy

po prostu optymalizacja gry leży


O właśnie, to najlepiej opisuje sytuacje u mnie. Mam identycznie.

Athlon x2 5200 +
8800GT 512 mb EVGA
2x 2gb Patrioty 800 mhz
Win XP

Właśnie jestem świeżo po formacie, instaluje gre z płytek (wcześniej jechałem na kliencie bety).

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:18 
Cytuj  
Polecam mod BuffThrottle na probemy ze stopniowo coraz bardziej zlagowanym UI typu ciagly stuttering, powiekszajacy sie stuttering, czy stopniowo zmniejszajaca sie liczba FPS.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:24 
Cytuj  
już go mam od dawna - niestety bez zmian

**

Posty: 299
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:36 
Cytuj  
tez mialem to stuttering az do dzis kiedy kumpel z gildii poradzil ustawic w ustawieniach gfx AA na 4 i AF na 16. Jakim cudem to poprawilo dzialanie gry nie wiem, ale dziala szybciej i nie ma irytujacych freezow. No i gra wyglada duzo lepiej.

Wiem, ze gwarancji na to, ze sie poprawi nie ma, ale warto sprobowac.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:36 
Cytuj  
Niestety problem nie jest mozliwy do rozwiazania calkowicie przez uzytkownika. Mozecie mi wiezyc probowalem juz wszystko. Inne systemy, drivery beta czy normalne, specjalne mody, redukcja grafiki do 16 bit i wylaczenie lightning i spectacular, sli, single card, rozne tryby sli, update biosu, wiatraczki i overclock, nic sie nie zmienia. Fakt Stuttering nie mam wogule ale fps po 2h grania spada o 70% a po 3 gra sie wywala mimo iz ma jeszcze sporo pamieci. Probowalem kupe innych sztuczek tez ktore ludzie znalezli na forach warhammer alliance za duzo tego aby teraz wymieniac ale nic tego nie zmienia problem jest po stronie klienta. Karta ledwo sie grzeje przy grze. Wlozylem stara 2 letnia karte i na niej mialem 2x bardziej stabilne FPS gra sie nie wywalala po calym dniu gry brak spadkow fps, Altdorf chodzi normalnie gdy na najnowszych kartach wywala sie lub ma abnormalnie niskie fps etc. Dla przykladu na 9800gx2 mam po zalogowaniu sie w altdorf okolo 27fps jak stoje w miejscu jak sie rusze 20fps. Na na 7600 karcie mam 50+fps caly czas na 9600gt mam ~50-60fps. Widac na tym ze problem jest stanowczo po stronie optimilizacji kodu pod archaiczne karty. Mam tylko nadzieje ze chlopaki sie obudza i zroia cos z tym bo w tej chwili musze grac na starej karcie aby miec dobry fps w WHO :/

Dodam jeszcze ze moj sprzet to:
Quad Core 9550
9800gx2
8GB Ram 800 GEIL
WHO jest zainstalowany na dysku RAPTOR ustawionym w trybie raid.
WinXP i Vista 64 (chodzi lepiej na vista)

Dodam tez ze zmiana ustawien jakosci czyli rodzielczosc ilosc detali tekstury, zasieg widzenia, AA, AF nie maja najmniejszejego znaczenia dla gry fps zawsze jest taki sam. Moge ustawic SLIAA32 i nadal mam taki sam fps, AA16 AF16 normalne taki sam fps. Czasami mam wrazenie jakby jakies sztuczne ograniczenie predkosci tam bylo :wtf:


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 14.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 12:45 
Cytuj  
Gf nx8600gts, core duo 2.13, 4gb ramu, win xp i najnowsze stery nvidii. W grze wiekszosc na max, rozdziałka 1280, all high poza cieniami (te na balanced) i zasieg widoku na minimum. W grze pve ok 60-65 fps, na scenarios ok 20. Po 2-3 godzinach gry, dobrze zrestartowac WARa lub nawet całego kompa. Jakos da rade grac o ile wylaczyc ten zasieg i cienie.

EDIT: A "BuffThrottle" nie polecam, miałem wrazenie, ze gorzej przez to odpalaja sie skille (w tym morale).


_________________
Mykinky

RED? = DEAD

***

Posty: 909
Dołączył(a): 8.04.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 13:52 
Cytuj  
Khebeln napisał(a):
Dodam jeszcze ze moj sprzet to:
Quad Core 9550
9800gx2
8GB Ram 800 GEIL
WHO jest zainstalowany na dysku RAPTOR ustawionym w trybie raid.
WinXP i Vista 64 (chodzi lepiej na vista)

Od siebie tylko dodam, że problem wynika najpewniej z tego, że masz kartę z dwoma GPU. Niestety w wielu grach jest problem z wydajnością na takich kartach.
Trudno dociec czy to problem klienta czy sterowników nvidii.
Osobiście sądzę, że bardziej to drugie.
W obu przypadkach musisz się uzbroić w cierpliwość.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 3.12.2006
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 14:00 
Cytuj  
mialem ten sam problem, pomogla zmiana pewnego ustawienia w control panel sterownikow nvidii a mianowicie 3D Settings -> Manage 3D Settings -> Multi-display/mixed-GPU acceleration z defaultowego Multi display performance mode na Single display perf mode.
tym niemniej nadal restartuje WAR co ~3h aby uniknac crasha do pulpitu, na szczescie teraz po restarcie nie ma kolejek.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 14:55 
Cytuj  
Sprawdze ten pojedynczy ekran, miałem na multi. Pewnie i tak niewiele da bo problem lezy w grze.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 15:39 
Cytuj  
Tez probowalem single display. To jedna z pierwszych rzeczy jaka sprawdzilem :) Sprawdzilem takze 20 ver sterownikow do nvidia tak beta omega jak i zwykle. Nic nie pomaga. Najlepsze ze na 3Dmarku mam 18k wynik... wszystkie inne gry chodza pieknie. W AoC mam 3-5x lepsze fps niz w WHO :-?

Widac jedynie cierpliwosc potrzebna. Najbardziej mnie denerwuje ze Mythic leje na klienta i nie zrobil oficjalnego forum.


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 15:57 
Cytuj  
"Oficjalne" forum WAR-a to warhammeralliance.com, ogolnie klienta gry ma wielkie problemy i sprzet swiruje masakrycznie, ja aktalnie zmniejszylem taktowania na grafie o 10% od defaultowych, nie mam bluescreenow i gra sie na driverach omegi bardzo dobrze.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Posty: 28
Dołączył(a): 29.09.2008
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 16:15 
Cytuj  
Ja dziś miałem ciekawy przypadek. Normalnie mam fps na stabilnym poziomie(bez v-sync 100fps, z v-sync -a tak właśnie gram- 60fps 1920x1200) a nagle po 1-2minutach gry z 60fps robiło się 28-30 co uważam za niegrywalne. Dodam, że od dnia wczorajszego nic nie zmieniałem, a grało się wczoraj idealnie. Wydaje mi się, że devsi wprowadzają różne poprawki nie informując nas o tym. Próbowałem przeróżnych rzeczy i jedyne co pomogło to preinstalowanie sterowników na 177.41 (używam GTX280, 4,2GHz+pamięci 1066MHz) i zresetowanie wszystkich ustawień w sterowniku karty czyli w tzw. control panelu oraz w samej grze. Ustawiłem wszystko na low, AA+Anizo off i odpaliłem grę, wyszedłem z niej i ustawiłem wszystkie opcje graficznej "jak zwykle" i działa.
Aby było zabawniej to podczas tych 28-30 fps-ów 50% obiektów nie miało tektur, gra wyglądała dość zabawnie.

Oczywiście spędziłem jakieś 3 godziny googlując za rozwiązaniem mojego problemu. Znalazłem jeden dość ciekawy temat który może kilku osobom pomóc:

http://www.warhammeralliance.com/forums ... ght=nvidia

Swoją drogą to problemy z grafiką nie powinny mieć miejsca, w każdym bądź razie nie w takiej skali. Jakieś drobne problemy owszem, ale gdy tysiące graczy mają problemy to coś jest nie tak.

Na szybkiego jeszcze wrzucam moje ustawienia w CP:
ObrazekObrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2008, 17:56 
Cytuj  
LOL!
Zabralem synkowi karte GF7600GTS i wsadzilem do siebie zamiast GF9800GTX i mam 45FPSow LOL Stabilnie nonstop czy to SC czy normal world - wtf ?
Stad nie warto kupowac lepszych kart ? O_O

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.