mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lut 2003, 15:18 
Cytuj  
No wlasnie .... w koncu !

Ale nie jestem pewien czy nie zaczekac kilka miesiecy z zakupem az pousuwaja wiekszosc bugow ...

Nie chce znowu zaczynac przygody tak jak w AO albo DAOC gdzie dopiero po roku od wydania mozna powiedziec ze jest w miare OK ....

Ci co sa w US beta, bardzo prosze o opinie ....

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lut 2003, 17:34 
Cytuj  
Juz pisalismy o tym jakis miesiac temu. Data premiery byla znana dawno temu.
Sytuacja jest taka, ze wersja US bedzie dzialac tylko w US i Kanadzie. Jak to rozwiaza to jeszcze nie wiadomo, ale na pewno bedzie problem z graniem na US serwerach... Mozliwe, ze dowiedzielibysmy sie troche wiecej na ten temat, jak ktos z szanownych graczy AC2 raczylby wyjasnic, jak z tym blokowaniem graczy z EU i ich gra bylo...
Co do europejskiego wydawcy, to juz w ogole nic nie wiadomo, bo zbankrutowal i teraz toczy sie jakas sprawa... Powylaczali wszystkie serwery i nie wiadomo, co z Europa dalej bedzie.
Co do gameplay i bugow to jest masakra doslownie :{ Ta gra nie nadaje sie do sprzedazy jak na razie... Wyglada na to, ze WP nabralo szybszego tempa i jak kiedys robili patcha raz na 1-2 miesiace, to teraz na miesiac robia tych patchy 58045934. Szkoda, ze im sie tak pozno spiepszyc zaczelo.
Wyglada na to, ze SB pojdzie w slady AO...

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2003-02-16 17:38 ]</font>

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 11:06 
Cytuj  
pewnie zablokuja mozliwosc zaplaty z nie amerykanskich kart

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 14:28 
Cytuj  
nie rozumiem wiec czemu sie zalapalem do US bety skoro w beta form napislem skad jestem... heh


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 15:18 
Cytuj  
moze mieli gdzies czy jestes z polski czy z etiopii byle bys testowal

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 18:52 
Cytuj  
Tia... W becie to chyba nie jest wazne skad jestes.

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 19:18 
Cytuj  
Ale jezeli euro wersja ma nie wyjsc bo swing upadl, to raczej pozwola europejczykom grac na us. A jak nie to bedziemy czekac az wyjdzie w europie :/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 19:56 
Cytuj  
wracajac do bety (zaznaczam ze gralem krotko, wlasnie cos sie zjebalo i nie moge dalej grac...)

to na razie nie natrafilem na jakies kardynalne bugi.poza zwyklymi beta problemami masakryczny lag! dziwny lag przy chodzeniu (to chyba zonowanie czy cus) nie podoba mi sie menu jest fatalne dla osoby ktora 1szy raz do tego siada to bywa klopotliwe (jak to ma byc intuicyjne to ja jestm swiety turecki) od chuja guzikow ktore de facto sa zbedne...

a propos chyba zrobilem jakies hot key (drag&drop na ekran ale qrwa nie moge tego teraz ni jak usunac /shrug)

zalozylem psuedo rangera i musze przynac ze fajny pomysl ze strzalami (po prostu ich nie ma hehe kolo wali ile wlezie) i nawet ladnie mi to szlo...

poniewaz nie jestem fanem tej gry to z komentarzem powstrzymam sie do czasu az pogram wiecej.

o ile pamietam lvling mial byc sprawa marginalna a z tego co zobaczylem to ludzie lataja i tluka te moby (texty rodem z eq =/)

zachwycajaca to ta beta nie jest...

moja postac nazywa sie Aeroth...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 20:16 
Cytuj  
a propos chyba zrobilem jakies hot key (...)

Widzisz... Manuala jakbys przeczytal, to bys wiedzial i dla kazdego newbiesa po takiej lekturce menu od razu zrobilo by sie bardziej intuicyjne :) Wystarczy CTRL+Click i pojawi sie menu... Co jak co, ale HUD (czy jak to sie fachowo w RPGach zwie) z SB nie ma sobie rownych.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 lut 2003, 20:40 
Cytuj  
...manuala sobie nie przeczytam bo plik ktory dostalem w zipie jest padniety. [edit]byl pierwszym plikiem ktory chcialem odpalic...[edit]

nie mialem czasu szukac na beta site...


_________________
Baron Telumeh
Britannic Lore

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-02-17 20:43 ]</font>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 08:13 
Cytuj  
Ja rowniez przyznaje ze menu jest do dupy a nie intuicyjne. Szczegolnie akcja z oknami chatu. Proponuje poeksperymentowac, jak sie komus uda wlaczyc poprawnie (czyli tak jak chcial) to ma u mnie flaszke :> (manual tutaj nie pomaga). Jakbym byl newbiasem to bym zrezygnowal po godzinie :>.
Dogrywanie terenu to main problem :/ i najgorsze jest to ze ja nie bardzo widze sposob w jaki moznaby to rozwiazac nie przebudowujac gry.

juz.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 09:03 
Cytuj  
mnie mecza okna, nie wiem co za madry psikut wpadl na genialny pomysl zeby dac "kostke" od resize i move w dolny prawy rog okna!

przy oknach z chatem trzeba sie niezle naclcikac zeby ustawic to jako tako...

zonowanie i doczytki to koszmar,wczoraj wszedlem do budynku - nim doczytalo stanlem sobie kolo vendora - po czym nagle popnelo wnetrze tej chatki i okzalo sie ze utknalem w ladzie!

wczesniej tez mialem podbne walki ale z drzewem i sciania hehe

zrobilem 4lvl i nawet dosc szybko... musze jakos rozwinac moja postac ale nie moge znalesc guild masterow ktorych mi potrzeba...

pytanie dla osob ktore sie znaja na grze:
Jak rozwinac bow mastery? u ktorego guild mastera moge rozwniac prof. scouta?
i gdzie takiego szukac.

gdzie szukac druid guild mastera (potrzeba mi spellu root , co bym mogl wykanczac z luku stojac w bezpieczniej odleglosci hehe)

pozniej mialem sam poszukac , ale moze kots wie... =p


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 12:53 
Cytuj  
Telu wiekszoc treinerow jest w miescie.
Spelle mozesz uzywac tylko takie jakie moze twoja postac. tznnie wytrenujesz roota jesli twoj char go nie ma btw root sux.
Tylko na 4 lvl za duzo to nie zdzialsz ciulaj kase i na 10 promote do klasy jaka chcesz grac ranger assaisn czy kim tam mozesz byc

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 13:14 
Cytuj  
Ja rowniez przyznaje ze menu jest do dupy a nie intuicyjne.

Widze, ze dla niektorych to naprawde ciezko cos intuicyjnego wyprodukowac... Trzeba podeslac pomysl WP, zeby jako dodatkowy skin wsadzili cep i lopate dla tych, co im sie intuicyjny pulpit malo-intuicyjnym wydaje D:

Szczegolnie akcja z oknami chatu. Proponuje poeksperymentowac, jak sie komus uda wlaczyc poprawnie (czyli tak jak chcial) to ma u mnie flaszke

Ja w ogole nie wiem, o jaka akcje ci chodzi. Default channels? Rozmiary okien? Sprecyzuj. Mi tam zawsze wszystko w oknach dzialalo i nie narzekalem.

Dogrywanie terenu to main problem :/ i najgorsze jest to ze ja nie bardzo widze sposob w jaki moznaby to rozwiazac nie przebudowujac gry.

908580345989043 ramu.


mnie mecza okna, nie wiem co za madry psikut wpadl na genialny pomysl zeby dac "kostke" od resize i move w dolny prawy rog okna!

Jak to kostke do resize i move?... Ruszac oknem mozesz ruszac lapiac za dowolny punkt, ale najpierw trzeba wcisnac shift... Znowu, wiedzialbys to, jakbys doczytal w manualu.
Kostka do resize w dolnym prawym rogu, to jest przeciez standard :( Jak sobie nie mozesz chat window w prawym dolnym ekranu skonfigurowac, to przesun je na srodek, zmien rozmiar i przesun z powrotem w prawy dolny rog - gotowe...

Jak rozwinac bow mastery? u ktorego guild mastera moge rozwniac prof. scouta?
i gdzie takiego szukac.


Scout trainer i ranger chociazby. Na S od Wainthorpe, KTS, KC i pare innych duzych miast.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 13:48 
Cytuj  
>(..)zeby jako dodatkowy skin wsadzili cep i lopate dla tych, co im sie intuicyjny pulpit malo-intuicyjnym >wydaje D:

No wg mnie intuicyjnym jest taki interface ktory umozliwia czlowiekowi nieobytemu z mmorpg odnalezienie sie w ciagu powiedzmy dziesieciu minut. A SB tego nie umozliwia.

>Mi tam zawsze wszystko w oknach dzialalo i >nie narzekalem.

Precyzuje: otworz nowe okno i sprobuj dostosowac je do wlasnych potrzeb. Prawie niemozliwe- wlacza sie nie to co sie ma wlaczac, poprzednie okna zmieniaja swoje ustawienia samodzielnie itp.

>908580345989043 ramu.

Niebardzo prawda.........
"Zacinanie sie" nie jest wynikiem malej ilosci ramu. 1024ddr powinno teoretycznie starczyc na W MIARE wgrywanie. A freez na 3 minuty to nie jest dobre zbudowanie gry (popatrz na AC2 gdzie grafa jest duzo fajniejsza a sie nie zacina).

juz.


<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: krzyk dnia 2003-02-18 13:51 ]</font>

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 14:40 
Cytuj  
No wg mnie intuicyjnym jest taki interface ktory umozliwia czlowiekowi nieobytemu z mmorpg odnalezienie sie w ciagu powiedzmy dziesieciu minut. A SB tego nie umozliwia.

Komu nie umozliwia, temu nie umozliwia... Ja nie mialem z interfejsem zadnych problemow i nie slyszalem, zeby ktorakolwiek ze znanych mi z SB osob takie problemy miala. Moze to nie jest wina interfejsu, tylko twoja...

Precyzuje: otworz nowe okno i sprobuj dostosowac je do wlasnych potrzeb. Prawie niemozliwe- wlacza sie nie to co sie ma wlaczac, poprzednie okna zmieniaja swoje ustawienia samodzielnie itp.

Aha, to jest beta. I dlatego wystepuja jeszcze tego typu problemy, ktore maja zostac niedlugo usuniete. WP o tym wie i nad tym pracuje... Myslalem, ze cos powazniejszego ci sie z tymi oknami dzieje.

Niebardzo prawda.........
"Zacinanie sie" nie jest wynikiem malej ilosci ramu. 1024ddr powinno teoretycznie starczyc na W MIARE wgrywanie. A freez na 3 minuty to nie jest dobre zbudowanie gry (popatrz na AC2 gdzie grafa jest duzo fajniejsza a sie nie zacina).


Heh, ja bronie jedynie interfejsu, bo mi sie bardzo spodobal. Oczywiscie nie przebija tego z UO, ale jak na gre z setka chatboxow i innych gowien na ekranie, to jest calkiem fajny.
To, ze to doczytywanie ownuje, wie kazdy niestety:( Jak tego nie usuna to bedzie problem, bo uniemozliwia to normalne bieganie... Nie mowiac o oblezeniach miast, gdzie naprawde bedzie sporo rzeczy do doczytania.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 15:04 
Cytuj  
>Moze to nie jest wina interfejsu, tylko twoja...

To nie jest niczyja wina :>
(zreszta jak widac w temacie nie tylko wg mnie interface nie jest intuicyjny)
Po prostu porownaj intuicyjnosc ac2, daoca, uo, ao, lineage, eve i sb. I jesli powiesz ze sb z tych wszystkich ma najbardziej intuicyjny pulpit to ja sie poddaje :>

juz.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 16:29 
Cytuj  
No to przykro mi, znowu bedziesz musial sie poddac... Moze interfejsy w tamtych grach wydaja ci sie intuicyjne, bo sa po prostu odgrzewanym interfejsem z EQ ?: Oprocz UO i EVE oczywiscie. Interfejs EVE jest w ogole niezle pokrecony:{ Nie wiem, moze my mowimy o dwoch roznych tytulach... Ja tu pisze o SB, a ty chyba o Sindbad aDventures, jesli interfejs, ktory mi sie bardzo spodobal, tobie wydaje sie zagmatwany i malo intuicyjny... Moze jeszcze ktos inny sie wypowie?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 16:32 
Cytuj  
Cytuj:
..
No wg mnie intuicyjnym jest taki interface ktory umozliwia czlowiekowi nieobytemu z mmorpg odnalezienie sie w ciagu powiedzmy dziesieciu minut. A SB tego nie umozliwia.
..


pograj w tetrisa...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2003, 16:34 
Cytuj  
dajcie mi dostep do bety to chetnei sie wypowiem ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.