mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 14:14 
 
Poniewaz postanowilem zostac betatesterem kowalem :grin: na NOXie, pozwalam sobie na zalozenie oddzielnego topicu, poswieconego TYLKO I WYLACZNIE bugom odnosnie miningu i kowalstwa.

1. Znow kwestia kucia w metalach szlachetnych. Na razie "obrabialem" Merkite. Juz mam 100% jasnosci. Otoz cos jest nie tak powiazane i w przypadku faila w kuciu ubywa INNEGO metalu niz Merkite, o ile taki mamy w plecaku. Dzis mialem taki motyw, ze ubywalo najpierw zelaza (hehe, niezly deal :smile:), dopiero jak sie skonczylo, zaczelo ubywac Merkite.
2. Pozmieniane zasady przetopu - ruda wazy ile wazyla, ale mozna z niej wytopic juz tylko 2 sztabki, szkoda...

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2001, 14:22 
 
Pkt kolejny. Udalo mi sie wykuc kilka rzeczy w Merkite - elementy ringmaila. Czy to normalne, ze po ich zalozeniu nie ubywa dexa? Jak tylko bede umial, sprawdze jak jest z innymi metalami, czy to Merkite jest taki wyjatkowy czy tez nie, bo jesli zaden metal szlachetny nie zabiera dexa, to juz widze te rzesze killerow :grin: :grin: .

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 16:27 
 
Nastepna ciekawostka. Wykulem ringmail tunic z Merkite. Poniewaz ma slabsze AR od chaina z zelaza, na wyprawe zalozylem zelazo, a ringa zostawilem w banku. Jak zginalem, okazalo sie, ze zebrac z ciala moglem zarowno chaina z zelaza, jak i ringmaila z Merkite. nie byla to ta sama, co w banku, bo tamta nadal bepiecznie lezala w bankowej skrytce.

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 19:42 
 
Gwail- jestes zaawansowanym kowalem. Poradx co kuc aby wzrastało blacksmitty. Ja namarnowałem juz setki kilo metalu na eksperymenty i nic nie rośnie... prawie nic. Mam 53 w skillu kowalskim i tylko tarcze drewniane (raz na 6-7 razy) powoduja wzrost. A sam wiesz jak ciezko jest z metalem na SC... w imie solidarnosci kowali- pomoz!

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 21:52 
 
Mastyl --> "zaawansowanym" to duzo powiedziane, mam (dzieki padom :smile:) "az" 60%, kiedy rownolegle wlasnie dobijam do GM w miningu...
Proponuje Ci do 60% kuc kryssy. Nie jestem oryginalny, sciagnalem to ze Stratics i musze przyznac, ze nawet zadzialalo - z 2k sztabek wykulem jakies 60 kryssow i mi wzroslo z 57 wlasnie do 60 (zajebisty wynik, hehe :grin: )

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:01 
 
A niech tam! Mastyl, tu masz cala liste ze Stratics, od 35 do 100%. Sprawdzone na odcinku 55 - 60%, ale mysle, ze i dalej pojdzie jak trzeba :smile:. Poniewaz na sc jest duzo odpadow, do nauki proponuje kuc sprzet zuzywajacy jak najmniej sztabek:

At 35% make mainly the following items:
Mace
Chain Coif
Ring Sleeves
At 40% make mainly the following items:
Maul
Ring Leggings
Ring Tunic
At 45% make the following items:
Cutlass
Viking Sword
Hammer Pick
Heater Shield
At 50% make the following items:
Scimitar
Double Axe
Long Sword
Large Battle Axe
Battle Axe
War Mace
Bardiche
At 55% make the following items:
Kryss
Broad Sword
Axe
Executioner's Axe
War Hammer
Two-Handed Axe
Chain Leggings
At 60% make the following items:
War Fork
Close Helm
Helmet
Nose Helm
War Axe
Chain Tunic
Halberd
At 65% make the following items:
Short Spear
Katana
Female Plate Armor
At 70% make the following item:
Spear
At 75% make the following item:
Plate Gorget
At 80% make the following item:
Plate Gloves
At 85% make the following item:
Plate Helm
Plate Sleeves
At 90% make the following item:
Plate Legs
At 97% make the following item:
Platemail (Breast Plate)

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:04 
 
Wielkie dzieki- mogłes tylko powiedzieć, że lista ze stratics obowiazuje tutaj, sprawdziłbtm sam.
Troche cięzko widac myśle, bo GMowie SC zapowiadali, ze Nox bardzo wiernie nasladuje OSi, i mogłem sam szukać info o OSI na straticsie.
Sądziłem jednak, że wobec wielu bugow na SC, te ustawienia moga nie być aktualne.


Posty: 29
Dołączył(a): 23.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:04 
 
Gweil obawiam sie ze ta lista ze stratics ma niewiele wspolnego z nasza 'noxowa' rzeczywistoscia. Mozesz robic heatera od 47% ??? Gralem troszke kowalem wczoraj i nie wydaje mi sie :sad:.

Chyba najlepiej robic to co najtrudniejsze...

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:21 
 
Zbrojny --> Jak najbardziej mozna! Hetaer wymaga tylko 24,5% BS. Spojrz tez na zaleznosc z kryssem, ktory wymaga 36%, a ladnie "wyrzezbilem" BS do 60% :grin:.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:42 
 
Kolejny bug. Zdarzyl sie juz drugi raz. Nie moge nic wykopac ani przetopic rudy! Uzywam kilofa jak zwykle,ale z tego "uzywania" nic nie wynika. Podobnie z wytopem - klikam dwukrotnie na rude, wskazuje na forge i... ruda nadal tkwi w plecaku :smile:. Oj, kiedy bedzie nastepny padzik srewa :grin: :grin:?

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2001, 22:48 
 
Albo lepiej nie. Pokulem troche i ze 170 sztabek "wykulem" wzrost BS o 0,4% :smile:. To ja juz sobie pojde dzis na potworki, a serwerek niech sie nie wyklada :grin: :grin:.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2001, 19:13 
 
Uhmm. A w jaki sposob sie kuje topory? Ktos wie :smile:?

***

Posty: 623
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 17:51 
 
Wiesz Gwail, ten poradnik, który wkleiłes z Straticsa nie dziala za bardzo. Te preferencje sa na SC chyba troche inne. Niektóre przedmioty, zalecane do kucia w danym przdziale kuja się raz na 10, i w dodatku nie powduja wzrostu. Jakos tam sobie kowalstwo podniosłem, ale raczej przypadkiem. Na przykład przez cały przedział 50-60 % tarcze drewniane powoduja wzrost, a kryssy ni cholery...
Wciaż nie znam metody.
Może założyć jakis cech kowalski, co poznawałby i obdarzał swych członków tajinkami wiedzy kowalskiej?


Posty: 9
Dołączył(a): 26.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 19:08 
 
Zauwazylem kilka rzeczy odnosnie kowalstwa.
Po pierwsze wszystkie materialy oprocz zelaza zachowuja sie jak Shadow - nie odbieraja dex, poza tym okazalo sie ze najwieksza ochrone zapewniaja zbroje zelazne - nawet zbroja z Agapitu ktory jest jedna z najlepszych rud jest slabsza niz zwykla zbroja z ZELAZA.W zwiazku z tym nie oplaca sie kuc nic innego niz zbroje z zelaza lub Shadow.Moim zdaniem to ogromny Bug.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 19:25 
 
To troche sie kloci z moimi spostrzezeniami. Shadow owszem, daje AR gorszy od zelaza, ale Merkite jest juz lepszy, niewiele, ale jest. Nie kulem w innych metalach, na razie brak mi umiejetnosci i szkoda materialu na takie proby, ale wkrotce sprawdze.


Posty: 9
Dołączył(a): 26.12.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 22:15 
 
tak merkite jest lepszy ale co to jest 1 AR wiecej na CALA ZBROJE ! a tak pozatym dlaczego merkite jest najlepszy a wszystkie inne maja mniej AR? np "valorite" niby prawie najlepszy skladnik (drugi z najlepszych a jest gorszy od zelaza)
TO JEST JEDEN WIELKI BŁĄD !

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2001, 22:45 
 
A nie przyszlo wam do glowy ze jakosc zbroi zalezy rowniez od umiejetnosci kowala?


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2001, 11:07 
 
Wczoraj przeprowadzilem krotkie testy z Copperem. Naprawde krociutkie, bo metal szedl mi jak woda, a mam podobno wlasnie adepta BS (80,7%). Wykulem chain tunic - AR gorszy o 1 od zelaza. Wykulem close helmet - AR taki sam, ale w przeciwienstwie do zelaza Copper helmet zabieral 1 dexa. Dziwne dziwy :smile:. Oczywiscie zuzywanie metalu jest losowe - kuje w Copper, czasem "zabiera" zelazo, czasem Copper, jesli mam jakies inne metale w plecaku to one tez potrafia zniknac.

****

Posty: 1447
Dołączył(a): 17.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2001, 11:43 
 
A teraz male tlumaczenie dla zainteresowanych:

Iron - zelazo
Copper - miedz

Zgadnijcie czemu uzywamy narzedzi z zelaza a nie z miedzi, mimo ze epoke miedzi tez mamy za soba... hmmm moze by tak... miedz zrobic popularniejsza a na wytapianie zelaza zwiekszyc umiejetnosci... i zelazo rzadsze... hehehehehe spokojnie spokojnie...


_________________
Niemoralne jest pozostawienie pieniedzy frajerom.
Uzupelnienie: Smith&Wesson bije cztery asy.

*

Posty: 70
Dołączył(a): 4.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 gru 2001, 12:50 
 
Szerszen, dzieki za tlumaczenie :smile:). Czyzby byla szansa na zbroje polprzewodnikowe :grin: :grin:?
A tak serio - usiluje znalezc jakies prawidlowosci, ktorymi rzadzi sie kowalstwo w metalach szlachetnych i ni cholry mi to nie wychodzi. Co krok napotykam na jakies "bzdury", ktorych nijak nie moge zaszufladkowac :smile:. Nic, bede kul dalej, zobaczymy, co z tego wychodzi.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.