mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 10:02 
Cytuj  
A co do dostepu do lokacji, owszem. Niektore lokacje sa dostepne od jakiegos levelu, inne po wykonaniu jakis zadan. Jest fabula, npce wprost zasypuja cie informacjami (tekstowo i dzwiekowo). Generalnie, jest to nadal Everquest, tylko ze mooocno rozbudowany. I sliczny ;)

X.

PS. Pozatym radze poczytac http://eq2.stratics.com/content/lore/lore_toc.php ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 11:31 
Cytuj  
Nukh z tego co czytalem to wogole wiekszosc eventow, questow ma byc na bazie ldon... moze to i lepiej.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 11:36 
Cytuj  
Nuki, to jest tak: Qeynos jest miastem dobrych, Freeport miastem zlych i final miast graczy.. reszta.. nie mam pojecia ale co ja bym dal zeby zobaczyc jak wyglada Felwithe po 500't latach!!! Jyleel zombie?

Heck, caly Feydwer.. Unrest ;) Mayong tez pewnie jeszcze zyje (ostatecznie jest wampirem)

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Ja chce EQ2 :cry: :cry:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 12:08 
Cytuj  
Tux: calm down. :)

Calis: a ja nie wiem czy to dobrze. Prawdę mówiąc bardziej podobały mi się Sebilis, Velks albo Guk, niż podziemia z LDoN. Ciekawe, że zaraz po ukazaniu się tego dodatku miałem odmienne zdanie na ten temat.

No, ale bez OT. :) Czekamy na jakieś relacje.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 12:31 
Cytuj  
dodam kilka slow od siebie ...A wiec tak niezauwazylem zeby ktokolwiek tutaj z nazekajacych na mape(ktora faktycznie jest srednia ale da sie przyzwyczaic) wspomnial o skrocie klawiszowym ALT+W . To skrot do waypointow i jak to odpalisz i wybiezesz se waypoint (np swoj shard jak zginiesz) to wtedy masz bardzo ladnie zrobiona swiecaca linia ktora cie prowadzi jak dziecko pod sam shard . (tak samo mozna sie poruszac w miescie ) . Co do pytania nuhk to grindowanie mobikow nie oplaca sie calkowicie poniewaz tak jak w wow (slyszalem) za questy dostaje sie duzo wiecej Exp no i kaske czy czasem jakis przedmiocik .:)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 12:49 
Cytuj  
ALT + W działa tylko w niektórych questach. W sumie oprócz szukania własnego spiryta i jednego questu we Freeporcie wszystkie inne mają zablokowane ALT+W.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 13:33 
Cytuj  
Jedno mi sie baaardzo nie podoba. A dokladnie, to pojemnosc skrzyni bankowej. To, ze na wlasnych plecach magazynu nosic nie powinienem, to rozumien, ale skrytka bankowa na kilka przedmiotow? I wszystko mam niby w woreczkach (po 4 sztuki) przechowywac? Mam nadzieje, ze do czasu retaila to zmienia (na oficjalnym forum dosc duzo osob okazuje swoje niezadowolenie w tym temacie) :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 13:47 
Cytuj  
Ten pathing (ALT + W) to rozwiązanie z jedynkowego bazaaru (zone handlowy). :) Pewnie w retailu będzie działał przy każdym q.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 16:29 
Cytuj  
X. od tego sa mule :P ludzie mieli po kilku takich ;) tylko musisz miec znajomych do przekazywania stuffu ;) ...albo drugie konto ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 16:54 
Cytuj  
Taa... a ja wlasnie odkrylem u high elfow widzenie w podczerwieni.. o ja pierd...
szczeka na ziemi... :o

Zajebiscie to wyglada w ruchu. Musze nauczyc sie nagrywac filmiki z gier.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 16 wrz 2004, 14:27 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2004, 19:32 
Cytuj  
Ciekawy pomysl, tu swieca obiekty... tylko heh wyglada jak inwazja mongolska, wszyscy zolci :P Asmax sie ucieszy ;)

Dla porownania powiem ze w 1 infrawizja to bylo delikatne podswietlenie red a ultrawizja to mocniejsze blue oba w nocy.. Hmm, dark elfy mialy innate UV.


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 07:10 
Cytuj  
Miałem dobre przeczucie, że niektórzy NPC-e robią za terminal z misjami i udają, że dają questy. Wychodzisz z miasta stoi NPC (terminal) daje ci quest na zabicie 5 zuków, zabijasz, kończysz quest i dostajesz następny, też na zabicie 5 żuków. Wczoraj z grupą tak żeśmy expowali i robili "questy".

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 07:39 
Cytuj  
Wygladasz na strasznie uprzedzonego :har: :-?


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 08:56 
Cytuj  
Mark24 a próbowałeś gadać z innymi NPCami ? widzisz dla noobsa to fajne rozwiązanie bo może skompletować sobie jakieś ubranie bez problemu przy okazji zrobićtroszkę expa.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 09:07 
Cytuj  
Nie Tuxedo, jak przez rok czasu jesteś karmiony samymi superlatywami, oglądasz filmiki, czytasz o 1500 questów, expowaniu poprzez questy itd.
A po odpaleniu gry dostajesz kubeł zimnej wody na głowę.
Gra była zapowiadana jako rewolucja. Nowy standard, nowa generacja mmo - tego się spodziewałem.
Niech ktoś z testerów mi powie, gdzie ta nowa generacja w tym mmo oprócz kosmicznych wymagań i ładnej graficzki? Bo ja tu widzę powrót do korzeni - żmudne expowanie - mob farming, zoningi co chwila, produkowanie kilku sub-zon w zależności od ilości graczy w tej samej lokalizacji.
Technicznie EQ2 to duży krok w tył.
Gra ma swoje plusy - grafika zachwyca, questy to porażka.
Expowanie na 8lvl wcale nie należy do przyjemności (już widać, że exp potężnie zwolnił), aż strach pomyśleć co będzie na lvl20 czy 40.
Po FFXI mam na jakiś czas dość stania w jednym miejscu i tłuczenia setek mobów. Jak mi przejdzie, wymaksuję sprzęt, WoW, DnL mi się znudzi to może sobie kupię EQ2 - kto wie.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 09:20 
Cytuj  
Mark24 czytałem twoje komentarze tu i na GOLu i mam wrażenie że gramy w inną gre. Jak narazie questy z farmowaniem mobów mają mało wspólnego, (w starym EQ bywało że farmowało się tygodniami moby żeby zrobić jakiś quest) Exp idzie aż za łatwo bo co to wógóle jest zebym sobie stał magiem i tłukł wszystko co podejdzie ( i nie mósiał oglądać książki ze spellami co 3 minuty - EQ weterani wiedzą o co chodzi:P)

Technicznie EQ to krok w tył mówisza, a ja mówię że to napewno nie krok w tył a te rozwiązania wynikają z faktu że sprawdziły się w starym EQ.
Bo naprawdę nie jest fajnie jak w zonie jest 150 osób.


A Questy ? narazie zrobiłem ich chyba z 6 więc może nie powinienem się wypowiadać ale widzęjakiś pattern w tym, jest gość który zawsze da ci quest jeśli tylko do niego podejdziesz ( i te questy są w miarę standardowe) i są też inni NPC którzy dają questy "poboczne".

Jak dla mnie wadą narazie są wymagania sprzętowe (ale to ze względu na słaby komp) i niedopracowany UI który sprawia mi sporo problemów.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 09:58 
Cytuj  
Kordian, w niektorych grach nie ma zon i i nie laguja :>
Co to technicznej strony eq2 zgadzam sie znow z markiem- nie ma zadnej rewolucji absolutnie. co dwa kroki zona w miescie- to potrafi naprawde czlowieka wykonczyc po pewnym czasie.
Questy sa fajne :> przynajmniej te ktore ja sobie wczoraj robilem, kochanek ktory wysyla lisciki do dwoch dziewczyn bo nie moze sie zdecydowac ktora woli, czy tez trolica ktora chce ladnego znaku do swojego bazarku zeby lepiej sprzedaz szla, po czym jak juz go dostaje stwierdza ze jest zbyt elfi i nalezy go przystroic.....skorami elfow :P
Ogolnie questy jak sie lazi w miescie szuka i robi to nie sa jakies odrazajace :> te z terminali sa w sumie nie takie zle :>

W kazdym razie zgadzam sie, expowanie, expowanie, po to zeby jeszcze wiecej expowac :>. no i jak zwykle pojawia sie pytanie o endgame, czy takowe jestw eq, i jaki jest high level content :>

juz.

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 10:36 
Cytuj  
krzyku ---> mówimy tu o grach w które gra więcej niż 10 osób ? ja się na tym w sumie nie znam ale zdaje mi się że jak 2000 osób się wloguje to mogązacząć się problemy z utrzymaniem takiego świata przy życiu jeśli go nie podzielisz na mniejsze kawałki.


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

**

Posty: 261
Dołączył(a): 10.09.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 10:52 
Cytuj  
w WoW na jednym serverze bez zadnych zonow (czyli idziesz w jedna strone 2 h i nie ma zadnego dogrywania) gralo w Stres Testach okolo 3000 tysiace osob, lagow nie bylo zadnych, wiec..


====
kilka ciekwaostek z WoW
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=8815

****

Posty: 1090
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2004, 11:14 
Cytuj  
super ! :) oby tak dalej może się okazać że będę grał w WoW a nie w EQ2 :p swoją drogą ciekawe jak to rozwiązali ; )


_________________
Sage Kordian Taciturn
Coercer
on the Tarew Marr

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.