mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 15:59 
Cytuj  
Jesli na nowych konsolach nie bede mogl podpiac myszki i klawy i nie bedzie tego rodzaju supportu dla gier, to nie wiem co bym mial na tej konsoli robic ;p chyba tylko w rpg grac ;p

Jestem ciekaw, co wyjdzie z tego steam boxa, ale to pewnei wyjdzie z 2 lata pozniej niz nowe konsole ;p


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:13 
Cytuj  
highlander wyjdz kurwa i nie wracaj tutaj :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Jesli na nowych konsolach nie bede mogl podpiac myszki i klawy i nie bedzie tego rodzaju supportu dla gier, to nie wiem co bym mial na tej konsoli robic ;p chyba tylko w rpg grac ;p



Oczywiście, że nie będzie pełnoprawnego supportu, bo to by automatycznie oznaczało wyeliminowanie pada gdyż jest to kontroler upośledzony względem w/w.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:17 
Cytuj  
nie jest. jest dostosowany do dzialania z innymi grami, niz te na pc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:23 
Cytuj  
Jest. Na klawie/myszce mogę zrobić wszystko to co na padzie. Precyzyjniej i szybciej.

Gra na pada musi zostać odpowiednio skrojona. Najlepszym przykładem są FPS'y które zostały przez konsole tak mocno cofnięte w rozwoju, że głowa mała.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:25 
Cytuj  
to pograj w mortala, gt, motorstorma i parenascie innych gier na klawiaturze.

fpsy cofniete? pograj w mag'a albo killzona.
do tego drugiego polecam ci move'a z ss i wtedy marudzic o cofaniu sie w rozwoju.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:32 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to pograj w mortala, gt, motorstorma i parenascie innych gier.
fpsy cofniete? pograj w mag'a albo killzona.
do tego drugiego polecam ci move'a z ss i wtedy marudzic o cofaniu sie w rozwoju.


Trollujesz w tym momencie right?

Zarówno w bijatyki jak i gry wyścigowe zawsze grało mi się lepiej na klawie, która jest dokładniejsza niż na padzie. Dopiero specyficzny kontroler (kierownica, arcade-stick) daje większy komfort, ale też trzeba dużo zabulić.

A co do FPS'ów, to trzeba mieć klapki na oczach żeby nie zobaczyć ograniczeń w fov, w szybkości i movemencie, jakie zostały wdrożone, by wykastrować ten gatunek pod konsolowe pady. Porównaj sobie tego zajebistego Killzona w którego grasz na move (tu już musi być trolling) do typowo PCtowych FPS'ów starej daty typu Quake 3, Unreal Tournament, ET. To nawet nie jest zabawne jak bardzo ten gatunek cofnął się w rozwoju, by tylko dało się w niego grać na konsolach. Obecne shootery są robione chyba dla bywalców domów spokojnej starości.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 11 lut 2013, 16:36 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:36 
Cytuj  
Cytuj:
Zarówno w bijatyki jak i gry wyścigowe zawsze grało mi się lepiej na klawie, która jest dokładniejsza niż na padzie.


Rzeczywiście 0-1 jest dokładniejsze od analoga Obrazek


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:42 
Cytuj  
No jak ktoś ma problemy z naprzemiennym wciskaniem i puszczaniem, wtedy faktycznie niech rollnie pada.

Nigdy nie zdarzyło się, żebym czuł jakieś ograniczenie klawiatury i myszki względem pada. Natomiast wielokrotnie zdarzyło się mieć wrażenie, po pograniu w jakąś grę na padzie, że coś zostało uproszczone tylko i wyłącznie pod upośledzony kontroler który mnie ogranicza.

Najlepszym przykładem jest tutaj Dark Souls, określany przez wiele osób za grę trudną. Dla mnie ta gra po zagraniu w nią na klawie i myszce stała się prosta jak budowa cepa, gdzie jedyną trudnością jest nauczenie się patternu bossa który trafi się od czasu do czasu lub jakiegoś mocniejszego przeciwnika.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:46 
Cytuj  
no tobie sie gralo lepiej - mi sie gra lepiej na PADZIE.
ktory tez jest dokladny, nie wspominajac o paru innych plusach.
takze, mysle, ze przewaga klawiatury w tym przypadku jest zadna.


hehehehehe. kurwa serio mam porownywac killzona do gier 'starej daty'?
pierdolnij sie w czerep i skoncz zachowywac jak kabraxis. bo skonczysz tak jak on.
nie podobaja ci sie konsole, nie lubisz na nich grac, pady sa chujowe - OK.

ale pozwol nam, osobom, ktore maja fun z korzystania z tych urzadzen, na dyskusje w spokoju.
bo nic nie wnosisz do rozmowy, oprocz tego, ze przypominasz, iz niestety jestes na forum.

bylo juz wiele dyskusji na ten temat i nie ma sensu do nich wracac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 16:56 
Cytuj  
Mendol napisał(a):

hehehehehe. kurwa serio mam porownywac killzona do gier 'starej daty'?


Tu nawet nie ma co porównywać, chyba, że komuś zależy na pokazaniu spłycenia i upośledzenia gatunku FPS na przestrzeni czasu.

No ale grafika jest lepsza.



I sam się pierdolnij w czerep dziadku i jak nie chcesz dyskutować to spierdalaj i następnym razem w ogóle się nie odzywaj, bo mój oryginalny post był prostą odpowiedzią dla Highlandera nie do ciebie, więc w sumie nie wiem kto cię zaprosił do rozmowy. Jak cię boli dupa i musisz wszędzie wrzucać swoje trzy grosze, to polecam udanie się do specjalisty. Może podsunie ci jakiś substytut wylewania swoich chujowych żali na życie z dala od tego forum, bo zaczynasz być już męczący z tym pyszczeniem i pieniactwem.

Tyle w temacie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 17:01 
Cytuj  
no dyskusja z highlanderem, ktory konsole widzial na wystawie, i upraszczanie jej do klawiatury i myszki jest bardzo dobrym pomyslem.
gratuluje.
i masz racje, skonczmy ten temat :)
i co do fps'ow naprawde myslisz, ze to wina konsol? hehehe, szkoda slow :)


a jesli chodzi o ps4 to poza kz4 musza pokazac cos wiecej, zeby mnie 'kupic' na starcie. ale optymistycznie zakladam, ze bedzie dobrze :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 17:07 
Cytuj  
dajcie sobie spokoj z Razothem.

Dla przykladu dolny spust w dualshocku ma 4-bitowa skale - czyli nie nadaje 0-1 a 0-255.
Podobnie ze stickami, ba nawet klawisze w dualshocku sa analogowe i niektore gry to wykorzystuja.

Klawiatura/mysz to po prostu najlatwiejszy sposob sterowania. Dwie mozliwosci 0-1. Nie dziwie sie, ze przesiadka na pada boli. Ba nie dziwie sie, ze niektorzy nie potrafia go ogarnac. Pad jest jak rower - potrzeba chwili by go opanowac, za to po pol roku nawet nie myslisz, ze cos trzymasz w dloni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 17:13 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
i co do fps'ow naprawde myslisz, ze to wina konsol? hehehe, szkoda slow :)



Ja nie myślę, że to wina konsol. To jest oczywista wiedza, że to wina konsol.

Podłącz swojego zajebistego pada i spróbuj zagrać na nim w jedną z gier w którą wymieniłem. Z kimś kto gra na klawie i myszce. Nie ma najmniejszych szans.

http://www.youtube.com/watch?v=BEO8aRq2cLc - twój zajebisty Killzone (tragicznie biedny fov, ślamazarna akcja, movement na poziomie starca któremu wysiadają nogi)

http://www.youtube.com/watch?v=jE5b_cTZzBw - pierwszy lepszy z brzegu filmik z Quake 3.

Nie wiem jak bardzo trzeba być zacietrzewionym, żeby negować wpływ ograniczeń konsol na gatunek FPS.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 17:19 
Cytuj  
nie wiem, moze wystarczy grac od 20 lat i widziec jak sie rynek ogolnie zmienia - tak jak gracze.
a to nie zalezy od sprzetu. bo gdyby byl rynek to mialbys kontynuacje quake'a 1 do tej pory, z lepsza grafika.
takze nie wiem jak trzeba byc slepym, zebym nie widziec tego co sie dzieje dookola.
nie wspominajac o porownywaniu gier z 99 roku do gry z 2011.

chetnie pogralbym z toba w mortala, gran turismo albo fife. i pewnie pare innych gier, lacznie z ds'em zeby ci udowodnic, ze nie do konca masz racje.
jesli chodzi o fpsy to tutaj calkowicie zgadzam sie, ze klawiatura i myszka nie ma sobie rownych.


btw. wymieniles fpsy i to tyle. tutaj z gory moge przyznac, ze bys wygral :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 19:30 
Cytuj  
a ja nawet o FPS-ach bym sobie mógł dyskutować, bo mi i jakimś 20-30mln innych ludzi lepiej się gra na konsoli. W odwrotności do 1-2mln którzy wolą na PC (dane statystyczne dotyczące sprzedaży serii MW).
Sorry, no i co z tego że szybciej myszką potrafisz przesunąć kursor w dowolny punkt ekranu? Rozgrywka jest tylko szybsza i tyle.
Czy o "wartości" rozgrywki w FPS-ach decyduje tylko i wyłącznie szybkość? Jeżeli tak to dlaczego?

twój zajebisty Killzone (tragicznie biedny fov, ślamazarna akcja, movement na poziomie starca któremu wysiadają nogi)

I tak kilka razy szybciej niż w realu.


Przyzwyczaiłeś się razoth do PC - i żenujących scen w stylu - podskok, obrót w powietrzu i dwa headshoty w ciągu 0.3s. Gry pozwalające na takie coś powinny imho mieć nazwę "cyrkowe" a nie first person shooter bo z realiami strzelania, celowania, wagi broni, wagi człowieka w pełnym oprzyrządowaniu, etc. etc. NIE MAJĄ absolutnie nic wspólnego.

Ale owszem zgadzam się - w grach cyrkowych szybciej przesuniesz celownik przy pomocy myszki niż pada. I znów zapytam: Szybciej = lepiej? Dlaczego?


Ostatnio edytowano 11 lut 2013, 19:36 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 19:30 
Cytuj  
Mendol spierdalaj, wyrazam swoje zdanie, stary zgredzie. Skoro na PC moge grac i na padzie i na klawie, to dlaczego nie mozna na konsoli? Podoba mi sie idea, ze wlaczam gre i cala reszta sie nie martwie. Są na konsoli gry mnie interesujace, ale na PC mam wiecej takich, ktore wymagaja klawy i myszki. W takie, ktore ja gram. Na konsoli duzo gralem u kumplai imo to jest najlepsza rzecz w konsolach, ze latwo mozna przyjsc i wspolnie zagrac. Jednak chcialbym miec mozliwosc podpiecia wlasnych kontroolerow, na tym czym MI sie lepiej gra. Wtedy pewnie dawno temu bym kupil konsole.

A pierdolenie typu, ze na padzie lepiej gra sie w fps jest żalosne. Wlacz sobie normalnego fpsa, a nie dla retardow. Dla mnie fpsy na konsolach nie istnieja. A oprocz fpsow gram tez w rtsy czy jakies tam strategie, do ktorych tez potrzerbuje klawy i myszy.

Podepnijcie sobie pada wlaczcie CSa i come at me bro. Tak kuzwa, szybciej=lepiej bo nawet nie zdazysz pierdnąć. Gdyby do konsol dalo sie podlaczyc myszke i klawe to pewnie wieszosc osob do fpsow by takie zakupila i wyparla pady, zeby miec jakies szanse.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 19:36 
Cytuj  
Higlander - nie ogarniasz pada i tyle. Przynajmniej byś się przyznał.
Sterowanie padem jest na pewno dużo bardziej skillowe niż klawiaturę i myszką. Tyle.

Nie dziwię się frustracji :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 19:36 
Cytuj  
Jakby gluchy z niemym chcieli sie dogadac...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2013, 19:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Higlander - nie ogarniasz pada i tyle. Przynajmniej byś się przyznał.
Sterowanie padem jest na pewno dużo bardziej skillowe niż klawiaturę i myszką. Tyle.

Nie dziwię się frustracji :)


Stanie na rekach tez jest duzo bardziej skillowe zeby poczekac w miejscu, ale lepiej zwyczajnie usiasc na krzesle :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.