mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 305  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2013, 19:37 
Cytuj  
Swoja droga mierzenie apm jest zjebane w hots? bo ja mam przedzial 60-260 w zaleznosci od gry, co jest dziwne. W wol zawsze mialem podobnie.

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 01:24 
Cytuj  
może przysypiasz na klawiaturze

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 09:16 
Cytuj  
ja mam rowno chujowe w okolicach 50~ ;d


_________________
.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 09:19 
Cytuj  
Na pewno jest liczone inaczej - pewnie tak, żeby była większa liczba, bo wtedy e-peen bigger = community happier. Raczej wątpię, żeby APM skoczył mi z ~120 do 300 - gram, tak, jak zawsze grałem.

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 12:57 
Cytuj  
jeżeli kontrolujesz jednostki, masz oko na upgradach, expach, scoucie, produkcji, techu i odpowiedniej ilości budynków które budujesz (zmiana techa np) to masz dokładnie tyle apm ile potrzebujesz ;)
szczerze mówiąc lepiej sobie przejrzeć repa i popatrzeć kiedy coś źle zrobiłeś niż patrzeć się na te wszystkie bezsensowne numerki

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 15:14 
Cytuj  
Teraz apm chyba licza na normalna minute, wczesniej bylo na blizzardowska, dlatego wzrosly wszystkim apm. Swoja droga zegar ingame tez mogliby zmienic i zeby na fastest czas byl normalny. Tylko ja od bety hots mam ten problem, ze wyniki sa kompletnie randomowe, teraz 60-260 w becie to w ogole kosmosy odchodzily i to nie moje przysypianie na klawiaturze :) Mozliwe, ze to bn1.5 cos jebie, bo teraz tez mam problemy z cyklu gry z dupy - w wynikach mam przegrane gry ktorych nigdy nie gralem, nie mozna zajrzec do histori tych gier bo jest error (lacznie chyba 3 na ok 30gier serv eu).

W wol mialem zergiem 100-120. Ty nukh chyba pod 200 robiles czasami, takze 300 teraz to bedzie oki.

Wypowiedz blue z podwieszonego tematu na us: "Actions Per Minute (APM)A number of players have noted that the APM calculation appears to have changed. We can confirm that there is an issue here, and we're working on a fix that should come with a patch after the release of Heart of the Swarm. Furthermore, we've long had a goal of changing APM so that it is perfectly accurate with regard to real time. We continue to work on that, and intend to have more to say about that in a few weeks."

btw. Ja od dluzszego czasu gram praktycznie tylko 2v2/3v3/4v4 i tam nie ma sensu ogladac repow ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2013, 18:05 
Cytuj  
zaktualizowany guide for all http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=284255


_________________
.

***

Posty: 756
Dołączył(a): 9.10.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2013, 10:08 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
btw. Ja od dluzszego czasu gram praktycznie tylko 2v2/3v3/4v4 i tam nie ma sensu ogladac repow ;)


Jest sens. Można utwierdzić się w przekonaniu, że twoje ziomki to nooby i twoje odczucia w trakcie gry, że grasz sam vs. 3 były uzasadnione. :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 kwi 2013, 07:54 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=ATCRYOs4R3U


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 07:33 
Cytuj  
W sumie to czy hots cos duzo zmienil w multi? Czy tez w wiekszosci przypadkow i tak stare buildy sie sprawdza?

Wczoraj mialem noob gre, wygrlem 1 baza przeciwko 3 zerga, spierdolilem poczatek i w sumie sie poddalem, bo myslalem, ze nie mam szans. Okazalo sie, ze koles zrobic 3 bazy ale malo dronow... i nie mial duzo lepszej ekonomii niz ja, on narobil lingow, ja zetow i wygralem, mialem lekkie wtf. Nie ma to jak gra noob vs noob haha.


_________________
.

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 08:37 
Cytuj  
tossy grają bardzo często air w każdym match upie dodatkowo mommaship core bardzo ułatwia obronę bazy w early game, przez co jeszcze łatwiej expandują, więc wczesna agresja przeciwko tostowi nawet gdy expanduje, jest dosyć ryzykowna (dobrze użyty boost nexusa, parę mądrze ustawionych cannonów (2, 3 ostatecznie gdy widzisz jakiś all in), jakieś tam micro i raczej wszystko wybronisz
void raye są prawdopodobnie zbyt silne i dostaną nerf w następnym patchu, tak czuję :D

terran dostając widow mines i hellbaty ma spory boost do strategii opartych o marinsy (hellbat jako dmg absorber/melee jak w sc1, tyle że droższy, widow mines dodają splash dmg którego wcześniej nie miałeś grając tym techiem)
hellbaty też często pojawiają się w grach mech techiem, nowi casterzy u zerga też zmieniają trochę dynamikę, regen mutów to całkiem spory buff, ale bardziej nie przybliżę bo sam w hots nie gram i wypowiadam się w oparciu o to co widziałem na streamach ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 11:24 
Cytuj  
Nie grasz a wiesz 100 razy wiecej ;]

faktycznie, to mothership core wydaje sie popularne, bede musial sprobowac z jakims fast expandem ;] thx.

O, SC: Ghost
Cytuj:
"OPM: So it might still get released?

Burger: Maybe."

http://www.officialplaystationmagazine. ... aystation/


_________________
.

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 11:42 
Cytuj  
http://www.teamliquid.net/video/streams/GOMTV

leci gsl :)

pierwsze tvt fantasy vs teaja było chore, jedno z najlepszych ever, teraz leci zvz potem będą dwa tvz, polecam

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 11:46 
Cytuj  
a co do hots i zerga - oglądałem dzisiaj zerga i wygląda na to, że swarm host = burrowed broodlord, tyle, że silneijszy bo możesz kontrolować broodlingi, bardzo dobre na granie vs mech terran i tossa, nie wiem do konca jednak czy ten nowy latający caster robi coś poza przyciąganiem pojedyńczych jednostek, może w gsl tego teraz użyją ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 11:53 
Cytuj  
SC2 to jedna z nielicznych gier, ktore mozna ogladac i nie grac ;) Chociaz nie wiem czy SC1 nie byl troche ciekawszy do ogladania.
swarm host jest fajny, ale wolalbym lurkera, ale bylby chyba za bardzo imba ;)

ja switchnalem na tossa, za duzo zergow, za duzo z vs z. Szkoda, ze w matchmakingu nei mozna ustawic, ze nie chce grac przeciwko tej samej rasie ;)


_________________
.

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 11:56 
Cytuj  
to by się kłóciło z logiką blizzarda, tzn : "jeżeli przegrasz dany match up będziesz go grać aż wygrasz trzy razy pod rząd, nie ważne ile spadnie Twój rating " ;)

edit : anyway skoro jest tyle typów grających zergiem w ladderze to teraz bardzo dobry moment żeby grać protossem który w noobladderze bije zerga z reguły :D
ogarnij sobie buildy na gatewayach, np fast expo 6 gate, z upem do ataku, i szybkim techiem do twilight council, potem dodajesz voidy, mommaship, może jakieś oracle i ciśniesz :D
3 baza po udanym pushu, asap, rozstawiasz jakieś pylonki po skrajach mapy żeby widzieć jakieś muty czy coś,

ogólnie jeżeli masz problem na graniem vs muty, to najlepszym counterem na to jest bycie bardziej agresywnym, możesz pokombinować z bardzo wczesną agresją coś jak zrobienie mommacore, 3 gaty, i ciśniesz ile możesz, potem zaraz expand, etc

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 13:10 
Cytuj  
mam jedno noob pytanie. dajcie prostą odpowiedz :wink: uprzedzam że w SC2 gram od tygodnia

gram tylko T i tylko vs AI lub unranked. Obecnie Harder i idzie bez problemu vs Z i vs P natomiast vs T posysam strasznie. Nie mogę znaleźć nigdy dobrej taktyki TvsT. Grałem tylko Unranked i hard > Harder AI.

Ogladam dużo dobrego youtube i to nie replaye nawet tylko guide, buildy znam jako tako, APM mam około 80. Głownie to:
Starcraft II - Terran Tutorial Working up from Bronze League - Part1 (wszystkie części wszystkich ras)
http://www.youtube.com/watch?v=yFQEQ255 ... D0&index=6

Potrzebuje prostego troll buildu vs T do low bronze (wystarczy mi nazwa buildu bez opisu)


_________________
psn

**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 13:18 
Cytuj  
tvt jest najbardziej technicznym mirrorem, możesz spróbować zainkasować jakieś winy grając mass rinsy, dodając medivaci, jest duża szansa że znukujesz bronza zanim się obunkruje w mainie paroma tankami, a nawet jeżeli to zrobi to po prostu wykorzystujesz to i expandujesz, potem po raz drugi, to może się sprawdzić bo w bronzie ludzie potrafią siedzieć w mainie przez 15 minut zanim się ruszą :lol:

generalnie nie polegaj na jakichś super dokładnych buildach, poznaj rasę, naucz się expandować, techować, upgradować, scoutować, obecnie mapy w ladderze są bardzo duże, kiedyś było ciężej wyjść z niskich lig bo wszyscy grali jakieś głupie all iny bo mapy były tak ciasne, teraz generalnie poznaj na początek macrowanie, to najprostsza droga żeby zacząć bić noobów ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 13:20 
Cytuj  
dzieki kluczmen, ja musze sobie tossa troche przypomniec, bo w glowie mialem bardziej zerga.
W WoL czesto robilem stalkery + zety z charge albo immortale i dzialalo ;) czesto robilem all iny, ale teraz chce pograc inaczej ;) bede musial dodac air ;)

no wlasnie, teraz mapy jakies wieksze, teraz nawet jak stracilem wszystko to zanim do mnie przeciwnik dobiegl to moglem sie jeszcze obronic.

filtersc lepszy kanal od Apollo :P

Cytuj:
I will like to amend my statement since I actually do play and watch SC2 and it does require similar speed of decision making as quake so does not belong to the shitty category which is LoL or DOTA.

;D


_________________
.


Ostatnio edytowano 11 kwi 2013, 13:40 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
**

Posty: 301
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2013, 13:23 
Cytuj  
ha, w wol w ladderze wystarczyło w każdym matchupie grać unity z gate, po expandzie dodawałeś robo, puszczałeś parę obsów, potem grałeś na kolosach i to było w zasadzie tyle ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 305  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.