mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 15:28 
Cytuj  
Piękny biały kutach wbija się w węgry :v

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 16:40 
Cytuj  
Ładnie ładnie, aż może włącze EU4 i odmroże moje Binzancjum.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 22:55 
Cytuj  
Na exploitach sie nieliczy:>
Ja próbuje azbestanem jakimś Persję stworzyć i ciągle mnie niszczą ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 22:56 
Cytuj  
rofl na exploitach? po chuj takie granie jeszcze w eu4

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 22:59 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
Na exploitach sie nieliczy:>


Wymień chociaż jednego gracza który zrobił WC albo 3Mountain czy jak to się zwie bez jakiegoś exploita


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 21 mar 2015, 23:02 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Stobek napisał(a):
Na exploitach sie nieliczy:>


Wymień chociaż jednego gracza który zrobił WC albo 3Mountain czy jak to się zwie bez jakiegoś exploita



Chciałbym wymienić pierwszego "Niah".

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 00:12 
Cytuj  
Moje Biznancjum które się zastanawiałem czy nie "odmrozić" i nie dokończyć przeprowadzając reformy w HRE i je jednocząć, podbijając Indie, IndoChiny i Chiny łączać wszystko drogą lądową, ale chyba sobie dam spokój. Jak mi się kiedyś zachcę grać w EU4 jeszcze to zacznę pewnie od nowa. Tyle, że nie jest to gra na achievementy dla Bizancjum bo nie zaczyna się grać Biznancjum (a to jest afaik potrzebne do Bizantyjskich aczkików), ale z drugiej strony nie jest to gra na exploitach wszystko robione jest 'proper' , nie zaczyna się Ottomanami, itp

Europa i Azja
http://i.imgur.com/vZWRNnz.jpg
Ameryki
http://i.imgur.com/B7Fx3Mo.jpg
Religijna
http://i.imgur.com/eHQMnz6.jpg

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 09:37 
Cytuj  
Cytuj:
Tyle, że nie jest to gra na achievementy dla Bizancjum bo nie zaczyna się grać Biznancjum (a to jest afaik potrzebne do Bizantyjskich aczkików), ale z drugiej strony nie jest to gra na exploitach wszystko robione jest 'proper' , nie zaczyna się Ottomanami, itp


Jakbyś napisał to po polsku


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 10:22 
Cytuj  
AFAIK żeby zdobywać Biznantyjskie 'acziki' trzeba zacząć grać Bizancjum, a nie je stworzyć podczas gry za pomocą decyzji "Restore the Byzantine Empire", a ja tak właśnie zrobiłem.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 15:03 
Cytuj  
Ottoman swap na Bizancjum dalej działa, ale sprzedawanie corów jest już raczej niewykonalne :)
Obecnie chyba najlepszy sposób na Bizancjum to zaczynasz Ottomanem podbijasz Bizancjum, wyzwalasz jak leci (sunnitów).

Robisz decyzję na zmianę stolicy (Plus taki, że można użyć decyzje dającą spory boost do basetaxa i manpowera w stolicy za zmianę kultury i religii, ale z budynkami do taxa i religijną którą tak weźmiemy powinno się dać zmienić.). Można pozostać jako sunnita, ale chcąc podbić Europę lepiej zmienić inaczej szybko potworzą się koalicje przeciwko nam.

Przenosisz stolicę, zmieniasz religię (pewnie będzie trzeba zbuntować nacjonalistów wcześniej), wyzwalasz Bizancjum z play. Prosisz o wsparcie litwę. Koniecznie trzeba podnieś relację z wenecją.

Tracimy Empire, ale jest dobry tylko na początku, później jest słabiutki.



Grasz potrafisz to dlaczego nie zagrasz mp? 3 osoby już są, dwie prawdopodobnie, a dwie można wziąć z grupy Krisa. Wystarczy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 15:39 
Cytuj  
Moja strategia na Bizancjum była taka: (na 1.8, nie wiem czy na 1.9/ tym nowym DLC-dodatku się sprawdza, bo nie gram w EU4 od prawie 2 msc - nie licząc wczoraj jak przegrałem kilka lat na Bizancjum z ciekawości).

- Zaczynasz Aragonią.
- Ustawiasz Ottomana jako Rivala.
- Ładujesz wojo na statki, atakujesz Ottomana od razu (pierwszy miesiąc gry) i łoisz go. (żeby było śmieszniej Aragonia ma CB na Turków)
- W trakcie jak podbijasz prowy Kebaba w Azji, jak już przejmiejsz kilka + turecki prow dający plus do handlu to wysyłasz handlarza do Konstantynopola i robisz dyplomatą Trade War CB z Biznancjum i je atakujesz.
- Wasalizujesz Bizancjum i Feedujesz je w pokoju Ottomanem tymi prowami które potrzebjesz do Odrodzenia Biz.
- W zależności jakie prowy rebelsi wyzwolili u Ottomanów w czasie wojny, pobijasz je i/lub w drugiej wojnie z Turkami bierzesz prowki potrzebne do Stworzenia Bizancjum.
- Zajmujesz prowy u Serbów i/lub Bośniaków żeby mieć wystarczająco dużo prowów Ortodoksyjnych
- Anektujesz Bizancjum
- Przenosisz stolicę do Konst., zmieniasz podstawową nację na Grecką i religię na Prawosławie
- Tworzysz Bizancjum
- Masz Cory w całej Turcji i wyspach wschodniego Morza Śródziemnego - zajmujesz je :)
- Masz mega-Bizancjum, w zachodniej grupie technologicznej, z ziemiami Aragonii, z Południowymi Włochami (jako własne lub PU) i tą samą dynastię co Kastylia hehe


Narazie MP odpada bo komp mi padł i mam teraz słabego PC z integrą Intela co EU4 nawet w singlu trochę przycina w późniejszych latach jak się przekonałem wczoraj, a co dopiero w MP. Poza tym mam trochę zajeć w IRL w najbliższym czasie, a wolne chwilę pewnie będę spędzał z PoE jeżeli na moim obecnym rzęchu będzie się dało w to grać.

Jak będę mógł sobie pozwolić na nowego kompa i ogram POE to wtedy owszem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 18:16 
Cytuj  
A ja takie granie Bizancjum to pierdolę. Jak już to po prostu zacząć Bizancjum, to rozumiem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 18:56 
Cytuj  
No niektóre rozkminy w tym temacie przebijają tabelki z tematu o PoE ;o

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 19:00 
Cytuj  
Tak weź austrię, zajmij pół świada i oddaj koronę Zimbabwe. gg.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 19:12 
Cytuj  
Zazwyczaj nie mam ochoty ani chęci poświęcać czasu na takie rozkminy w grach, ale sam nie wiem czemu nad tym i generalnie nad EU4 akurat chciało mi się kminić, a już np. nad buildami w Pillars of Eternity juz mi się czytać/myśleć nie chcę i będę sobie normalnie pykał i decydował 'na bieżąco'.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2015, 19:29 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Tak weź austrię, zajmij pół świada i oddaj koronę Zimbabwe. gg.


To nie jest takie proste.
Masz cały świat, wyzwolisz Zimbabwe będziesz miał kilka prowek i seniora na prawie cały świat. Zaczniesz sprzedawać Zimbabwe cory żeby go później zjeść to samo sprzedawanie zajmie 100 lat, zanim skończysz zbuntuje się, a annexować będziesz 300 lat żeby wyzwolić go z jego corami (czyli także z tymi które mu sprzedałeś). W zależności oczywiście ile sprzedasz.

Wprowadzono liberty desire i jeśli wasal będzie wystarczająco silny w stosunku do ciebie to zacznie szukać sojuszników i jak stwierdzi, że da sobie radę z tobą to zaatakuje żeby się wyzwolić.

Więc nie jest tak, że podbijasz pół świata przez 3/4 gry i robisz swapa na Bizancjum i wklejasz screena Bizancjum na pół swiata. Żeby cała ta operacja miała sens musi być zrobiona imo do 1500 roku. Po drugie cała operacja ma zapewnić jak najlepszy start do właściwej gry. A nie tylko wymaksowanie ilości prowek.

Są kraje które są union culture: np Francja
http://www.eu4wiki.com/Culture

Możesz odtworzyć kilka krajów które zostały zniszczone: np Polska, Bizancjum
http://www.eu4wiki.com/Countries
Lista krajów z tymi które można stworzyć, wyzwolić (cory), odbudować.

Sprawdzałem jak nie bawić się w sprzedawanie corów wasalowi bo ma to sporych wad, także 'lore'.
Najlepiej decyzją, ale http://www.eu4wiki.com/Accept_Cultural_ ... ural_Shift zawęża ilość krajów do wyboru.

Zastanawiałeś się nad Polską?
Commonwealthem da się zrobić Prusy/Niemcy fajny start :)))))

Francją też można zrobić (decyzją) Bizacjum...z dodatkowym swapem na Guyenne. ;) co jest słabe, ale da się? Da się.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 19:20 
Cytuj  
@sula
Dziwne aragonia nie ma cb na cokolwiek na starcie i nie ma zasięgu żeby zrobić. Dwa szacunek, że takim słabym krajem pokonałeś Ottomanów, dysproporcja większa niż anglia kontra Francja. Próbowałem zrobić Polską, ale litwa mi klękła w czasie wojny z Ottomanem i muszę zacząć od nowa :<


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 25 mar 2015, 20:37 
Cytuj  
Niah napisał(a):
@sula
Dziwne aragonia nie ma cb na cokolwiek na starcie i nie ma zasięgu żeby zrobić. Dwa szacunek, że takim słabym krajem pokonałeś Ottomanów, dysproporcja większa niż anglia kontra Francja. Próbowałem zrobić Polską, ale litwa mi klękła w czasie wojny z Ottomanem i muszę zacząć od nowa :<

Królestwo Neapolu czy jak to się tam nazywa to w południowych Włoszech co jest w PU z Aragonia ma reconquest CB na jakiś tam teren na Bałkanach we władaniu Ottomanów, a jako, że to junior w PU to Aragonia może użyć jego CB. No przynajmniej tak to było w 1.8.

Co do pokonania Turcji to jest to znacznie łatwiejsze Aragonią niż Polską w poczatkowej fazie gry. Anglia jeszcze nigdy nie grałem, ale jestem przekonany, że jest też znacznie łatwiejsze niż pokonanie nią Francji.

Zresztą jeżeli dajesz radę pokonać Turków Bizancjum na początku gry, to bym bardziej powinieneś dać radę Aragonią, która jest znacznie silniejsza od Bizancjum.

Dokładny przepis na pokonanie Ottomanów Aragonią w 1444:

Spoiler:


PS. Polską jest ciężko na początku Turka pobić. Też kiedyś próbowałem i też przegrałem :| Turek ma bardzo silną lądową armię z bardzo dobrymi liderami i w dodatku jak się atakuje Polską to już jest w sojuszu z Krymem i często jeszcze kimś innym.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 09:34 
Cytuj  
Blokowanie Turkowi cieśniny FTW. W każdym etapie gry lol

Przypomnę tylko jaki sromotny wpierdol 2x dostałem na Wenecji na MP w ten sposób :P

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 09:40 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Blokowanie Turkowi cieśniny FTW. W każdym etapie gry lol


Już się tak nie da zrobić, Ottoman napierdala budowanie statków jak pojebany, więc jeśli na starcie gry nie masz przewagi to jedyna szansa na pokonanie ich to sojusz z Austrią i Polską.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.