mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:28 
Cytuj  
Nie w tym przypadku o grze Bizancjum, a ogólnie.

Ottoman zawsze miał top4 flote, jeśli nie został zjechany na początku gry, ale co z tego skoro to flota gówno warta bo praktycznie same gallery i lsy.

Btw, odpaliłem sobie easy mode, czyli Francje. Sojusz Austria+Portugalia+Kastylia (ma kurwa 130k wojska!!!!!! W 1650 roku). GG hehehe. Muszę atakować Kongo bez CB (bo chrzescijanie i zachodnia grupa), żeby móc bić hiszpanie 1vs1 i podebrać jej coś w amerykach.

btw2, w północnej francji desant zrobiło mi 10k jakiś środkowo amerykanskich dzikusów XD

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:37 
Cytuj  
Grając Francją podbijam aragonię i anglię, mając sojusz z austrią.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:41 
Cytuj  
No Aragornie i 3/4 Anglii to już dawno mam :P

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:44 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
No Aragornie i 3/4 Anglii to już dawno mam :P


I bije ciebie portugalia, karłowata kastylia i austria hlip hlip :P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:55 
Cytuj  
No cóż, pół świata mnie nienawidzi, mam gówno znaczące sojusze, Kastylia mam ~100k wojska, Portugalia 130, Austria tez koło 100. 2 z 3 pokonam, bo zajade ich swoim manpowerem prędzej czy później, ale z trzema już będzie problem, bo celem tych wojen w gruncie rzeczy są kolonie, a tam dostanę sromotny wpierdol (ostatnio portugalskie w całości karaiby miały coś koło 70k wojska)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 10:58 
Cytuj  
Moim zdaniem pójście Francją w kolonie to był błąd. Francja to maszyna do zabijania (bardzo dobre morale i liczna armia i ofc spory manpower), a nie kolonizowanie jakiś pierdółek.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 13:34 
Cytuj  
I tu i tu lecę, a moja flota płynie właśnie do japoni lol.

Btw, jak najlepiej podbić chiny europejskim krajem? :D

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 26 mar 2015, 16:38 
Cytuj  
Nie wiem jak najlepiej, ale można np. wziąć Misje na podbój Chin, dostaje się claimy na całe wybrzeże Chińskie, tylko uwaga - to pierwszym traktacie pokojowym zabierającym choć jedną prowincję z tego wybrzeża traci się claimy na resztę, także warto zaatakować największy kraj Chiński, i zająć w tym traktacie jak najwięcej możemy z tego wybrzeża (pamiętać o OE, itp). Potem można standardowo chyba jak wszędzie indziej.

Dobrze też mieć -25% do corowania z idei bo prowy tam bogate.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 12:05 
Cytuj  
Ej, granie azjatyckim państwami jest fajne. Właśnie robię kolonialne imperium z Malezji lol. Czekam na instawpierdol od jakiś hiszpanów/portugalczyków jak przypłyną.

Btw, mam jakieś chore zyski z Indonezji, dosłownie. Mam 60k wojska (10k ponad limit), w pizdu staków z czego około 30 HSów i co miesiąć mam +30. A jeszcze nawet na dobre do Indochin nie wszedłem bo mam tam sojusz właściwie wszystkich państewek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 15:46 
Cytuj  
Mam proste dwa pytania.

1. Jak zrobić partial peace.
Atakuje Granade. Mam. Ona ma alliance z Morocco. Zdobywam całe Morocco licząc na full annexation. Całość jest za duża na full annexation (za potężna)
Kończę wojnę nie mając samej grenady. Dostaje 2 prowincje grenady i dwie Maroka.
Chciałbym wszystkie 3 grenady.

2.
Oglądałem nawet yt i collection z trade noda rozumiem a steering nie mogę zrozumiec.
Jak wybierać do czego wykorzystać kupca.
Ja rozumiem że sa strzałki i że chcemy zwiększyć power noda docelowego. Nie rozumiem kiedy to się może opłacać, wydaje mi się że collection from node zawsze jest lepsze, nie ogarniam cyferek chyba :-(

Ps mam wszystko oprócz dodatku eldorado


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 17:11 
Cytuj  
Odnośnie pierwszego. Zawsze jak chciałem zawrzeć pokój to wyświetlalo sie maroko i granada razem. Wydaje mi się że nie było możliwości odpowiadając na prośbę o pokój z maroka nie zawrzeć pokoju jednocześnie z granda.
Maroko mialo takiego malego przekreslonego ptaka dyplomacji przy fladze z boku.
Podobno najlepiej zawrzec pokoj z maroko i wgedy full anex na granada ale jak to zrobic.


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 17:15 
Cytuj  
Pytanie czy ty byłeś liderem swojego sojuszu podczas wojny?

Nie-lider sojuszu nie może zawrzeć pokoju z nie-liderem sojuszu drugiej strony.

Ad.2

Za "zbieranie" w swoim głównym ośrodku handlowym (na początku gry zazwyczaj ten który jest najbliżej twojego terytorium) jest bonus vs zbieranie z innych ośrodków. Ponadto w twoim głównym ośrodku zbierasz z automatu, nie potrzebujesz tam kupca.
Ponadto są modyfikatory jeżeli masz "łańcuszek kupców". Ciężko to tak wyjasnić bez pisania elaboratu, tez mi trochę zajeło ogarnięcie tematu handlu, a i tak wszystkiego nie czaję chyba.

Ogólnie to polecam próbować co się bardziej opłaca, bo dużo zależy od tego gdzie jesteś, w jakim momencie gry, itp

Czasem szczególnie na początku gry, rzeczywiście się bardziej opłaca zbierać z nodów oboma kupcami zamiast transferować. Ale to też zależy jakim państwem grasz.


Ostatnio edytowano 30 mar 2015, 17:23 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 17:22 
Cytuj  
Nie mialem sojuszu ani z Portugalia ani z Aragorn. Zacząłem pierwszy, dołączyły conajmniej 3 nacje (Portugalia, Aragon i ala Libia) które dogadaly pokój z maroko biorac po 1-2 prowincje.
Ja miałem całą Granade i z 10 prowincji (wszystkie jakie zostały) maroko.
Sojusz mialem wylacznie z francja i tym malutkim Państwem miedzy castile i francja. Żadne z nich tam sie nie pojawiło.

Powinienem zrobić screeny..

Czekalbym dłużej ale wojna byla dluga i musiałem konczyc zeby nie zbankrutowac.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 30 mar 2015, 17:26 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 17:25 
Cytuj  
Zakładam, że Kastylią grasz?

W każdym razie - Yup screeny by pomogły. Inna sprawa, że dawno już nie grałem, już jest inna wersja gry niż ja grałem, także mogło się względem sojuszy/wojny/negocjacji pokojowych coś zmienić. Może Niah coś będzie w stanie powiedzieć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 17:26 
Cytuj  
Dzięki, może Niah i będę robił screeny :-)

Tak, kastylia wydaje mi się bardzo przejrzysta.
Na granie np Polską jestem za cienki


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 18:38 
Cytuj  
Kogo zaatakowales?
Jesli granade i Maroko dolaczylo to najpierw podpisujesz pokój z Maroko i bierzesz co chcesz, później Fulla od Granady.
Jesli Maroko i z nim podpisywales pokój to nie weźmiesz aneksji na państwie trzecim, musisz bezpośrednio z nim pokój podpisac(wtedy mozesz)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 18:42 
Cytuj  
Atakowalem Grenade, ja chcialem tylko grenade cała.

Moglo tak być. Ja się bałem podpisać najpierw z samym marokiem jak proponowalo zwykly pokój bez prowincji bo bałem się że zakończę wojnę i z granada.
Jestem przekonany że jakbym ppdpisal pokój proponowany przez maroko to zakonczylbym i z grenada.
Jak ja wybrałem podpisanie pokoju to zawsze byli razem i nie dalo się ich rozdzielić przy wybieraniu prowincji.

Wybierajac pokój z maroko moglem wybierać prowincje grenady tez takze oni byli razem

Jak sie zacznie gre i grenada nie ma Alliance z marocco to jest latwo.

Dobra nie chce Was męczyć napewno dalo się to jakoś zrobić. Grałem w pracy i nie mam screenów.

Zastanawiam sie tylko czy gdybym odznaczyl wszystkie prowincje (czytalem ze moze byc taki bug) to czy nie pozwoliloby na full anex całości. Pisalo ze prowincje sa too powerfull na full anex.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 19:02 
Cytuj  
Eee, dziwne jest to co mówisz. Jeśli atakowales Granade, to ona była liderem wojny, więc nie ma opcji, żeby mógł wziąć prowincje Granady podpisując pokój z państwem trzecim wrogiego sojuszu.

Może Granada była wasalem Maroka? I dlatego Maroko przejeło rolę lidera wojny?

Bez screenów nie pomogę :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2015, 19:07 
Cytuj  
Sprawdzę. To jest standardowy start Castile. Czasami nie ma tej zależności z maroko i robie full anex na granadzie.
Masz rację, jutro sprawdzę jakie ma powiązanie ostatnia prowincja Granady z Marocco. Myślałem ze to Alliance.
Mam to w pracy.

Dołączanie prowincji to mój główny problem w EU4.

Ta ikona białego ptaka dyplomacji z krzyzykiem w oknie zawierania pokoju.
Po prawej sa dwie małe flagi maroko i granady, po lewej moja. Moge przełączać moroko z granada ale zawsze moge wybierac prowincje i z maroko i z granady a flaga maroko ma taki maly bialy ptaszek z czerwonym iksem w dolnym lewym rogu.


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2015, 00:27 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Po prawej sa dwie małe flagi maroko i granady, po lewej moja. Moge przełączać moroko z granada ale zawsze moge wybierac prowincje i z maroko i z granady a flaga maroko ma taki maly bialy ptaszek z czerwonym iksem w dolnym lewym rogu.


Nic nie zrozumiałem.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.