mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 212  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 01:59 
Cytuj  
Heh, chyba jestem jednym z niewielu, ktorym wiesiek srednio przypadl do gustu. W sumie to samo bylo z w2.

Zakonczylem wlasnie epizod w pierwszej lokacji i jakos takie mieszane mam uczucia i az dziwie sie, ze na forum same radosci.
Cala gra mi sie wydaje strasznie sztywna jak na tytul rpg. Interakcja z postaciami bardzo mala - co z tego, ze biega po wiosce z 30 luda jak zagadac mozna do 3. System dnia i nocy to chyba tylko dla hecy zrobiony bo npce maja totalnie na to wyjebane - wbijamy do chatki, a tam stara eliksiry gotuje o 3 w nocy itp. PoI na mapie przypominaja mi bardziej gry pokroju AC, czy FarCry(przejmowanie straznic). Kwestie glosowe statystow tez sa mega biedne - doslownie co kilkadziesiat sekund slyszymy te same dialogi, a przy 'interakcji' mozna uslyszec nielogiczna wiazanke od jednego npca w stylu 'niech bogowie maja cie w swojej opiece' i 'wypierdalaj odmiencu'.
W sumie w leciwym Gothicu, czy Risenie te kwestie byly na duzo lepszym poziomie.

Przechodzac juz do strike gameplayu to tez nie jest rozowo - sterowanie jest mega biedne, wiedzmak totalnie nieresponsywny z tymi swoimi zrywami, walka z grupa przeciwnikow jest meczaca bo ciezko sie kontroluje kamere i zmienia cele. Ai mobow nie tyle slabe, co dziwne i randomowe - reset aggro po wyciagnieciu mobkow doslownie 5 metrow ze spawnu, czasem mobki potrafily mi biegac w kolko i czekac az je wystrzelam z kuszy i tym podobne.

Z plusow to zdecydowanie grafika, klimat jak i fabula, ale imo z tych plusow to najwyzej mozna sklecic telltale gre, a nie pewnoprawnego rpga.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 03:07 
Cytuj  
Ja tu nie widzę tej sztywności - naprawdę fajne dialogi są w grze, a to dialogi robią mi zabawę w rpg. Przyjmij, że 3/30 to odzwierciedlenie tego, że 90% ludzi w tej grze ma cie w dupie - jak w rzeczywistości ;) Questowi npc ignorują dzień/noc bo to byłoby uciążliwe w grze. Reszta śpi w nocy jak pan buk przykazał. Przynajmniej u mnie, wsie nocą są puste. Jak dla mnie to powinni dzień i noc wydłużyć, tak by noc była odczuwalna i można było iść w kime(medytację) czy coś. Bo obecnie to tak szybko się zmienia, że ja w sumie nie wiem jaka pora jest i mam to gdzieś.

Sterowanie to widać kwestia indywidualna, bo ja nie mam kompletnie żadnych problemów(k+m) - kamera i celowanie działa tak jakbym chciał żeby działało, wyjątkowo mi pasuje. Jedynie czas jaki zajmuje geraltowi rzucenie znaku mogliby skrócić, pół dnia to robi. Dziś grałem ciri, ten jej skill to jest imba kilka wilków w około a ty śmigasz między nimi bez problemów, szkoda że geralt nie ma czegoś takiego, ale wtedy byłoby za prosto. Jedyne co mi przeszkadza, że ten unik jest pod altem, przez co w ogóle z niego nie korzystam... nie mam pomysłu gdzie by to wrzucić (w sumie nie próbowałem, a z tutoriala pamiętam, że to dobre było). Chociaż jeszcze mi nie pasuje to, że mam problem z pierwszym ciosem, idzie w powietrze, nie wiem do końca kiedy jestem w zasięgu.

Gra ma wady, ale gł linia fabularna robi bardzo dobrze.

Swoją drogą denerwuje mnie mapa, to że nie mogę na niej sobie ustawiać notatek, że nie zawsze wyświetla symbole zbrojmistrzów, a nie pamiętam gdzie kto był. W ogóle ui jest słabe - przeglądanie schematów itp, chciałbym te niskolevlowe schować a tu nic się nie da, nawet posortować. Wszystko wymieszane poziomami. Itemy też, jeden wielki burdel i od groma śmieci.

Miałem jedno bzykanko z czarownicą w grze i była to kopia 1:1 animacji z w2 - Skandal!

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 07:37 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Heh, chyba jestem jednym z niewielu, ktorym wiesiek srednio przypadl do gustu. W sumie to samo bylo z w2.


Mam tak samo.
Najwiekszy lol w tej grze to tzw. open world. Pojechalem do karczmy, pogadalem, potem oboz Nilfgaardu i mysle sobie: "jebac watek glowny, jest otwarty swiat, to pojade sobie gdzies 'w pizdu' pozwiedzac swiat". Aha, diabel powiedzial dobranoc i tyle bylo z zabawy.
Plus z tego co czytam, zeby levelowac w sensownym tempie trzeba main quest robic. No to gg. Dobrze, ze najpiew demo sciagnalem.

To co jeszcze mnie irytowalo to:
- przerywniki filmowe tylko po to, zeby pokazac, ze Geralt do kogos podchodzi, siada, zeby pogadac
- sterowanie pod pada i combat w sumie (sticky target)
- brak widoku fpp

Ogolnie jak dla mnie to taki W2 z lepsza grafa i bez loading screenow. Jak ktos lubil Wieska 2 to trojke moze pewnie w ciemno brac. W innym przypadku najpierw demo.
Dla mnie wciaz krol jest jeden: SKYRIM. Niech Beth sie ogarnie z Falloutem IV.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 07:45 
Cytuj  
Chory, Gothic i Morrowind krule!

a da sie W3 w jakims stopniu zestawic z PoE?


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 08:21 
Cytuj  
Nie kumam tych waszych płaczków ale biorę poprawkę na to, że każdy ma inny gust. Akurat chyba wszystkie redakcje/gazety/portale (te niesponsorowane również) zgodnie stwierdziły, że Wiesiek to zajebisty RPG i skyrim może mu lizać stopy co najwyżej. Odczucie ludzi na forum są podobne więc widocznie to nie gra dla was ;).

Ja z combatem nie mam problemu. Velel czyli druga mapa jest ogromna i jak ktoś narzeka, że nie ma otwartego świata to chyba marudzi dla zasady.

@Candi widocznie nie ogarniasz bo na niższych lvlach też można bić moby na wyższym lvlu. Ja na 4 spokojnie biłem na 8 lvlu natomiast wiadomo, że trzeba eksperymentować i można zatrzymać się na ścianie w pewnym momencie. Wtedy trzeba kombinować i tyle - jak to w rpgu.

Ja lubiłem skyrima ale przy klimacie Wieśka i kwestiach rpgowych to skyrim się może schowac. Super, ze skyrim ma otwarty(pusty) świat ale co z tego jeśli większość lochów jest podobna, przeciwnicy się skalują z lvlem a combat i animacje są drewniane? Fajnie, bo można exploitować, zrobić imba postać i nałozyć komuś garnek na głowę i go okraść - dwie zupełnie różnce gry, które dzieli spora przepaść w wielu kwestiach.

Wiesiek to nie typowy przedstawiciel Sandboxa ale jest przy nim bardzo blisko. Zresztą Redzi od tazu o tym mowili - nie chcą aby Wiesiek był drugim skyrimem tylko czymś lepszym i IMO to im świetnie wyszło.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 08:45 
Cytuj  
Wedlug mnie dobrze jesli mimo wszystko calosc kręci sie wokol glownej fabuly. W Gothicu tez tak troche bylo i czulo sie tym samym 'przygode' i przy okazji swiat sie zmienial, czasami w zaleznosci od podejmowanych decyzji.

w takim morrowindzie spokojnie mozna bylo olac watek główny, ale troche szkoda ;p


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:03 
Cytuj  
dajta linka do demo albo gdzie to kupic najtaniej raczej na pc bo na ps3 czy xboxa to raczej za dlugo nie pogram.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:12 
Cytuj  
Linka nie dam ale torrent 25GB (wyłącz ściąganie pozostałych języków bo będzie 35GB) wersja GOG orginalny z paczami GOG.
Chodzi idealnie jak oryginał po polsku itp. Jak Ci sie spodoba kup.
Szukaj Witcher 3 GOG w plikach musi byc language pack pl
Dociagasz patch 1.03 GOG

Ja kupiłem ale powiedzieli mi tu że nie będzie działać, zrobiłem refund. Po premierze chciałem sprawdzić czy faktycznie kicha a jest wypas na GTX850m FHD (hairworks włączone 30fps bez spadków )
Zostało mi 45 EUR na steam wallet (btw da się to wypłacić / zwrócić na konto bankowe ?)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:32 
Cytuj  
Lul, Leszego spotkałem.
Spoiler:

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:43 
Cytuj  
dzieki desh ale torentow nie uzywam probowalem z peba ale tam wszystkie linki nieaktualne no nic.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:44 
Cytuj  
darkwarez spróbuj.


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:46 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
Mówiłem o ulepszonym igni, miałem na myśli alternatywną wersję. Ja go zabiłem właśnie w taki sposób, rzucałem Yrden na ziemię w wersji alternatywnej, dzięki czemu staggerowało go co chwilę i dawało mi czas na spalenie typa Igni. Miałem Igni pierwsze dwa na maxa i w yrdenie oba na maxa :P Nawet był chyba level czy dwa wyżej ode mnie a i tak dostał w ten właśnie sposób bęcki. I to dwa razy bo nie przemyślałem decyzji na końcu questa i wróciłem się do mojego poprzedniego sejwa.

Tak ap ropo, warto zaznaczyć, że podpalenie z Igni zadaje obrażenia na bazie całkowitego zdrowia a nie jakieś konkretnej liczby, więc przydaje się to w starciach z przeciwnikami z czaszką ;) Dzięki temu zrobiłem zadanie na 24 lvl mając 10, zabiłem Wiwernę Królewską na 24 poziomie mając 13 i wiele innych. Taki pro tip ;) Igni jest po prostu bardzo przydatne zważywszy na rozbieżność levelową występującą w Velen. Jedyny przeciwnik którego tak nie umiałem zabić to Golem Ognia w jednym z miejsc z ? na mapie, a to dlatego że skurwysyn nie chciał się podpalić a miał 25lvl.


No z pyłem poszło, tylko musiałem użyć dwa razy także późniejszy wybór czy ocalić siostrę nie wchodził w grę, bo to by oznaczało dogrywkę z wilkołakiem a pył poszedł w pizdu. Może na wyższym poziomie by łatwiej poszło a miałem dopiero 5. Tak czy siak zadanko zrobione, siostra poszła do piachu tak samo jak wilq. ;>


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:53 
Cytuj  
Patrzac po filmikach itp. to te wszystkie smaczki i teksty chyba wynagradzaja wszystko ;)
https://www.youtube.com/watch?v=i8z7szuUTV8
http://www.sadistic.pl/zabawa-w-wisielca-vt361343.htm

;]


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:53 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Zostało mi 45 EUR na steam wallet (btw da się to wypłacić / zwrócić na konto bankowe ?)

Nope, mozesz sie ewentualnie z kims dogadac ze kupisz cos od niego z marketu (jakis emot, bg czy karte), a ten ktos ci kase przeleje na konto. Tyle ze tracisz na tym minimum te ~6e ze wzgledu na prowizje marketu dla valve/tworcow itemu itd.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 11:57 
Cytuj  
Dzięki, poczekam na jakiś big sale gier na steam.
Myślę o GC III..


_________________
psn

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 12:57 
Cytuj  
EloNis napisał(a):
Nic nie jest zbugowane. Polecam eliksir Kot ;) Jak z nim walczysz to najlepiej używać Igni żeby go podpalać, wtedy mu regeneracja życia trochę stopuje i masz czas żeby go zabić. Jak masz ulepszone Igni to nie powinno to stanowić problemu.


pomijając fakt, że tego wilkołaka nie trzeba zabijać. Sam padnie w odpowiednim momencie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 14:05 
Cytuj  
Ale jak, na zawał jak będzie tak za nami w kółko latał?


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 14:07 
Cytuj  
Robić fabułę na najwyższym poziomie to masochizm, no ale co kto lubi :)

BTW
ktoś czytał ostatnio jakieś książki dotyczące mitów słowiańskich? chciałbym coś z ilustracjami najlepiej i opisami, jest tego na necie trochę w sumie ale może ktoś coś poleca?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 14:15 
Cytuj  
Jaka jest różnica między poszczególnymi trybami, najbardziej mnie interesuje między dwoma ostatnimi, jest to gdzieś opisane w necie?
I nie masochizm tylko fajnie jest co chwilę zdychać od zjebanej mechaniki walki. ;p


_________________
@polygamia

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 maja 2015, 14:31 
Cytuj  
Z tego co jest w necie to dwa ostatnie nie przywracają hp przy medytacji i jest scalling hp/armor + dmg mobków (im wyższy tym więcej procent po prostu). Chyba gramy w dwie różne gry albo dzisiejsze standardy "niedarksoulsowe" was przesiąknęły, bo na ostatnim nie mam szczególnych problemów, czasami łapię się na tym, że sprawdzam w opcjach czy się nie przestawiło, bo z niektórymi za łatwo idzie.


_________________
Duh, winning

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135 ... 212  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.