mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 gru 2015, 22:35 
Cytuj  
Ja bym się może pisał, ale szczerze jeszcze nie wiem który dzień.
Mam mocno napięty grafik przez szkołę ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 14 gru 2015, 22:51 
Cytuj  
Mi obojętnie. Póki jest zima i kiszę ogóra w domu to mogę właściwie codziennie ;p

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2015, 10:43 
Cytuj  
Ja MP baardzo chętnie bym zagrał ale nie mogę, rodziną trzeba się zajmować i tylko z doskoku gram jak się chwila znajdzie, ew. w pracy :P


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 gru 2015, 21:04 
Cytuj  
For Odin!
I chwilę później Litwa wciągnęła mnie w wojnę z Austrią i Hiszpanią, na co Francja stwierdziła że to super okazja do obrony własnych interesów.
http://images.akamai.steamusercontent.c ... B2CDC6435/
Ogólnie mam wrażenie że AI ma teraz większą tendencję do gangowania tych co im źle na wojnie idzie - Rosja osłabiona przeze mnie została chwilę później nawiedzona przez Turków, a po Turkach przyszedł Shirvan(!) i też swoje ugryzł.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 15 gru 2015, 21:16 
Cytuj  
Gram Omanem. Atakuje razem z Ottomanem Mameluków i pech chciał, że to sojusznik zdobył fortece i teraz chce 88% vp :x Ale jeśli dobrze rozumiem 88% vp z wziętych prowek (z vp zużytego na wzięcie prowek), więc trochę lol :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 01:48 
Cytuj  
Argh mój błąd odnośnie tego co napisałem w wcześniejszej wiadomości. Nie wiem od czego zależy ile % chce sojusznik, ale w kolejnej wojnie nabiłem większość vp, a i tak Ottoman chciał 57%. A dwa czy się chce prowki czy coś innego nie ma znaczenia.

http://images.akamai.steamusercontent.c ... F595326B1/
Tunis to mój wasal. Jak do cholery pokonać Ottomana? :/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 03:40 
Cytuj  
sojusze, sojusze, sojusze ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 10:08 
Cytuj  
Chciała tylko Francja która ma sojusz z Ottomanami...chociaż gdyby callnąć Francję do wojny z sojusznikiem Ottomana to jest szansa, że to wystarczająco pogorszy relacje. Bez zniszczenia Ottomanów nie zrobię achi :/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 21:31 
Cytuj  
Kurde popłacze się. Zepsuła mi się gra i zagrałem jeszcze raz, zapomniałem że Litwa ma mieć mniej niż 41 prowincji.

https://imgur.com/9AVYBvl

https://imgur.com/2bq3EKm

Nic się nie da zrobić ? Nie widzę żebym mógł uwolnić kogoś albo przekazać prowincje wasalowi :<


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 21:33 
Cytuj  
Wypowiedz wojnę i ją przegraj :P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 21:36 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Wypowiedz wojnę i ją przegraj :P

Weź i przegraj :( Sama Litwa z Mołdawią jeździ i rozwala tych na wschodzie. Z Ruskiem mam Truce własnie mu wziąłem 2 prowincje i dupa (przegrał strasznie nie miałem co mu zabrać, może Novogrod mnie chce rozwalić sprawdzę.

EDIT
Kurwa, wygram i dam Litewskie provki z Peace Offer jako Tribute :P

EDIT 2

Co za łoś, nie chce brać. Trzeba było go nie bić :<


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 22:15 
Cytuj  
To jakie prowki chce dany kraj można sprawdzić w trzeciej zakładce w dyplomacji. Te takie nowe gdzie można informować inne kraje co chcemy zagarnąć. Ostrożnie z tym! ^^


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2015, 23:18 
Cytuj  
Eh, Novogrod kazał mi Kursk uwolnić, problem się rozwiązał. (Litwa mniej provek)

Za to znowu mnie rebelie zabiły i dosłownie przed 10 techem Prusy się odtworzyły :P Nie zrobię Commonwealth.

Kurde zajebista jest ta gra :P Tym razem za szybko rozwalałem wschód.

(za zakładkę dzięki zaraz zajrzę)

Gdyby nie to Breaking Truce ..
http://i.imgur.com/DwaLrpe.png


EDIT
tu gdzieś, bo podświetliłem wszystkie tooltipy i nie znalazłem?
http://i.imgur.com/KjRz8Dq.png


_________________
psn

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 01:33 
Cytuj  
wg mojego doswiadczenia to juz dawno (w poprzednim stuleciu) powinienes byc rozepchany od bałtyku do m. czarnego, wchloniecie wasali priorytet (chociaz nie wiem jak w dlc teraz jest) a krzyżakom strasznie łatwo skopać dupę z pomocą litwy. zachodnie pomorze i śląsk też sobie brałem, HRE płakało i groziło ale chuj z nimi, poki z Austrią sztama

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 07:14 
Cytuj  
UZa wchłonięcia wasala masz minus 3 diplomacy reputation.
Do Commonwealth musisz mieć dziesiąty tech administracji.

Moim zdaniem przesadzasz bo właśnie zagrałem zbyt agresywnie a tech mam bardzo do przodu i jest raptem ledwo dziesiąty.
Wasala nie mozna od razu wchłonąć.

Na mapie powyżej jest przegrana gra po odłączeniu wielu prowincji na wschodzie i prus.

Ogólnie to imho polską trzeba zagrać wolniej tak żeby po kilku techach wybudować trochę budynków i zarabiać więcej kasy. Nie mam innego pomysłu na kasę w Polsce. Bez tego z samymi war reparations nie da się uciagnac wojny z kasą na plus tym bardziej że autonomia jest wszędzie potężna na nowych prowincjach.

Jedynie Mołdawii nie anexowalem, generalnie jest dobrym march i ma inną religię, plus otomanow za sąsiadów. Nie widzę plusów poza zmniejszeniem ilości relacji.

Tak zrobiłem w grze która mi się zepsuła a wczoraj to się pospieszylem.

Oczywiście gram słabo ale gram praktycznie tylko polską.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 09:11 
Cytuj  
No tak, ale tych wasali nie masz stada jak podczas grania Austrią.

Generalnie grając polską możesz robić blitzkrieg po Zakon, część pomorza (śląska nie brałęm, bo trzymałem często sztanę z czechami zamiast Austrią), kawałek węgier (wojny z teutonami, poza tymi zawsze ustawiaja na rywala). Zawsze też starałem się wasalizować Teodoro i feedować krymem :p

Z tego co pamiętam to "zachód" wkurwiał się dopiero jak za szybko zwasalizowało się Kawalerów Mieczowych.

Przeszkadzanie Rosji to był priorytet 10 kategorii, to papierowe państwo. Grunt, żeby bloknąć jej rozrastanie się na tereny Ordy i Krymu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 09:22 
Cytuj  
Tak tak.

Napisz mi tylko jak Polską zrobić kasę.
Mam problem na początku bo żeby zaatakować TO natychmiast jak się Regency kończy to wpadam w długi.

Wiadomo że coś robię źle, muszę chyba ogarnąć morze Bałtyckie.

Ja to się sam zabijam, nikt mnie nie atakuje. Polska mi się zapada.

Edit.
Dobra zagram, tylko w pracy chodzi jak ślimak...


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 09:27 
Cytuj  
Polską z hajsem zawsze jest średnio.

Sprawdź po prostu co ci najwięcej zżera i utnij to. W niektórych Państwach nie da się trzymać max wojska na pełnym utrzymaniu - nie wiem jak to wygląda z polską na tym patchu, ale musiałbyś po prostu sprawdzić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 09:29 
Cytuj  
Wije się strasznie, wyłączam forty, natychmiast po wojnie Maintenance na zero.
Dużo łatwiej jest jak się ugryzie Węgry. Dziś dołączę nadmorskie LO do Polski nie do Litwy żeby wzmocnić Bałtycki Trade.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 17 gru 2015, 09:31 
Cytuj  
Pyknę dzisiaj i powiem co i jak. Tylko nie wiem czy bez nowego DLC wyjdzie na to samo :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.