mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 18:50 
Cytuj  
Cześć,

w mmorpg jestem bardzo nowy, więc niektóre pytania mogą Wam się wydać naiwne... zobaczymy.
Narazie mi chodzi tylko o to co wybrać - FFXI czy WoW (jeżeli są jeszcze jakieś NAPRAWDĘ DOBRE mmorpg to napiszcie)?
Proszę, uzasadnijcie odpowiedź jak najlepiej się da. Jeżeli nie wiecie czy FF czy WoW, to podajcie chociaż różnice pomiędzy nimi. Wady, zalety...

Z góry thx.
Peace


_________________
-=dCmG-Crew=-


Posty: 26
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 18:53 
Cytuj  
GW rules, jest darmowe i wielkim konkurentem WoWa

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 18:56 
Cytuj  
matzel4 napisał(a):
GW wielkim konkurentem WoWa

W to bym akurat wątpił


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 18:56 
Cytuj  
matzel4 napisał(a):
GW rules, jest _darmowe_ i wielkim konkurentem WoWa

Poczekaj na dodatki ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent


Posty: 3
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 19:08 
Cytuj  
no dobra, fajnie, gadacie sobie... a co ze mną? :)
Odpowiedzcie na wow vs ffXI.

I przy okazji nowe doszło - co to jest GW? Napiszcie cos o tym pls (lub link... zaraz przeszukam forum)


_________________
-=dCmG-Crew=-

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 20:47 
Cytuj  
WoW > FFXI

ale to kwestia gustu.

Gdyby tak łatwo było ustalić która gra jest najlepsza to by wszyscy grali w tą grę a reszta by padła.

Jak dla mnie FFXI to horror, ale są ludzie którzy to uwielbiają i tak ma być. W tej kwesti nikt Ci nie pomoże, musisz sam zdecydować.
Na jakiej podstawie?
Trudno powiedzieć. Poczytaj to forum, rzuć okiem na oficjalne strony tych gier i wybierz.
Guild Wars (GW) jest średni dla mnie :] GW to nie mmorpg, a raczej czyściutki hack & slash ;)

P.S.
Wchodząc na to forum i zadając pytanie w tym stylu, to tak jakbyś podszedł do dwóch żonatych facetów, żeby Ci porównali czyja żona jest lepsza.
W najlepszym wypadku dojdzie między nimi do mordobicia, w najgorszym Ty też wyłapiesz ;)

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 22:33 
Cytuj  
nie da sie porownac tych 2 gier. Dlaczego ? Bo sa to dwa kompletnie rozne od siebie tytuly i mimo ze naleza do mniej wiecej tej samej dziedziny (no bo nie do konca poniewaz FFXI to jest JMMORP imo) to gra sie w nie kompletnie inaczej . Niestety jedyny sposob na sprawdzenie to zagranie w obydwie badz popatrzenie u jakiegos znajomego jak gra i ocenenie ktory typ gry ci sie bardziej podoba ..

Wiadomo ze kazdy fan bedzie wychwalal swoja gre tak wiec pytania tego typu nic ci nie dadza niestety.

PS: ja np gralem w oba tytuly a na koncu wrocilem do SWG i uwazam ze tam sie najlepiej czuje .


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 kwi 2005, 23:09 
Cytuj  
Zależy jaki masz gust. Jeżeli jestes cierpliwy i lubisz wyzwania to FFXI jezeli chcesz troche "lzejszą" zabawe to WoW. No i na FFXI potrzeba dużo więcej czasu. Tam poznanie tej gry w całośc(o ile to możliwe to jakiś rok - dwa) a WoW jak to WoW ma świetne PvP(FFXI nie ma) z tym ze jest hmm... nie az takim wyzwaniem jak FF. Jeszcze jedna sprawa FF ma chyba najlepsze "komjunity :wink: " ze wszystkich rpg w które graja Polacy. Serwer Ramuch i ls CrazyChocobos staną się twoim drugim domem(jezeli wybiezesz FF). to są oczywiście moje osobiste uwagi a zdecydowac musisz sam.


_________________
Jast v2.0

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 07:13 
Cytuj  
Oczywiście że można odpowiedzieć co jest lepsze
za mmorpg.com :

WoW - 8.6
EVE Online - 7.9
City of Heroes - 7.8
Dark Age Of Camelot - 7.7
EverQuest II - 7.7
Final Fantasy XI - 7.6
PlanetSide - 7.6

ps. jeśli nie grałeś jeszcze w żadnego mmorpg-a to polecam WoW


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 09:07 
Cytuj  
FF XI > WoW, ale jak masz duzo czasu na granie i masz zamiar grac dlugo w jeden tytul. W innym wypadku lepiej sobie odpuscic FF XI, bo moze cie zestresowac brak mozliwosci osiagniecia czegokolwiek sensownego. :)


Posty: 26
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 09:14 
Cytuj  
jesli nie masz kasy to kup GW, sam wyczekuje na premiere w czwartek. Jak sie myle to poprawic

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 10:42 
Cytuj  
Mrynar dodaj ze dluzszy czas to tak z 5 lat :P

juz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 10:48 
Cytuj  
Ja tam sie nie obraze jak bede mial co robic w Vanadiel i przez 10 lat. :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 11:14 
Cytuj  
FFXI jest trudniejszy, poczynając od sterownia, poprzez samą walkę/crafting (skillchainy, pogoda, kierunek patrzenia, pora dnia, typ dnia) kończąc na community (50%+ z nich to japanese którzy gardzą tymi co nie znają "krzaczorków").
W WoW po miesiącu-dwóch spokojnego grania dochodzisz do endgamingu, raidów, zabijania bossów w 40 osób, ataków na nieprzyjacielskie miasta - czyli po miesiącu bawisz się na całego, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw przygotowanych nam przez developerów.
By dojśc do tego samego w FFXI - potrzebujesz roku, lub jak grasz po 2-3h dziennie 2 lat codziennego powtarzalnego expowania/skillowania.
FFXI jest bardziej frustrujący - mniejszy margines błędu, beznadziejne drop rate (nierzadko jednego kluczowego itemka szukasz miesiąc), nie ma cool extra zapierających dech w piersiach dynamicznych akcji gdzie 5-osobowe party rozwala 6 mobów 61lvl elite (WoW). W FFXI walczy najczęsciej z jednym mobkiem, walka trwa długo, po pewnym czasie staje się bardzo schematyczna.
WoW jest nastawiony na endgaming - więc endgaming jest tam bardziej rozbudowany. FFXI na robienie swojej postaci miesiącami/latami więc ten element jest tam bardziej rozbudowany i długotrwały.

WoW nie jest mangą, FFXI jest mangowaty - nie wiem czy to plus czy minus.
WoW ma PvP, FFXI jakieś mecze.


Ostatnio edytowano 26 kwi 2005, 11:16 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 11:16 
Cytuj  
ja za 10 lat bede statecznym 34 latkiem , uganiajacym sie za 18 -latkami
:]

BTW WOW fth bo ma murlocki a nie jakies , przerosniete kury :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 11:55 
Cytuj  
Hehe jak zwykle mark dodal swoja recenzje 2 gierek :wink:
Nie bede ocenial gier, ale wlasnie z tego powodu co napisal mark nie gram juz w WoWa, a gram w FF (tylko to o japoncach jest nieprawda co napisal, duzo sie zmienilo).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 11:58 
Cytuj  
Mark --> troche sie pozmienialo od kiedy nie grasz. :) Dynamiczna walka z kilkoma mobami wystepuje i to dosc czesto (misje, BCNM, Dynamis itd).
Drop rate nie jest zbyt wielki, to prawda, ale np. z Ancover genkai 1 zrobilismy w 2h. AF 1 set robi sie w jeden-dwa dni, lacznie z szukaniem cofferow.

W FF XI nie jest tak zle z endgamingiem, mam max lvl, calkiem dobry sprzet i ciagle mam kupe roboty i sie dobrze bawie (i wcale nie mowie o levelowaniu drugiego joba).

Wymienie jeszcze dwie potezne zalety FF XI:

- fabula. W wersji postawowej byla moze dosc srednia, w pierwszym dodatku juz super, a w drugim to prawdziwy majstersztyk. Filmiki, muzyka, klimat sa lepsze niz we wszystkich cRPG w jakie gralem. Misje sa momentami bardzo trudne, ale ukonczenie ich daje ogromna satysfakce. Doslownie nie mozna sie doczekac tego co bedzie dalej.
Cala mangowatosc (na ktora niektorzy maja alergie) jest tak naprawde widoczna wlasnie dopiero w misjach, ale mozna to porownac do anime najwyzszych lotow.

- community. Na 70+ lvlu wszyscy sie znaja, Japonczycy, Europejczycy, Amerykanie, kazdy wie kto w jakim jest LSie, czesto nawet jak wyglada w RL. :) Poczucie tej wirtualnej wspolnoty to jest to dla czego warto grac w mmorpgi i czego nigdy nie zapewnia zwykle crpgi, nawet z wersja multiplayer.


Posty: 3
Dołączył(a): 25.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2005, 12:17 
Cytuj  
mrynar, mark - dzięki wieeelkie, o taką odpowiedź mi chodziło. Znikam z forum, jakbym zaczął grać w jakiegoś mmorpg (mam nadzieję) to wrócę z kolejną dawką pytań.

Pokój


_________________
-=dCmG-Crew=-

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.